Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες ρε φιλε?

γιατι εχω μπερδευτει...ειπα να παρω ενα κινητο της προκοπης και εχω μπερδεψει τα μπουτια μου...

το sIII γιατι στο skroutz πεφτει καθημερινα???ξερεις???

 

έτσι είναι η αγορά και οι νόμοι της αγοράς ισχύουν για το android, άσε που στο σκρουτζ το κάθε μαγαζί θα κάνει ότι μπορεί για να τραβήξει πελάτες.

Προσωπική εμπειρία, το κινητό ήρθε απο το σέρβις (δεύτερη επίσκεψη επειδή χάνει το σήμα). Μου έστειλαν το τεστ σήματος (έτσι το λέω εγώ ο αρχάριος), 5 σελίδες και σε όλα pass το gs2 μου. Και 12 ώρες μετά το κινητό έχασε πάλι το σήμα.

Η αγορά έγινε πριν απο 3 μήνες, το ενάμιση μήνα το κινητό είναι στο σέρβις. Ναι, δοκίμασα άλλη stock rom, και στο σέρβις πήγε 2 φορές. Ήμουν προετοιμασμένος όμως γιατί είναι summy.

Άντε μετά να μην πεις ότι η βόντα έχει ελαττωματικά κινητά (πολλά άλλα εκτός από το gs2 μου) ή ότι η summy φτιάχνει κινητά με προβλήματα.

:X

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμβαίνει σε αρκετούς.. Εάν ο φίλος σου θέλει μπορεί να δοκιμάσει το Noise reduction Off, το οποίο απενεργοποιεί τη συγκεκριμένη λειτουργία για όσους έχουν πρόβλημα με echo στις κλήσεις.. Μπορεί να την κατεβάσει από εδώ ή εδώ.. Ευχαριστούμε πολύ τον φίλο Στράτο γι'αυτά τα link.. :happy:

Ευχαριστώ θα του πω να δοκιμάσει ;)

Ο γνωστός σου χρησιμοποιεί handsfree?

Όχι :)

Φταιει και η θηκη που εχει βαλει. Αν την αφαιρεσει θα δει οτι ολα ειναι οκ.

Αλλιως πρεπει να κλεισει το Noise reduction

Δεν χρησιμοποιεί θήκη :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η 4.0.4 δεν ρυθμιζει την φωτεινοτητα οθονης με συρσιμο του δαχτυλου πανω στην status bar οπως η 4.0.3 ;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η 4.0.4 δεν ρυθμιζει την φωτεινοτητα οθονης με συρσιμο του δαχτυλου πανω στην status bar οπως η 4.0.3 ;;;

 

Όχι δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς

Μολις εκανα την αναβαθμιση και το προσεξα. Αισχος.

 

Αν και δεν το είχα παρατηρήσει προσωπικά το προτιμώ έτσι, πόσες φορές έβλεπα διαφορετική φωτεινότητα στην οθόνη (με το αυτόματο στο off εννοείται), πράγμα που έκανα με το άτακτό μου δάχτυλο κατά λάθος.. κι αναρρωτιώμουν πως έμεινε τόσες μέρες σταθερή..!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, μπορει να ειμαι οφ τοπικ εδω. Ειμαι νέος κατοχος του samsung S2 εδω και 1 εβδομαδα και απολυτα ευχαριστημενος με την νεα συσκευη. Ηαπορια μου ειναι η εξης: Πως μπορω ή πως γινεται να ρυθμισω ωστε οταν λαμβανω γραπτο μηνυμα(sms) να δονειται ακομα και οταν ειναι στην δυνατη λειτουργια? Συγνώμη αν ειναι σε λανθασμενη ενοτητα η ερωτηση μου. Συνεχιστε την καταπληκτικη δουλεια που κανετε...Αξιο λινκ!!! Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.0.3, ανάλογα με τη συσκευή πάντα, δε χρειάζεται να πειράξεις τίποτα για να έχεις προβλήματα. :happy:

Μπορούν να σου σπάσουν τα νεύρα, απλά χρησιμοποιώντας το :lol:

Πρέπει να είσαι από τους τυχερούς!

