Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ CUSTOM ROM FINAL MANGO 7720.68 -

Radio 5.69.09.05 [Touch-IT] και [DFT V2 ROM] με ΕΛΛΗΝΙΚΑ

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Η διαδικασία αυτή είναι ΜΟΝΟ για τα τηλέφωνα της HTC που έχουν λειτουργικό Windows Phone 7.

Προς το παρόν υπάρχει για 2 συσκευες. Αυτές είναι: 1. Trophy 2. HD7

H η εκδοση της DFT team v2 ειναι και για τις αλλες συσκευες ...

 

Η Touch-IT ΡΟΜ ειναι η τελευταια της σειράς με την τελικη εκδοση του Mango με Ελληνικα το τελευταίο firmware αλλα

το πιο σημαντικο ειναι οτι κατα τον δημιουργό της θα ειναι αμεσα αναβαθμισιμη απο το ZUNE

 

Και επιπλεον μετα απο αντιπαραβολή των πληροφοριων (firmware rom κλπ) απο ενα trophy με επισημο Mango και απο ενα trophy

με αυτη την ΡΟΜ σας ενημερωνω οτι δεν υπάρχει καμμια διαφορα (εκτος απο τον bootloader που ειναι λογικο) ...

Ειναι ακριβως ιδια...

 

Αυτο την κάνει μοναδικη και κατα καποιον τρόπο ημι-επισημη. Ειναι ξεκλειδωτη (Interop Unlock/Chevron) εχει Ελληνικά (και 15 αλλες γλωσσες) και εχει ακομη αρκετα fix. Επίσης εχει πολλες εφαρμογες της HTC απο τις νεότερες συσκευες οπως :

HTC Connection Setup - HTC Connected Media - HTC Hub

HTC Locations - HTC Notes - HTC Photo Enhancer - HTC Watch

HTC Attentive Phone (Located in settings)

HTC Sound Enhancer (Located in settings)

 

Αν αντιμετωπίσετε προβληματα συνιστάται το φλασαρισμα πριν απο ολα μιας ΡΟΜ 7004 η 7008.

Η διαδικασια ειναι ιδια και στο τέλος του οδηγου εχω λινκ για αυτες τις ΡΟΜ

 

 

Εγκατάσταση RSPL...

 

1. Εξαγάγουμε όλα τα αρχεία από το rar αρχείο του RSPL/HSPL που κατεβάσαμε το DFT_XSPL_WP7FG2.rar και τρέχουμε

(σαν administrator) το αρχείο DFT_RSPL_WP7FG2_LAUNCH.exe.

http://content.myphone.gr/photo/full/622/rspl1.jpg

 

2. Κλείνουμε με power off το τηλέφωνο και κρατώντας πατημένο το Volume-Down (μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη OSLP με τα 3 χρώματα) το ανοίγουμε και πάλι. Στο κάτω μέρος της οθόνης έχει την λέξη Serial.

http://content.myphone.gr/photo/full/623/hspl-on-dev.jpg

H εικόνα είναι από HD7 με HSPL. H Δική σας θα έχει διαφορετικά στοιχεία.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Ελεγχουμε προσεκτικα την δευτερη γραμμη το SPL το νουμερο 3.1.2250.00

Αν εχουμε περάσει mango και εχουμε SPL 4.x.xxxx.xx τοτε ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΕΔΩ ...

Για να συνεχισουμε πρεπει να περάσουμε στο τηλεφωνο μας μια ΡΟΜ 7004 η 7008 ΑΛΟΙΩΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΘΑ ΚΟΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ

 

****************************** Ε Ν Η Μ Ε Ρ Ω Σ Η (Μαρτ 2012) ******************************

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ SPL

Η τελευταια αναβαθμιση που εγινε μετα το μανγκο απο την HTC κλειδωσε το slp (Εκδοση 5.11.2250)

Για να συνεχισουμε πρεπει να εχουμε backup πριν το μανγκο

Ο λογος που θελουμε backup πριν το μανγκο ειναι γιατι η ενημερωση του μανγκο αλλαζει και τον spl.

Απο τον spl που βαζει το μανγκο μπορουμε να βαλουμε ΡΟΜ 7004 η 7008

Αν ο spl ειναι 5.11.2250 δεν γινεται να περασουμε παλια ρομ

Οσο και να εψαξα και να προσπθησα δεν βρηκα αλλο τροπο .... (ισως με την νεα εκδοση του spl γιατα 2γενιας τηλ)

Αν καποιος εχει βρει καποιον αλλο τροπο παρακαλω να ενημερωσει για να το βαλω εδω

***********************************************************************************************

 

 

3. Συνδέουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή και περιμένουμε να εγκατασταθούν οι drivers (αν το έχετε ξανακάνει δεν θα περιμένετε καθόλου).

