Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

130 στο e-bay ... χωρις μεταφορικά !

Στη σιγουριά των 150 του service της Samsung

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις μου εριξε το πολυ-αγαπημενο μου τηλεφωνο ο σκύλος κατω....

εχει κανεις ιδεα ποσο κανει η οθονη του ... ? :cry:

επίσης ... πόσο κάνει η ευθανασία. :angry:

 

Μετά αγόρασε και αυτήν!!!

http://www.youtube.com/watch?v=eL7PIjZbLY8&list=UUSeSYLx5dJUTNl5pgnhM95g&index=10&feature=plcp

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ να σβήσω τα μπατερυ στατς με ένα file explorer;;; και που θα τα βρω να ΤΑ σβησω ;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

150 ευρω αν ειναι για οθόνη και όχι μόνο για εξωτερικο κρυσταλλο ειναι πολυ καλη τιμη.

Το gorilla είπαμε δεν χαρασεται όχι οτι ειναι αθραυστο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

η κακια στιγμη ...

 

το τζαμι δεν επαθε τπτ .... ουτε γρατζουνια...

 

Οπότε είναι αυτό που λέω. Όπως ξέρετε οι amoled οθόνες έχουν το 1/3 του πάχους μια LED. Αν δεχθούν στο κατάλληλο σημείο την πίεση που προξενείται από την πτώση η ακόμα από τον ισχυρό κραδασμό, σπάνε πολύ εύκολα.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι άλλη συζήτηση για την οθόνη και το πόσο εύκολα σπάει. :p

Είδα στον ύπνο μου ότι μου έπεσε το κινητό και έγινε κομμάτια η οθόνη και τινάχτηκα πάνω! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι άλλη συζήτηση για την οθόνη και το πόσο εύκολα σπάει. :p

Είδα στον ύπνο μου ότι μου έπεσε το κινητό και έγινε κομμάτια η οθόνη και τινάχτηκα πάνω! :eek:

 

Παιδια ειναι πως θα πεσει κατω το κινητο.. εχω πολλα καθημερινα παραδειγματα απο δικα μου και φιλων..

το κινητο μου, επεσε πριν 3 μηνες με το που βγαινω απ την εξωπορτα του σπιτιου μου και κατεβηκε απ τη σκαλα 2 οροφους...απο το δευτερο στον πρωτο εφυγε απ το πλαι της σκαλας (3 μετρα υψος?) και μετα κατεβηκε ενα ενα τα σκαλοπατακια! χωρις θηκη.. προφανως σημαδευτικε γυρω γυρω αλλα κατα τ αλλα δεν επαθε το παραμικρο η οθονη. φιλου του επεσε απο το υψος της τσεπης και και εψαχνε για οθονη.

και τοσα αλλα.. φιλου απο δω στο forum του επεσε μες το μηχανημα που χτυπαμε τις κλαρες απ τις ελλιες και δεν επαθε τιποτα..

Ειναι πως θα πεσει, θεμα τυχης! :cool::cool:

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην έγκαιρη αντίδραση μου η στο κινητό η και στα δύο, αλλά πριν δέκα μέρες το κινητό μου έπεσε σε δοχείο με νερό ύψους 30 εκατοστών και μετά απο τις ενέργειες που έκανα ( κλείσιμο συσκευής με βίαιη αφαέρεση της μπαταρίας και στέγνωμα με την βοήθεια αερόθερμου για μιάμιση ώρα), το κινητό δεν έπαθε τίποτα!!!!!

 

Για τώρα μπορεί να μην έχει τίποτα αλλά με την πάροδο του χρόνου θα οξειδωθούν οι κολλήσεις της πλακέτας από τα άλατα του νερού και τότε φαντάζεσαι τι θα γίνει...:X

η καλύτερη λύση είναι αν πιάνουν τα χέρια σου, να ανοίξεις το κινητό και με μπατονέτες και μπόλικη υπομονή να περάσεις όλη την πλακέτα με καθαρό οινόπνευμα ώστε να καθαρίσει καλά και μελλοντικά να μην έχεις θέματα.

