Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσον αφορα το τελευταιο ως γνωστο οποιοδηποτε κινητο οταν εχει αδυναμο σημα , ψαχνει να βρει πιο ισχυρο ειτε gsm ειτε 3g, hspa κτλ... και αυτο καταναλωνει μπαταρια.

 

τωρα εμενα απο χθες που ειμαι σε 2.3.4 και μεχρι αυτη την στιγμη το τηλεφωνο δεν εχει παρουσιασει προβλημα

 

Φίλε μου φυσικά και το ξέρω αυτό που λες, εννοείται ότι μιλάω σε σχέση με την 2.3.3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τοτε που εβαλα την 2.3.4 απεκτησα καμποσα προβληματα:

lag οταν παταω back για να βγω στην home screen

Εχει κανει restart τουλαχιστον 3 φορες μονο του

Χανει το σημα τελειως και επανερχεται μετα απο ωρα

Πολλες φορες ενω δειχνει ενεργο wifi δεν συνδεεται πουθενα

Ελαφρα χειροτερη μπαταρια, ειδικα οταν δεν εχω καλο σημα την κανει γαργαρα

 

Τα εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτα?

 

sent from my Galaxy SII

 

Στην περίπτωσή μου έχει μειωθεί η διάρκεια της μπαταρίας αισθητά, ενώ παράλληλα κάποιες φορές καθυστερεί η επιστροφή στη home screen.

 

Κάτι άλλο δεν έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

στην ΚΙ3 (2.3.5) παντως δεν υπαρχει κανενα πρόβλημά απο αυτα που αναφέρετε...ολα δουλεύουν μπόμπα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια το kies δε μου βγαζει καμια αναβαθμιση και εχω ακομα την 2.3.3! πρεπει να κανω ατι αλλο εκτος του να ανοιξω το προγραμμα κ να ανταγραψω την διευθυνση στον browser μου??
Link to comment
Share on other sites

στην ΚΙ3 (2.3.5) παντως δεν υπαρχει κανενα πρόβλημά απο αυτα που αναφέρετε...ολα δουλεύουν μπόμπα...

 

Άντε τότε να την περιμένουμε... ακόμα δε βγαίνει στο kies μου (αγορά electroworld, official rom)

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Samsung Gallaxy S2 εδώ και λίγες ημέρες και προσπαθώ να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά, μιας και είναι η πρώτη μου επαφή με android κινητό. Είχα κολήσει βλέπετε στο Ν95 που είχα πολλά χρόνια... θα ήθελα λοιπόν με τη σειρά μου να κάνω δυο-τρεις ερωτήσεις, ελπίζοντας να βρω ανταπόκριση.

 

Σε πρώτη φάση θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει τρόπος να διαπιστωθεί η αυθεντικότητα ενός κινητού, μιας και η αγορά του έγινε από site του internet. Θα μου πείτε μεγάλε πολλά ζητάς αγοράζοντας μια συσκευή αρκετά φθηνότερα από ότι στα καταστήματα, αλλά έχοντας το γνώθις εαυτόν, θα ήθελα να μάθω...

Σε δεύτερη φάση θα επιθυμούσα, εάν φυσικά κάποιος γνωρίζει, να με διαφωτίσει πάνω στο θέμα του downloading σε videos από το Youtube. Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη free εφαρμογή και εάν ναι, πού μπορώ να την βρω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Υ.Γ. Και κάτι που το θυμήθηκα την τελευταία στιγμή: δεν έχω καταφέρει να ακόμη να lockάρω δορυφόρους. Η χρήση βέβαια του gps έγινε εντός σπιτιού, αλλά αυτό που με προξένησε ερωτηματικά ήταν η ανυπαρξία πλροφοριών σήματος δορυφόρων στο μενού του. Δεν υπάρχουν;

 

Το Ν95 για'μένα συνεχίζει να είναι το απόλυτο κινητό. Δεν θα σχολιάσω για την εποχή του... ακόμα ερωτευμένος με το ηχείο του.

