Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το rapidahre παντως πλεον αφηνει τους free users να κατεβάζουν ελευθερα σε υψηλες ταχητης και με πολυ μικρη αναμονη μεταξυ των αρχειων .

Μια καλη λυση βεβαια ειναι και το ελληνικο easybytez.com που ειναι ηδη αρκετα διαδεδομενο στα πιο πολλα ελληνικα forum

 

Έβαλα και την rapidshare,

ελπίζω τώρα να έχετε καλύτερη ταχύτητα στο download.

 

Να ρωτησω, τελικα μηπως οταν περναμε rom πρεπει να κανουμε ενα full wipe;

Μπορεί οι omega rom να αναφερονται ως no full wipe, αλλά πολλοι αναφερουν προβληματα, οτι δεν καθισε αυτο καλα κλπ.

Εγω οταν περασα μια omega rom χωρις full wipe, ειχα απρόβλεπτα restart και καποια ψιλοκολληματα. Οχι καθημερινα.

Τις επόμενες που τις περασα με full wipe δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα

Υπαρχει κανενας που περναει τις omega rom χωρις full wipe;

 

Αν έχεις Omega και δουλεύει καλά τότε βάζεις την νεότερη Omega χωρίς κανένα wipe,

εγώ έτσι κάνω και ποτέ δεν εχω πρόβλημα (και οι περισσότεροι)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα!Ποιος απο ολους τους cf root που εχει η κουζινα ειχε η omega 10;;Kαι ποιος ειναι ο πιο καινουργιος εαν ξερετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ποιος απο ολους τους cf root που εχει η κουζινα ειχε η omega 10;;Kαι ποιος ειναι ο πιο καινουργιος εαν ξερετε;

 

Είχε τον CF-Root KL1 δεν υπάρχει νεότερος για KL1

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοκκορος τπτ δε κανει

τα κανα ολα τα βηματα με ολες τις επανακινησεις και με το rom toolbox και με το τιτανιουμ

εβαλα και μια δωρεαν εφαρμογη

και μαντεψε ουτε αυτη δε μου δειχνε μετα...

αλλο account δε δοκιμασα

 

γιαννη μπορεις να κανεις μια χαρη?στις γλωσσες επιλογης αν μπορεις βγαλε τα μακεδονικα και βαλε σκοπιανα...

 

τι CSC εχεις? EUR?

δοκιμασε και με ενα αλλο account..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

τι CSC εχεις? EUR?

δοκιμασε και με ενα αλλο account..

 

δε πιστευω να εχει καμια σχεση το csc

και να βαλω αλλο λογαριασμο πως θα τον συγχρονισω με τον ηδη υπαρχον για τις επαφες μου?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου έχει δημιουργίθει παρα πολύ έντονο lag στο scroll της οθόνης. Ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό. Να αλλάξω kernel ;siyah 2.6.11 φοράω

 

Άλλαξα τον κερνελ και δοκιμάζω πρώτη φορά τον neak. Ο siyah 2.6.11 είχε τρομερό lag. Έστρωσε επιτέλους το κινητό μου. Επίσης έχω και καλύτερη ακουστική στο μικρόφωνο. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο κερνελ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,φοραω την ωμεγα 10 ακομα,απο τη παρασκευη εχω το εξης θεμα οταν εβγαλα το market enabler,το μαρκετ δε βλεπει τις εφαρμογες μου.δοκιμασα titanium,market enabler παλι,το βγαλα με root explorer και το ξανακατεβασα παλι κ το βαλα και παλι τπτ,τι να κανω;καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

αυτο ακριβως,εχεις βρει λυση?

 

Δοκιμάσατε διαγραφή δεδομένων και cache του μάρκετ από τις ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών;

 

Sent from Galaxy

 

το κανα κ αυτο

και φλασαρα παλι την 10 που ειχα

δεν βρηκα ακρη

 

Αν δεν δουλεψει αυτο, δοκιμασε τα παρακατω steps.

