Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σφραγισμενο στο κουτι του.επισημα με αποδειξη αγορας!πως θα δω τη χωρα προελευσης?

 

τσεκαρε το βιβλιαρακι που εχει μεσα...σε πια γλωσσα ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τσεκαρε το βιβλιαρακι που εχει μεσα...σε πια γλωσσα ειναι?

Εχει βιβλιαρακι στα αγγλικα,ξεχωριστο βιβλιαρακι στα ελληνικα και βιβλιαρακι warranty card σε ολες τις γλωσσες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βιβλιαρακι στα αγγλικα,ξεχωριστο βιβλιαρακι στα ελληνικα και βιβλιαρακι warranty card σε ολες τις γλωσσες.

 

μηπως ειναι ελληνικο και ειναι απο τις καινουργιες παρτιδες? ΒOKG2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ελληνικο και ειναι απο τις καινουργιες παρτιδες? ΒOKG2

 

μου βγαζει

PDA:I9100BOKG2

PHONE:I9100BOKG1

CSC:I9100COSKF1

αλλα γιατι δεν περνει την αναβαθνοση 2.3.4?

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει

PDA:I9100BOKG2

PHONE:I9100BOKG1

CSC:I9100COSKF1

αλλα γιατι δεν περνει την αναβαθνοση 2.3.4?

 

ισως επειδη ειναι branded...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και ελπιζω αυτη την φορα να μου απαντησει και εμενα καποιος :) αν ενα τηλεφωνο ειναι απο γερμανια αφορασμενο . και βρεθουμε πχ στην ιταλια και το συνδεσουμε με το κις . σε αυτη την περιπτωση το κις ποιας χωρας τυχον αναβαθμιση υα μας βγαλει; της χωρας οπου ειμαστε και το συνδεσαμε; η της χωρας απο την οποια αγοραστηκε το τηλεφωνο ;

Όχι δεν βγάζει Firmware ανάλογα με τη χώρα που βρίσκεσαι, αλλά ανάλογα με τη χώρα προέλευσης.

ναι σφραγισμενο στο κουτι του.επισημα με αποδειξη αγορας!πως θα δω τη χωρα προελευσης?

Ελληνικότατο είναι και όπως λέει ο Parafron είναι branded και αναβάθμιση δεν έχει βγει. Φταίει η Samsung Hellas, φταίει η εταιρεία που το αγόρασες; Ειλικρινά δε ξέρω.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εχει βιβλιαρακι στα αγγλικα,ξεχωριστο βιβλιαρακι στα ελληνικα και βιβλιαρακι warranty card σε ολες τις γλωσσες.

 

Το δικό μου είναι Ισπανικό όπως φαίνεται απο το βιβλιαράκι που το συνοδεύει.

Το έντυπο της εγγύησης έχει και ελληνικά.

Απο θέμα εγγύησης λοιπόν είμαστε κατοχυρομενοι.

 

Ξέρεις κανεις ποιο είναι το sales code για Ισπανία ώστε να το περάσω αν χρειαστω το service?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βγάζει Firmware ανάλογα με τη χώρα που βρίσκεσαι, αλλά ανάλογα με τη χώρα προέλευσης.

 

Ελληνικότατο είναι και όπως λέει ο Parafron είναι branded και αναβάθμιση δεν έχει βγει. Φταίει η Samsung Hellas, φταίει η εταιρεία που το αγόρασες; Ειλικρινά δε ξέρω.

 

ευχαριστω φιλε μου!

πως ξερεις σιγουρα οτι ειναι ελληνικο ; πως μπορουμε να μαθουμε την χωρα προελευσης;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το hotmail στην εφαρμογή social hub. Είναι πολύ πολύ καλύτερη και υποστηρίζει και push notifications.<br />

<br />

****Για όποιον δεν το γνωρίζει

<br />

<br />

Μήπως μπορείς να μου πεις που υπάρχει η ρύθμιση στο social hub για push notifications; Ευχαριστώ...

η επιλογή υπάρχει στους ρυθμίσεις λογαριασμού και το αναφέρει ως συγχρονισμός προγράμματος -» ώρες αιχμής.

 

Για να σου δώσει δυνατότητα και επιλογή για push όταν δημιουργήσεις νέο λογαριασμό, σε κάποιο από τα βήματα έχει κάτι επιλογές (κουτάκια) και έχει πρώτη μια επιλογή που λέει premium account. Αυτό πρέπει να το έχεις τσεκαρισμένο :-).

