Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανεκκίνηση στο router σου δοκίμασες;

 

Ναι δε γίνεται τίποτα... Και έξω που ήμουν πριν και ήταν ανοιχτό δίκτυο πάλι το ίδιο έκανε...:(

 

ΜΟυ βγάζει το δίκτυο που θέλω να συνδεθώ, πατά σύνδεση κανονικά κι εκεί που πρέπει να βγάλει το σηματάκι του wi-fi με τις πράσινες γραμμούλες βγαίνει γκρι με ένα ερωτηματικό και δε κάνει τίποτα!! :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι δε γίνεται τίποτα... Και έξω που ήμουν πριν και ήταν ανοιχτό δίκτυο πάλι το ίδιο έκανε...:(

 

ΜΟυ βγάζει το δίκτυο που θέλω να συνδεθώ, πατά σύνδεση κανονικά κι εκεί που πρέπει να βγάλει το σηματάκι του wi-fi με τις πράσινες γραμμούλες βγαίνει γκρι με ένα ερωτηματικό και δε κάνει τίποτα!! :(:(:(

 

Φιλε μου το επαθα προχτες σε ενα καφε στην δαφνη και δεν μπορουσα να συνδεθω ουτε εγω ουτε μια φιλη με το ιδιο τηλ σε ενα κονεξ..... και μας εκανε ρομπα ενα vodafone smart i.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δούλεψε, δεν το πιστεύω... Απο το μεσημέρι προσπαθώ...

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!

 

Όντως είχε φάει κόλλημα το ρούτερ και αναβόσβηνε ένα λαμπάκι, το έκανα επανεκκίνηση δεύτερη φορά μήπως και είναι απο αυτό και δούλεψε!

 

Τώρα γιατί το ασύρματο δίκτυο στην καφετέρια δεν έμπαινε, τι να πω... Ελπίζω να ήταν τυχαίο... Να δούμε μέχρι την επόμενη φορά..

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1.άλλαξε καναλι εκπομπής στον ρουτερ σου

 

2.Κανε αυτό που λέει το βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το επαθα προχτες σε ενα καφε στην δαφνη και δεν μπορουσα να συνδεθω ουτε εγω ουτε μια φιλη με το ιδιο τηλ σε ενα κονεξ..... και μας εκανε ρομπα ενα vodafone smart i.....

 

Δε ξέρω γιατί έφαγε κόλλημα ειδικά στο ελεύθερο δίκτυο της καφετέριας... Οι άλλοι μπαίνανε κανονικά.... Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει, μακάρι να ήταν τυχαίο και να έφτιαξε. Τι να πω; Κι εγώ ένιωσα πολύ άσχημα να μπορώ να μπω.. Και δεν είναι πως δεν ήξερα να το χειριστώ, είχα και πριν smartphone.

 

Προς το παρών έφτιαξε, μια ανησυχία ακόμη την έχω μην το ξανα πάθω... :(

Link to comment
Share on other sites

1.άλλαξε καναλι εκπομπής στον ρουτερ σου

 

2.Κανε αυτό που λέει το βιντεο

 

Ευχαριστώ πολύ θα το κάνω!!

Link to comment
Share on other sites

Ρ εσείς παιδιά ποσό πρέπει να λέει στο USB storage διαθέσιμο χώρο;

Εδώ λέει 9.41 gb...σωστό η λάθος;;;

 

11.5GB εχει διαθεσιμα η συσκευη, το ποσο υπολοιπο δειχνει, ειναι αναλογα με το ποσο χωρο πιανουν τα αρχεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταριες που υπαρχουν στο ebay και γραφουν Original ειναι οντως γνησιες η θα την πατησω;
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω την πατησα 2 φορες η μια δεν δουλευε και η αλλη ηταν μαιμου αλλα το ηξερα καθως την μια την πηρα 3 ευρω και την αλλη 5:lol::lol::lol:

Αλλιως κοιτα απο εδω να την ελενξεις και μονος σου http://www.skroutz.gr/c/582/mpataries-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=samsung+galaxy+s+ii

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες. Μέρες μου έχει κλείσει ποιο συχνά από άλλες φορές χωρίς να εχω εγκαταστήσει κάτι άλλο στο κινητό μου. απλά εχω ανοιχτό το wifi μονίμως.

 

Τι να κανούμε αν δεν βγει η επίσημη 4.1.2 δεν βλέπω να έχουμε γιατρειά.......