 

Μπορεί και να είμαι από τους τυχερούς όπως λες - δεν το πιστεύω - αλλά και με το Ace που ήταν το πρώτο μου android ακολούθησα

την ίδια φιλοσοφία και δεν είχα ποτέ πρόβλημα . Βέβαια δεν ζήτησα ποτέ από το ΚΙΝΗΤΟ να μου φτιάξει καφέ :lol: αλλά και τώρα στο

SII έχω ένα σωρό εφαρμογές που προσωπικά θεωρώ χρήσιμες , γεμάτο με mp3 (που δεν ακούω σχεδόν ποτέ) , ντουζίνες από video

(που δεν βλέπω σχεδόν ποτέ) και πάμπολλες φωτογραφίες (που ανοίγω καμιά φορά) , τους πλοηγούς μου (που χρησιμοποιώ όταν είναι

ανάγκη) , την κάμερα (σχετικά συχνά) , το Skype (που το χρησιμοποιώ καθημερινά γιά βιντεοκλήσεις) , το Internet (όταν χριάζεται)

και ένα σωρό άλλα μπιχλιμπίδια , απολαμβάνοντας την ταχύτητα ανταπόκρισης . Τι άλλο να ζητήσω από ένα κινητό ?

Τώρα αν μου καθήσει η στραβή - γιατί άραγε - στα καλά του καθουμένου (sic !!) , εδώ είσαστε και εδώ είμαστε .

 

Ερώτηση : Εχω εγκαταστήσει τον Flash Player που αναφέρθηκε σε κάποιο προηγούμενο post (Adobe Flash Player v11.1.115.17(ICS).apk

από κάποιο φίλο . Αυτό τελικά μου εγκατέστησε το Flash Player Settings και τρέχοντάς το με πάει στο site της Adobe ζητώντας μου

ακαταλαβίστικα πράγματα . Βέβαια δεν παίζει αρχεία .swf και αναγκάζομαι κάποια φλασάκια που έχω φτιάξει να τα τρέχω με τον SWF Player .

Τι μπορώ να κάνω ?

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι η αγορά και οι νόμοι της αγοράς ισχύουν για το android, άσε που στο σκρουτζ το κάθε μαγαζί θα κάνει ότι μπορεί για να τραβήξει πελάτες.

Προσωπική εμπειρία, το κινητό ήρθε απο το σέρβις (δεύτερη επίσκεψη επειδή χάνει το σήμα). Μου έστειλαν το τεστ σήματος (έτσι το λέω εγώ ο αρχάριος), 5 σελίδες και σε όλα pass το gs2 μου. Και 12 ώρες μετά το κινητό έχασε πάλι το σήμα.

Η αγορά έγινε πριν απο 3 μήνες, το ενάμιση μήνα το κινητό είναι στο σέρβις. Ναι, δοκίμασα άλλη stock rom, και στο σέρβις πήγε 2 φορές. Ήμουν προετοιμασμένος όμως γιατί είναι summy.

Άντε μετά να μην πεις ότι η βόντα έχει ελαττωματικά κινητά (πολλά άλλα εκτός από το gs2 μου) ή ότι η summy φτιάχνει κινητά με προβλήματα.

:X

 

Δηλαδή ρε φίλε τι εννοείς ότι χάνει το σήμα;;; και μένα το χάνει,δλδ οι γραμμές ανεβοκατεβαίνουν, φυσιολογικό πιστεύω είναι κάπου έχει φουλ σήμα και κάπου αλλού μια γραμμή η καθόλου στο ίδιο σπίτι.εγώ το πήρα από το πλαίσιο αλλά είχε αυτοκόλλητο βοντα στο πλάι

 

Swyped from SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδάκι πριν κοιμηθώ μου έβγαλε οτί ειναι διαθέσιμη ενημέρωση και μου πέρασε την 4.0.4.

την κατέβασα, την εγκατέστησα και κοιμήθηκα, οπότε σήμερα είναι η πρώτη μέρα χρήσης της 4.0.4.

 

μέχρι στιγμής μου έχουν κάνει εντύπωση 2 πράγματα.

