Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδια ο ηχος οταν τραβας video ειναι stereo ή μονοφωνικος;

 

Μονοφωνικός. H συσκευή έχει ένα μικρόφωνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην Ελλάδα ακόμα περιμένουμε το 2.3.5 και τώρα διαβάζω για 2.3.6 εδώ και τρελαίνομαι πρωινιατικα(?)

 

http://m.intomobile.com/2011/11/26/samsung-galaxy-s-ii-gets-android-236-update/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+IntoMobile+%28IntoMobile%29

 

Άντε να δούμε.. Αλλαγές στην κάμερα διαβάζω και ελπίζω για βελτιώσεις κυρίως στην αυτόματη εστίαση (autofocus).. Όσοι το έχουν ζήσει ξέρουν..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα ακόμα περιμένουμε το 2.3.5 και τώρα διαβάζω για 2.3.6 εδώ και τρελαίνομαι πρωινιατικα(?)

 

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

- Περιμένετε θελεις να πεις :p .... εμείς με cosmote συσκευές είμαστε κομπλέ !!! ... σκέψου τώρα να κάνει έτσι και να δώσει κι αυτή την αναβάθμιση πρώτη η κοτε!!! Πλάκα θα έχει!!! :X

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Mην κανεις συγχωνευση. Σβηστες ολες απο το τηλεφωνο(χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο νετ γιατι θα σβηστουν απο παντου), πηγαινε και σβησε τις διπλοεγγραφες στο gmail, σβησε τον λογαριασμο google απο το τηλεφωνο, ξαναπερασε τον και κανε συχρονισμο μονο με το gmail. Aνα ξαναεχεις το ιδιο θεμα θα μπεις στις ρυθμισεις των επαφων απο το τηλεφωνο και θα δωσεις μεμονωμενη εμφανιση μονο απο το gmail.

 

Οταν ρωτησα τι κανει η συγχωνευση το εκανα για να αποφυγω ολα τα παραπανω...τελικα ειδα οτι ολες οι επαφες που συγχρωνιζαν με το outlook τωρα εχουν το σηματακι του gmail και πολλες απο αυτες που υπηρχαν και στο gmail τωρα ειναι διπλες μονο εκει. Στο τηλεφωνο τις εμφανιζε πριν με το σηματακι του τηλεφωνου και με του gmail. Τωρα εχουν παλι δυο σηματακια αλλα ειναι και τα δυο gmail

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

- Περιμένετε θελεις να πεις :p .... εμείς με cosmote συσκευές είμαστε κομπλέ !!! ... σκέψου τώρα να κάνει έτσι και να δώσει κι αυτή την αναβάθμιση πρώτη η κοτε!!! Πλάκα θα έχει!!! :X

 

Καλημέρα φίλε μου! Το πρώτο πληθυντικού ήταν ευγενείας.. :lol:

Προσωπικά δεν περιμένω τίποτα.. Έχω τη 2.3.5 εδώ και χρόνια :) Ας είναι καλά το root και η Omega :D

Δεν παύω όμως να είμαι χρήστης εντός Ελλάδας και να εκνευρίζομαι με το πόσο αργά ερχονται οι ενημερώσεις και σε μας..

Η αλήθεια είναι οτι θα προτιμούσα να έχουμε τη 2.3.6 όσο έχουμε ακόμα ευρώ :p

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια καποιες ερωτησεις!

1) Χρειαζεται να χρησιμοποιω το samsung kies για να περναω data στο κινητο;;

Σημειωση: Εγω το ανοιγω σαν hdd περναω ο,τι θελω στους φακελους μου, δεδομενα, προγραμματα και ειμαι κομπλε!

2) Πως ακριβως κανω update?Παλι μεσω kiss??