 

Ας ελπίσουμε η τελική 4.1.2 να έχει φτιάξει αυτό το μέγα πρόβλημα.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα απέκτησα το S2 και έχει το θέμα που κολλάει στην αναμονή και δεν ανοίγει. Πέρασα την 4.0.4 και κάνει τα ίδια

Να περιμένω τη 4.1.2 η να το πάω αντιπροσωπία ?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες. Μέρες μου έχει κλείσει ποιο συχνά από άλλες φορές χωρίς να εχω εγκαταστήσει κάτι άλλο στο κινητό μου. απλά εχω ανοιχτό το wifi μονίμως.

 

Τι να κανούμε αν δεν βγει η επίσημη 4.1.2 δεν βλέπω να έχουμε γιατρειά.......

 

Ας ελπίσουμε η τελική 4.1.2 να έχει φτιάξει αυτό το μέγα πρόβλημα.......

 

emena παντως με την Pulse του Στρατου τωρα 4 μερες δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα :X:X:X:X:X και ισα ισα που το κινητο παει σφαιρα. ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ήδη αναφέρει σε προηγουμένο μου ποστ, η ελληνική 4.1.2 επίσημη έκδοση (μέσω KIES) εάν ετοιμαστεί ποτέ θα είναι κοντά στο καλοκαίρι.

4.1.2 γενικότερα όπως αναφέρθηκε από διάφορα blogs θα βγει αρχές Φλεβάρη (Σιγκαπούρη νομίζω?) αλλά και πάλι εγώ προσωπικά δεν περιμένω να είναι 100% bug free.

Οι μετέπειτα εκδόσεις που θα βγουν και για Ευρώπη ναι, πιστεύω θα είναι πλέον όλα οκ.

Μην ξεχνάτε πως το ίδιο έγινε και με gingerbread αλλά και με ics.

 

Προσωπική μου άποψη αν θέλετε να ησυχάσει το κεφάλι σας, full wipe και τηλέφωνο και τυχόν εξωτερική κάρτα (να μην μείνει τίποτα) και μέσω Odin να περάσετε μια από τις αποδεδειγμένα καλοστημενες 4.0.4 (όπως XWLPX και μετά).

 

Έχω περάσει σε 6 τηλέφωνα είτε την συγκεκριμένη είτε τη custom του Στράτου (Pulse)η οποία είναι βασισμένη σε αυτήν και κανένας δεν είχε παράπονο μήνες τώρα.

Αν κάνετε τα πάντα σωστά και συνεχίσετε να έχετε πρόβλημα τότε είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα απέκτησα το S2 και έχει το θέμα που κολλάει στην αναμονή και δεν ανοίγει. Πέρασα την 4.0.4 και κάνει τα ίδια

Να περιμένω τη 4.1.2 η να το πάω αντιπροσωπία ?

εαν εκανες σωστα ολα τα βηματα για να βαλεις την 4.0.4 και κολλαει,σε πρωτη φαση προσπαθησε ξανα εγκαταστηση με προσοχη μην ξεχασεις καποιο βημα,οπως factory reset μετα το τελος της εγκαταστασης,καικατοπιν αποφασιζεις εσυ,για service.υποψιν πριν το service να βαλεις την ρομ που ειχε για λογους εγγυησης

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ήδη αναφέρει σε προηγουμένο μου ποστ, η ελληνική 4.1.2 επίσημη έκδοση (μέσω KIES) εάν ετοιμαστεί ποτέ θα είναι κοντά στο καλοκαίρι.

4.1.2 γενικότερα όπως αναφέρθηκε από διάφορα blogs θα βγει αρχές Φλεβάρη (Σιγκαπούρη νομίζω?) αλλά και πάλι εγώ προσωπικά δεν περιμένω να είναι 100% bug free.

Οι μετέπειτα εκδόσεις που θα βγουν και για Ευρώπη ναι, πιστεύω θα είναι πλέον όλα οκ.

Μην ξεχνάτε πως το ίδιο έγινε και με gingerbread αλλά και με ics.

 

Προσωπική μου άποψη αν θέλετε να ησυχάσει το κεφάλι σας, full wipe και τηλέφωνο και τυχόν εξωτερική κάρτα (να μην μείνει τίποτα) και μέσω Odin να περάσετε μια από τις αποδεδειγμένα καλοστημενες 4.0.4 (όπως XWLPX και μετά).

