Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα μικρό προβληματάκι που έχω. Εχθές "σκαλίζοντας" το κινητό, κάτι πάτησα και τα μηνύματα από 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα κατέβηκαν στους 70 χαρακτήρες. Έψαξα τις ρυθμίσεις στα μυνήματα αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει και να επαναφέρω τους 160 χαρακτήρες ? Ο πάροχος μου είναι η cosmote (αν παίζει ρόλο)..

Και πάλι ευχαριστώ

 

Στοκ εφαρμογή έχεις η απο το μάρκετ ;(go sms, handsend)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι πρεπει να ρυθμησω για να δεχομαι στο κιν mms???απο την εταιρια μου (cosmote)τα εχω ενεργοποιησει κ σε παλιοτερα κιν μου δεχονουν κανονικα mms τωρα μου ερχετε ενα μνμ που λεει μονο τον αποστολεα το μεγεθος του mms κ απο κατο γραφει ληψη το παταω αλλα δεν κανει τπτ! τι πρεπει να κανω για να τα δεχομαι κ να στελνω κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να ρυθμησω για να δεχομαι στο κιν mms???απο την εταιρια μου (cosmote)τα εχω ενεργοποιησει κ σε παλιοτερα κιν μου δεχονουν κανονικα mms τωρα μου ερχετε ενα μνμ που λεει μονο τον αποστολεα το μεγεθος του mms κ απο κατο γραφει ληψη το παταω αλλα δεν κανει τπτ! τι πρεπει να κανω για να τα δεχομαι κ να στελνω κανονικα?

 

Αυτό είναι το απαράδεκτο με το samsung εκτός και αν είναι θεμα android.:mad: Πρέπει να ενεργοποιήσεις το 3g για να λάβεις-στείλεις ΜΜΣ. Με κάτι προγράμματα τύπου APN δεν κατάφερα να το δουλέψω επίσης αποκλειστικά και χωρίς να ενεργοποιούνται όλα τα δεδομένα.

 

Παιδιά για δώστε κανένα πρόγραμμα για να κάνω επανεκκίνηση το κινητό χωρίς να χρειάζεται να το κλείσω πρώτα και μετά να το ανοίξω πάλι..

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για δώστε κανένα πρόγραμμα για να κάνω επανεκκίνηση το κινητό χωρίς να χρειάζεται να το κλείσω πρώτα και μετά να το ανοίξω πάλι..

Quick Boot (Reboot)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το απαράδεκτο με το samsung εκτός και αν είναι θεμα android.:mad: Πρέπει να ενεργοποιήσεις το 3g για να λάβεις-στείλεις ΜΜΣ. Με κάτι προγράμματα τύπου APN δεν κατάφερα να το δουλέψω επίσης αποκλειστικά και χωρίς να ενεργοποιούνται όλα τα δεδομένα.

 

Παιδιά για δώστε κανένα πρόγραμμα για να κάνω επανεκκίνηση το κινητό χωρίς να χρειάζεται να το κλείσω πρώτα και μετά να το ανοίξω πάλι..

 

δλδ για να καταλαβω για να λαβω ενα mms πρεπει να χρεωθω κ εγω(μεσω του 3G) κ αυτος που μου το στελνει???

δεν υπαρχει καποια λυση καποιο πραγραμμα για να λυσει αυτο το προβλημα???

 

Παιδιά για δώστε κανένα πρόγραμμα για να κάνω επανεκκίνηση το κινητό χωρίς να χρειάζεται να το κλείσω πρώτα και μετά να το ανοίξω πάλι. αυτο που κολαει??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω και 3 μερες σταματησαν να μου δουλευει η εφαρμογη του email στο s2 δεν μου ερχοντουσαν οι ειδοποιησεις και μπαινω να δω γενικα τα mail και δεν υπηρχε τπτ μεσα , ανοιγει το λογαριασμο και ουτε ανανεωση μπορεις να κανεις ουτε να δεις τα παλια ουτε να μπεις στις ρυθμισεις των λογαριασμων , δοκιμασα να τους διαγραψω και να τους ξαναπερασω αλλα δεν μου τον δημιουργει τωρα μου λεει λαθος στοιχεια , και εχω 4 yahoo , 1 gmail και 1 hotmail

τι στο καλο γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά επειδή επείγει θα ήθελα να αναφέρω κάτι αν γνωρίζει κανείς λύση.