 

Δεν χρειάζεται να κανεις κάτι. Έρχονται μονές τους. Μονό ρύθμισε τους ήχους ειδοποίησης από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής για τον συγκεκριμένο λογαριασμ
<br />

<br />

Τι εννοείς, εγώ όταν μπαίνω μέσα στο hub, όταν επιλέγω ένα λογαριασμό mail, με στέλνει στη stock εφαρμογή για τα mail, όπου επιλέγεις χρόνο ανανέωσης και δεν έχει πουθενά push. Αν εκεί βάλω "ποτε" θα έχω push mail?<br />

Εγώ έχω 3 λογαριασμούς mail, 1 gmail, 1 yahoo και 1 imap. Για να έχω παντού push, χρησιμοποιώ gmail για το gmail, yahoo mail για το yahoo και Κ-9 για το imap. Επίσης για να τα βλέπω όλα ενοποιημένα, χρησιμοποιώ τη stock mail εφαρμογή, η οποία ενημερώνεται μόνο όταν μπαίνω εκεί (αφού έχω ήδη λάβει κάποιο push notification από την κάθε εφαρμογή ανάλογα με το mail) Θα ήταν τέλεια αν γινόταν όλα να τα κάνω με μία εφαρμογή αλλά δεν τα έχω καταφέρει με τίποτα μέχρι σήμερα, αν και το έχω παλέψει. <br />

Επίσης από 29 Σεπτεμβρίου, αν και μέχρι τότe όλα δούλευαν καλά, σταμάτησε να μπορεί να συνδεθεί η στοκ mail εφαρμογή με το Yahoo, αν και μέχρι τότε συνδεόταν κανονικά και δεν άλλαξα settings. Η εφαρμογή του Yahoo mail λειτουργεί κανονικά.<br />

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ισχύει ότι έγραψα και παραπάνω.πρέπει να επιλέξεις το κουτάκι premium σε κάθε λογαριασμό που θα δημιουργήσεις στο hub. Μετά θα σου έχει επιλογή για push. Διέγραψε ότι έχεις στο hub και κάνε προσθήκη από την αρχή.

Αν έχεις απορία εδώ είμαι :-).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύεις ότι όμως αυτό ήταν το μόνο που μου την έσπαγε στο S2;:p

 

Εκανα πριν λιγο την αναβαθμιση και..ΔΕ μου κανει τη καθυστερηση,ιδωμεν!!:)

Πραγμα πολυ θετικο γιατι και εμενα ειναι το μονο που μου τη σπαει τοσο σε αυτο το εργαλειο!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσει το τηλεφωνο αλλα χαλασε η οθονη , αυριο παω Γερμανο ελπιζω να το παρουν πισω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τοτε πως ειναι δυνατον να εχει ελληνικο μενου και ελληνικο πληκτρολογιο ?Μηπως δεν εχει βγει αναβαθμιση για αυτη την εκδοση?

Ακόμα και απο την Ιαπωνία να το είχες πάρει, Ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο θα είχε κανονικά. Λογικά αυτό που έχεις, είναι παραεισαγωγή απο κάποια άλλη χώρα. Αν είναι απο Ευρωπαική χώρα καλύπτεσαι κανονικά από εγγύηση Samsung Hellas. Οσον αφορά την αναβάθμιση και το KIES, κάνε αυτό που σου είπα παραπάνω και δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

να ρωτησω κατι και ελπιζω αυτη την φορα να μου απαντησει και εμενα καποιος αν ενα τηλεφωνο ειναι απο γερμανια αφορασμενο . και βρεθουμε πχ στην ιταλια και το συνδεσουμε με το κις . σε αυτη την περιπτωση το κις ποιας χωρας τυχον αναβαθμιση υα μας βγαλει; της χωρας οπου ειμαστε και το συνδεσαμε; η της χωρας απο την οποια αγοραστηκε το τηλεφωνο ;

 

Θα σου βγάλει φυσικά την αναβάθμιση (αν υπάρχει) της χώρας απο την οποία έχει αγοραστεί το κινητό.

Edited by Angeldust
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

έχω

PDA : KF3 , PHONE : KE7 , CSC : KF1

και δινει update σε

PDA : KI4 , PHONE : KI1 , CSC : KI2

 

ερώτηση 1η : η συσκευή είναι ROOTED με τον απλό τροπο (δεν εχω περασει clockwordmod) , εχω κανένα θέμα με το update? Πρεπει να κάνω UNROOT????

ερώτηση 2η: με το Titanium BACKUP τί ακριβώς κρατάω για να μην ξαναστήνω την συσκευή???

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα απο την KF3 η ειναι η ιδεα μου?λιγο σπαστικο το lagαρισμα στις κεντρικες οθονες,αλλα κατα τα αλλ απει σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα απο την KF3 η ειναι η ιδεα μου?λιγο σπαστικο το lagαρισμα στις κεντρικες οθονες,αλλα κατα τα αλλ απει σφαιρα

 

ΟΝΤΟΣ !!! Η μπαταρια σε 20 λεπτα πηγε στο 70%. Τωρα το πρωι χωρις να το κλεισω το βραδυ ειναι στο 60%.

Περιεργα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικά:Δεν είναι smooth η εναλλαγή των αρχικών οθονών

Η μπαταρία πέφτει λίγο πιο γρήγορα.

Δεν βρήκα videoκλήση στο GTalk.

Παραμένει το Bug με τις εικόνες album των mp3.

Η φωτογραφική έχει ένα εφέ κατά την λήψη (σαν κλείστρο), που όμως καθυστερεί την λήψη συνολικά, και δεν απενεργοποιείται, ούτε όμως έχει και κανονική επισκόπηση της φωτογραφίας.