 

Έχω περάσει σε 6 τηλέφωνα είτε την συγκεκριμένη είτε τη custom του Στράτου (Pulse)η οποία είναι βασισμένη σε αυτήν και κανένας δεν είχε παράπονο μήνες τώρα.

Αν κάνετε τα πάντα σωστά και συνεχίσετε να έχετε πρόβλημα τότε είναι θέμα hardware.

Οποτε απο την πλευρα αυτη ειναι καλο που δεν βγαινει πρωτα στην ελλαδα καθε νεα εκδοση android....

 

Οσο αφορα τα αλλα που λες δεν ειναι απολυτο γιατι σε εμενα εχω δοκιμασει να περασω 4 διαφορετικες original roms εννοειτε με full wipe κ.τ.λ. αλλα τσιφος παλι ειχα θεματα....

Ισως γιατι δεν δοκιμασα καποια καλη leacked 4.1.2 αλλα καποιες 4.0.4.

 

Τι να πω δεν ξερω.

 

Ελπιζω/ευχομαι και θελω οταν με το καλο βγει η τελικη 4.1.2 να εχει διορθωσει το μεγα προβλημα οτι κολλαει το κινητο και πρεπει να το κλεισεις και να το ξανα-ανοιξεις για να ξεκολλησει οπως επισης και απο αλλα σημαντικα bugs που εχει ακομα και η leacked 4.1.2 οπως το κολλημα στην lock screen και να εχει μικροπροβληματα....

 

Τι να πω ρε παιδια δεν ξερω απλα περιμενουμε να δουμε πως θα ειναι η 4.1.2 που απ' οτι φαινεται θα ειναι και η τελευταια επισημη εκδοση android που θα βγει για το κινητο μας μιας και πλεον θα υποστηριζουν το s2 plus και οχι το σκετο s2 αν και αποψη μου ειναι να μην σταματησουν να το υποστηριζουν και αυτο γιατι εχουν πουλησει τα απιστευτα κομματια αφου ακομα και τωρα που επεσε η τιμη του πουλαει σαν τρελο.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ S2,,, ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΗΧΟς ΤΟΥ ΜΡ3 ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ...Κ ΣΤΡΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ......

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Η ΠΡΕΠEI ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ

ΤΟ ΕΧΩ 1 1/2 ΜΗΝΑ

Edited by theofilosthunder
Link to comment
Share on other sites

Οποτε απο την πλευρα αυτη ειναι καλο που δεν βγαινει πρωτα στην ελλαδα καθε νεα εκδοση android....

 

Κανεις δεν ειπε οτι επειδη η Ελλαδα λαμβανει τελευταια παει να πει οτι παιρνει και τη διορθωμενη πια -απ'τα bugs- εκδοση του εκαστοτε firmware.. τουλαχιστον δεν ειναι κανονας αυτο.;)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ S2,,, ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΗΧΟς ΤΟΥ ΜΡ3 ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ...Κ ΣΤΡΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ......

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Η ΠΡΕΠEI ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ

ΤΟ ΕΧΩ 1 1/2 ΜΗΝΑ

 

Καλησπέρα .

Να γνωρίζεις ότι απαγορεύεται απο τους κανόνες του forum να γράφεις με κεφαλαία

 

Πες μας ποια rom φοράς .

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών να δεις μήπως φτιάξει ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

σορυ για τα κεφαλαια.....ειμαι νεος σε αυτα ...τι εννοεις rom ???αν εννοεις εκδοση android ειναι η 4.0.3..αν δεν εννοεις αυτο πες που το γραφει να το βρω
Link to comment
Share on other sites

σορυ για τα κεφαλαια.....ειμαι νεος σε αυτα ...τι εννοεις rom ???αν εννοεις εκδοση android ειναι η 4.0.3..αν δεν εννοεις αυτο πες που το γραφει να το βρω

 

Αυτο ειναι (το λεμε και firmware) ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ειπε οτι επειδη η Ελλαδα λαμβανει τελευταια παει να πει οτι παιρνει και τη διορθωμενη πια -απ'τα bugs- εκδοση του εκαστοτε firmware.. τουλαχιστον δεν ειναι κανονας αυτο.;)

Ωραια μια ομορφια.....

Κανε μας την καρδια περβολι....

 

Δηλαδη παιζει οταν ερθει η 4.1.2 να εχει ενα καρο αλλα θεματα?