 

Step 1: Open ROM TOOLBOX and go to "BATCH" by going to "APP MANAGER" then clicking your softkey menu button and selecting "BATCH"

Step 2: Slide back one page to reach the "MARKET LINK" page

Step 3: Remove all market links

Step 4: Reboot your phone

Step 5: Open ROOT EXPLORER and find your way to "/data/data/com.android.vending/databases"

Step 6: Delete the "market_assets.db"

Step 7: Reboot your phone

Step 8: Once Phone is booted return to the "MARKET LINKS" page we used to delete all link in ROM TOOLBOX

Step 9: Click "LINK USER APPS" EDIT: I have found that linking ALL system apps may put you back into the same issue. Until we can figure out what system apps cause this only link the ones you see in your app drawer!!

Step 10: Reboot again for safe measure

Step 11: Some report that you should download a free app then uninstall it. You can if you want to but I didn't.

Step 12: Open your Market and go to "MY APPS"

 

φυσικα το link/unlink μπορεις και απο titanium... απλα κανε τα reboot μην τα αφησεις... αν ΔΕΝ και μετα απο αυτο, δοκιμασε με ενα αλλο gmail και πες μου αν σου δειχνει μερικα apps... 1 βδομαδα τωρα ψαχνω λυση και μαλλον ηταν προβλημα με το account..

 

καλημερα κοκκορος τπτ δε κανει

τα κανα ολα τα βηματα με ολες τις επανακινησεις και με το rom toolbox και με το τιτανιουμ

εβαλα και μια δωρεαν εφαρμογη

και μαντεψε ουτε αυτη δε μου δειχνε μετα...

αλλο account δε δοκιμασα

 

γιαννη μπορεις να κανεις μια χαρη?στις γλωσσες επιλογης αν μπορεις βγαλε τα μακεδονικα και βαλε σκοπιανα...

 

τι CSC εχεις? EUR?

δοκιμασε και με ενα αλλο account..

 

δε πιστευω να εχει καμια σχεση το csc

και να βαλω αλλο λογαριασμο πως θα τον συγχρονισω με τον ηδη υπαρχον για τις επαφες μου?

 

Εννοεις πως στην καρτελα "οι εφαρμογές μου" λεει πως "εδω θα εμφανίζονται οι εφαρμογες και τα παιχνίδια" ? Αν ναι welcome to the club..

 

καλημερα και καλο μηνα παιδες

μου το κανει και με την 10.3 που περασα χτες,καμια ιδεα καποιος στο τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το market εγω το λυνω με το titanium backup pro (δεν ξερω αν γινεται και στην απλη την εκδοση...).

1)Καθε φορα που το market χανει τις εφαρμογες παω στα εργαλεια του market -> καταστροφη ολων των συνδεσμων του market.

2)Αφου καταστρεψει τους συνδεσμους παω εργαλεια του market -> market doctor -> εφαρμογες χρηστη -> επιλογη ολων και μετα αποεπιλεγω τις σπασμενες εφαρμογες ή τις εφαρμογες που κατεβασα απο αλλου (πχ dead space απο samsung apps). Το τελευταιο βημα ειναι λιγο βαρετο αλλα μπορεις να το κανεις λιγο πιο ευκολο αν προγουμενως ειχες κανει backup με τα market links. Με τα backup, οι εφαρμογες του market θα λενε "απο αντιγραφο ασφαλειας" ενω οι αλλες που θα πρεπει να αποεπιλεγουν θα λενε "νεος συνδεσμος".

3)Μετα απο ολα αυτα πας στο market κατεβαζεις μια δωρεαν εφαρμογη, κλεινεις το market, το ανοιγεις και πλεον ολες οι εφαρμογες σου ειναι στη λιστα.

Αυτη τη διαδικασια την κανω 2-3 φορες το μηνα... Δεν εχω ιδεα γιατι το market ξυπναει μια μερα και λεει δεν αναγνωριζω τα links...!

Υ.Γ αν ξεχασεις να αποεπιλεξεις καποια εφαρμογη στο βημα 2 μπορεις αργοτερα την κανεις αποκολληση απο το market παλι μεσω titanium απο την καρτελα αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα (κρατας πατημενο το δαχτυλο πανω στην εφαρμογη μεχρι να πεταχτει το μενου "ειδικες δυνατοτητες")

Edited by symmetryboy
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το market εγω το λυνω με το titanium backup pro (δεν ξερω αν γινεται και στην απλη την εκδοση...).