1. η υπερβολικά καλή βελτίωση της μπαταρίας. σήμερα το κινητό το έχω ψιλοσκίσει αλλά η μπαταρία είναι στο 62%. :blink:

2. το εξαιρετικά ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ να βλέπω διαφήμιση της Cosmote με το λογότυπο της και το slogan της κάθε φορά που ανοίγω ή κλείνω το κινητό. αυτό δηλαδή πάει πακέτο με την 4.0.4;

δηλ. πλήρωσε η Cosmote την Google και σε όλους όσους βάλουν 4.0.4. στην Ελλάδα θα τους δείχνει με το έτσι-θέλω το λογότυπο της, σε κάθε ενεργοποίηση-απενεργοποίηση της συσκευής τους;

και δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτή η ρύθμιση; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε φίλε τι εννοείς ότι χάνει το σήμα;;; και μένα το χάνει,δλδ οι γραμμές ανεβοκατεβαίνουν, φυσιολογικό πιστεύω είναι κάπου έχει φουλ σήμα και κάπου αλλού μια γραμμή η καθόλου στο ίδιο σπίτι.εγώ το πήρα από το πλαίσιο αλλά είχε αυτοκόλλητο βοντα στο πλάι

 

Swyped from SII using tapatalk

 

Νομίζω είναι πρόβλημα android ή δικτύου κινητής και όχι του τηλεφώνου. Αν πας πχ κάπου που έχει μηδενικό σήμα 3g δεν στο γυρίζει σε 2g και δεν μπορείς να δεχτείς ούτε να κάνεις κλήσεις. Όταν μετά φύγεις κ πας σε μέρος που κανονικά έχει 3g δεν σου δίνει σήμα παρά μόνο μετά από επανεκκίνηση ή μετά από πολύ ώρα. Το έχω παρατηρήσει σε διαφορετικές συσκευές samsung, μοτορολα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την αναβαθμιση και το προσεξα. Αισχος.

 

Να μου επιτρεψεις να διαφωνησω φιλε μου... εκτος κι αν (ακομα) δεν εχεις ανακαλυψει το ποσα αλλα εχεις κερδισει με την 4.0.4... ασημαντο αυτο που εχασες, πιστεψε με!!!

 

Αν και δεν το είχα παρατηρήσει προσωπικά το προτιμώ έτσι, πόσες φορές έβλεπα διαφορετική φωτεινότητα στην οθόνη (με το αυτόματο στο off εννοείται), πράγμα που έκανα με το άτακτό μου δάχτυλο κατά λάθος.. κι αναρρωτιώμουν πως έμεινε τόσες μέρες σταθερή..!:p

 

Ετσι ακριβως! Προσωπικα δεν την γνωριζα αυτη τη λειτουργια και πολλες φορες αναρωτιομουν πως "σκοτεινιασε το συμπαν"!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν χρησιμοποιεί δεδομένα (data) τζάμπα το έχει στη ρύθμιση 3g, ειδικά σε περιοχές που δεν υποστηρίζουν τέτοια ταχύτητα και τέτοια προβλήματα θα υπάρχουν και η μπαταρία θα κατεβαίνει με πιο γρήγορους ρυθμούς.

Γυρίστε το σε 2g (GSM). Όποιος είναι rooted μπορεί και με toggle να κάνει τη δουλειά του (την εναλλαγη).

 

Επίσης σχετικά με το λογότυπο της cosmote, ο κάθε πάροχος παίρνει τη Rom από τη Samsung και περνάει νόμιμα δυστυχώς τα δικά του, αν είστε rooted επίσης μπορείτε να τα ξεφορτωθείτε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σχετικά με το λογότυπο της cosmote, ο κάθε πάροχος παίρνει τη Rom από τη Samsung και περνάει νόμιμα δυστυχώς τα δικά του, αν είστε rooted επίσης μπορείτε να τα ξεφορτωθείτε.

δηλαδή όλοι όσοι δεν είναι rooted στην ελλάδα και χρησιμοποιούν την 4.0.4. κάθε φορά που ανοιγοκλείνουν την Cosmote και το λογότυπο της;

όταν λες ο κάθε πάροχος τί εννοείς φίλε; παίζει ρόλο ο πάροχος;

εγώ έχω πάροχο WIND και όχι COSMOTE, οπότε πώς είναι δυνατόν να βλέπω την Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Να μου επιτρεψεις να διαφωνησω φιλε μου... εκτος κι αν (ακομα) δεν εχεις ανακαλυψει το ποσα αλλα εχεις κερδισει με την 4.0.4... ασημαντο αυτο που εχασες, πιστεψε με!!!

 

Εγώ διαφωνώ με σένα :)

Το ότι σου πρόσφερε κάτι δε σημαίνει ότι πρέπει να σου αφαιρέσει και κάτι!

