Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τριγωνάκι σου λέει αυτό ακριβώς που είπες: ότι η μπαταρία είναι εντελώς άδεια, μετά από λίγα λεπτά φόρτισης φεύγει και πλέον μπορείς να ανοίξεις το κινητό.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιζει να δουμε ελληνικο παγωτακι μεχρι το τελος του μηνα η μπα ... ?

 

Ναι, αν θυμάμαι καλά είπαν μετά της 15 του μήνα θα ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα φορεσα το επισημο παγωτακι (αγορασμενο απο γερμανια), πρωτες εντυπωσεις

αρκετα γρηγορος ο μαμα browser που κανει τον dolphin να σερνεται ενω νωριτερα με gb2.3.5 πετουσε. Το κολπακι με το facelock ειναι σουπερ αλλα μονο με αρκετο φως!! Γενικα σου δινει αλλη αισθηση σε σχεση με gb αν και στην αρχη δεν διαβαζε τις επαφες ο go launcher ex και επαθα μια μικρη πλακα γιατι κολουσε και μαυριζε την οθονη αλλα με επαναγκατασταση ολα καλα.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Ασχετο αλλα γιατι τρωει το fι??

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Σημερα φορεσα το επισημο παγωτακι (αγορασμενο απο γερμανια), πρωτες εντυπωσεις

αρκετα γρηγορος ο μαμα browser που κανει τον dolphin να σερνεται ενω νωριτερα με gb2.3.5 πετουσε. Το κολπακι με το facelock ειναι σουπερ αλλα μονο με αρκετο φως!! Γενικα σου δινει αλλη αισθηση σε σχεση με gb αν και στην αρχη δεν διαβαζε τις επαφες ο go launcher ex και επαθα μια μικρη πλακα γιατι κολουσε και μαυριζε την οθονη αλλα με επαναγκατασταση ολα καλα.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Ασχετο αλλα γιατι τρωει το fi

 

Επειδή κι εγώ από γερμανία είμαι αλλά δεν ανανέωσα ακόμα θα ήθελα να αναφέρεις πως σου φαίνεται στην απόκριση γενικά scroll κτλ.

Άλλη αίσθηση τι εννοείς;

Έκανες backup-restore εφαρμογών;

Τρώει το φι, δηλαδή;

Γενικά πως το βλέπεις από αυτονομία;

 

Αυτά τα ολίγα!:D

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ από γερμανία είμαι αλλά δεν ανανέωσα ακόμα θα ήθελα να αναφέρεις πως σου φαίνεται στην απόκριση γενικά scroll κτλ.

Άλλη αίσθηση τι εννοείς;

Έκανες backup-restore εφαρμογών;

Τρώει το φι, δηλαδή;

Γενικά πως το βλέπεις από αυτονομία;

 

Αυτά τα ολίγα!:D

 

Δεν εκανα backup μιας και δεν το ειχα σε rom, οι εφαρμογες τρεχουν κανονικα οπως τις ειχες με gb. Η αυτονομια ειναι νωρις μαλλον να πω, αλλα μου φαινεται νορμσλ οπως και πριν. Το scrolαρισμα ειναι το ιδιο και η αισθηση, ειναι η αισθηση του καινουριου κυριως στο μενου των ρυθμισεων, ειναι πιο μαζεμενο με νεα γραφικα. Περισσοτερες διαφορες δεν εχω προσεξει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα άνοιξα KIES και κάνει αναβάθμιση σε έκδοση που βγήκε σήμερα όπως αναφέρει..πολύ πιθανό βλέπω αύριο μεθαύριο να γίνει η διανομή..
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.

Αγόρασα προχθες μεταχειρισμενο το galaxy S2, αλλά ως πρωτη επαφη με android, είμαι κάπως πελαγωμενος.

Αρχικά, από το καταστημα απ'όπου το πηρα, μου ειπε ο πωλητης οτι εχει περασμενη την εκδοση 4.0.3 (ice cream δηλαδη η τελευταια εκδοση andoid αν τα ξερω καλά).

υπαρχει καποιος τροπος να δω εάν έχει γίνει root το κινητο ή οχι ?

Και αν εχει γινει, ποιά η διαδικασία για να το κάνω unroot ? Kερδίζω, χάνω κάτι ?

 

Προς το παρον, δε μπορω να συνδεθω στο wifi του σπιτιού μου (hol netfaster), κολλάει στο στάδιο "Γινεται λήψη διευθυνσης IP".