Στην εφαρμογή που τρέχει πατάμε το next και θα αναγνωριστεί το τηλέφωνο μας. Αν όχι τότε ελέγξτε το καλώδιο (πρέπει να είναι το original), την θύρα USB και τέλος τους Drivers που πρέπει να έχουν εγκατασταθεί σωστά.

 

5. Μετά την αναγνώριση του τηλεφώνου, και ενω ειμαστε στην τρίχρωμη οθόνη του κινητού κοιτάμε τι SPL έχουμε και επιλεγουμε το αντίστοιχο. η το κοντινότερο. Ενδιαφερει το πρώτο ψηφίο να είναι ίδιο, και αν επιστρεψαμε σε 7004 7008 θα διαλεξουμε κάποιο 1.xx. πχ. spl 1.10 επιλεγουμε 1.20 Οι οδηγίες της εφαρμογής είναι ξεκάθαρες.

 

6. Πατήστε επόμενο και όταν τελειώσει η εγκατάσταση, η συσκευή θα κάνει επανεκκίνηση σε RSPL.

Aν στην οθόνη του τηλεφώνου δείτε «CotullaRSPL» τότε έχει εγκατασταθεί σωστά το RSPL και είμαστε έτοιμοι για το φλασάρισμα της RΟΜ. Αν όχι τότε κάπου κάνατε λάθος και πρέπει να επαναλάβετε τα βήματα από την αρχή.

 

7. Αφήστε το τηλέφωνο όπως είναι και πάμε για την RΟΜ.

 

Εγκατάσταση RΟΜ..

 

1. Κατεβάζουμε την ΡΟΜ για τη συσκευή μας απο ΕΔΩ για Trophy και απο ΕΔΩ για HD7 εξάγουμε όλα τα αρχεία της σε ένα κατάλογο

 

Update v2.....

Στο XDA ανεβηκε η εκδοση 2 της ΡΟΜ απο την ομαδα DFT. Εδώ για Trophy και εδώ για HD7.

 

Update v3.....

Στο XDA ανεβηκε η εκδοση 3 της ΡΟΜ απο την ομαδα DFT. Εδώ για Trophy και εδώ για HD7.

 

Update v4.....

Η ομαδα DFT εεδω τη νεα εκδοση της με το 8107 (και Ελληνικα)

Εδώ για Trophy

Και εδώ για HD7

 

Νεα ΡΟΜ για Trophy - Dynamics7 v1.0 ROM PORT

Trophy ROM

*************************************************************************************

 

Eιναι μια εκδοση που περιεχει πολλα προγραμματα απο το Titan και το Radar ειναι ξεκλειδωτη και επισης μπορει να κανει εγκατασταση προγραμματων (xap) απο τον ΙΕ και το internet !!!!!! Kαι για οσους το θελουν εχει και Internet sharing.

Το πιο σημαντικο ειναι οτι εχει ηδη εγκατεστημενα TouchXplorer, Registry Editor !!!! και HTC Deck , Tango...

Η διαδικασια εγκαταστασης ειναι ακριβως η ιδια. Μονο το αρχειο της ΡΟΜ που θα κατεβασετε αλλαζει

 

http://content.myphone.gr/photo/full/621/flash1.jpg

2. Από τον κατάλογο τρέξτε το αρχείο ROMUpdateUtility.exe (σαν administrator), ακολουθείστε τις οδηγίες στην οθόνη και θα αρχίσει η διαδικασία φλασαρίσματος. Χρειάζεται περίπου 8-10 λεπτά και μόλις τελειώσει θα κάνει επανεκκίνηση και θα έχετε την νέα Mango RΟΜ στο τηλέφωνο σας και Ελληνικά

 

Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη και απλή. Στο μόνο σημείο που μπορεί να κολλήσετε είναι στη σύνδεση με το usb και τους drivers. Προτείνεται να κάνετε τη διαδικασία σε φορητό υπολογιστή (για το φόβο διακοπής ρεύματος) που τρέχει Windows 7, καθώς αναφέρονται πολλά προβλήματα με την σύνδεση και drivers σε Windows XP.

