Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα κανω wipe data/factory reset εννω η ρομ ειναι not full wipe πειραζει?εχω κρατισει αυτα που θελω και δεν με νοιαζει να στεινω απο την αρχη!

 

Δε πειράζει.

Να κάνεις τροποποίηση το προηγούμενο μήνυμα σου άλλη φορά όμως, για να μη γεμίζει το θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΟΚ!!Νεος στα forum ...:)

 

πρεπει να κανω και τα 3 wipe ετσι οπως λεει?

 

ωραια!!!το εφαγα το πακετο εγω....!

εκανα μια ******* με το dalvik cache,

ενω ημουν στο μενου και εχω επιλεξει yes πατησα το power και καλα για να γυρισω πισω,

αρχισε να μετραει κατι αριθμους,το αφησα μεχρι το 32200 και μετα επανεκινηση.και τωρα ωγαζει κατι κοκκινα γραμματα

και λεει E:Can't mount /cache και οτι και να πατησω κατι τετοια βγαζει!!!

 

να το κλαψω το κινητο?

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Θέλει root

 

Επικινδυνο, ειμαι με την αγγλικη αυτη τη στιγμη κι ενα wipe μπορει να στειλει το κινητο μου στο νεκροταφειο.

 

Κανεις ρε παιδια δεν ξερει ή δεν φανταζεται κατι ;

Link to comment
Share on other sites

Επικινδυνο, ειμαι με την αγγλικη αυτη τη στιγμη κι ενα wipe μπορει να στειλει το κινητο μου στο νεκροταφειο.

 

Κανεις ρε παιδια δεν ξερει ή δεν φανταζεται κατι ;

 

Φλασάρεις πρώτα ένα άλλο custom kernel και κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη εαν η ερωτηση μου να ειναι λιγο ασχετη στο συγκεκριμενο θεμα, αλλα δεν ηξερα που να ρωτησω. :O Ξερετε εαν επιτρεπονται οι μπαταριες κινητων στις χειραποσκευες αεροπλανων? Δηλαδη εαν εχω μια δευτερη μπαταρια του σ2 στην τσαντα μου χυμα, λετε να μου πουν τιποτα ή να την παρουν?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Φλασάρεις πρώτα ένα άλλο custom kernel και κανένα πρόβλημα.

 

Moλις ελεγξα με το προγραμματακι, εχω το chip που δεν οδηγει σε brick.

Αλλα...ετυχε να πεσω πανω στο ποστ ενος Ελληνα στο xda με το ιδιο προβλημα, καθαρισε τα παντα και δεν ανεφερε να διορθωθηκε.

 

Το βραδυ μου εξελισσεται ολο και καλυτερα !

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!!Νεος στα forum ...:)

 

πρεπει να κανω και τα 3 wipe ετσι οπως λεει?

 

ωραια!!!το εφαγα το πακετο εγω....!

εκανα μια ******* με το dalvik cache,

ενω ημουν στο μενου και εχω επιλεξει yes πατησα το power και καλα για να γυρισω πισω,

αρχισε να μετραει κατι αριθμους,το αφησα μεχρι το 32200 και μετα επανεκινηση.και τωρα ωγαζει κατι κοκκινα γραμματα

και λεει E:Can't mount /cache και οτι και να πατησω κατι τετοια βγαζει!!!

 

να το κλαψω το κινητο?

 

καμια βοηθεια????

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!!Νεος στα forum ...:)

 

πρεπει να κανω και τα 3 wipe ετσι οπως λεει?

 

ωραια!!!το εφαγα το πακετο εγω....!

εκανα μια ******* με το dalvik cache,

ενω ημουν στο μενου και εχω επιλεξει yes πατησα το power και καλα για να γυρισω πισω,

αρχισε να μετραει κατι αριθμους,το αφησα μεχρι το 32200 και μετα επανεκινηση.και τωρα ωγαζει κατι κοκκινα γραμματα

και λεει E:Can't mount /cache και οτι και να πατησω κατι τετοια βγαζει!!!

 

να το κλαψω το κινητο?

Μπες σε recovery κανε ξανά wipe data factory και αν δεν φτιάξει πέρασε μια stock ρομ με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery κανε ξανά wipe data factory και αν δεν φτιάξει πέρασε μια stock ρομ με odin .

 

με recovery δοκιμασα δεν εκανε τιποτα!θα δοκιμασω και με odin!να'σαι καλα φιλος!

Link to comment
Share on other sites

με recovery δοκιμασα δεν εκανε τιποτα!θα δοκιμασω και με odin!να'σαι καλα φιλος!

περασα και μια offisial rom με odin αλλα εχει κολλισει στο λογοτυπο τησ samsung!!!