Το galaxy s2 του αδελφού μου αρνείται να κλείσει. Όταν το κλείνω κάνει επανεκκίνηση σε λίγα δευτερόλεπτα. Το ίδιο και όταν αφαιρω την μπαταριά. Με το που την βάζω ανοίγει μονό του. Επίσης ενώ δεν είναι στην πρίζα βγάζει στιγμιαία μήνυμα ότι φορτίζει. Ξέρει κανείς τίποτα;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το γράφω εδώ για να το δουν πολλοί , αν και είμαι σε λάθος κατηγορία , αλλά νομίζω πως είναι σημαντικό και σίγουρα θα την έχουν πατήσει πολλοί!! Αν θέλει κάποιος να το συνεχίσει ας το κάνει στο τόπικ με τις εφαρμογές/παιχνίδια!

Παρατήρησα χθες τυχαία πως σε αρκετά παιχνίδια, αν τα κάνεις απεγκατάσταση αφήνουν τρελά MB στο κινητό! Και μιλάω για απεγκατάσταση μέσα από ρυθμίσεις-->εφαρμογές--> διαχείριση εφαρμογών-->διαγραφή δεδομένων+κατάργηση εγκατάστασης!!

'Ενα τρελό παράδειγμα να σας αναφέρω είναι το πολύ γνωστό Asphalt 6: Adrenaline HD (κατεβασμένο κανονικά και νόμιμα από το Samsung apps! Ήταν μερικά MB (6-7 νομίζω) και μετά μου κατέβασε από WiFi άλλα 470 περίπου και όλα καλά ως εδώ! Το έκανα απεγκατάσταση με τον τρόπο τον παραπάνω αλλά πρόσεξα πως ΔΕΝ μειώθηκαν τα MB στον ελεύθερο χώρο του κινητού! Τελικά είχε αφήσει ένα φάκελο (φακελάρα!!) στην /sdcard/gameloft/GloftA6Hp με μέγεθος 941,29ΜΒ!!!:wacko: 1GB σχεδόν έτσι άδικα! Μεγάλο μείον το θεωρώ , πρώτα απ' όλα για το λειτουργικό που επιτρέπει να γίνετε αυτό, αλλά και στις ίδιες τις εταιρείες (π.χ. Gameloft) που κάνουν τα προγράμματά τους έτσι! Ελπίζω με την αναβάθμιση που περιμένουμε (παγωτό) να διορθωθεί αυτή η χαζομάρα!!

Φανταστείτε τώρα, εγώ βρήκα ένα τυχαία..., ο Θεός ξέρει τι άλλο κρύβετε μέσα στους φακέλους!! Και άντε αν έχεις 5-10 εφαρμογές μπορείς να το ψάξεις εύκολα, ...αν έχεις όμως πάνω από 100 τι γίνετε???:p

Με λίγα λόγια προσοχή στα "σκουπίδια" που αφήνουν οι εφαρμογές!!

Υπάρχει κάνα πρόγραμμα που να καθαρίζει τους φακέλους που έχουν αφήσει οι εφαρμογές/παιχνίδια που έχουν απεγκατασταθεί??

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το γράφω εδώ για να το δουν πολλοί , αν και είμαι σε λάθος κατηγορία , αλλά νομίζω πως είναι σημαντικό και σίγουρα θα την έχουν πατήσει πολλοί!! Αν θέλει κάποιος να το συνεχίσει ας το κάνει στο τόπικ με τις εφαρμογές/παιχνίδια!

Παρατήρησα χθες τυχαία πως σε αρκετά παιχνίδια, αν τα κάνεις απεγκατάσταση αφήνουν τρελά MB στο κινητό! Και μιλάω για απεγκατάσταση μέσα από ρυθμίσεις-->εφαρμογές--> διαχείριση εφαρμογών-->διαγραφή δεδομένων+κατάργηση εγκατάστασης!!

