Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους και συγχαρητηρια για ακομα μια φορα γιαννη...

 

εχω ενα μικρο προβλημα ομως...δεν μπορω με τιποτα να φλασαρω τη γραμματοσειρα...μου λεει συνεχεια aborted...

δεν ξερω αν ειναι θεμα kk2 η θεμα cwm...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://img.tapatalk.com/55484366-a1e7-111e.jpg

Έχω μείνει με τον kernel της ω8 να τον δοκιμάσω...με ρύθμιση από το nofrills σε 100-1200, ondemand και sio το κινητό πάει σφαίρα..αν τα πάει και μ

ε την μπαταρία καλά θα μείνω με αυτόν...επίσης να πω ότι δεν έχω δει κάτι υπερβολικό με την θερμοκρασία...

Αυτήν την στιγμή είναι σε full χρήση, είναι στον φορτιστή και μου δείχνει 31 βαθμούς

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου δοκιμές φίλε Γιώργο δείχνουν το αντίθετο στην ταχύτητα.Με ίδιους kernel.

Και μιλάω για τον αγαπητό leomar.Ο άνθρωπος δε μαγειρεύει απλά.Είναι σεφ! :p

Να υποτιμάμε έναν άνθρωπο αναγνωρισμένο από παντού και με διάρκεια σ' αυτό που κάνει για μένα είναι αμετροέπεια.

Με ακραίες τοποθετήσεις ούτε η rom βοηθιέται, ούτε ο Γιάννης ;)

Εγώ έβαλα την Omega και θα παραμείνω, λόγω θέματος.

Το black blue της Omega και του Turkbey είναι τα ομορφότερα κατά την υποκειμενική μου γνώμη.Έφτιαξα όμως ένα patch με τα libs του android 2.3.7 και τώρα είμαι σε ταχύτητα στα επίπεδα της checkrom. :D (Omega 7 - Checkrom 3.1.1)

Κατέληξα λοιπόν ότι η διαφορά στην ταχύτητα,και στην ομαλότητα, ήταν εκεί.

Όποτε όλα καλά, όλα ανθηρά :)

Θα συμφωνήσω για τις θερμοκρασίες στο ότι φταίει ο kernel.

Υπόψιν όμως ότι δε γίνεται να έχεις χαμηλές θερμοκρασίες και υψηλές επιδόσεις.Υψηλές επιδόσεις=>περισσότερη ενέργεια=>περισσότερο ρεύμα=>μεγαλύτερη θερμοκρασία.Αρχή διατήρησης της ενέργειας :p

Επίσης τα τηλεφωνάκια μας διαφέρουν αρκετά στα εντόσθια τους.Ακόμα και διαφορετικά chips, διαφορετικοί υποκατασκευαστές κ.λ.π. Γι' αυτό θα δούμε πολλές διαφορές από συσκευή σε συσκευή.

Π.χ. Υπάρχουν παρτίδες που αν βάλεις 100mhz τον kernel, το τηλέφωνο κολάει σαν logo, ενώ σε άλλες δουλεύει κανονικά.

Ή μπορείς να εγκαταστήσεις τα ίδια ακριβώς πράγματα σε 2 τηλέφωνα, και το ένα δουλεύει άψογα, ενώ το άλλο βράζει αβγά πάνω του!

Εκεί λοιπόν είναι το μυστικό.Η πληθώρα hardware συνδυασμών του κινητού κάνει κάτι που δουλεύει σε μένα, να μη δουλεύει σε σένα.

Μη το πλατιάσουμε όμως.Άντε να σχολάσω σιγά σιγά να βάλω και την 8 στο σπίτι. :D

Link to comment
Share on other sites

@@Αντωνη πρόσεξε την ρύθμιση στα 100MHz. Δημιουργεί δυσλειτουργία σε πράγματα που γίνονται με κλειστή οθόνη.