1)Καθε φορα που το market χανει τις εφαρμογες παω στα εργαλεια του market -> καταστροφη ολων των συνδεσμων του market.

2)Αφου καταστρεψει τους συνδεσμους παω εργαλεια του market -> market doctor -> εφαρμογες χρηστη -> επιλογη ολων και μετα αποεπιλεγω τις σπασμενες εφαρμογες ή τις εφαρμογες που κατεβασα απο αλλου (πχ dead space απο samsung apps). Το τελευταιο βημα ειναι λιγο βαρετο αλλα μπορεις να το κανεις λιγο πιο ευκολο αν προγουμενως ειχες κανει backup με τα market links. Με τα backup, οι εφαρμογες του market θα λενε "απο αντιγραφο ασφαλειας" ενω οι αλλες που θα πρεπει να αποεπιλεγουν θα λενε "νεος συνδεσμος".

3)Μετα απο ολα αυτα πας στο market κατεβαζεις μια δωρεαν εφαρμογη, κλεινεις το market, το ανοιγεις και πλεον ολες οι εφαρμογες σου ειναι στη λιστα.

Αυτη τη διαδικασια την κανω 2-3 φορες το μηνα... Δεν εχω ιδεα γιατι το market ξυπναει μια μερα και λεει δεν αναγνωριζω τα links...!

Υ.Γ αν ξεχασεις να αποεπιλεξεις καποια εφαρμογη στο βημα 2 μπορεις αργοτερα την κανεις αποκολληση απο το market παλι μεσω titanium απο την καρτελα αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα (κρατας πατημενο το δαχτυλο πανω στην εφαρμογη μεχρι να πεταχτει το μενου "ειδικες δυνατοτητες")

 

ουτε και αυτο εκανε κατι

ουτε το myback up pro

ουτε το rom toolbox

ουτε το sgs tools

 

τεσπα δε χαθηκε και ο κοσμος θα ζησω και ετσι...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανένας πως μπορώ να εχω πρόσβαση των omega files στο dropbox; Γιατί κάπου διάβασα ότι η κουζίνα θα σταματήσει να ανανεώνεται... Πάντως εμένα η ρομ δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα προς το παρόν και θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για την εξαιρετική δουλειά τους!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανένας πως μπορώ να εχω πρόσβαση των omega files στο dropbox; Γιατί κάπου διάβασα ότι η κουζίνα θα σταματήσει να ανανεώνεται... Πάντως εμένα η ρομ δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα προς το παρόν και θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για την εξαιρετική δουλειά τους!!!!!

 

Μπορείς να μας δώσεις το link που το διάβασες;

Link to comment
Share on other sites

έχει αναρτηθεί ένα παρόμοιο άρθρο στο bytheway.gr. Εγώ από εκεί έκανα εγκατάσταση την omega και μετά βρήκα αυτό το forum. Και παρατήρησα ότι είχε περισσότερα σχόλια από το προηγούμενο. τώρα αν εχω γράψει κάποια ανακρίβεια ζητώ συγγνώμη.
Link to comment
Share on other sites

έχει αναρτηθεί ένα παρόμοιο άρθρο στο bytheway.gr. Εγώ από εκεί έκανα εγκατάσταση την omega και μετά βρήκα αυτό το forum. Και παρατήρησα ότι είχε περισσότερα σχόλια από το προηγούμενο. τώρα αν εχω γράψει κάποια ανακρίβεια ζητώ συγγνώμη.

 

Μην ανησυχείς.