 

Μου ειχε πεσει μεσα σε κουβα το TouchDiamond 2, εκανα αυτα που εκανε ο συντροφος και συναγωνιστης TEKOSTA

και, εδω και δυο χρονια δεν εχει το παραμικρο προβλημα.

Και πηγε δυο φορες στο σερβις λογω μη εκκινησης εξ' αιτιας κακης εφαρμογης του Stock SPL.

Ηγυναικα μου πριν απο δυο εβδομαδες αλλαξε κινητο επειδη χαλασε το ακουστικο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3262703#post3262703

Link to comment
Share on other sites

η οθονη by the way..... παει πακετο με το τζαμι ... για αυτο θελουν 150 ευρω ...

και μία εβδομαδα αναμονή να το πάρω. ...

 

μια βδομαδα με το omnia 2 ... windows ce 6,5 ....... :cry:

Link to comment
Share on other sites

η οθονη by the way..... παει πακετο με το τζαμι ... για αυτο θελουν 150 ευρω ...

και μία εβδομαδα αναμονή να το πάρω. ...

 

μια βδομαδα με το omnia 2 ... windows ce 6,5 ....... :cry:

ευκαιρία να του περάσεις και android!

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει βγει; παλαιοτερα που το ειχα ψαξει μονο απλα bootare, δεν επαιζε κατι αλλο. Ουτε κλησεις εκανες, ουτε wifi, τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

η οθονη by the way..... παει πακετο με το τζαμι ... για αυτο θελουν 150 ευρω ...

και μία εβδομαδα αναμονή να το πάρω. ...

 

μια βδομαδα με το omnia 2 ... windows ce 6,5 ....... :cry:

εγω για την οθονη του Galaxy S που το πατησα με την γουρουνα μου ειχα δωσει 148 ευρω:X:cry:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω οτι σημερα το πρωι μου επεστρεψαν το κινητο απο την σμαρτεκ με αλαγμενη πλακετα.Η εξυπηρετηση τους ηταν αψογη και μαλιστα πληρωσαν και το courier της επιστροφης.Αναφερουμε συνεχεια τα στραβα αλλα πρεπει να λεγονται και τα καλα :happy:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να γνωριζει μεσα στο site?

Καλησπερα σε ολους,

Υπαρχει καποιος που να γνωριζει αναλυτικα πραγματα σχετικα με το mail encryption στο Galaxy S II ?

Αν υπαρχει δηλαδη και με ποιο τροπο γινεται. Αν ειναι αποτελεσματικο και αν υπαρχει ο φοβος για κλοπη δεδομενων μεσα απο τα email accounts που ειναι σεταρισμενα στο κινητο

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

καποιο καλο δωρεαν anti-virus??

 

Avast

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: Θελω να φτιαξω ενα δικτυο μεταξυ pc και galaxy,οπως pc και laptop, ετσι ωστε να κανω μεταφορα αρχειων μεσω wifi. Στον es file explorer που χρησιμοποιω υπαρχει μια επιλογη LAN.εκει δεν εχω πολυκαταλαβει τι ρυθμισεις πρεπει να κανω.Μπορει κανεις να βοηθησει?

 

Ειδα και αυτο το βιντεακι αλλα αντιμετωπιζω προβλημα οταν παω να κανω προσθηκη ατομου με τον οποιο θα γινεται να κανω κοινη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Στον Es file explorer, πατα στο LAN, και κάνε search. Αν έχεις στο δίκτυο σου κοινόχρηστους φακέλους θα στους βρει αυτόματα. Δουλεύει 100%. Το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά.. Αν θέλεις σου δείχνω και βίντεο για τη διαδικασία αν δεν τα καταφέρεις αλλά το μεσημέρι που θα είμαι σπίτι γιατί στη δουλειά δεν έχω LAN..

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις οπως ρωτησα και πιο πανω αν θα υποστηριξει το GS2 φωνητικες εντολες στα ελληνικα?

 

Εγω ειμαι περιεργος για κατι αλλο.. αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι στο youtube. θα ηταν εφικτο αραγε να συνδεθει στο gsII usb tv tuner και να βλεπουμε tv στο κινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...