Link to comment
Share on other sites

περασα και μια offisial rom με odin αλλα εχει κολλισει στο λογοτυπο τησ samsung!!!

 

Άστην κανένα δεκάλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Διάφορες πηγές (από τις οποίες και το sammobile) ξεκίνησαν να αναφέρουν ότι το gs2 θα πάρει jb τον οκτώβρη
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Επικινδυνο, ειμαι με την αγγλικη αυτη τη στιγμη κι ενα wipe μπορει να στειλει το κινητο μου στο νεκροταφειο.

Γιατι το λες αυτο???:confused::confused::confused:

Αααα, ΟΚ, διαβασα σε αλλο thread τον λογο... μαλιστα κατεβασα και το προγραμματακι και το δικο μου chip ειναι insane...

Οποτε, αν καταλαβα καλα, θα πρεπει τα factory reset να γινονται απο τις ρυθμισεις και οχι απο το cwm???

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπερναω και θα την αφησω κανενα μισαωρο!!

Λες να εχω φαει κανενα πακετο καλο?

 

Τιποτα φιλε!παλι του περασα με odin offecial αλλα εκει που κολλαγε στο μεγαλο S

τωρα κολλαει στο πρωτο λογοτυπο...και στο recovery που μπαινω και δινω μια εντολη παλι κολλαει!

Τι να πω...........!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nα ναι καλα και τα παληκαρια του XDA. Ο λογος ειναι οτι δεν υπαρχει δηλωμενο κανενα CSC. Πηγαινοντας ομως να το αλλαξω στο αναλογο μενου δεν μου δινει καμια απολυτως αλλαγη. Δηλαδη το ενα προβλημα μετα το αλλο και περιμενω ακομα να μου βρουν μια τελικη λυση.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!!Νεος στα forum ...:)

 

πρεπει να κανω και τα 3 wipe ετσι οπως λεει?

 

ωραια!!!το εφαγα το πακετο εγω....!

εκανα μια ******* με το dalvik cache,

ενω ημουν στο μενου και εχω επιλεξει yes πατησα το power και καλα για να γυρισω πισω,

αρχισε να μετραει κατι αριθμους,το αφησα μεχρι το 32200 και μετα επανεκινηση.και τωρα ωγαζει κατι κοκκινα γραμματα

και λεει E:Can't mount /cache και οτι και να πατησω κατι τετοια βγαζει!!!

 

να το κλαψω το κινητο?

 

Όχι φίλε.Δεν χρειάζεται άγχος.Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ.Κατέβασε το original firmware από το sammi mobile page.Άνοιξε odin.Φόρτωσε στο pda το αρχείο από το original firmware που κατέβασες.Μετά είτε κλειστή έιτε ανοιχτή έιτε παγωμένη η συσκευή,Πάτα πατημένα Volume Button DOWN,Home KeY Button και Power Button.Θα μπεί σε download mode.Πάτα continue σε αυτό που θα σου εμφανίσει.Μετά σύνδεσε την συσκευή με usb και αφού πρασινίσει το Odin πάτα start.Αφού τελειώσει και κάνει εγκατάσταση την ics offical αν δείς ότι μετά το λογότυπο Samsung Galaxy S2 δεν ανάβουν τα navigation buttons και κολίσει εκέι πάνω από 5 λεπτά,όπως είναι εκεί παγωμένο μπές σε revovery mode με πατημένα Up Volume Button,Home Button και Power Button.Έπειτα πάτα στο wipe data/factory reset.Μετά restart system επανεκκίνηση δηλαδή και θα στρώσει κανονικά.Θα σου κάνει ξανά εγκατάσταση τα applications θα ρυθμίσει το firmware και θα είσαι όπως όταν το αγόρασες καθαρός και stock

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Sx1vg18

 

Περασε τη 4.0.3 τη ελληνικη lp7.μολις τη περασεις αλλαξε το csc.μετα περνα τη 4.0.4 που θελεις.μη πειραζεις το csc.περνα ενα custom kernel.κανε factory reset απο το μενου.νομιζω θα εισαι ετοιμος με τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Nα ναι καλα και τα παληκαρια του XDA. Ο λογος ειναι οτι δεν υπαρχει δηλωμενο κανενα CSC. Πηγαινοντας ομως να το αλλαξω στο αναλογο μενου δεν μου δινει καμια απολυτως αλλαγη. Δηλαδη το ενα προβλημα μετα το αλλο και περιμενω ακομα να μου βρουν μια τελικη λυση.

 

Γιατί, τα παλικάρια στο myphone, δε σου είπαν να φλασάρεις CSC; :D

Από την πρώτη στιγμή σου είπα, αν έκανες τα wipes και δεν έφτιαξε, θα πρέπει να φλασάρεις CSC.