Παλιότερα για παράδειγμα που είχε κυκλοφορήσει ο τούρκος ένα τέτοιο kernel, όταν άκουγα μουσικη στο αυτοκίνητο μέσω ΒΤ, είχα συνεχείς διακοπές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@Αντωνη πρόσεξε την ρύθμιση στα 100MHz. Δημιουργεί δυσλειτουργία σε πράγματα που γίνονται με κλειστή οθόνη.

Παλιότερα για παράδειγμα που είχε κυκλοφορήσει ο τούρκος ένα τέτοιο kernel, όταν άκουγα μουσικη στο αυτοκίνητο μέσω ΒΤ, είχα συνεχείς διακοπές.

 

Ακριβώς αυτό έλεγα παραπάνω.Δε το κάνει σε όλες τις συσκευές :cool:

Link to comment
Share on other sites

@@Αντωνη πρόσεξε την ρύθμιση στα 100MHz. Δημιουργεί δυσλειτουργία σε πράγματα που γίνονται με κλειστή οθόνη.

Παλιότερα για παράδειγμα που είχε κυκλοφορήσει ο τούρκος ένα τέτοιο kernel, όταν άκουγα μουσικη στο αυτοκίνητο μέσω ΒΤ, είχα συνεχείς διακοπές.

 

Ναι κώστα έχεις δίκιο...ήδη το πήγα στα 200 γιατί πρόσεξα ένα μικρό τρέμουλο στην εναλλαγή οθονών:)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου δοκιμές φίλε Γιώργο δείχνουν το αντίθετο στην ταχύτητα.Με ίδιους kernel.

Και μιλάω για τον αγαπητό leomar.Ο άνθρωπος δε μαγειρεύει απλά.Είναι σεφ!

Να υποτιμάμε έναν άνθρωπο αναγνωρισμένο από παντού και με διάρκεια σ' αυτό που κάνει για μένα είναι αμετροέπεια.

Με ακραίες τοποθετήσεις ούτε η rom βοηθιέται, ούτε ο Γιάννης

Εγώ έβαλα την Omega και θα παραμείνω, λόγω θέματος.

Το black blue της Omega και του Turkbey είναι τα ομορφότερα κατά την υποκειμενική μου γνώμη.Έφτιαξα όμως ένα patch με τα libs του android 2.3.7 και τώρα είμαι σε ταχύτητα στα επίπεδα της checkrom. :D (Omega 7 - Checkrom 3.1.1)

Κατέληξα λοιπόν ότι η διαφορά στην ταχύτητα,και στην ομαλότητα, ήταν εκεί.

Όποτε όλα καλά, όλα ανθηρά

Θα συμφωνήσω για τις θερμοκρασίες στο ότι φταίει ο kernel.

Υπόψιν όμως ότι δε γίνεται να έχεις χαμηλές θερμοκρασίες και υψηλές επιδόσεις.Υψηλές επιδόσεις=>περισσότερη ενέργεια=>περισσότερο ρεύμα=>μεγαλύτερη θερμοκρασία.Αρχή διατήρησης της ενέργειας

Επίσης τα τηλεφωνάκια μας διαφέρουν αρκετά στα εντόσθια τους.Ακόμα και διαφορετικά chips, διαφορετικοί υποκατασκευαστές κ.λ.π. Γι' αυτό θα δούμε πολλές διαφορές από συσκευή σε συσκευή.

Π.χ. Υπάρχουν παρτίδες που αν βάλεις 100mhz τον kernel, το τηλέφωνο κολάει σαν logo, ενώ σε άλλες δουλεύει κανονικά.

Ή μπορείς να εγκαταστήσεις τα ίδια ακριβώς πράγματα σε 2 τηλέφωνα, και το ένα δουλεύει άψογα, ενώ το άλλο βράζει αβγά πάνω του!

Εκεί λοιπόν είναι το μυστικό.Η πληθώρα hardware συνδυασμών του κινητού κάνει κάτι που δουλεύει σε μένα, να μη δουλεύει σε σένα.

