Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα έκδοση Omega v2.1

 

Changelog Omega v2.1 + Omega XT v2.1◄Black Blue►:

Mods:

Bloatware scripts added to remove 51 samsung + android applications

Change Overscroll glow to light Blue

Modded Browser With UserAgent Option by intronauta

Remove SMS log from call log

Updated:

Google Translate 2.2

Hide It Pro v2.7

Jkay Deluxe Settings v12

Google maps v5.11.0

hosts

[Theme] JKay BlueDoubleGinger Deluxe Theme v12

[skin] Notification Bar Background

New:

[APP] AddFree Android

[APP] AppZorter Lite for Modded TouchWiz

Fixed:

Icon alignment in Lock pattern (Omega XT)

Removed:

Yahoo finance

Zinio reader

Omega Files Folder updates (sdcard/Omega Files)

Removed Sansung apps: Yahoo finance - Zinio reader

Fixed CM7 Music player

Handcent_SMS_v3.9.9.1.apk

GO Launcher EX 2.60 Final

Camera Mod HW buttons

 

To post Omega Files θα το ανανεώσω το συντομότερο δυνατό, το Dropbox ενημερώνεται σε πραγματικό χρόνο συνεχεία.

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα post :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενω την Omega ΧΤ v2.1 ◄Black Blue► που κανεις uploading now.......

Επισης μια ερωτηση το

Orange-Monkey-v.1-Leomar-JKay+Mix ειναι συμβατο με την 2.1 η οχι ακομα;

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Γιανναρε! Καπου ειχα διαβασει οτι θα εβαζες καποια στοιχεια απο ics αλλα δεν ειδα τιποτα στο changelog της 2.1 γιατι? Μπορω να περασω την omega xt 2.1 πανω απο την omega 2.0? Και αν ναι πως μπορω να εχω το θεμα της omega 2.0 στην omega xt 2.1? Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω την Omega ΧΤ v2.1 ◄Black Blue► που κανεις uploading now.......

Επισης μια ερωτηση το

Orange-Monkey-v.1-Leomar-JKay+Mix ειναι συμβατο με την 2.1 η οχι ακομα;

 

Αν ειναι jkay εκδοση v12 ειναι συμβατο,

παντα με backup πρωτα αυτες οι δουλειες :):)

 

Μπραβο ρε Γιανναρε! Καπου ειχα διαβασει οτι θα εβαζες καποια στοιχεια απο ics αλλα δεν ειδα τιποτα στο changelog της 2.1 γιατι?

 

Σε αυτή την εκδοσή δεν πρόλαβα γιατι δεν ειχα χρονο, θα ξεκινήσω απο Κυριακή που θα εχω χρονο την αλλαγή σε KI4 κτλ ...

Προς το παρόν η v2.1 είναι εξαιρετική και αν εχετε Omega βαλτε την χωρις full Wipe

 

H XT ειναι στο 76% σε λιγο θα ειναι διαθέσιμη :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την εκδοσή δεν πρόλαβα γιατι δεν ειχα χρονο, θα ξεκινήσω απο Κυριακή που θα εχω χρονο την αλλαγή σε KI4 κτλ ...

Προς το παρόν η v2.1 είναι εξαιρετική και αν εχετε Omega βαλτε την χωρις full Wipe

 

H XT ειναι στο 76% σε λιγο θα ειναι διαθέσιμη :cool:

 

Tην Καλημερα μου στον Γιανναρο...!!! Μελη & Χρηστες....!!!!!!! Και αξεπεραστους OMEGAITES...!!!!

 

Μολις εχω βαλει την Νew Version....!!!

Και ρε Γιαννη για αλλη μια φορα Με κανεις χαρουμενο.....!!!

Flasharisma / Restore Titanium back up (αυτα που θελω...!!!) Eνα δυο πατηματακια ακομα...!!!! Και η συσκευη μου Οπως την εχω -setarei- εδω και αρκετο Καιρο.....!!!

 

Αρχιζω την Παρατησηση Και θα εκφρασω τα αποτελεσματα μου....!!!

 

Υ.Γ.Ρε Γιαννννααααρεεεε...!!!!!!!! Μεσα στο μυαλο μου Εισαι......:blink:

Μολις εκανα μια παραθεση στο (Τροποποιησεις)...Και εγραφα για αυτο που ηδη εχεις απαντησει....!!!!

 

Ο <Magos Μerlin> εισαι βρε Παιδι μου......!!!!!!! ( Καλυτερα <Καλχας> που ητο και Ελλην...!!!!)