 

σα ν'αναπολώ την ευχρηστία και απλότητα του samsung wave S8500.

 

ΥΓ.Σενδεοντας το σε kies μου βγαζει το μηνυμα "Αυτο ειναι το πιο προσφατο λογισμικό: Τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικού PDA:LPS/PHONE:LPS/CSC:LPS (XEO) ".

Επισης στο ρυθμισεις -> πληροφοριες συσκευης, μου βγαζει εκδοση λογισμικού 4.0.3 και έκδοση βασικού φάσματος Ι9100ΧΧLPS.

Δε ξερω αν βοηθαω με αυτα τα στοιχεια τους γνωστες.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα... εχω ενα galaxy s 2 κ εχο μεσα 2.3.4 ουτε μου βγαζει κατι για 2.3.5 ουτε τιποτα .. πως μπορω να κανω root σε αυτην την εκδοση ειμαι με xwki4 εκδοση kernel k εκδοση φασματος i9100xxki1 μπορει να με βοηθ καποιος απο που θα κατεβάσω το root
Link to comment
Share on other sites

καλημερα... εχω ενα galaxy s 2 κ εχο μεσα 2.3.4 ουτε μου βγαζει κατι για 2.3.5 ουτε τιποτα .. πως μπορω να κανω root σε αυτην την εκδοση ειμαι με xwki4 εκδοση kernel k εκδοση φασματος i9100xxki1 μπορει να με βοηθ καποιος απο που θα κατεβάσω το root

 

διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απορία έχω, μπορεί να είναι και αφελής...

Πάω Ρυθμίσεις > Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο > Ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση... Τι γίνεται τελικά; Έχει βγει η Ice cream sandwich 4.0 για το κινητό μας; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

Ευχαριστώ και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απορία έχω, μπορεί να είναι και αφελής...

Πάω Ρυθμίσεις > Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο > Ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση... Τι γίνεται τελικά; Έχει βγει η Ice cream sandwich 4.0 για το κινητό μας; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

Ευχαριστώ και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

 

Έχει βγει ,αλλά όχι για τα Ελληνικά κινητά ακόμη.

Υπομονή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απορία έχω, μπορεί να είναι και αφελής...

Πάω Ρυθμίσεις > Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο > Ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση... Τι γίνεται τελικά; Έχει βγει η Ice cream sandwich 4.0 για το κινητό μας; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

Ευχαριστώ και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

 

οχι δεν εχει βγει.. τα παιδια που εχουν ice Cream την εχουν περασει με root καποια custom η official αλλης χωρας.

χρειαζεται root ομως.

ελλαδα σε κανα μηνα +!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ να κανουμε ροοτ αλλα εγω εχω xwki4 k δεν μπορω να βρω αντίστοιχο insecure kernel GT-I9100_xwki4_insecure.zip πουθενα μπορει να βοηθ κανενας σε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.

Αγόρασα προχθες μεταχειρισμενο το galaxy S2, αλλά ως πρωτη επαφη με android, είμαι κάπως πελαγωμενος.

Αρχικά, από το καταστημα απ'όπου το πηρα, μου ειπε ο πωλητης οτι εχει περασμενη την εκδοση 4.0.3 (ice cream δηλαδη η τελευταια εκδοση andoid αν τα ξερω καλά).

υπαρχει καποιος τροπος να δω εάν έχει γίνει root το κινητο ή οχι ?

Και αν εχει γινει, ποιά η διαδικασία για να το κάνω unroot ? Kερδίζω, χάνω κάτι ?

 

Προς το παρον, δε μπορω να συνδεθω στο wifi του σπιτιού μου (hol netfaster), κολλάει στο στάδιο "Γινεται λήψη διευθυνσης IP".

 

σα ν'αναπολώ την ευχρηστία και απλότητα του samsung wave S8500.

 

ΥΓ.Σενδεοντας το σε kies μου βγαζει το μηνυμα "Αυτο ειναι το πιο προσφατο λογισμικό: Τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικού PDA:LPS/PHONE:LPS/CSC:LPS (XEO) ".

Επισης στο ρυθμισεις -> πληροφοριες συσκευης, μου βγαζει εκδοση λογισμικού 4.0.3 και έκδοση βασικού φάσματος Ι9100ΧΧLPS.