'Ενα τρελό παράδειγμα να σας αναφέρω είναι το πολύ γνωστό Asphalt 6: Adrenaline HD (κατεβασμένο κανονικά και νόμιμα από το Samsung apps! Ήταν μερικά MB (6-7 νομίζω) και μετά μου κατέβασε από WiFi άλλα 470 περίπου και όλα καλά ως εδώ! Το έκανα απεγκατάσταση με τον τρόπο τον παραπάνω αλλά πρόσεξα πως ΔΕΝ μειώθηκαν τα MB στον ελεύθερο χώρο του κινητού! Τελικά είχε αφήσει ένα φάκελο (φακελάρα!!) στην /sdcard/gameloft/GloftA6Hp με μέγεθος 941,29ΜΒ!!!:wacko: 1GB σχεδόν έτσι άδικα! Μεγάλο μείον το θεωρώ , πρώτα απ' όλα για το λειτουργικό που επιτρέπει να γίνετε αυτό, αλλά και στις ίδιες τις εταιρείες (π.χ. Gameloft) που κάνουν τα προγράμματά τους έτσι! Ελπίζω με την αναβάθμιση που περιμένουμε (σάντουιτς) να διορθωθεί αυτή η χαζομάρα!!

Φανταστείτε τώρα, εγώ βρήκα ένα τυχαία..., ο Θεός ξέρει τι άλλο κρύβετε μέσα στους φακέλους!! Και άντε αν έχεις 5-10 εφαρμογές μπορείς να το ψάξεις εύκολα, ...αν έχεις όμως πάνω από 100 τι γίνετε???:p

Με λίγα λόγια προσοχή στα "σκουπίδια" που αφήνουν οι εφαρμογές!!

Υπάρχει κάνα πρόγραμμα που να καθαρίζει τους φακέλους που έχουν αφήσει οι εφαρμογές/παιχνίδια που έχουν απεγκατασταθεί??

 

sd maid...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το γράφω εδώ για να το δουν πολλοί , αν και είμαι σε λάθος κατηγορία , αλλά νομίζω πως είναι σημαντικό και σίγουρα θα την έχουν πατήσει πολλοί!! Αν θέλει κάποιος να το συνεχίσει ας το κάνει στο τόπικ με τις εφαρμογές/παιχνίδια!

Παρατήρησα χθες τυχαία πως σε αρκετά παιχνίδια, αν τα κάνεις απεγκατάσταση αφήνουν τρελά MB στο κινητό! Και μιλάω για απεγκατάσταση μέσα από ρυθμίσεις-->εφαρμογές--> διαχείριση εφαρμογών-->διαγραφή δεδομένων+κατάργηση εγκατάστασης!!

'Ενα τρελό παράδειγμα να σας αναφέρω είναι το πολύ γνωστό Asphalt 6: Adrenaline HD (κατεβασμένο κανονικά και νόμιμα από το Samsung apps! Ήταν μερικά MB (6-7 νομίζω) και μετά μου κατέβασε από WiFi άλλα 470 περίπου και όλα καλά ως εδώ! Το έκανα απεγκατάσταση με τον τρόπο τον παραπάνω αλλά πρόσεξα πως ΔΕΝ μειώθηκαν τα MB στον ελεύθερο χώρο του κινητού! Τελικά είχε αφήσει ένα φάκελο (φακελάρα!!) στην /sdcard/gameloft/GloftA6Hp με μέγεθος 941,29ΜΒ!!!:wacko: 1GB σχεδόν έτσι άδικα! Μεγάλο μείον το θεωρώ , πρώτα απ' όλα για το λειτουργικό που επιτρέπει να γίνετε αυτό, αλλά και στις ίδιες τις εταιρείες (π.χ. Gameloft) που κάνουν τα προγράμματά τους έτσι! Ελπίζω με την αναβάθμιση που περιμένουμε (σάντουιτς) να διορθωθεί αυτή η χαζομάρα!!