Σημειωση: Γιατι πριν λιγο πηγα απο τις ρυθμισεις του κινητου και πατησα ενημερωση κινητου

και κατεβαζει κατι απο το ιντερνετ εδω και ωρα ( wifi )

3) Οταν το συνδεω με το pc πρεπει να ειναι στην αρχικη οθονη για να συνδεθει, αν καποια στιγμη πατησω το home button για να κανω κατι μετα πρεπει να το συνδεσω και να το αποσυνδεσω για να το δει! Υπαρχει καποιος αλλος τροπος;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εδω παιδια αυτο που κουβεντιαζαμε μερικα posts πριν!

εχω ενα samsung galaxy 1 στα χερια μου αυτη την στιγμη!

κοιταξτε ποσο ανετο ειναι το σερφαρισμα με την αυτοματη προσαρμογή κειμενου με το ζοομ στον στοκ broswer (αλλα και στον dolphin)..

 

κλάσεις ανωτερο απο το δικο μας γαλαξια!:(:mad:

ελπιζω να το διορθώσουν με το σάντουιτς ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια καποιες ερωτησεις!

1) Χρειαζεται να χρησιμοποιω το samsung kies για να περναω data στο κινητο;;

Σημειωση: Εγω το ανοιγω σαν hdd περναω ο,τι θελω στους φακελους μου, δεδομενα, προγραμματα και ειμαι κομπλε!

2) Πως ακριβως κανω update?Παλι μεσω kiss??

Σημειωση: Γιατι πριν λιγο πηγα απο τις ρυθμισεις του κινητου και πατησα ενημερωση κινητου

και κατεβαζει κατι απο το ιντερνετ εδω και ωρα ( wifi )

3) Οταν το συνδεω με το pc πρεπει να ειναι στην αρχικη οθονη για να συνδεθει, αν καποια στιγμη πατησω το home button για να κανω κατι μετα πρεπει να το συνδεσω και να το αποσυνδεσω για να το δει! Υπαρχει καποιος αλλος τροπος;

ευχαριστω!

 

1) Οχι. Αρκει αυτο που κανεις. Γενικα οι περισσοτεροι το Kies το βαλαμε για τους drivers και το πεταξαμε μετα. Δεν νομιζω πως υπαρχει πιο αχρηστο προγραμμα :)

2) Για επισημα updates ναι. Υπαρχει βεβαια και η εναλλακτικη του Odin.

3) δεν γνωριζω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εδω παιδια αυτο που κουβεντιαζαμε μερικα posts πριν!

εχω ενα samsung galaxy 1 στα χερια μου αυτη την στιγμη!

κοιταξτε ποσο ανετο ειναι το σερφαρισμα με την αυτοματη προσαρμογή κειμενου με το ζοομ στον στοκ broswer (αλλα και στον dolphin)..

 

κλάσεις ανωτερο απο το δικο μας γαλαξια!:(:mad:

ελπιζω να το διορθώσουν με το σάντουιτς ..

 

Opera mobile και ξερό ψωμί.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & απο μενα,εχω το φανταστικο S II,το οποιο ειχα συνδεσει με το kies &του ειχα κανει την αναβαθμηση απο 2.3.3 σε 2.3.4. Ολα καλα λοιπον,μεχρι που εκανα update στο kies, με αποτελεσμα να μην το αναγνωριζει το SII.

Mου λεει: ΣΦΑΛΜΑ Eπανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργια Samsung Kies(PC Studio). H τρεχουσα λειτουργια, δεν υποστηριζεται απο το Kies.

Απεγκαταστησα το Kies απο το pc και το ξαναεγκαταστησα τουλαχιστον 3 φορες,ξετικαρισα τον εντοπισμο σφαλματων στο κινητο...Αποτελεσμα μηδεν...Θα θελα την βοηθεια σας,Σας ευχαριστω:O:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & απο μενα,εχω το φανταστικο S II,το οποιο ειχα συνδεσει με το kies &του ειχα κανει την αναβαθμηση απο 2.3.3 σε 2.3.4. Ολα καλα λοιπον,μεχρι που εκανα update στο kies, με αποτελεσμα να μην το αναγνωριζει το SII.