 

Sx1vg18

 

Περασε τη 4.0.3 τη ελληνικη lp7.μολις τη περασεις αλλαξε το csc.μετα περνα τη 4.0.4 που θελεις.μη πειραζεις το csc.περνα ενα custom kernel.κανε factory reset απο το μενου.νομιζω θα εισαι ετοιμος με τα ελληνικα.

 

Απλά εγώ είπα να πέρναγε κατευθείαν ένα CSC χωρίς ρομ.Αλλά όντως μπορεί να μπερδευτεί έτσι.

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι αυτός που είπες. :up:

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε.Δεν χρειάζεται άγχος.Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ.Κατέβασε το original firmware από το sammi mobile page.Άνοιξε odin.Φόρτωσε στο pda το αρχείο από το original firmware που κατέβασες.Μετά είτε κλειστή έιτε ανοιχτή έιτε παγωμένη η συσκευή,Πάτα πατημένα Volume Button DOWN,Home KeY Button και Power Button.Θα μπεί σε download mode.Πάτα continue σε αυτό που θα σου εμφανίσει.Μετά σύνδεσε την συσκευή με usb και αφού πρασινίσει το Odin πάτα start.Αφού τελειώσει και κάνει εγκατάσταση την ics offical αν δείς ότι μετά το λογότυπο Samsung Galaxy S2 δεν ανάβουν τα navigation buttons και κολίσει εκέι πάνω από 5 λεπτά,όπως είναι εκεί παγωμένο μπές σε revovery mode με πατημένα Up Volume Button,Home Button και Power Button.Έπειτα πάτα στο wipe data/factory reset.Μετά restart system επανεκκίνηση δηλαδή και θα στρώσει κανονικά.Θα σου κάνει ξανά εγκατάσταση τα applications θα ρυθμίσει το firmware και θα είσαι όπως όταν το αγόρασες καθαρός και stock

 

καλημερα φιλε μου!Του ξαναπερασα την 4.04 αγγλικη με odin αλλα παλι κολλαει στο πρωτο λογοτυπο!

Μπηκα και στο μενου με τα 3 kyes αλλα μολις επιλεγω factory reset παγωνει το κινητο!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου!Του ξαναπερασα την 4.04 αγγλικη με odin αλλα παλι κολλαει στο πρωτο λογοτυπο!

Μπηκα και στο μενου με τα 3 kyes αλλα μολις επιλεγω factory reset παγωνει το κινητο!!

 

Βάλε μία 4.0.3 και κάνε factory reset.

Μετά όμως να έχεις υπομονή γιατί μπορεί την πρώτη φορά να μείνει για ώρα στο λογότυπο και να σου φαίνεται κολημένο.

Αν όντως ανοίξει, βάλε μετά κατευθείαν την 4.0.4 χωρίς κανένα wipe και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και στο μενου με τα 3 kyes αλλα μολις επιλεγω factory reset παγωνει το κινητο!!

 

Μπήκες στο Recovery με Vol.Up/Home και Start σωστά; Δεν ξαναδοκιμάζεις επιλέγοντας factory reset και wipe cache να δεις ξανά.. δες κι αυτά που σου λέει ο Στράτος..:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια post πιο πίσω έχω δώσει έναν κωδικό που πληκτρολογείς στον dialer του κινητού και κάνεις hard reset.. Γνώμη μου, Αποθήκευσε τις φωτογραφίες σου, γιατί με τον κωδικό θα σβηστούν τα πάντα, βγάλε την κάρτα sd (εάν υπάρχει), βάλε τον κωδικό και περίμενε να τελειώσει η διαδικασία.. Μετά ξαναπέρνα την rom.. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια post πιο πίσω έχω δώσει έναν κωδικό που πληκτρολογείς στον dialer του κινητού και κάνεις hard reset.. Γνώμη μου, Αποθήκευσε τις φωτογραφίες σου, γιατί με τον κωδικό θα σβηστούν τα πάντα, βγάλε την κάρτα sd (εάν υπάρχει), βάλε τον κωδικό και περίμενε να τελειώσει η διαδικασία.. Μετά ξαναπέρνα την rom.. :happy:

 

Πως θα βάλει τον κωδικό στον dialer, σε ένα κινητό που δε κάνει boot;

Link to comment
Share on other sites

Πως θα βάλει τον κωδικό στον dialer, σε ένα κινητό που δε κάνει boot;

 

Όντως.. Καλά τυφλός είμαι?? :lol: Τότε μόνο μέσω odin..

 

Edit: Δοκίμασε σε Recovery και την επιλογή "fix permissions" μπας και..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...