 

Για τα Ελληνικά στην πρώτη σύνδεση μετά το φλασάρισμα θα σας ζητήσει τη γλώσσα και επιλέξτε Ελληνικά. Αν βάλουμε παντού Ελληνικά στις ρυθμίσεις τότε το πλήκτρο της αναζήτησης θα μας πηγαίνει στο site του Bing (http://www.bing.com) και όχι στην εφαρμογή Bing. Για να το αλλάξετε αφού τελειώσετε την εγκατάσταση πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις/Περιοχή + Γλώσσα και στο τέλος της λίστας αλλάξτε σε Αγγλικά Ηνωμένου Βασιλείου την ρύθμιση Γλώσσα Αναζήτησης/Προγράμματος Αναζήτησης.

 

 

Σε αυτα τα 2 θεματα στο XDA θα βρειτε ολες τις ΡΟΜ 7004-7008-NoDo για να πατε πισω σε bootloader

 

Xda ROMS for Trophy

Xda ROMS for HD7

 

Aυτο που ειναι σημαντικο για να βρουμε την ΡΟΜ ειναι τα τρια τελευταια ψηφια του

Π.Χ. Σε αυτο το HD7 firmware revision number: 2250.09.15401.401 ενδιαφερει το 401 που σημαινει 401: HTC_Europe operator και απο το XDA βρισκουμε οτι η ΡΟΜ ειναι μια απο τις πιο κατω

4.1 BR: RUU_Schubert_HTC_Europe_1.16.401.01_Radio_5.51.09. 06a_22.30.50.09U_by_ansar -- 7004

4.2 BR: RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09. 29_22.32.50.10U_by_ansar -- 7008

4.3 BR: RUU_Schubert_HTC_Europe_1.60.401.01_Radio_5.52.09. 16_22.33a.50.10U_by_ansar -- ΝοDο

 

 

Tips & Tricks:

 

Ringtones στο Mango

Μουσική - Ανίχνευση - Απεικόνιση στο Bing

Περισσότερες επιλογές στο Zune

Ρυθμίσεις φωτογραφικής μηχανής

 

 

Καλό φλασάρισμα ...

 

Disclaimer: Όπως πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις, εγώ ή το myPhone δεν ευθυνόμαστε αν κάτι πάει στραβά. Κάθε αναβάθμιση γίνεται με δική σας ευθύνη και θα πρέπει να έχετε μια κάποια γνώση του αντικειμένου, πριν το επιχειρήσετε.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο Κολοσσέ, τα κατάφερες και πάλι!!

Για όσους ταλαιπωρήθηκαν με το official mango, και είναι πολλοί που δεν μπόρεσαν είτε να το βάλουν με Ελληνικά, είτε να το κάνουν ξεκλείδωτο, είτε να το αναβαθμίσουν γενικά.

Η διαδικασία είναι εύκολη, γρήγορη, ακίνδυνη όσο είναι δυνατόν αυτό. Μόνο προσοχή στην έκδοση του υπάρχοντος SPL, αλλά είναι πολύ ξεκάθαρο και δεν χωράνε δικαιολογίες.

 

Edit: Έχω την εντύπωση, πως συγκεκριμένα για την custom του trophy, μέσα στο zip δεν υπάρχει το romupdateutility μαζί με τα υπόλοιπα αρχεία, αλλά το έχει βάλει στο self extracted αρχείο RUUWrapper.exe. Και μόλις τρέχεις αυτό, τότε μόνο εξάγει και τρέχει το romupdateutility.

Το ίδιο είναι, αλλά για να μη ψάχνετε και δε βρίσκετε.

Θα το ξανακατεβάσω να το ελέγξω ξανά.

 

Εdit2: Ναι, στη custom του trophy σίγουρα, μπορεί και στου hd7, αποσυμπιέζετε το αρχείο μέχρι να δείτε το RUUWrapper_29.exe. Μετά αυτό τρέχετε και ανοίγει το romupdateutility.exe μόνο του, και τα κάνει κάπως αυτοματοποιημένα όλα. Μη μπερδευτείτε οτι κατεβάσατε λάθος αρχείο.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

στην official mango δεν υπάρχουν πια τα htc programs??? ποπο τα εχω παιξει... Λετε να βγει ρομ (Titan - radar) gia trophy?

Μου φενεται πως θα αρκεστω σε αυτο....

Link to comment
Share on other sites

στην official mango δεν υπάρχουν πια τα htc programs??? ποπο τα εχω παιξει... Λετε να βγει ρομ (Titan - radar) gia trophy?