Δε ξερω αν βοηθαω με αυτα τα στοιχεια τους γνωστες.

εχεις την πολωνικη ics 4.0.3

αν θες να δεις αν το κηνητο ειναι root υπάρχουν καποιοι τρόποι

δες εαν εχεις την εφαρμογή Superuser

με το Root Checker απο το μαρκετ

ή με αυτο τον τροπο http://androidadvices.com/check-android-phone-rooted/ ισως να υπαρχει και κάποιος αλλος τροπος που δεν γνωριζω

οσο για την διαδικασία unroot δες εδω και διάβασε και για το root http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ να κανουμε ροοτ αλλα εγω εχω xwki4 k δεν μπορω να βρω αντίστοιχο insecure kernel GT-I9100_xwki4_insecure.zip πουθενα μπορει να βοηθ κανενας σε αυτο?

 

Εδω ειναι ο CF Root http://download.chainfire.eu/42/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XW_NEE_KI4-42-v4.2-CWM4.zip

Link to comment
Share on other sites

ok το κατεβασα αλλα μου βγαζει ενα αρχειο z image αυτο ειναι ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851ναι πηγαινε εδω και αv δεv εχεις το KIES kai to odin katebase ta και εγκατασταση.το κερνελ τον περνας με odin στη θεση PDA.διαβασε τις οδηγιες σε αυτη τη σελιδα.Τον κερνελ τον ξεζιπαρεις μια φορα οχι δυο και το βαζεις στη θεση PDA

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

αυτο που μου εστειλες ειναι ομως για Firmwares εγω θελω να κανω rott φιλε μου

 

Ο σορυ λαθος σελιδα αυτη ειναι η σωστη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room. Επίσης να τονίσω ότι υπάρχουν κάποιοι κανονισμοί τους οποίους ακολουθούμε όλοι ανεξαιρέτως. Συζητήσεις τύπου chat και post γραμμένα με greeklish αφαιρέθηκαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. εχω μια ερωτηση . εχω βαλει μεσω του odin την 4.0.3 την ουγγαρικη . εχω cosmote sales code και επιχειρησα να ξαναβαλω την 2.3.5 την επισημη cosmote ελληνικη μπηκε βεβαια αλλα το τηλ. κολλουσε στην αρχικη οθονη στην εγκατασταση . υπαρχει τροπος να ξαναεπενελθουμε σε 2.3.5 μετα απο εγκατασταση 4.0.3 . ευχαριστω και Καλη Ανασταση σε ολα τα παιδια
Link to comment
Share on other sites

εχεις την πολωνικη ics 4.0.3

αν θες να δεις αν το κηνητο ειναι root υπάρχουν καποιοι τρόποι

δες εαν εχεις την εφαρμογή Superuser

με το Root Checker απο το μαρκετ

ή με αυτο τον τροπο http://androidadvices.com/check-android-phone-rooted/ ισως να υπαρχει και κάποιος αλλος τροπος που δεν γνωριζω

οσο για την διαδικασία unroot δες εδω και διάβασε και για το root http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

Σ ευχαριστω πολύ για την καταρχην απάντηση, τελικά μαλλον δεν ειναι rooted η συσκευη μου καθώς δεν βλεπω εφαρμογή superuser και περνώντας μια εφαρμογή terminal μου εμφανίστηκε το συμβολο $ και όχι το #.

νομίζω ότι ανακαλύπτω έναν νέο κόσμο μεταξύ υπολογιστή και κινητού !!!

 

Μια ερωτηση καπως βασική.

Εκανα το λαθος και πηγαίνοντας να πουλήσω το παλιό μου dumpphone, εκανα διαγραφη όλων των επαφών της sim (κατα λαθος).

Εχω κρατημενο ενα backup πολλών από τις επαφές μου, από το samsung wave μέσω kies, σε μορφή .vcf η καθεμια.

 

Χθες βραδυ, ο μόνος τροπος που "βρήκα" για να τις περασω από τον υπολογιστή στο κινητό android, ήταν να τις αντιγράψω όλες χύμα στο /sd, μετά να τις βρίσκω στο "αρχεία" και επιλέγοντας μια-μία, να επιλέγω δημιουργία επαφής gmail (για μελλοντική καλύτερη οργάνωση των επαφών και συγχρονισμό).

Καποιος άλλος τρόπος μήπως γνωρίζετε εάν υπάρχει ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...