Mου λεει: ΣΦΑΛΜΑ Eπανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργια Samsung Kies(PC Studio). H τρεχουσα λειτουργια, δεν υποστηριζεται απο το Kies.

Απεγκαταστησα το Kies απο το pc και το ξαναεγκαταστησα τουλαχιστον 3 φορες,ξετικαρισα τον εντοπισμο σφαλματων στο κινητο...Αποτελεσμα μηδεν...Θα θελα την βοηθεια σας,Σας ευχαριστω:O:O

Θα πας στο manage (Διαχείρηση) του υπολογιστή και θα σβήσεις τους drivers usb της samsung. Μόλις ξανασυνδέσεις το κινητό θα εγκαταστήσει αυτόματα τους drivers και όλα ΟΚ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά από χθες με android μετά από χρόνια με wm και είμαι χαμένος.

Δύο απορίες ανάγκης για αρχή. ( συσκευή αγορασμένη Ελλάδα, Πλαίσιο)

 

-Το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου δεν βρίσκει επαφές που είναι γραμμένες στα Ελληνικά για να κάνω κλήση. Πρέπει να το ρυθμίσω από κάπου;

Πάντως η επαφές μου μεταφέρθηκαν από το Gmail και υπάρχουν κανονικά.

- Πως μπορώ να μεταφέρω τα sms μου από wm συσκευή ( htc leo ) στο galaxy s2;

- υπάρχει κάποιος file manager αντίστοιχος του resco explorer των wm που μεταξύ άλλων να μπορεί να κλειδώνει φακέλους και αρχεία;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Opera mobile και ξερό ψωμί.

 

δεν διαφωνω!

ειναι εξαιρετικος !

ο στοκ ομως και ο dolphin δουλευουν επισης αψογα στον πρωτο γαλαξια!(βασικα δουλευουν καλύτερα απο το δικο μας κινητο οπως βλεπεις)!

σκεψου μονο πως αν δεν υπηρχε ο οπερα δεν θα ειχαμε εναλλακτική λυση:rolleyes:

(για το γνωστο θεμα με την προσαρμογή μιλαω παντα! ειναι απιστευτο το θεμα πραγματικα!)

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω!

ειναι εξαιρετικος !

ο στοκ ομως και ο dolphin δουλευουν επισης αψογα στον πρωτο γαλαξια!(βασικα δουλευουν καλύτερα απο το δικο μας κινητο οπως βλεπεις)!

σκεψου μονο πως αν δεν υπηρχε ο οπερα δεν θα ειχαμε εναλλακτική λυση:rolleyes:

(για το γνωστο θεμα με την προσαρμογή μιλαω παντα! ειναι απιστευτο το θεμα πραγματικα!)

 

Πολύ σωστά τα λες.Αλλά και πάλι Opera θα διάλεγα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά από χθες με android μετά από χρόνια με wm και είμαι χαμένος.

Δύο απορίες ανάγκης για αρχή. ( συσκευή αγορασμένη Ελλάδα, Πλαίσιο)

 

-Το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου δεν βρίσκει επαφές που είναι γραμμένες στα Ελληνικά για να κάνω κλήση. Πρέπει να το ρυθμίσω από κάπου;

Πάντως η επαφές μου μεταφέρθηκαν από το Gmail και υπάρχουν κανονικά.

- Πως μπορώ να μεταφέρω τα sms μου από wm συσκευή ( htc leo ) στο galaxy s2;

- υπάρχει κάποιος file manager αντίστοιχος του resco explorer των wm που μεταξύ άλλων να μπορεί να κλειδώνει φακέλους και αρχεία;

Ευχαριστώ!