Μου φενεται πως θα αρκεστω σε αυτο....

 

Σου απάντησα στο αλλο θεμα που ρωτησες ..Δες το εκει

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Colossus.. Θα βοηθήσει πολλούς.. Είναι η ROM που συζητούσαμε (που τελικά έβαλα)?

 

Ναι αυτή ειναι ..

Ο μαγειρας ειναι γνωστος απο παλια...και πραγματικα ξεχωρίζει ..

ΗΜΙ-ΕΠΙΣΗΜΗ - Ξεκλειδωτη (και interop) - Ελληνικά - και τελευταιο firmware ...

 

Tην συστήνω ανεπιφυλακτα σε οσους προβληματιζονται με το ξεκλειδωμα και τα Ελληνικα

 

Και επιπλεον μετα απο αντιπαραβολή των πληροφοριων (firmware rom κλπ) απο ενα trophy με επισημο Mango και απο ενα trophy με αυτη την ΡΟΜ

σας ενημερωνω οτι δεν υπάρχει καμμια διαφορα (εκτος απο τον bootloader) ...

Ειναι ακριβως ιδια...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή ειναι ..

Ο μαγειρας ειναι γνωστος απο παλια...και πραγματικα ξεχωρίζει ..

ΗΜΙ-ΕΠΙΣΗΜΗ - Ξεκλειδωτη (και interop) - Ελληνικά - και τελευταιο firmware ...

 

Tην συστήνω ανεπιφυλακτα σε οσους προβληματιζονται με το ξεκλειδωμα και τα Ελληνικα

 

Πω πω πω... Μια χαρά.. Κωλοφαρδία και αυτή ε?? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω SPL - 1.54.2250.0(112696) μπορω να βαλω τι ιη πρεπει να φλασαρω ρομ 7004 η 7008 ? εχω hd7 . και αν ναι που υοαρχει η ρομ? σας ευχαριστω . εχω βαλει mango oficial
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω SPL - 1.54.2250.0(112696) μπορω να βαλω τι ιη πρεπει να φλασαρω ρομ 7004 η 7008 ? εχω hd7 . και αν ναι που υοαρχει η ρομ? σας ευχαριστω . εχω βαλει mango oficial

 

Πρεπει να εχουμε ολα τα στοιχεια απο το settings/about/ moreinfo για πουμε πια ΡΟΜ 7008 θέλεις

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ HTC HD 7 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ 7004?!!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OS VERSION : 7.10.7720.68

firmware revision number: 2250.09.15401.401

hardware revision number: 0002

radio software version : 5.51.09.29_22.32.50.10U

Radio hardware versuion: A.102.0.D4

bootloader version: 1.54.2250.0(112696)

Chip SOC version: 2.2.5.0

MAC adress: 7C_61_93_8F_23_A5

SIM ID:89300500201220802273

 

αυτην εχω , τη κανω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ HTC HD 7 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ 7004?!!

 

η 7008 η NoDo σε οποια απο τις τρεις θέλεις για να εχεις bootloader μικροτερο απο 4.χχχ

 

OS VERSION : 7.10.7720.68

firmware revision number: 2250.09.15401.401

hardware revision number: 0002

radio software version : 5.51.09.29_22.32.50.10U

Radio hardware versuion: A.102.0.D4

bootloader version: 1.54.2250.0(112696)

Chip SOC version: 2.2.5.0

MAC adress: 7C_61_93_8F_23_A5

SIM ID:89300500201220802273

 

αυτην εχω , τη κανω? ευχαριστω

 

Κοιταξε στο τελος του 1 ποστ...Εβαλα το δικο σου σαν παραδειγμα για ολους...

Link to comment
Share on other sites

pd 29100 SS-BC (4K)

spl-1.54.2250.o(112696)

microp(led) 0X07

touch S1(v1.8,#1624)

sd sandisk 7580 MB class0

partition info-v211v413

όταν πάω να κάνω την εγκατάσταση μου εμφανίζει αυτά στην οθόνη του hd7

Κάνω εγκατάσταση η πρέπει να κάνω κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω απο μανγο σε 7004 μπορώ κατευθείαν να φλασσάρω με το ROMUpdateUtility σωστά (official)?

Μετά αν κατάλαβα βάζω rspl και έπειτα την custom rom mango..