Αυτή η λειτουργία υπάρχει από την εποχή της gb και πάρα πολύς κόσμος τη χρησιμοποιούσε, γι αυτό κυκλοφορούν και πάμπολα mod που την επαναφέρουν.Ακόμα και το cm έχει παρόμοια λειτουργία.

Αν η επόμενη ρομ δηλαδή διορθώσει κάτι και σου αφαιρέσει ας πούμε το ποσοστό της μπαταρίας τι θα πεις;

Κερδίσαμε πολλά, αλλά είναι ασήμαντο;

Ας προσθέτουν/διορθώνουν, αλλα να μην αφαιρούν! Ας το έχουν τουλάχιστον κατ' επιλογή στο μενού.

Η αφαίρεση είναι απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλοι όσοι δεν είναι rooted στην ελλάδα και χρησιμοποιούν την 4.0.4. κάθε φορά που ανοιγοκλείνουν την Cosmote και το λογότυπο της;

όταν λες ο κάθε πάροχος τί εννοείς φίλε; παίζει ρόλο ο πάροχος;

εγώ έχω πάροχο WIND και όχι COSMOTE, οπότε πώς είναι δυνατόν να βλέπω την Cosmote;

 

Το βλέπουν οσοι εχουν παρει την 4.0.4 της Cosmote... οχι ολοι! Οσο για τo λογοτυπο, αυτο βρισκεται στην rom του κινητου, οποτε οτι παροχο και να βαλεις, θα το βλεπεις... Δεν μου φαινεται παντως κακο αυτο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλοι όσοι δεν είναι rooted στην ελλάδα και χρησιμοποιούν την 4.0.4. κάθε φορά που ανοιγοκλείνουν την Cosmote και το λογότυπο της;

όταν λες ο κάθε πάροχος τί εννοείς φίλε; παίζει ρόλο ο πάροχος;

εγώ έχω πάροχο WIND και όχι COSMOTE, οπότε πώς είναι δυνατόν να βλέπω την Cosmote;

 

Όσοι είχαν cosmote απειραχτη πήραν την ενημέρωση από kies επίσημα.

Εσύ που έχεις wind μου φαίνεται παράλογο να σου ήρθε ενημέρωση στο kies της cosmote!

Αν ναι τότε συγγνώμη αλλά έδωσε ρέστα η Cosmote και είναι λάθος το οποίο σίγουρα και θα διορθωθεί!

Φυσικά και παίζει ρόλο ο πάροχος, ο καθένας περνάει τις δικές του χαζομάρες μέσα, εσύ θα έπρεπε να έχεις πρόσθετα της wind (η οποία απ όσο ξέρω δεν έχει βγάλει έκδοση 4.0.4).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλοι όσοι δεν είναι rooted στην ελλάδα και χρησιμοποιούν την 4.0.4. κάθε φορά που ανοιγοκλείνουν την Cosmote και το λογότυπο της;

όταν λες ο κάθε πάροχος τί εννοείς φίλε; παίζει ρόλο ο πάροχος;

εγώ έχω πάροχο WIND και όχι COSMOTE, οπότε πώς είναι δυνατόν να βλέπω την Cosmote;

 

To upgrade έρχεται βάση ΙΜΕΙ και sales code.Λες να άλλαζε το firmware, απλά αλλάζοντας sim;

Αν δηλαδή το αγοράσω από cosmote και μετά του βάλω κάρτα vodafone, λες να πάρει firmware vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπουν οσοι εχουν παρει την 4.0.4 της Cosmote... οχι ολοι! Οσο για τo λογοτυπο, αυτο βρισκεται στην rom του κινητου, οποτε οτι παροχο και να βαλεις, θα το βλεπεις... Δεν μου φαινεται παντως κακο αυτο!

την 4.0.4. της Cosmote;

ωπ, δε το ήξερα οτί υπάρχει και 4.0.4. της Cosmote, της Wind και της Vodafone. :blink:

δηλαδή κυκλοφορούν αρκετές διαφορετικές 4.0.4;

έγω νόμιζα είναι μία κοινή και την παρέχει ίδια το Android.

και τώρα που έχω την 4.0.4. αν συνδεθώ μέσω Kies μπορώ να εγκταστήσω άλλη 4.0.4 και όχι της Cosmote που έχω ή δεν γίνεται;

ευχαριστώ πολύ:O

υγ:δεν έχω αλλάξει sim. wind είχα και έχω από τη 1η μέρα που αγόρασα το κινητό καινούργιο.