Διαβασα αρκετα για το {ΚΙ4} και ακουγοντας ...Τα τοσο καλα σχολια απο ολους....!!! Λεω για να παω στον Γιανναρο να τον ρωτησω αν μας ετοιμαζει κατι....????

Γιατι οπως ειχα γραψει και παλιοτερα,Ο Ιταλομαριδας και Οι Μαχαλομαγκες την ανεβασαν την <Kamerounia tous>...!!!!:lol::p

Kαι διαβαζω καλα λογια Παντου......!!! Αλλα ετσι γινεται παντα με αυτον.....Αφου η Μανουλα του δουλευει στην Samsung και τα -firmware- πανε και ερχονται με τα Ταπερακια του Φαγητου....!!! :lol::p:lol:

 

Αλλα τι να ρωτησω....!!! (Κοντος Ψαλμος Αλληλουια...!!!!) Μου απαντησες ηδη....!!!!

 

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....(Γιατι εγω ειμαι τυπος του Μade in Greece...Μιας και η Μαμα μικρος που ημουν,δεν με εστειλε στα {Agglika} να τα μαθω και αυτα.....!!! Και παιδευομαι τοσο πολυ με τις <Kamerounezikes Rom>.

Ακομα και για να την κατεβασω αυτην του Ιταλου,,,,Σελιδα απο εδω,,,Σελιδα απο εκει,,,CheckRomiarides,,,και firmμιαρηδεςςςς...!!! Με ζαλισαν γαμ@ τον Μπελα τους.......:lol Λεω Ουσττττ απο εδω....!!!!!!!

Αρε Μαννννννααααααααααα.....!!!!!!!! τι μου εκανες...!!!!!!:lol:

 

Αλλα εχεις φροντισει εσυ γι'αυτο...!!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας....Γιαννη αν εχω την ki4 2.3.5 μπορω να φλασαρω την xt 2.1; η θα εχω προβλημα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλε η ρομ μάλλον δεν καθεται καλά στο τηλέφωνό μου. τραβάει κάτι άκυρα reset όταν το θυμάται που και που, και το wifi απλά είναι για κλάματα. δεν γουστάρει να συνδεθεί. έχει επίσης μια κατανάλωση μπαταρίας παραπάνω απο ότι πρέπει. θα ανεβάσω τώρα την 2.1 μπας και αλλάξει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την omega 2.1 ολα καλα εκτος απο την notification bar που εχω 5 συντομευσεις γιατι? Πως μπορω να βαλω περισσοτερες? Με την 2.0 ειχα περισσοτερες. Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ωμεγαιτες

εχετε δοκιμασει να φλασαρετε κερνελ με το απλο καλο σταθερο τροπο του οντιν???

οσους κερνελ περναω μονο ετσι καθονται καλα

 

Aγαπητε Φιλε *mantzare*....!!!! Tην Καλημερα μου και σε εσενα προσωπικα.....!!! Και συγνωμη για το (re)...!!!:lol::p

 

Aυτο που μας εγραψες εδω....!!!

 

Θα μπορουσα να πω οτι εχει μια,κατα καποιο τροπο σωστη βαση....!!!! Αλλα θα ηθελα να μου προσθεσεις και κατι για αυτο το καταραμενο (.PIT) αρχειο....!!!!

 

Που ποτε κανεις δεν μας μιλησε και και η <SAMFIRMWARE> μας το πεταει συχνα μετα απο τα (download) της...!!!!

Επιφυλασσομαι στο Μελλον να κανω μια αναφορα...!!!

 

Εφοσον καποιος αγαπητος φιλος,αντιμετωπισει σοβασο προβλημα στο -bootarisma- με κατι ΚΟΚΚΙΝΑ / DAΝGER..!!! Γραμματακια που θα βλεπει με το που ανοιγει την Συσκευουλα....!!!! Και θα λεει απο μεσα του....!!!

 

ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΚΑΨΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ....!!!! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ....!!!!

 

Φυσικα το προβληματα θα εχει λυση....!!!! Και θα σχετιζεται κατα καποιο τροπο περιπου, με αυτο που αναφερεις και με το (.PIT) αρχειο...!!!! Aλλα και με ενα προβλημα που θα εχει συνυπαρξει,σε καποιον απο τους αποθηκευτικους χωρους δεδομενων της συσκευης....!!! (κατα το Read)

 

Στο Μελλον μπορει να αναφερθουμε εκτενως...!!! (το απευχομαι)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

η Omega ΧΤ v2.1 ◄Black Blue► ακομα - uploading κάνει????

