Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και καλή χρονιά,

πέρασα χτες την onecosmic rc2 , με glitch, και δεν μπορώ να συνδεθω στο wifi.

πέρασα cm7 , μετά ics και μετά glitch.

καμμιά ιδέα ?

επίσης , που μπορώ να βρώ original apks, όπως το face unlock ?

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και καλή χρονιά,

πέρασα χτες την onecosmic rc2 , με glitch, και δεν μπορώ να συνδεθω στο wifi.

πέρασα cm7 , μετά ics και μετά glitch.

καμμιά ιδέα ?

επίσης , που μπορώ να βρώ original apks, όπως το face unlock ?

κοιταξε το facelock το εχει μεσα τωρα οσο για το wifi δεν ξερω και εγω εχω προβληματα αλλα οχι με το wifi:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να μοιραστώ και εγώ τις εμπειρίες μου με το ICS:εγκατέστησα το Onecosmic's RC2.11 πάνω από Cyanogen 7.1 stable(με Cyanogen είμαι εδώ και μήνες) και οι εντυπώσεις έχουν ως εξής:το sygic Aura έκδοση 11.2.1 δεν δουλεύει(μένει στο αρχικοποίηση),το Viber επίσης(κάνει πως ανοίγει αλλά επιστρέφει στην αρχική οθόνη,σαν μετά από forceclose).Τα καλύτερα τώρα:ΠΟΥΘΕΝΑ δεν βρήκα ρυθμίσεις κλήσεων!!!(και κατά συνέπεια υπομενού όπως προώθηση,φραγή κτλ).Η βασική έκδοση πάνω στην οποία περάστηκε η Cyanogen είναι η JVK.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά,

πέρασα χτες την onecosmic rc2 , με glitch, και δεν μπορώ να συνδεθω στο wifi.

πέρασα cm7 , μετά ics και μετά glitch.

καμμιά ιδέα ?

επίσης , που μπορώ να βρώ original apks, όπως το face unlock ?

 

δικιμασες τον fugu για την rc1? τον devil?τον neo?

ο glich ειναι γτπ. .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να μοιραστώ και εγώ τις εμπειρίες μου με το ICS:εγκατέστησα το Onecosmic's RC2.11 πάνω από Cyanogen 7.1 stable(με Cyanogen είμαι εδώ και μήνες) και οι εντυπώσεις έχουν ως εξής:το sygic Aura έκδοση 11.2.1 δεν δουλεύει(μένει στο αρχικοποίηση),το Viber επίσης(κάνει πως ανοίγει αλλά επιστρέφει στην αρχική οθόνη,σαν μετά από forceclose).Τα καλύτερα τώρα:ΠΟΥΘΕΝΑ δεν βρήκα ρυθμίσεις κλήσεων!!!(και κατά συνέπεια υπομενού όπως προώθηση,φραγή κτλ).Η βασική έκδοση πάνω στην οποία περάστηκε η Cyanogen είναι η JVK.

 

Για τις ρυθμίσεις των κλήσεων θα ανοίξεις τον στοκ dialer και θα πας στις ρυθμίσεις του. Εκεί θα βρείς όσα ψάχνεις

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγω την εχω περασει τρεις φορες.εχω περασει κερνελ fugugiupdate και το αρχειο φιχ σενσορ αλλα δεν στελνει το bluetooth,δεω βρισκει drivers mtp για συνδεση με τα win7,opvw επισης δεν βρισκω το φακελο που πρεπει να βαλω την μουσικη για να την βρισκω για αντιστοιχηση στισ επαφες.τελικα ουτε gps ουτε proximat and light sensore.κανω κατι λαθος?περασα την ρομ μετε τον κερνελ?

Φίλε μάλλον σωστά τα έκανες, αν και εγώ χρησιμοποιώ glinch kernel. το bluetooth το χρησιμοποιησα για μεταφορα apk και δεν ειχα προβλημα. gps χρησιμοποιώ ndrive, igo και κλειδώνουν αμέσως. οσο για το φάκελλο με τις μουσικες δεν ξερω που ειναι. για συνδεση με win 7 δες το troubleshooting στο http://ics.samsung-updates.com/ICSI9000/,

Link to comment
Share on other sites

χάρις τον Νίκο 523, εβαλα fugu, και το πρόβλημα με το wi fi λύθηκε.

ευχαριστώ πολύ.

επίσης , ελληνικό πληκτρολόγιο , που θα βρω ?

Edited by yassan
συμπλήρωμα
SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς το φαινόμενο να μην σβήνει η οθόνη του κινητού κατά την φόρτιση κλειστό;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς το φαινόμενο να μην σβήνει η οθόνη του κινητού κατά την φόρτιση κλειστό;

 

μιπως γνωριζει κανενας τον καινουργιο kernel glich μου βγαζει λαθος οταν συνδεω το καλωδιο και δεν μου πεζουν τα bluetooth.τα bluetooth den moy εχουν πεξει με κανεναν kernel παρα μονο με την εκδοση του teamhuck.an mporei καποιοσ ας μου πει τι να κανω.

Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

Για τους "μανιακούς" του φλασαρίσματος και των δοκιμών βγήκε η teamhacksung's ICS Build 13.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

εψαξα , γκούγκλαρα, αλλά τίποτε.

πως θα βάλω ελληνικά ( greek input language ) , στην onecosmic ?

 

Κατέβασε τη build13 της teamhacksung. Πάρε από το φάκελο system/app το αρχείο latinime.apk και πέρνα το στον αντίστοιχο φάκελο του κινητού σου (με root explorer ή παρόμοιο). Κάνε επανεκίνηση και θα έχεις και ελληνικά

Edited by stratospr
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη build13 της teamhacksung. Πάρε από το φάκελο system/app το αρχείο latinime.apk και πέρνα το στον αντίστοιχο φάκελο του κινητού σου (με root explorer ή παρόμοιο). Κάνε επανεκίνηση και θα έχεις και ελληνικά

 

Καλησπέρα. Θα έχουμε και swype ή μόνο keyboard?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3905818#post3905818

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289661

 

Εδω εχει και τα 2 να'ναι καλα τα παιδια. Δεν ξερω αν δουλευουν κανονικα, φανταζομαι πως δεν θα υπαρχει προβλημα. το swype σε προηγουμενες εκδοσεις σε μενα ηταν μια χαρα ενω το ics keyboard εχει δοκιμαστει σε nexus s και δουλευει κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και μπορω να πω πως ειμαι πολυ χαρουμενος.περασα εχτες την BUILD 13 μαζι με τα τρι ακομα αρχειακια που εχει teamhacksung's ICS Build 13 και την

περασα.να σας πω εντυπωσεις.πολυ γρηγορη,wifi,bluetooth,gps,5 sensors,zoom camera ,zoom photo,google maps,συχρονισμος λογαργιασμων,συνδεση usb me win giγια μεταφορα αρχειων( που ο τελευταιος glige kernel της onecosmic ειχε προβλημα) δουλευουν αψογα.εγω τα εχω και σε συνδιασμο autokiller manager και ολα στο full και παει σφαιρα.τιτanium bacup pro θα πρεπει να κατεβασετε το τελευτεαιο απο ************** και ολα καλα.αν την αξιολογουσα με αριστα το 10 θα εβαζα 9,5.σχεδον τελεια.τι λειπει τωρα, η βιντεοκληση,το fm radio(official) ειμαι κολημενος λιγακι.

 

* Από ομάδα διαχείρισης: Απαγορεύεται η δημοσίευση παράνομου λογισμικού στο myphone.gr

Edited by Tyxerakias
Πειρατικό λογισμικό
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και μπορω να πω πως ειμαι πολυ χαρουμενος.περασα εχτες την BUILD 13 μαζι με τα τρι ακομα αρχειακια που εχει teamhacksung's ICS Build 13 και την

περασα.να σας πω εντυπωσεις.πολυ γρηγορη,wifi,bluetooth,gps,5 sensors,zoom camera ,zoom photo,google maps,συχρονισμος λογαργιασμων,συνδεση usb me win giγια μεταφορα αρχειων( που ο τελευταιος glige kernel της onecosmic ειχε προβλημα) δουλευουν αψογα.εγω τα εχω και σε συνδιασμο autokiller manager και ολα στο full και παει σφαιρα.τιτanium bacup pro θα πρεπει να κατεβασετε το τελευτεαιο και ολα καλα.αν την αξιολογουσα με αριστα το 10 θα εβαζα 9,5.σχεδον τελεια.τι λειπει τωρα, η βιντεοκληση,το fm radio(official) ειμαι κολημενος λιγακι.

 

Είναι πολύ καλή η build 13.

Ενα θεματάκι που έχει είναι η αργή μεταφορά δεδομένων ανάμεσα σε pc και κινητό (1-2 MB/sec)

Google maps δεν μου πέρασε εμένα.

Edited by Tyxerakias
Πειρατικό λογισμικό
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και μπορω να πω πως ειμαι πολυ χαρουμενος.περασα εχτες την BUILD 13 μαζι με τα τρι ακομα αρχειακια που εχει teamhacksung's ICS Build 13 και την

περασα.να σας πω εντυπωσεις.πολυ γρηγορη,wifi,bluetooth,gps,5 sensors,zoom camera ,zoom photo,google maps,συχρονισμος λογαργιασμων,συνδεση usb me win giγια μεταφορα αρχειων( που ο τελευταιος glige kernel της onecosmic ειχε προβλημα) δουλευουν αψογα.εγω τα εχω και σε συνδιασμο autokiller manager και ολα στο full και παει σφαιρα.τιτanium bacup pro θα πρεπει να κατεβασετε το τελευτεαιο απο ****** και ολα καλα.αν την αξιολογουσα με αριστα το 10 θα εβαζα 9,5.σχεδον τελεια.τι λειπει τωρα, η βιντεοκληση,το fm radio(official) ειμαι κολημενος λιγακι.