 

Τουλαχιστον ας μην εχει 2 βασικα που ειναι

01. Να κολλαει το κινητο και ο μονος τροπος να ξεκολλησει ειναι ειτε πατωντας για καποια λεπτα το κουμπι power, ειτε βγάζοντας και ξαινα βάζοντας την μπαταρια στο κινητο

02. Να κολλαει στην οθονη κλειδωματος οπως εχω διαβασει πολλα παιδια με την leacked 4.1.2 εχουν αυτο το θεμα.

 

Αυτα πιστευω ειναι πολυ μεγαλα προβληματα για ενα κινητο 2 χρονων που εχει τη φημη του σαν καλυτερο/δυνατοτερο κινητο για την τοτε εποχη εδω μεχρι και σημερα μπορει να συναγωνιστει αρκετα φετινα μοντελα σε δυναμη.

 

Πιστευω αυτο ειναι ενα μεγαλο ΦΑΟΥΛ απο την samsung που δεν τα προσεξε και τα εχουν πολλοι ιδιοκτητες του εν λογο κινητου.

 

Και επειδη πολλοι θα πειτε καντο root ή περνα του καποια custom rom θα σας απαντησω οτι ειναι πολλοι(ισως και εγω ειμαι ενας απο αυτους) που δεν θελουν να πειραματιζονται με το κινητο τους βαζοντας πολλες ρομς μεχρι να βρουνε τη σωστη.

Απλα θελουν να παρουν ενα κινητο που με την μαμα rom να δουλευει σωστα.

Ζητανε/με πολλα?

 

Εγω παντως εστειλα email και στην ελληνικη αλλα και στην αγγλικη samsung να δω τι θα μου απαντησουν οσο αφορα το προβλημα του κολληματος του κινητου κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μια ομορφια.....

Κανε μας την καρδια περβολι....

 

Δηλαδη παιζει οταν ερθει η 4.1.2 να εχει ενα καρο αλλα θεματα?

 

Τα παντα παιζουν σ'αυτα και κανεις φιλε μου δεν μπορει να απαντησει με σιγουρια, οπως επισης και για το αν τα προβληματα στη συσκευη σου δημιουργουνται απ'τις roms που εγκαθιστας, απο τον τροπο που το κανεις, απ'τις εφαρμογες που κατεβαζεις η αν οντως τελικα ευθυνεται η ιδια η συσκευη και οχι εσυ η ολα τα υπολοιπα που προαναφερα..

 

Για να τρεχουμε ομως τοσοι πολλοι εντελως απροβληματιστες 4.0.4 (βγαζω εξω την ουτως η αλλως προβληματικη 4.0.3) και στη συσκευη σου να επιμενει τοσο πολυ να μην "καθεται" σωστα, καποιο λακκο εχει σιγουρα η φαβα και πρεπει με καποιο τροπο επιτελους να βρεθει.

 

Επι του θεματος τωρα και οσον αφορα τα firmwares που λαβαινει η Ελλαδα, οποια τελος παντων θα λαβει μελλοντικα (που δεν θα ειναι και πολλα πλεον..) κατα την ταπεινη μου αποψη, οσες πιθανοτητες εχουν να λειτουργησουν τελεια στις συσκευες μας αλλες τοσες εχουν και να κουβαλανε μαζι τους απο διαφορα μικρα θεματακια (βλεπε τρελη καταναλωση μπαταριας) μεχρι και εντελως σπαστικα bugs (βλεπε θερμανση στο πισω μερος, επανεκκινησεις κλπ).. αυτο ομως μονο το μελλον μπορει να μας το δειξει. Οπως επισης και το πως θα πορευτουμε τελικα μεχρι να αφησουμε οριστικα αυτο το υπεροχο τηλεφωνο απο τα χερια μας..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ S2,,, ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΗΧΟς ΤΟΥ ΜΡ3 ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ...Κ ΣΤΡΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ......

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Η ΠΡΕΠEI ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ

ΤΟ ΕΧΩ 1 1/2 ΜΗΝΑ

 

Έχω αναφέρει κι εγώ το ίδιο πρόβλημα πριν λίγο καιρό για λευκό s2 με 4.0.3 που αγοράστηκε πριν 1 μήνα από τα Multirama. Πέρασα την 4.0.4 και δεν το έχει ξανακάνει. Τώρα το μόνο θέμα που έχει είναι ότι μερικές φορές το βρίσκω κλειστό χωρίς να είναι από μπαταρία. Βέβαια πριν με την 4.0.3 το έκανε πολύ πιο συχνά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...