1. Χαζή ερώτηση αλλά είναι στα Ελληνικά το πλητκρολόγιο και δεν τις βρίσκει; Τι εννοείς το πληκτρολόγιο; Εαν πχ κάνει αναζήτηση με το google search, πάτα στο σηματάκι της google και επέλεξε επαφές.

2. μία λύση είναι να τα αποθηκεύσεις στη SIM. Εαν δεν τα θες ως sms το cloud sms σου τα στέλνει ως email

3. ES explorer (δωρεάν) ή Astro file manager.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο manage (Διαχείρηση) του υπολογιστή και θα σβήσεις τους drivers usb της samsung. Μόλις ξανασυνδέσεις το κινητό θα εγκαταστήσει αυτόματα τους drivers και όλα ΟΚ.

 

Σευχαριστω για την απαντηση σου,το προβλημα λυθηκε:)Να εισαι καλα:D

Link to comment
Share on other sites

3. ES explorer (δωρεάν) ή Astro file manager.

 

Με αυτα τα δυο μπορεις να βαλεις κωδικους σε folders?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα τα δυο μπορεις να βαλεις κωδικους σε folders?

Perfect App Protector - FREE

https://market.android.com/details?id=com.morrison.applocklite&hl=el

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερω οτι ειναι λιγο οφ τοπικ αλλα ειναι αυτο που εψαχνα για το κινητό μας τοσο καιρο!

:)

μια εφαρμογουλα που σου επιτρεπει να αλλαξεις πληκτρολόγιο αναλογα με την φαση που εισαι(landscape portraid)!!

άπαιχτη πραγματικα!:):)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3874071#post3874071

 

επισης με το bluetooth widget(επισης απο το μαρκετ) λυνεται το προβλημα του bluetooth οπου πρεπει να πας ρυθμισεις κτλ κτλ κτλ να πατησεις ενεργος κτλ κτλ κτλ!

εδω με ενα κλικ μπαίνεις στο μενου με την μια!!!

μικρες εφαρμογες αλλα θαυματουργές:)

https://market.android.com/details?id=org.kman.BluetoothWidget&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5rbWFuLkJsdWV0b290aFdpZGdldCJd

Link to comment
Share on other sites

Οταν ρωτησα τι κανει η συγχωνευση το εκανα για να αποφυγω ολα τα παραπανω...τελικα ειδα οτι ολες οι επαφες που συγχρωνιζαν με το outlook τωρα εχουν το σηματακι του gmail και πολλες απο αυτες που υπηρχαν και στο gmail τωρα ειναι διπλες μονο εκει. Στο τηλεφωνο τις εμφανιζε πριν με το σηματακι του τηλεφωνου και με του gmail. Τωρα εχουν παλι δυο σηματακια αλλα ειναι και τα δυο gmail

Αφού συγχώνευσα τις διπλές εγγραφές από το gmail με το εργαλείο που έχει για αυτό το σκοπό, παρατήρησα το εξής , ενώ στο gmail υπάρχει η φωτογραφία, σε κάποιες επαφές στο τηλέφωνο δεν την βλέπω. Αν όμως κάνω επεξεργασία επαφής από το τηλέφωνο η φωτογραφία υπάρχει κανονικά....

καμία ιδέα ?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

1. Χαζή ερώτηση αλλά είναι στα Ελληνικά το πλητκρολόγιο και δεν τις βρίσκει; Τι εννοείς το πληκτρολόγιο; Εαν πχ κάνει αναζήτηση με το google search, πάτα στο σηματάκι της google και επέλεξε επαφές.

2. μία λύση είναι να τα αποθηκεύσεις στη SIM. Εαν δεν τα θες ως sms το cloud sms σου τα στέλνει ως email

3. ES explorer (δωρεάν) ή Astro file manager.

 

Μα δεν είναι στα ελληνικά το τηλεφωνικό πληκτρολόγιο , εκτος των αριθμών τα γράμματα είναι Λατινικά,δεν βλεπει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Για να κάνω κλήση πρεπει να παω στις επαφές ( εκεί έχει κανονικα ελληνικά) να επιλέξω και να κάνω κλήση απο εκεί. Κάνω κατι λάθος?