Και θα ανανεώνεται και θα βελτιώνεται. :)

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι πολύ καλό!! για το dropbox μπορεί να μου στείλει πρόσκληση; ή δεν χρειάζεται καθόλου; απλά από περιέργεια ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ψαχνομαι να βαλω και εγω την omega 10.3 εχω κανει τα backup μου οπως πρεπει με titanium - nadroit και θελω να ρωτησω κατι, χαζη ερωτηση αλλα.... Εγω εχω την 2.3.4 οσες φορες και αν εβαλα το τηλεφωνο στο kies δεν μου δινει την 2.3.5 η την 2.3.6 πως μπορω να κανω μονος μου το update η δεν χρειαζεται? Για να περασω την omega 10.3 πρεπει να ειμαι σε 2.3.6? Εχω κανει cf root
Link to comment
Share on other sites

Για να περασω την omega 10.3 πρεπει να ειμαι σε 2.3.6? Εχω κανει cf root

Όχι, δεν χρειάζεται. Από όπου είσαι το κάνεις...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

έχει αναρτηθεί ένα παρόμοιο άρθρο στο bytheway.gr. Εγώ από εκεί έκανα εγκατάσταση την omega και μετά βρήκα αυτό το forum. Και παρατήρησα ότι είχε περισσότερα σχόλια από το προηγούμενο. τώρα αν εχω γράψει κάποια ανακρίβεια ζητώ συγγνώμη.

δεν υπάρχει τέτοιο άρθρο , τέλος πάντων , εδώ είσαι στην πηγή (εδώ γεννήθηκε η omega)

αυτό είναι πολύ καλό!! για το dropbox μπορεί να μου στείλει πρόσκληση; ή δεν χρειάζεται καθόλου; απλά από περιέργεια ρωτάω.

ξέρω ότι έστειλες στον Indie π.μ. για το Dropbox , τώρα στείλε και στον ioathe , είναι το ίδιο άτομο (δημιουργός της omega)

Και αν την βαλω την 10.3 θα μπει και η 2.3.6 αυτοματα?

αυτόματα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανουμε back up και τα widget οταν κανουμε full wipe;

 

Κάνεις backup και τις εφαρμογές συστήματος στη μαζική λειτουργία του titanium ή πας και τα βρίσκεις ένα ένα στη λίστα και πατάς αντίγραφο ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τέτοιο άρθρο , τέλος πάντων , εδώ είσαι στην πηγή (εδώ γεννήθηκε η omega)

 

Σόρυ κιόλας, αλλά στο link παρακάτω τι ακριβώς υπάρχει?? Με γελούν τα μάτια μου?

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=46969

 

....................

 

αυτόματα

 

Να εξηγήσω στον φίλο (γιατί προφανώς δεν έχεις και πολύ όρεξη να εξηγήσεις) ότι 10.3 (το μέτρημα είναι του developer) είναι η έκδοση της rom ενώ 2.3.6 (το μέτρημα είναι της google) είναι η έκδοση του android πάνω στην οποία βασίζεται η συγκεκριμένη rom

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα καποιες ics, αλλα αποφασισα να βαλω τελικα την omega 10.3 γιατι εμπιστευομαι την δουλεια του Γιαννη.

Θα περιμενω απο τον Γιαννη να βγαλει την ics για να μεινω σε αυτην.

Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα με την 10.3 εκτος του τραγικου lag που εχω με τον siyah 2.6.11

Εκτός τον φιλο που το παρατηρησε δεν εχει κανεις αλλος προβλημα;

Μιλαμε αν δει το τηλεφωνο μο υκανενας iphonακιας θα βαλει τα γελια :p

Για πειτε kernel για απαλη κινηση;

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω γυρισει στο siyah 2.6.7 και δεν εχω κανενα προβλημα,δεν το δοκιμαζεις?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα καποιες ics, αλλα αποφασισα να βαλω τελικα την omega 10.3 γιατι εμπιστευομαι την δουλεια του Γιαννη.

Θα περιμενω απο τον Γιαννη να βγαλει την ics για να μεινω σε αυτην.

Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα με την 10.3 εκτος του τραγικου lag που εχω με τον siyah 2.6.11

Εκτός τον φιλο που το παρατηρησε δεν εχει κανεις αλλος προβλημα;

Μιλαμε αν δει το τηλεφωνο μο υκανενας iphonακιας θα βαλει τα γελια :p

Για πειτε kernel για απαλη κινηση;

 

Παντως εγω το φοραω απο τοτε που βγηκε κ ειμαι μια χαρα,τι governor κ scheduler του χεις;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...