 

Όταν λες αυθεντικότητα?? Με *#06# μπορείς να δεις το IMEI του κινητού κ με ένα τηλέφωνο στη Samsung Hellas να μάθεις περισσότερες πληροφορίες (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

Όσον αφορά τα βίντεο που θες να κατεβάσεις από το youtube εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το "TubeMate" κατεβασμένο από το Market (εφαρμογή που θα έπρεπε να είναι περασμένη στο κινητό σου ήδη). Θα βρεις πληθώρα εφαρμογών που να καλύπτουν τις ανάγκες σου κ οι περισσότερες θα είναι δωρεάν ;)

 

Όχι δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση για το αν έχει κλειδώσει δορυφόρους ή όχι, αν δεις ότι αργεί να κλειδώσει κατέβασε το " GPSFix " από το μάρκετ, τρέξε το για να κλειδώσει μία φορά (έχει επιλογή Start fix) περίμενε να τελειώσει κ μετά άνοιξε τους χάρτες. Μετά δεν θα έχεις λογικά πρόβλημα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Το Ν95 για'μένα συνεχίζει να είναι το απόλυτο κινητό. Δεν θα σχολιάσω για την εποχή του... ακόμα ερωτευμένος με το ηχείο του.

 

Όταν λες αυθεντικότητα?? Με *#06# μπορείς να δεις το IMEI του κινητού κ με ένα τηλέφωνο στη Samsung Hellas να μάθεις περισσότερες πληροφορίες (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

Όσον αφορά τα βίντεο που θες να κατεβάσεις από το youtube εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το "TubeMate" κατεβασμένο από το Market (εφαρμογή που θα έπρεπε να είναι περασμένη στο κινητό σου ήδη). Θα βρεις πληθώρα εφαρμογών που να καλύπτουν τις ανάγκες σου κ οι περισσότερες θα είναι δωρεάν ;)

 

Όχι δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση για το αν έχει κλειδώσει δορυφόρους ή όχι, αν δεις ότι αργεί να κλειδώσει κατέβασε το " GPSFix " από το μάρκετ, τρέξε το για να κλειδώσει μία φορά (έχει επιλογή Start fix) περίμενε να τελειώσει κ μετά άνοιξε τους χάρτες. Μετά δεν θα έχεις λογικά πρόβλημα.

 

το TubeMate υπαρχει μεν στο μαρκετ αλλα δεν το κατεβαζεις απο εκει! σου δινει πληροφοριες για να μπεις να το κατεβασεις απο ενα λινκ.. , εμενα προσωπικα μου κανει σαν εφαρμογη την θεωρω καλη! οσο για το gps δοκιμασε απο το μενου μια λειτουργια που λεει υποβοηθηση gps..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Άντε τότε να την περιμένουμε... ακόμα δε βγαίνει στο kies μου (αγορά electroworld, official rom)

μακαρι να γινουν ολα μπομπα γιατι τωρα ειναι αστα να πανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

μια απαντηση οποιος ξερει! ημουν στην 2.3.3 και οταν συνδεομουν στο μαρκετ απο τον υπολογιστη οποιαδηποτε εφαρμογη πηγαινα να κατεβασω πατουσα εγκατασταση και μου ελεγε αποστολη προς : και επελεγα samsung GT-i9100 . τωρα που μπηκα στην 2.3.4 ακολουθω τα ιδια βηματα και πλεον στο αποστολη προς μου εμφανιζει vodafone samsung GT-i9100. ξερει κανεις γιατι μου γραφει vodafone?? να σημειωσω πως η συσκευη μου ουτε brabded ειναι . ουτε αγορασμενη απο vodafone. η μονη σχεση του κινητου με την βοντα ειναι οτι χρησιμοποιω σιμ της βοντα!