Δεν εχει ανεβει ακόμα....

Περιμένουμε με αγωνια....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε και είναι στο πρώτο post :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε και είναι στο πρώτο post :)

 

Download Error The file that you're trying to download is larger than 400Mb.

Upgrade to Premium to download files of any size!

 

για free δεν μπορείς να κατεβάσεις πρέπει να έχεις λογαριασμό filesonic :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ενα mirror link ρε παιδια για την Omega ΧΤ v2.1 ◄Black Blue► που να επιτρεπει πανω απο 400 ΜΒ καποιος........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ενα mirror link ρε παιδια για την Omega ΧΤ v2.1 ◄Black Blue► που να επιτρεπει πανω απο 400 ΜΒ καποιος........

 

Εχω προβλημα με το pc μου και το ανέβασε 2 φόρες λάθος,

θα την ανεβασω αργοτερα εκ νεου,

λιγο υπομονή :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το pc μου και το ανέβασε 2 φόρες λάθος,

θα την ανεβασω αργοτερα εκ νεου,

λιγο υπομονή :)

 

Αναμενωμεν...........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν μπορεις να αφερεσεις απο την OMEGA 2.0 την αυτοματη περιστροφη του DIALER.Το εχω στην τσεπη και με καλουν και τα δειχνει ολα πλαγια.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, κάτι στραβά πάει με την 2.1. Δεν είμαι 100% σίγουρος τι ακριβώς ακόμα, αλλά σίγουρα οι ρυθμίσεις έχουν αλλάξει. η 2.0 έκατσε καλύτερα. θα το κοιτάξω περισσότερο και θα σου πω.
Link to comment
Share on other sites

φιλε ioathe δες η επομενη ομεγκα να παταει πανω στην KI4:):)

εχουν κανει παπαδες στην samsung εδω...

το κινητο απλα πεταει!!!

και ειμαι σιγουρος οτι σε συνδυασμό με την φανταστική σου ρομ θα παμε σε αλλο level...:):)

 

 

 

 

Σε αυτή την εκδοσή δεν πρόλαβα γιατι δεν ειχα χρονο, θα ξεκινήσω απο Κυριακή που θα εχω χρονο την αλλαγή σε KI4 κτλ ...

Προς το παρόν η v2.1 είναι εξαιρετική και αν εχετε Omega βαλτε την χωρις full Wipe

 

H XT ειναι στο 76% σε λιγο θα ειναι διαθέσιμη :cool:

 

 

οοοpsss τωρα το ειδα...! χαιρομαι απιστευτα για αυτο:):):)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ανέβηκε με την τρίτη προσπάθεια:

Omega ΧΤ v2.1 ◄Black Blue►

 

 

Γιάννη, κάτι στραβά πάει με την 2.1. Δεν είμαι 100% σίγουρος τι ακριβώς ακόμα, αλλά σίγουρα οι ρυθμίσεις έχουν αλλάξει. η 2.0 έκατσε καλύτερα. θα το κοιτάξω περισσότερο και θα σου πω.

 

Θοδωρή εχω δεν έχω κανένα πρόβλημα,

δες την όμως και ενημέρωσε με :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε Φιλε *mantzare*....!!!! Tην Καλημερα μου και σε εσενα προσωπικα.....!!! Και συγνωμη για το (re)...!!!:lol::p

 

Aυτο που μας εγραψες εδω....!!!

 

Θα μπορουσα να πω οτι εχει μια,κατα καποιο τροπο σωστη βαση....!!!! Αλλα θα ηθελα να μου προσθεσεις και κατι για αυτο το καταραμενο (.PIT) αρχειο....!!!!

 

Που ποτε κανεις δεν μας μιλησε και και η <SAMFIRMWARE> μας το πεταει συχνα μετα απο τα (download) της...!!!!

Επιφυλασσομαι στο Μελλον να κανω μια αναφορα...!!!

 

Εφοσον καποιος αγαπητος φιλος,αντιμετωπισει σοβασο προβλημα στο -bootarisma- με κατι ΚΟΚΚΙΝΑ / DAΝGER..!!! Γραμματακια που θα βλεπει με το που ανοιγει την Συσκευουλα....!!!! Και θα λεει απο μεσα του....!!!

 

ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΚΑΨΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ....!!!! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ....!!!!