Θετικές αλλαγές:Σε χαμηλή στάθμη μπαταρίας μπορούμε να βγάλουμε φωτό, απλά χωρίς φλας. Στην 2.3.3 έκλεινε η εφαρμογή.

Συνδεμένοι στο Kies, μπορούμε να δουλεύουμε το κινητό.

Επανέρχεται πιο γρήγορα από το κλείδωμα, ειδικά αν έχουμε απενεργοποιημένο το κλείδωμα.

Άλλες αλλαγές:Άλλαξε η γραμματοσειρά σε πολλά σημεία (σημειωματάριο, μηνύματα, κτλ)

Έχουν μπει σε κάποια σημεία μπάρες προόδου εργασίας (πχ όταν σβήνουμε πολλές φωτό μαζί από την εφαρμογή εικόνων.

Πολλές επιλογές αυτόματης ενημέρωσης λογισμικού.

Περισσότερες επιλογές εξοικονόμησης ενέργειας.

Εμφανίζεται το ποσόστό φόρτισης στην οθόνη κλειδώματος.

Η εφαρμογή Σημειώσεων έχει αλλαγή στον τρόπο εμφάνισης των σημειωμάτων αναλυτικά, και στην εναλλαγή τους.

 

Αν βρώ και άλλα, θα τα παραθέσω.

Edited by diofar
Link to comment
Share on other sites

έχω

PDA : KF3 , PHONE : KE7 , CSC : KF1

και δινει update σε

PDA : KI4 , PHONE : KI1 , CSC : KI2

 

ερώτηση 1η : η συσκευή είναι ROOTED με τον απλό τροπο (δεν εχω περασει clockwordmod) , εχω κανένα θέμα με το update? Πρεπει να κάνω UNROOT????

ερώτηση 2η: με το Titanium BACKUP τί ακριβώς κρατάω για να μην ξαναστήνω την συσκευή???

 

Με το που θα περάσεις το update θα γίνεις unroot αυτόματα..

 

Με το titanium κρατάς τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους..

 

Προσοχή! Δεν επαναφέρεις εφαρμογές και δεδομένα συστήματος! Μπορεί να σου προκαλέσει μικροπροβλήματα λόγω ασυμβατοτήτων με τη νέα έκδοση του λογισμικού..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

......

Άλλες αλλαγές:

Εμφανίζεται το ποσόστό φόρτισης στην οθόνη κλειδώματος.

 

...................

 

Έχω διαβάσει αρκετούς που γράφουν ότι προστέθηκε το ποσοστό φόρτισης στην οθόνη κλειδώματος...

 

Εγώ με 2.3.3 έχω ποσοστό φόρτισης της μπαταρίας στην οθόνη κλειδώματος...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Εκανα και εγω την αναβαθμιση αλλα εχω ενα προβλημα.Ειχα καποια εγκραφα τα οποια τα ανειγα με το πολαρεισ οφις τωρα παω να τα ανοιξω και μου βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο προσπαθηστε ξανα Τι μπωρεινα φτεει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Εχθές πέρασα την 2.3.4 και επιβεβαιώνω πως το πρόβλημα τις κιτρινίλας στη μισή οθόνη αριστερά διορθώθηκε!!!!

 

Σε πολύ χαμηλό φωτισμό φαίνεται ελάχιστα λίγο πιο σκούρα η πλευρά αλλά το μεγάλο πρόβλημα διορθώθηκε!

Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση επισης οτι ζεστενεται περισσοτερο απο την 2.3.3 το εχει παρατηρησει κανεις.παντως περισσοτερα αρνητικα προσθεσε παρα θετικα.βλεπω να γυρναω σε kf3...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση επισης οτι ζεστενεται περισσοτερο απο την 2.3.3 το εχει παρατηρησει κανεις.παντως περισσοτερα αρνητικα προσθεσε παρα θετικα.βλεπω να γυρναω σε kf3...

 

Επιβεβαιώνω και για τη θερμότητα..

Αν δω τεράστια διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας (ήδη κάτι έχω εντοπίσει αλλά περιμένω να δω πως θα συμπεριφερθεί προς το τέλος της) με βλέπω να γυρίζω κι εγώ, στη χρήση που κάνω στη συσκευή δεν νομίζω να μου χρειάζονται και οι μεγαλύτερες ταχύτητες..

 

Αλήθεια, πως επιστρέφουμε στην KF3 σε περίπτωση που χρειαστεί;:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.μια ερωτηση:γιατι δε μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το gmail?παταω να κανω συγχρονισμο,ξεκιναει η διαδικασια κ αμεσως σταματαει.ξερετε τι μπορει να φταιει?

Θα πας στις επαφες σου --->μενου---->συγχωνευση με λογαριασμο, και θα εισαι οκ

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει αρκετούς που γράφουν ότι προστέθηκε το ποσοστό φόρτισης στην οθόνη κλειδώματος...

 

Εγώ με 2.3.3 έχω ποσοστό φόρτισης της μπαταρίας στην οθόνη κλειδώματος...

 

Χμμ, ενδιαφέρον! Έχω δύο S2 και το ένα είναι σε 2.3.3. Δεν εμφανίζει ποσοστό. Παράξενο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...