Jump to content

[HTC] Οδηγός εγκατάστασης MANGO RTM εύκολα αλλά με μειονεκτήματα!!


neratzoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η έκδοση δεν θα έχει ΕΛΛΗΝΙΚΟ μενού αλλά και δεν θα είναι και ξεκλείδωτο!!!!!!!

Αλλά θα είναι OFFICIAL και θα κάνει UPDATES από το ZUNE

Όσοι θέλουν να ακολουθήσουν αυτή τη διαδικασία ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ HSPL ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΥΒΛΙΑΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ

 

H διαδικασία είναι ολιγόλεπτη και πανεύκολη απλά κατεβάστε τη ROM της συσκευής σας και ακολουθήστε τα παρακάτω¨

Για

Για να βάλετε τη ROM που κατεβάσατε:

  1. Ξεζιπάρετε τα αρχεία από το φάκελο.
  2. Τρέχετε το αρχειο ROMUpdateUtility.exe σαν ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ .
  3. Κλείνετε το κινητό σας και το ξανά ανοίγετε πατώντας το κουμπί του ήχου προς τα κάτω και το POWER BUTTON μέχρι να μπείτε στο RSPL!!!!
  4. Βάζετε το USB και όταν αλλάξει το SERIAL σε USB που βρίσκεται στο κάτω μέρος της οθόνης συνεχίζουμε με την εγκατάσταση από το PC
  5. Και ακολουθείτε τις οδηγίες από το πρόγραμμα της ROM.

 

ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΤΟΥΒΛΙΑΣΕΤΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ROM ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ HSPL/RSPL

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ [ΝΟDO]ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ

Προτείνω να βάλετε τη DFT MANGO RTM από εδώ

Edited by neratzoulis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε περιπτωση που τουβλιασει ενα WP7 τι κανουμε μετα???? Εχει απαντηθει πουθενα αλλου αυτο το θεμα?????

 

Αν "τουβλιάσει" πραγματικά... το πετάς.

 

H διαδικασία είναι ολιγόλεπτη και πανεύκολη απλά κατεβάστε τη ROM της συσκευής σας και ακολουθήστε τα παρακάτω¨

 

Τροποποίησα τον τίτλο ούτως ώστε να είναι ξεκάθαρο ότι αφορά μόνο τις συσκευές της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο... Εχω κανει τα παντα απο αυτα που προτεινετε στο Trophy μου... Ολα οκ... Αλλα με την εγγυηση τι γινεται??? Το οτι του χουμε αλλαξει τα φωτα την επηρεαζει καθολου??? Συνεχιζει να ισχυει κανονικα? Γιατι σε ενα site της Microsoft ειχα διαβασει οτι ανταλλασει ολα τα bricked phones με καινουρια...
Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο... Εχω κανει τα παντα απο αυτα που προτεινετε στο Trophy μου... Ολα οκ... Αλλα με την εγγυηση τι γινεται??? Το οτι του χουμε αλλαξει τα φωτα την επηρεαζει καθολου??? Συνεχιζει να ισχυει κανονικα?

 

O μόνος λόγος για να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση τώρα είναι επειδή είναι RTM η έκδοση αλλά δεν νομίζω.....

 

 

Γιατι σε ενα site της Microsoft ειχα διαβασει οτι ανταλλασει ολα τα bricked phones με καινουρια...

 

ΒRICKED = τουβλιασμένο δεν έχει σχέση με το FIRMWARE που έχεις......

Μπορείς να μου στείλεις αυτό το site σε PM?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Τροποποίησα τον τίτλο ούτως ώστε να είναι ξεκάθαρο ότι αφορά μόνο τις συσκευές της HTC.

 

Συγνώμη που το ξέχασα και για τα 2 θέματα...και ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

To RSPL δεν αφηνει κανενα ιχνος στο τηλ ...μετα απο επανεκκινηση ..το HSPL ειναι που πρεπει να αποφυγουμε...

 

Αυτος ο οδηγος νομιζω οτι ειναι περιττος...και ο τιτλος πρεπει να λεει "εγκατασταση ΡΟΜ με Mango"

Αν δεν θελεις ξεκλειδωμα τοτε κανεις τα update κανονικά απο το zune και δεν χρειαζεται να φλασσαρεις ΡΟΜ ...

 

Ελπιζω να μην μπερδεψει καποιους.. Θα προτεινα να μην το κανετε ειδικα τώρα που ειμαστε μια ανασα πριν το Mango

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

To RSPL δεν αφηνει κανενα ιχνος στο τηλ ...μετα απο επανεκκινηση ..το HSPL ειναι που πρεπει να αποφυγουμε...

 

Αυτος ο οδηγος νομιζω οτι ειναι περιττος...και ο τιτλος πρεπει να λεει "εγκατασταση ΡΟΜ με Mango"

Αν δεν θελεις ξεκλειδωμα τοτε κανεις τα update κανονικά απο το zune και δεν χρειαζεται να φλασσαρεις ΡΟΜ ...

 

Ελπιζω να μην μπερδεψει καποιους.. Θα προτεινα να μην το κανετε ειδικα τώρα που ειμαστε μια ανασα πριν το Mango

 

Αν δεν είσαι developer δεν μπορείς να το κάνεις η αν δεν έχεις τα εργαλεία.....αυτός ο τρόπος δεν χρειάζεται τίποτα.....είναι μια απλή εγκατάσταση.....!

όσο για το RSPL είσαι σωστός και θα το διορθώσω :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν είσαι developer δεν μπορείς να το κάνεις η αν δεν έχεις τα εργαλεία.....αυτός ο τρόπος δεν χρειάζεται τίποτα.....είναι μια απλή εγκατάσταση.....!

όσο για το RSPL είσαι σωστός και θα το διορθώσω :O

 

Από κάποια στιγμή και μετά δεν θα μπορείς να πειράξεις το post σου. Απευθύνσου σε εμένα για ότι αλλαγές χρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εάν κάνω το update έτσι όπως λέτε εδώ θα χάσω όλα τα άρχεια μου??Εάν ναί υπάρχει κάπιος τρόπος να κάνω back up τίς επαφές μου

 

Ευχαριστώ

 

Eπιτελους εβαλα windows phone mango στο htc mozart ειναι απλα φανταστικα και πολυ ταχυτερα σε σχεση με το nodo

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω το update έτσι όπως λέτε εδώ θα χάσω όλα τα άρχεια μου??Εάν ναί υπάρχει κάπιος τρόπος να κάνω back up τίς επαφές μου

 

Οι επαφές σου αυτόματα ανεβάζονται στο λογαριασμό σου στο windows live και έτσι όταν ξανά βάλεις το ίδιο windows live id σε άλλη συσκευή θα έχεις τις επαφές σου....αρκεί να έχεις συνδεθεί έστω και μία φορά στο ιντερνετ από το κινητό σου....!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...