 

Φυσικα το προβληματα θα εχει λυση....!!!! Και θα σχετιζεται κατα καποιο τροπο περιπου, με αυτο που αναφερεις και με το (.PIT) αρχειο...!!!! Aλλα και με ενα προβλημα που θα εχει συνυπαρξει,σε καποιον απο τους αποθηκευτικους χωρους δεδομενων της συσκευης....!!! (κατα το Read)

 

Στο Μελλον μπορει να αναφερθουμε εκτενως...!!! (το απευχομαι)

 

Καλησπερα φιλε μου

 

Το pit το χρησιμοποιουμε οταν φλασαρουμε στοκ ρομ με 3 αρχεια

Δηλ pda,modem,csc και τα βαζουμε στα αναλογα του οντιν μαζι με το pit στην αντιστοιχη θεση

Και το repartition τσεκαρισμενο παντα

Με αυτο το τροπο γινεται στην ουσια εγκατασταση απο την αρχη στη συσκευη και καθε μερος της ρομ πιανει το δικο του κομματι στο λειτουργικο

Αν εχουμε ρομ με 1 αρχειο μονο συνηθως τελειωνει σε tar τοτε βαζουμε αυτο το αρχειο στο pda και φλασαρουμε

Στην πραξη αυτο ειναι update της ηδη υπαρχουσας ρομ στη συσκευη

Προσωπικα κανω το εξης

Πρωτα βγαζω τη sim και την εξωτερικη sd που εχω

Αντιγραφη απο τη συσκευη στον υπολογιστη μου τους φακελους που χρειαζομαι και μετα διαμορφωση συσκευης μεσω του υπολογιστη

Επανακινηση στη συσκευη

Μεσω cwr κανω τα παντα φορματ data και kalpic cache

Και παλι επανακινηση

Τη βαζω σε download mode και μετα φλασαρω κατα προτιμηση τη ρομ που θελω με τα 3 αρχεια και το πιτ οπως εγραψα παραπανω

Μετα ρουτ συνηθως με τον cf root καθως ειναι ο πιο κοντινος με τον στοκ κερνελ

Αντιγραφω την ωμεγα κατα προτιμηση πλεον στην εσωτερικη sd και μετα φλασαρω τη ρομ μεσω cwr

Αμεσως μετα φλασαρω τον κερνελ που θελω τελευταια μονο τον τουρκο

 

Και εννοειται πως κραταω back up μεσω τιτανιουμ πριν ωστε να επαναφερω γρηγορα τις εφαρμογες μου και με το my back up τις ρυθμισεις του συστηματος

Με αυτους τους τροπους ποτε δε μπρικαρα τη συσκευη

 

γιαννη να ρωτησω κατι ?

δηλαδη η νεα ωμεγα θα στηριζεται στην κι4 που ειναι 2.3.4 και οχι στην κι8 που ειναι 2.3.5?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν μπορεις να αφερεσεις απο την OMEGA 2.0 την αυτοματη περιστροφη του DIALER.Το εχω στην τσεπη και με καλουν και τα δειχνει ολα πλαγια.

 

Βάλε φίλε την εφαρμογή smart rotator και θα είσαι αρχηγός

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Ρε παιδες ενω ξεκιναω το backup με titanium και εχω φτασει στην 200η εφαρμογη περιπου μου κανει restart .3 φορες το ιδιο τι μπορει να παιζει,πρωτη φορα το επαθα αυτο.

 

Καλησπερα στην παρεα.Ρε παιδες ενω ξεκιναω το backup με titanium και εχω φτασει στην 200η εφαρμογη περιπου μου κανει restart .3 φορες το ιδιο τι μπορει να παιζει,πρωτη φορα το επαθα αυτο.

 

Ακυρο ολα ενταξει εσβησα τα παλια backup και το εκανε.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Ρε παιδες ενω ξεκιναω το backup με titanium και εχω φτασει στην 200η εφαρμογη περιπου μου κανει restart .3 φορες το ιδιο τι μπορει να παιζει,πρωτη φορα το επαθα αυτο.

 

Δοκίμασε να σβήσεις από την sd τον φάκελο titanium backup και ξανάκανε το backup.

Σε εμένα με αυτό τον τρόπο έστρωσε.

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!!!!!να ρωτησω κατι...μπορω να φλασαρω την χτ 2.1 πανω σε στοκ κι4 2.3.5 η θα εχω προβλημα επειδη η 2.1 ειναι βασισμενη στην κι3?υπαρχει καποιος αλλος τροπος να την κατεβασω εκτος filesonic?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...