Δηλαδή μέσα σε 10 λεπτά που φλασσάρει η ρόμ έχουμε μαγνκο τελικό και ξεκλείδωτο?!!!!Αυτό ήταν όλο??!!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

pd 29100 SS-BC (4K)

spl-1.54.2250.o(112696)

microp(led) 0X07

touch S1(v1.8,#1624)

sd sandisk 7580 MB class0

partition info-v211v413

όταν πάω να κάνω την εγκατάσταση μου εμφανίζει αυτά στην οθόνη του hd7

Κάνω εγκατάσταση η πρέπει να κάνω κάτι άλλο

 

Εγκατασταση κανονικά

 

Για να γυρίσω απο μανγο σε 7004 μπορώ κατευθείαν να φλασσάρω με το ROMUpdateUtility σωστά (official)?

Μετά αν κατάλαβα βάζω rspl και έπειτα την custom rom mango..

Δηλαδή μέσα σε 10 λεπτά που φλασσάρει η ρόμ έχουμε μαγνκο τελικό και ξεκλείδωτο?!!!!Αυτό ήταν όλο??!!!! :happy:

 

Ναι αυτο ακριβως....Η απλοτητα σε ολο το μεγαλειο ...και ειναι το ιδιο με την επισημη ..

Δες στο πρωτο ποστ το συμπληρωμα για το firmware που εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το rspl φορτώνεται προσωρινά, και όταν φλασάρουμε την custom rom το spl ξανααλλάζει. Πχ εγώ είχα επιλέξει στο πρόγραμμα το 1.20, και μετά το φλασάρισμα της rom έχω 1.10.xx.

 

Σε λίγο καιρό θα βγουν και άλλες rom με ενδεχομένως παραπάνω δυνατότητες. Η διαδικασία θα είναι η ίδια, δηλαδή θα απαιτούν rspl-hspl και κανονικά φλασάρισμα απο πάνω.

Πολύ απλή διαδικασία, ειδικά με rspl δεν υπάρχει κίνδυνος, και ελπίζω σύντομα να δούμε πολλά πράγματα. Για όσους δηλαδή θέλουν να ασχοληθούν με πειράγματα, όσα επιτρέπονται σε ένα κλειστό λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Colossus για ποιο firmware λες? Eκεί που περιγράφεις για το πως μπορούμε να γυρίσουμε σε bootloader??

 

Σε αυτο αναφέρομαι

 

Και επιπλεον μετα απο αντιπαραβολή των πληροφοριων (firmware rom κλπ) απο ενα trophy με επισημο Mango και απο ενα trophy με αυτη την ΡΟΜ σας ενημερωνω οτι δεν υπάρχει καμμια διαφορα (εκτος απο τον bootloader που ειναι λογικο) ...

Ειναι ακριβως ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!!

Τώρα το παρατήρησα για το firmware, πολυ καλό θα έλεγα..

Δύο ερωτησούλες ακόμα για την custom Rom που δεν έχω δουλέψει ποτέ..

1) Αν θέλω να επαναφέρω σε 7004 Official (απο custom rom) φλασσάρω κατευθείαν την αρχική ρομ του κινητού μου ή πρέπει να περάσω πρώτα rspl??

2) Colossus γνωρίζεις άν σε αυτήν την Custom Rom βάλουμε ελληνικό ε μαιλ καταργείτε το Music search function της bing? Διότι στην Official με το που βάλεις ελληνικό ε μαιλ ή region ελλάδα απευθείας το απενεργοποιεί και την θεωρώ μια πολύ χρήσιμη εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω απο μανγο σε 7004 μπορώ κατευθείαν να φλασσάρω με το ROMUpdateUtility σωστά (official)?

Μετά αν κατάλαβα βάζω rspl και έπειτα την custom rom mango..

Δηλαδή μέσα σε 10 λεπτά που φλασσάρει η ρόμ έχουμε μαγνκο τελικό και ξεκλείδωτο?!!!!Αυτό ήταν όλο??!!!! :happy:

 

Τούμπανο?? Έτσι είμαι από προχθές.. και καθόμουν και έβγαζα τα μάτια μου.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!!

Τώρα το παρατήρησα για το firmware, πολυ καλό θα έλεγα..

Δύο ερωτησούλες ακόμα για την custom Rom που δεν έχω δουλέψει ποτέ..

1) Αν θέλω να επαναφέρω σε 7004 Official (απο custom rom) φλασσάρω κατευθείαν την αρχική ρομ του κινητού μου ή πρέπει να περάσω πρώτα rspl??