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω!

ειναι εξαιρετικος !

ο στοκ ομως και ο dolphin δουλευουν επισης αψογα στον πρωτο γαλαξια!(βασικα δουλευουν καλύτερα απο το δικο μας κινητο οπως βλεπεις)!

σκεψου μονο πως αν δεν υπηρχε ο οπερα δεν θα ειχαμε εναλλακτική λυση:rolleyes:

(για το γνωστο θεμα με την προσαρμογή μιλαω παντα! ειναι απιστευτο το θεμα πραγματικα!)

 

Ενημερωτικά.. και ο stock κ ο Dolphin φαίνεται να δουλεύουν τη προσαρμογή αλλά αν το γυρίσεις αφου κάνεις pinch-to-zoom σε landscape..

Με το Dolphin αφου κάνεις pinch-to-zoom αν χρησιμοποιήσεις το πλήκτρο του zoom που έχει επίσης κάνει προσαρμογή.

Ο Opera το κάνει κ σκέτο.. επειδή μπορεί.

Λάθος της Samsung όμως που δεν το κάνει ο stock Browser.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι στα ελληνικά το τηλεφωνικό πληκτρολόγιο , εκτος των αριθμών τα γράμματα είναι Λατινικά,δεν βλεπει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Για να κάνω κλήση πρεπει να παω στις επαφές ( εκεί έχει κανονικα ελληνικά) να επιλέξω και να κάνω κλήση απο εκεί. Κάνω κατι λάθος?

 

Καλορίζικο!!!

Όχι Μιχάλη δεν κάνεις κάτι λάθος, έτσι δουλεύει, πρέπει να πας στις επαφές για αναζήτηση με Ελληνικούς χαρακτήρες.

Πότε θα βάλεις την Omega :)

Περιμέναμε πως και πως να αγοράσεις το SG2 και να έρθεις στην παρέα μας και πάλι :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι στα ελληνικά το τηλεφωνικό πληκτρολόγιο , εκτος των αριθμών τα γράμματα είναι Λατινικά,δεν βλεπει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Για να κάνω κλήση πρεπει να παω στις επαφές ( εκεί έχει κανονικα ελληνικά) να επιλέξω και να κάνω κλήση απο εκεί. Κάνω κατι λάθος?

Δυστυχώς έτσι είναι.

Δοκίμασε τον dialer one, ή ακόμα καλύτερα τον Eir fast dialer που χρησιμοποιώ κι εγώ και είναι πολύ παραμετροποιήσιμος! Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά.. και ο stock κ ο Dolphin φαίνεται να δουλεύουν τη προσαρμογή αλλά αν το γυρίσεις αφου κάνεις pinch-to-zoom σε landscape..

Με το Dolphin αφου κάνεις pinch-to-zoom αν χρησιμοποιήσεις το πλήκτρο του zoom που έχει επίσης κάνει προσαρμογή.

Ο Opera το κάνει κ σκέτο.. επειδή μπορεί.

Λάθος της Samsung όμως που δεν το κάνει ο stock Browser.

 

o dolphin παντως δουλευει αψογα στον πρωτο γαλαξια οπως και ο στοκ!

ουτε να γυρνας το κινητο ουτε τιποτα! χτυπας 2 φορες το κειμενο και προσαρμόζεται!

ο στοκ ειναι οπως θα επρεπε να ειναι στο δικο μας κινητο!

εμενα ξερεις τι μου κανει εντύπωση? οτι κανενας μα κανενας broswer δεν δουλευει σωστα την προσαρμογή σε αντιθεση με το galaxy 1 που δουλευουν ολοι!!:confused:

ειναι λαθος τελικα αυτο η κατι αλλο παιζει? γιατι μου φαινεται απιστευτο πραγματικα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...