μηπως κατα τυχη δουλευει το tv-out?δεν ειναι τοσο σημαντικο αλλα καλωδιωνω το τηλεφωνο με την τηλεοραση και βλεπω ποδοσφαιρο μεσω sport tv ,γι αυτο το χρειαζομαι

Edited by Tyxerakias

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το tv-out δουλεύει αλλα όχι πολύ καλά.

Στην περιήγηση στα μενού του κινητού τα πάει καλα.

Στην αναπαραγωγή βίντεο έκανε πολλά σπασίματα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.τουλαχιστον φαινεται οτι ασχολουνται και με αυτο το θεμα γιατι καποια στιγμη που ειχα περασει του onecosmic δεν δουλευε καθολου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Να πω μερικά πράγματα που έχω παρατηρήσει ακόμα στην build13

 

- Πρώτη φορά στους 5-6 μήνες που έχω την συσκευή και μετά απο δεκάδες διαφορετικές ρομ που έχω δοκιμάσει, το gps κλειδώνει μέσα στο σπίτι. Και δεν μιλάμε για ρετιρέ και εγώ να κάθομαι στο παράθυρο. Μιλάμε για 2ο όροφο σε 4όροφη πολυκατοικία (δηλαδή έχω άλλες 2 πλάκες μπετόν απο πάνω μου + ανθρώπους, έπιπλα κλπ) και μακριά στέκομαι 3 μέτρα απο το παράθυρο. Το Sygic έπιασε 3 δορυφόρους και μάλιστα δεν πρόλαβε καν να μου δείξει την ένδειξη για αναμονή σήματος gps.

 

- Αν βάλεις τους χάρτες στην εξωτερική SD, (στην emmc δηλαδή) το sygic δεν τους "βλέπει". Στην στοck μπορείς να βάλεις τους χάρτες στην external_sd και το sygic θα τους δει. Στην CM9 είσαι υποχρεωμένος να τους έχεις στην εσωτερική sd card.

 

- Σε αντίθεση με τις rom του onecosmic, η CM έχει προσθέσει έναν file manager για να μην χρειάζεται να κατεβάσεις κάποιον απο το market.

 

- Δεν μπορείς να καθορίσεις εσύ με τι σειρά θα είναι οι εφαρμογές στον app drawer. Αλλά αν πατήσεις παρατεταμένα στο tab εφαρμογές (μέσα στον drawer) μπορείς να ζητήσεις να τις ταξινομήσει με αλφαβητική σειρά ή με βάση το πότε εγκαταστάθηκαν

 

- Το media scanner δουλεύει κανονικά, δηλαδή τα τραγούδια που έχεις στη κάρτα σου θα εμφανίζονται απο μια φορά το καθένα στην εφαρμογή της μουσικής (στη RC1 του onecosmic έβγαζε αρκετούς κλώνους)

 

- Είπα πριν για την αργή επικοινωνία pc, κινητού.

Αυτό παρατηρείται κυρίως στην μεταφορά αρχείων απο το pc στο κινητό. Απο το κινητό στο pc οι ταχύτητες είναι κοντά στα 8-9 MB/sec

 

- To redrawing στον browser εξακολουθεί να γίνεται αργά (όπως και σε όλες τις ICS builds που έχω δοκιμάσει)

 

- Η μπαταρία είναι ακαλιμπράριστη αλλά δείχνει καλά σημάδια.

Με 45 λεπτά προβολής και 10 λεπτά gps έπεσε 10% και μάλιστα απόλυτα ομαλά στο γράφημα.

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

.μηπως μπορει να μου πει καποιοσ σε ποιον φακελο ριχνουμε την μουσικη για να την αναγνωρισει οταν παμε σε μια επαφη να κανουμε αντιστοιχηση ηχου????????????????????

 

Καλά τους χάρτες τους έχω βάλει και εγώ μόνος μου :)

Απλά νόμιζα ότι εσένα στους πέρασε η ίδια η build 13.

Edited by Tyxerakias
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=431&t=273943&hilit=google+maps εγκατασταση και google map kai latitud αυτα για τους χαρτες.μηπως μπορει να μου πει καποιοσ σε ποιον φακελο ριχνουμε την μουσικη για να την αναγνωρισει οταν παμε σε μια επαφη να κανουμε αντιστοιχηση ηχου????????????????????

media / audio / ringtones στην onecosmic.

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

Καλά τους χάρτες τους έχω βάλει και εγώ μόνος μου :)

Απλά νόμιζα ότι εσένα στους πέρασε η ίδια η build 13.

 

ενταξη μη βαρας καλο πηγα να κανω.χαχα:p τι μουσικη που τι βαζουμε?

 

media / audio / ringtones στην onecosmic.

ευχαρηστω αλλα για την build 13 uelv:rolleyes:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...