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλοι όσοι δεν είναι rooted στην ελλάδα και χρησιμοποιούν την 4.0.4. κάθε φορά που ανοιγοκλείνουν την Cosmote και το λογότυπο της;

όταν λες ο κάθε πάροχος τί εννοείς φίλε; παίζει ρόλο ο πάροχος;

εγώ έχω πάροχο WIND και όχι COSMOTE, οπότε πώς είναι δυνατόν να βλέπω την Cosmote;

 

Φιλε μου το τηλεφωνο σου ειναι branded cosmote για να παρεις ρομ της cosmote.Ο παροχος που χρησιμοποιεις στη προκειμενη δε παιζει απολυτως κανενα ρολο,το kies δεν εχει απολυτως καμια σχεση με τον εκαστοτε παροχο και τη σιμ κατ'επεκταση.

 

edit: Με προλαβαν!Οχι δε γινεται μεσω kies αλλα αν θες περνας μεσω odin οποια ρομ σου αρεσει.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

την 4.0.4. της Cosmote;

ωπ, δε το ήξερα οτί υπάρχει και 4.0.4. της Cosmote, της Wind και της Vodafone. :blink:

δηλαδή κυκλοφορούν αρκετές διαφορετικές 4.0.4;

έγω νόμιζα είναι μία κοινή και την παρέχει ίδια το Android.

και τώρα που έχω την 4.0.4. αν συνδεθώ μέσω Kies μπορώ να εγκταστήσω άλλη 4.0.4 και όχι της Cosmote που έχω ή δεν γίνεται;

ευχαριστώ πολύ:O

υγ:δεν έχω αλλάξει sim. wind είχα και έχω από τη 1η μέρα που αγόρασα το κινητό καινούργιο.

 

Αν δεν έγιναν τίποτα εταιρικές ανταλλαγές σε στοκ, τότε είναι ******* της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω παίζει ρόλο ο πάροχος εννοώ ο πάροχος από τον οποίο αγόρασες τη συσκευή, όχι ο πάροχος της κάθε sim που μπαίνει στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το τηλεφωνο σου ειναι branded cosmote για να παρεις ρομ της cosmote.Ο παροχος που χρησιμοποιεις στη προκειμενη δε παιζει απολυτως κανενα ρολο,το kies δεν εχει απολυτως καμια σχεση με τον εκαστοτε παροχο και τη σιμ κατ'επεκταση.

edit: Με προλαβαν!Οχι δε γινεται μεσω kies αλλα αν θες περνας μεσω odin οποια ρομ σου αρεσει.

το κινητό μου είναι branded Cosmote και το καταλαβαίνω τώρα μετά από 1 ολόκληρο χρόνο;:blink:

μα δεν είχε ποτέ ούτε ένα εικονίδιο, μενού κτλ της Cosmote, ούτε η συσκευασία που το είχα αγοράσει.:confused:

μπέρδεμα.

και για να το κάνω ξε-brand πρέπει να γίνω rooted ή γίνεται και έτσι μαμά;

υγ:αυτό μέσω odin που λες φίλε μου, να περάσω όποια rom θέλω εννοείται οτί πρέπει να είμαι rooted ε;:O

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου είναι branded Cosmote και το καταλαβαίνω τώρα μετά από 1 ολόκληρο χρόνο;:blink:

μα δεν είχε ποτέ ούτε ένα εικονίδιο, μενού κτλ της Cosmote, ούτε η συσκευασία που το είχα αγοράσει.:confused:

μπέρδεμα.

και για να το κάνω ξε-brand πρέπει να γίνω rooted ή γίνεται και έτσι μαμά;

υγ:αυτό μέσω odin που λες φίλε μου, να περάσω όποια rom θέλω εννοείται οτί πρέπει να είμαι rooted ε;:O

 

Ναι μου κανει και εμενα εντυπωση πως τοσο καιρο δεν ειχε ουτε μια εφαρμογη της κοσμοτε,κατι τελος παντων..Υπαρχει περιπτωση να εγινε και μπερδεμα οπως σου ειπε και ο stratosgr.Για να κανεις ξε-brand,αν οντως σε ενοχλει τελικα,αρκει να περασεις μια οποιαδηποτε επισημη ρομ,ακολουθοντας αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...