Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την τελευταία αναβάθμιση όσοι έχετε cosmote ή vodafone μπορείτε να ενεργοποιήσετε το internet sharing;

 

Τελικά έχω βάσιμες υποψίες ότι σε εμένα δεν παίζει επειδή η κάρτα μου είναι wind και το κινητό vodafone branded οπότε κάτι γίεται με την υποστήριξη των custom APNs

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

 

γρηγορη ερωτηση.

βρηκα το τηλεφ αυτο μεταχειρισμενο κ σκεφτομαι να το χτυπησω.

 

ειχα παλαιοτερα το lumia 710 και το gps της νοκια μου ειχε λυσει τα χερια. μου ελειπε μονο η μπροστινη καμερα και το δυνατό φλας στην καμερα και το viber.

 

υπαρχει μεθοδος στο omnia w να έχω gps της nokia και ταυτοχρονα την εκδοση wp7.8 ?

 

αργοτερα θα καθησω να διαβασω ολες τις σελιδες του παροντος απλα τωρα δεν προλαβαινω.

 

Το εχει προσφορα αυτη τη στιγμη το eshop στα 150 ευρω. http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007118

 

Βγηκε χτες επιτελους η αναβαθμιση 7.8 για τα Vodafone Branded Omnia W. Εκανε 3-4 updates. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο προβλημα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε χτες επιτελους η αναβαθμιση 7.8 για τα Vodafone Branded Omnia W. Εκανε 3-4 updates. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο προβλημα.

 

Για πες εντυπωσεις. το wifi μενει ανοιχτο οταν κλειδωνει το κινητο?

 

Το εχει προσφορα αυτη τη στιγμη το eshop στα 150 ευρω. http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007118

εχει και το νοκια 520 με wp 8 στα 179€

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007447

Edited by p8denu
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κατάφερα και το internet sharing έπαιξε (έχω wind και το κινητό είναι branded vodafone). Η διαδικασία ήταν η εξής:

-Hard reset the phone

-Πέρασμα χειροκίνητα του APN της wind βάζοντας μόνο το gint.b-online.gr

-Wireless Manager - APN -αφήνουμε το Vodafone.GR και πάμε και κάνουμε edit apn αλλάζοντας ΜΟΝΟ: apn:gint.b-online.gr και σβήνουμε 2 πεδία (αν θυμάμαι καλά user και password).

-Πάμε internet sharing και ως δια μαγείας παίζει κανονικότατα

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σας παιδια.. για να μην το σπασω αυτο το τηλεφωνο (omnia w) με λογισμικο 7.8 κ εκδοση 7.10.8862.144 μπορειτε να μου πειτε πως θα το ξεκλειδωσω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπέρα μόλις παρέλαβα απο eshop το κινητό 159€. έχει όμως την έκδοση 8107.79. υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος?μπορώ να κατεβάσω αρχείο xap απο το xda και να το εγκαταστήσω χωρις να το ξεκελιδώσω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις παρέλαβα απο eshop το κινητό 159€. έχει όμως την έκδοση 8107.79. υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος?μπορώ να κατεβάσω αρχείο xap απο το xda και να το εγκαταστήσω χωρις να το ξεκελιδώσω?

 

Το zune το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

εννοείς να ρίξω τα αρχεία .xap στο zune χωρις να ειναι ξεκλείδωτη η συσκευή?μιλάω για εφαρμοφές τρίτων και όχι να κατεβασω μεσα απο το zune
Link to comment
Share on other sites

εννοείς να ρίξω τα αρχεία .xap στο zune χωρις να ειναι ξεκλείδωτη η συσκευή?μιλάω για εφαρμοφές τρίτων και όχι να κατεβασω μεσα απο το zune

 

Δε κατάλαβα μάλλον τι εννοείς.