Μη το πλατιάσουμε όμως.Άντε να σχολάσω σιγά σιγά να βάλω και την 8 στο σπίτι.

 

Μπραβο ρε Αγορινα σε γουσταρω πολυ{πανω απο 1000"} για την τοσο Καταρτισμενη σου Αποψη..!!!

 

:!::!: Επιτελους θεε μου καποιος..!!!! :!::!:

 

Αλλα θα συνεχισω να σου λεω... Αν και συμφωνω σε ολα μαζι σου 100%...:!:

Οτι με τις σωστες παρεμβασεις μας στην "Οmega Rom + siyah v2.3"...{Tις οποιες παρεμβασεις μας, στην οποια συσκευη,...!!!! :!:

{το τονιζω}...!!!:!: Σε ολους τους τομεις...!!!}

 

Ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτην την Στιγμη για εμενα...!!!

Ταπεινη μου Αποψη...!!!

Ευχαριστω..!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Αγορινα σε γουσταρω πολυ{πανω απο 1000"} για την τοσο Καταρτιζμενη σου Αποψη..!!!

 

:!::!: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ...!!!! ΘΕΕ ΜΟΥ...!!!! :!::!:

 

Αλλα θα συνεχισω να σου λεω... Αν και συμφωνω σε ολα μαζι σου 100%...:!:

Οτι με τις σωστες παρεμβασεις μας στην "Οmega Rom + siyah v2.3"...{Tις οποιες παρεμβασεις μας, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ... :!:ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ...!!!:!: Σε ολους τους τομεις...!!!}

 

Ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτην την Στιγμη για εμενα...!!!

Ταπεινη μου Αποψη...!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!!

 

+10000 και απι εμενα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/55484366-a1e7-111e.jpg

Έχω μείνει με τον kernel της ω8 να τον δοκιμάσω...με ρύθμιση από το nofrills σε 100-1200, ondemand και sio το κινητό πάει σφαίρα..αν τα πάει και μ

ε την μπαταρία καλά θα μείνω με αυτόν...επίσης να πω ότι δεν έχω δει κάτι υπερβολικό με την θερμοκρασία...

Αυτήν την στιγμή είναι σε full χρήση, είναι στον φορτιστή και μου δείχνει 31 βαθμούς

 

Sent from Galaxy

 

Ρε Αντώνη, πως έβγαλες την κάτω μπάρα στο θέμα του ICS;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καιρό είπα να ασχοληθώ με την νέα έκδοση της Omega. Μέχρι τώρα ήμουν με Omega ΧΤ ver. 6 μπορώ να πάω κατευθείαν σε ΧΤ ver. 8 αφού ακολουθήσω τις διαδικασίες; Επίσης έχω μια απορία υπάρχει εγκατεστημένο στο Galaxy SII το CWM Manager v2.0 αυτό δεν θα έπρεπε να αναβαθμιστεί σε νεότερη έκδοση αφού αναβαθμίζεται και το clockworkMod??

 

Ευχαριστώ.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καιρό είπα να ασχοληθώ με την νέα έκδοση της Omega. Μέχρι τώρα ήμουν με Omega ΧΤ ver. 6 μπορώ να πάω κατευθείαν σε ΧΤ ver. 8 αφού ακολουθήσω τις διαδικασίες; Επίσης έχω μια απορία υπάρχει εγκατεστημένο στο Galaxy SII το CWM Manager v2.0 αυτό δεν θα έπρεπε να αναβαθμιστεί σε νεότερη έκδοση αφού αναβαθμίζεται και το clockworkMod??

 

Ευχαριστώ.

 

:D

 

Ανάλογα με τον κερνελ αλλάζει και η έκδοση του CWM Manager.