Φανταστείτε τώρα, εγώ βρήκα ένα τυχαία..., ο Θεός ξέρει τι άλλο κρύβετε μέσα στους φακέλους!! Και άντε αν έχεις 5-10 εφαρμογές μπορείς να το ψάξεις εύκολα, ...αν έχεις όμως πάνω από 100 τι γίνετε???:p

Με λίγα λόγια προσοχή στα "σκουπίδια" που αφήνουν οι εφαρμογές!!

Υπάρχει κάνα πρόγραμμα που να καθαρίζει τους φακέλους που έχουν αφήσει οι εφαρμογές/παιχνίδια που έχουν απεγκατασταθεί??

Νομίζω αν πριν την εγκατάσταση κάνεις διαγραφή δεδομένων θα διαγραφεί και ο φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν πριν την εγκατάσταση κάνεις διαγραφή δεδομένων θα διαγραφεί και ο φάκελος.

 

Το έγραψα πως έτσι το κάνω!! (μάλιστα πάντα!!) Αλλά όπως είδες τίποτα δεν έγινε!!

Πιστεύω πως όλοι αν ψαχτείτε θα βρείτε σημεία και τέρατα!!:p

Υ.γ. Όσο για το sd maid (που λέει ο φίλος παραπάνω) και όλα τα συναφή , πρέπει να είναι rooted το τηλέφωνο, αλλιώς δεν κάνουν σχεδόν τίποτα!(Άντε μερικά MB να σβήσουν από την Cache / ήδη έχω ένα που κάνει αυτή την δουλειά!)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα πως έτσι το κάνω!! (μάλιστα πάντα!!) Αλλά όπως είδες τίποτα δεν έγινε!!

Πιστεύω πως όλοι αν ψαχτείτε θα βρείτε σημεία και τέρατα!!:p

Υ.γ. Όσο για το sd maid (που λέει ο φίλος παραπάνω) και όλα τα συναφή , πρέπει να είναι rooted το τηλέφωνο, αλλιώς δεν κάνουν σχεδόν τίποτα!(Άντε μερικά MB να σβήσουν από την Cache / ήδη έχω ένα που κάνει αυτή την δουλειά!)

 

Εγώ κατέβασα το 1 - click clear, το είδα ποιο εύχρηστο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

παρατηρώ ότι η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια μέρα.

έχω κανει calibration αλλά δεν είδα και μεγάλη διαφορά.

υπάρχει κάτι που δεν ξέρω και το οποίο μας δίνει κάτι παραπάνω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

παρατηρώ ότι η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια μέρα.

έχω κανει calibration αλλά δεν είδα και μεγάλη διαφορά.

υπάρχει κάτι που δεν ξέρω και το οποίο μας δίνει κάτι παραπάνω?

 

Ευχαριστώ

Εγκατέστησε το Android system info από το market και δες το usage για την μπαταρία.

Φωτεινότητα οθόνης, 3g, Wifi τρων πολύ μπαταρία.

Εμένα μου κρατάει 2 μέρες περίπου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Android system info από το market και δες το usage για την μπαταρία.

Φωτεινότητα οθόνης, 3g, Wifi τρων πολύ μπαταρία.

Εμένα μου κρατάει 2 μέρες περίπου.

 

Κι εμένα 2 μέρες με σχετικά normal χρήση. Αλλά με wifi, 3G & sync.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει την εφαρμογη EVA και εχω κανει εγκατασταση και το trial φωνη svox ariadne.μηπως ξερετε πως μπορουν να συνεργαστουν αυτα τα δυο ωστε να υποστιριζει και να αναγνωριζει τα Ελληνικα?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις κατι σχετικο;

Καλησπερα σε ολους,

Υπαρχει καποιος που να γνωριζει αναλυτικα πραγματα σχετικα με το mail encryption στο Galaxy S II ?

Αν υπαρχει δηλαδη και με ποιο τροπο γινεται. Αν ειναι αποτελεσματικο και αν υπαρχει ο φοβος για κλοπη δεδομενων μεσα απο τα email accounts που ειναι σεταρισμενα στο κινητο

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

μολις μου εριξε το πολυ-αγαπημενο μου τηλεφωνο ο σκύλος κατω....

εχει κανεις ιδεα ποσο κανει η οθονη του ... ? :cry:

επίσης ... πόσο κάνει η ευθανασία. :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...