Νόμιζα μιλάς για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια.. για να μην το σπασω αυτο το τηλεφωνο (omnia w) με λογισμικο 7.8 κ εκδοση 7.10.8862.144 μπορειτε να μου πειτε πως θα το ξεκλειδωσω;;;

 

Ναι, υπάρχει μέθοδος ξεκλειδώματος. Ψάξτο με το μοντέλο της συσκευής και θα τη βρεις εύκολα. Έχει κάμποσα βήματα, αλλά ξεκλειδώνει μια χαρά, εφόσον ακολουθήσεις ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει μέθοδος ξεκλειδώματος. Ψάξτο με το μοντέλο της συσκευής και θα τη βρεις εύκολα. Έχει κάμποσα βήματα, αλλά ξεκλειδώνει μια χαρά, εφόσον ακολουθήσεις ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ τις οδηγίες.

 

έψαξα για ξεκλείδωμα...αλλα αναφερεται σε παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού :( . Κανένα λινκ μήπως;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, γνωστος μου επιχειρησε να χακαρει τα 7,5 του omnia w και να αναβαθμισει σε 7,8.

τελικα δεν γνωριζω τι εγινε ακριβως και εχουν μπλοκαρει πλεον διαφορες λειτουργιες οπως δεν ανοιγουν οι σελιδες για το wi-fi, δεν μπορω να καταχωρησω επαφες, δεν μπορω να στειλω και να διαβασω sms ή να χρησιμοποιησω στοιχεια τους, δεν μπορω να συγχρονισω λογαριασμους και να ρυθμισω email, δεν ανοιγουν οι πληροφοριες του τηλεφωνου και αλλα.

στο καπακι εκανα κ μια αναβαθμιση μεσω zune χωρις να διορθωσω τιποτα και την ξαναφαιρεσα. προσπαθησα να κανω καποια downgrade αλλα δεν τα καταφερα.

 

υπαρχει καποια λυση να επανελθω στην αρχικη μου εκδοση και να αφαιρεθει το jailbreak?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα, γνωστος μου επιχειρησε να χακαρει τα 7,5 του omnia w και να αναβαθμισει σε 7,8.

τελικα δεν γνωριζω τι εγινε ακριβως και εχουν μπλοκαρει πλεον διαφορες λειτουργιες οπως δεν ανοιγουν οι σελιδες για το wi-fi, δεν μπορω να καταχωρησω επαφες, δεν μπορω να στειλω και να διαβασω sms ή να χρησιμοποιησω στοιχεια τους, δεν μπορω να συγχρονισω λογαριασμους και να ρυθμισω email, δεν ανοιγουν οι πληροφοριες του τηλεφωνου και αλλα.

στο καπακι εκανα κ μια αναβαθμιση μεσω zune χωρις να διορθωσω τιποτα και την ξαναφαιρεσα. προσπαθησα να κανω καποια downgrade αλλα δεν τα καταφερα.

 

υπαρχει καποια λυση να επανελθω στην αρχικη μου εκδοση και να αφαιρεθει το jailbreak?

 

εγω φιλε που εκανα την αναβαθμησει εχασα το ραδιο ,και φακο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για χαρά μια ερώτηση έχω.

Μου κάνει επανεκκίνηση μόνο του έχει κάποιος το ιδιο πρόβλημα?

Κάποια λυση υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εδώ και μερικές ημερες στις ενημερώσεις των επαφών μου δείχνει μμέχρι το τελευταίο μισάωρο και όχι πιο παλιές.χωρίς να έχω πειράξει κάτι.καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημερες στις ενημερώσεις των επαφών μου δείχνει μμέχρι το τελευταίο μισάωρο και όχι πιο παλιές.χωρίς να έχω πειράξει κάτι.καμια ιδέα?

Eχεις κάνει επανεκίνηση?Την μνήμη την τσέκαρες μήπως είναι γεμάτη?

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω κάνει επανεκίνηση.μνήμη έχω αρκετή ελευθερη 4,5gb!! το έκανε εντελώς ξαφνικά χωρίς το κινητό να έχει οποιοδήποτε κόλλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...