 

 

επισης εχω και ενα αλλο προβλημα. περασα μια ταινια 1080 p στο κινητο και οταν την βαζω να παιξει ακουγεται μονο ο ηχος. καμια ιδεα ;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

μια απαντηση οποιος ξερει! ημουν στην 2.3.3 και οταν συνδεομουν στο μαρκετ απο τον υπολογιστη οποιαδηποτε εφαρμογη πηγαινα να κατεβασω πατουσα εγκατασταση και μου ελεγε αποστολη προς : και επελεγα samsung GT-i9100 . τωρα που μπηκα στην 2.3.4 ακολουθω τα ιδια βηματα και πλεον στο αποστολη προς μου εμφανιζει vodafone samsung GT-i9100. ξερει κανεις γιατι μου γραφει vodafone?? να σημειωσω πως η συσκευη μου ουτε brabded ειναι . ουτε αγορασμενη απο vodafone. η μονη σχεση του κινητου με την βοντα ειναι οτι χρησιμοποιω σιμ της βοντα!

 

 

επισης εχω και ενα αλλο προβλημα. περασα μια ταινια 1080 p στο κινητο και οταν την βαζω να παιξει ακουγεται μονο ο ηχος. καμια ιδεα ;

 

αυτο νομιζω μπορεις απο τις ρυθμισεις να το αλλαξεις και να βαλεις οτι γουσταρεις...εσενα τουλαχιστον σου εχει βονταφον....εμενα κοιτα τι εχει :blink::blink::lol:

 

 

http://img51.imageshack.us/img51/5504/38091469.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση θελω να κανω παιδια.μπορω να βρω καπου καποιο change log για καθε εκδοση που βγαινει?ας πουμε για παραδειγμα δεν ξερω τι παραπανω θα εχω αν παω σε καποια 2.3.4 η 2.3.5 και με διαφορα που διαβαζω εδω για θεματα με μπαταρια, lagαρισματα δεν ειμαι σιγουρος για το αν αξιζει ακομα να φυγω απο την 2.3.3 με την οποια δεν εχω κανενα προβλημα απολυτως.

ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχεις βαλει η ειχες βαλει σιμ της T-mobile ? η αν ειναι το τηλεφωνο αγορασμενο απο t-mobile;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχεις βαλει η ειχες βαλει σιμ της T-mobile ? η αν ειναι το τηλεφωνο αγορασμενο απο t-mobile;

 

Οχι αλλα μετα που το σκεφτηκα μαλλον θα ειναι εξαιτιας του market enabler..

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα μετα που το σκεφτηκα μαλλον θα ειναι εξαιτιας του market enabler..

 

Sent from my iphone 4

 

τι ειναι το market enabler ?

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει αρχίσει να δίνεται η 2.3.5 σε ελληνικά κινητά;;;

 

σε ορισμενους ναι σε αλλους οχι. αγαλια. θα ερθει και η σειρα σου !

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το market enabler ?

 

με απλα λογια σου μετατρεπει το ελληνικο μαρκετ σε αμερικανικο ωστε να βλεπεις τις εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο ελληνικο...google maps,google earth κτλ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

με απλα λογια σου μετατρεπει το ελληνικο μαρκετ σε αμερικανικο ωστε να βλεπεις τις εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο ελληνικο...google maps,google earth κτλ..

 

και αυτη η μετατροπη γινεται μονη της; εγω δεν πειραξα κατι..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

με απλα λογια σου μετατρεπει το ελληνικο μαρκετ σε αμερικανικο ωστε να βλεπεις τις εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο ελληνικο...google maps,google earth κτλ..

 

Αξίζει αξιζει δηλαδη να το κατεβάσουμε;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε στην 2.3.4 και η έκδοση του video player. Ενοχλητική αλλαγή που δεν μπορείς να δεις landscape τα video με απενεργοποιημένο το Autorotation.
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ii_update_to_increase_the_size_of_icons-news-3249.php

 

Γνωρίζουμε κάτι για το παραπάνω?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι μόνο φήμη γιατί αν είναι πραγματικότητα δε θα μου αρέσει καθόλου αυτή η αλλαγή.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι μόνο φήμη γιατί αν είναι πραγματικότητα δε θα μου αρέσει καθόλου αυτή η αλλαγή.

 

η αλλαγη θα ειναι προαιρετικη νομιζω .. οπως γραφει και στην ανακοινωση

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...