2) Colossus γνωρίζεις άν σε αυτήν την Custom Rom βάλουμε ελληνικό ε μαιλ καταργείτε το Music search function της bing? Διότι στην Official με το που βάλεις ελληνικό ε μαιλ ή region ελλάδα απευθείας το απενεργοποιεί και την θεωρώ μια πολύ χρήσιμη εφαρμογή..

 

Καλημέρα

1. Ανετα ανα πασα στιγμη φλασαρεις official και εισαι ΟΚ...

2. Στις ρυθμισεις/γλωσσα βαλε ολα Ελληνικα εκτος απο το τελευταιο (Γλωσσα αναζητησης) που πρπει να ειναι UK και θα δουλευει και το Bing Music και Search (Το εχω γραψει και στον οδηγο αυτο)

 

Τούμπανο?? Έτσι είμαι από προχθές.. και καθόμουν και έβγαζα τα μάτια μου.. :lol:

 

Καλημερα

Εχεις δικιο αλλα εγω για να προτεινω καποια αλλη ΡΟΜ πρεπει να ειμαι σιγουρος ...

Και επειδη ακομη ειμαστε στην αρχή θελει χρονο.

Εφαγα 5 ωρες δοκιμων με την ΡΟΜ για να αποφασισω οτι ειναι ΟΚ και μπορουμε να την βαλουμε αφοβα και να φτιαξω τον οδηγο...

Σε λίγο καιρο οι ΡΟΜ που θα βγαινουν για τα HTC θα κανουν παπαδες (εχω στα χερια μου μια beta ρομ που ειναι τρομερη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχεις δικιο αλλα εγω για να προτεινω καποια αλλη ΡΟΜ πρεπει να ειμαι σιγουρος ...

Και επειδη ακομη ειμαστε στην αρχή θελει χρονο.

Εφαγα 5 ωρες δοκιμων με την ΡΟΜ για να αποφασισω οτι ειναι ΟΚ και μπορουμε να την βαλουμε αφοβα και να φτιαξω τον οδηγο...

Σε λίγο καιρο οι ΡΟΜ που θα βγαινουν για τα HTC θα κανουν παπαδες (εχω στα χερια μου μια beta ρομ που ειναι τρομερη)

 

Καλημέρα..

Δεν αντιλέγω Colossus αντιθέτως! καλά κάνεις.. και εγώ είμαι υπερ των official (για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο). Αλλά από τη στιγμή που βρέθηκε αυτή η ROM (γνωρίζοντας πως την προτείνεις και εσύ), με έβγαλε από μεγάλο κόπο, μιας και είχα πρόβλημα με το ξεκλείδωμα σε Mango.. Γι'αυτό όλος αυτός ο ενθουσιασμός..

 

P.S. Να υποθέσω πως όταν η beta ROM που δοκιμάζεις ολοκληρωθεί, θα μας την δώσεις και εμάς ε? Φανταστικέ Colossus? :p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα μπορουσε καποιος που εχει κ αυτος htc hd7 κ πραγματοποιησε ολη την διαδικασια επιτυχως να με βοηθησει να να περασω το mango στο κινητο μου που ειναι κ αυτο htc hd7 σας παρακαλω πολυ γιατι δεν κανει αυτοματη ενημερωση το zune!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικέ Colossusr, :D:D:D

Αυτό φαντάζομαι είναι τα πρώτα βήματα για την επέλαση των Custom ROMs, και ειδικά για το Trophy.

Να πω και εγώ τον δικό μου πόνο...

Είμαι χρήστης iPhone 4, non-jb, και όπως και ο φίλος Giov87, είμαι υπέρ των official, ολοκληρωμένων λύσεων.

Έχω καταενθουσιαστεί γενικά από το Trophy της κοπέλας μου, που κατάφερα να το σπάσω και περιμένω πως και πως την παλιά καλή Nokia, να βγάλει επιτέλους αυτά τα ρημαδο-Windows Nokia Phones. Πραγματικά ο χειρισμός του Windows Phone λειτουργικού είναι το κάτι άλλο. Δεν θέλω να ξέρω τι παπάδες θα καταφέρουν να κάνουν οι προγραμματιστές (ήδη ο «ηγέτης-καθοδηγητής» μας, colossusr, μας επιφυλάσσει κάτι καλό), και ελπίζω η μαμά-Microsoft, να είναι πιο δεκτική και ανοικτή στις προτάσεις τους, αλλά και στις επιθυμίες των χρηστών της.

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...