Στην sdcard\Omega Files v8.0\Utilities θα βρεις το CWMManager_v2.zip και CWMManager_v3.zip

Βάζεις όποιο θέλεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αντώνη, πως έβγαλες την κάτω μπάρα στο θέμα του ICS;;;

 

Δεν είναι ο tw launcher αλλά ο adwex...εκεί γίνεται

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τον κερνελ αλλάζει και η έκδοση του CWM Manager.

Στην sdcard\Omega Files v8.0\Utilities θα βρεις το CWMManager_v2.zip και CWMManager_v3.zip

Βάζεις όποιο θέλεις.

 

Και απλα κάνεις απο το clockworkMod κάνεις install zip or update?

Link to comment
Share on other sites

Και απλα κάνεις απο το clockworkMod κάνεις install zip or update?

 

Ακριβως...αν περασεις εναν κερνελ που δεν υποστηριζει το ν3 cwm κανεις istall τον v2 και εισαι μια χαρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...αν περασεις εναν κερνελ που δεν υποστηριζει το ν3 cwm κανεις istall τον v2 και εισαι μια χαρα...

 

Thanks! Ωραία βάλαμε την v8.0 τώρα ενώ είχα κάνει απεγκατάσταση Jkay deluxe setings μου βγάζει μήνυμα "Deluxe settings has expired (13>12)! Not showing all settings! Please install Deluxe settings v13" !!!!!

τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κι εγω την 8.

Αυτο που με σιγουρια μπορω να πω ειναι οτι εχει ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΤΟ WI FI ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ωραία βάλαμε την v8.0 τώρα ενώ είχα κάνει απεγκατάσταση Jkay deluxe setings μου βγάζει μήνυμα "Deluxe settings has expired (13>12)! Not showing all settings! Please install Deluxe settings v13" !!!!!

τι έγινε?

 

JkayDeluxeSettingsV13_2---->http://www.megaupload.com/?d=5B3SG5DD

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κι εγω την 8.

Αυτο που με σιγουρια μπορω να πω ειναι οτι εχει ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΤΟ WI FI ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!

 

Αυτό επιβεβαιώνεται (ή ...διαψεύδεται) και από τους υπολοίπους που έβαλαν την omega 8? Πιστεύω ενδιαφέρει πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό επιβεβαιώνεται (ή ...διαψεύδεται) και από τους υπολοίπους που έβαλαν την omega 8? Πιστεύω ενδιαφέρει πολλούς.

επιβεβαιώνω

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω

 

Και εγώ...δεν το είχα παρατηρήσει, όντως βλέπω διαφορά..μία μπάρα πάνω από πριν σταθερά

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω

 

Αφού το σήμα του WI-fi εξαρτάται από το modem και το modem είναι το ίδιο, πως γίνεται αυτό;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη σε ευχριστούμε για την 8.

Ξέρεις αν το S2 έχει το Carrier IQ routkit που γράφει το site σήμερα;

Και αν ναι, περνάει και στην Omega;

Link to comment
Share on other sites

Αφού το σήμα του WI-fi εξαρτάται από το modem και το modem είναι το ίδιο, πως γίνεται αυτό;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το σήμα βασικά εξαρτάται από τον kernel.To modem είναι για το τηλεφωνικό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα βασικά εξαρτάται από τον kernel.To modem είναι για το τηλεφωνικό σήμα.

 

Αυτό πραγματικά δεν το ήξερα, μάθαμε και κάτι νέο!

Έχεις κανένα link να διαβάσουμε σχετικά με αυτό?

 

Γιάννη σε ευχριστούμε για την 8.

Ξέρεις αν το S2 έχει το Carrier IQ routkit που γράφει το site σήμερα;

Και αν ναι, περνάει και στην Omega;

 

Δεν το εχει η Omega,

Δοκιμασε το πιο κατω και θα το διαπιστώσεις και εσυ:

Μπορείτε πάντως να ελέγξετε αν το Android κινητό σας περιέχει την εν λόγω εφαρμογή, εγκαθιστώντας το Voodoo Carrier IQ detector από το Android Market.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...