Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρομαι που σου δουλεψε,εγω δεν ειχε χρειαστει να το κανω στην πραξη απλως καπου ειχα διαβασει αυτη τη λειτουργια,ισως θα επρεπε να μπει στην πρωτη σελιδα γιατι σε ολους μπορει να τυχει μια κακη εφαρμογη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Του εχεις βαλει notifications?

Εχω το εχω καιρο τωρα σε διαφορες συσκευες και δεν ειχα θεμα.

Ειδες κατι και παει ο νου σου εκει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κι εγω απο σημερα ευτυχης κατοχος του Galaxy Nexus. Ακομα το ψαχουλευω το κινητακι, εχω ομως ενα θεμα με HD Video του περασα μια ταινια 720p σε mkv format και το κινητο ισα που μπορει να το παιξει, δε το σηκωνει και σερνεται. Μηπως χρειαζομαι αλλο player? Καμια συμβουλη? Επισης ειναι σε android 4.0.4 ver. γνωριζει καποιος αν και ποτε θα δεχτει αναβαθμιση σε 4.1? Ευχαριστω!

 

edit: Μολις του περασα τον Dice Player και το παιζει κανονικοτατα και με υποτιτλους.

Edited by Mimo966
Link to comment
Share on other sites

Του εχεις βαλει notifications?

Εχω το εχω καιρο τωρα σε διαφορες συσκευες και δεν ειχα θεμα.

Ειδες κατι και παει ο νου σου εκει?

 

Ναι ηταν ολα ενεργοποιημενα, notifications και κατι για cloud... θα δω σημερα πως θα παει..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα..

Ο καλύτερος player παρά τα προβλήματά του είναι o bs

Είναι ο μόνος που παίζει τα πάντα και ο μόνος στον οποίο μπορείς να ελπίζεις σε ένα καλό resize στη τηλεόραση

 

Το dice τον έχουν κάνει χάλια

Μου έδωσε ελπίδα η beta λειτουργία να στέλνει υπότιτλους από το hdmi στη τηλεόραση με hw decoding , αλλά δε δουλεύει σε μας

 

Πλέον εναποθέτω τις ελπίδες μου στην εξέλιξη του bs και σε ένα καλύτερο ui γιατί τελικά μόνο αυτός παίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ (μέχρι 720 μιλάω πάντα , για 1080 δεν έχω δοκιμάσει )

 

Τον mx player τον εχεις δοκιμασει

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Ναι μολις τον δοκιμασα αλλα δυστηχως δεν το παιζει smooth, βεβαια ισως θελει καποια ρυθμιση. Ευχαριστω για την απαντηση! Καποιο νεο για Jelly Bean αναβαθμιση εχουμε, γιατι καποιοι λενε οτι την εχουν κανει ηδη αλλα σε μερικα μονο δικτυα (Verizon κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Ναι μολις τον δοκιμασα αλλα δυστηχως δεν το παιζει smooth, βεβαια ισως θελει καποια ρυθμιση. Ευχαριστω για την απαντηση! Καποιο νεο για Jelly Bean αναβαθμιση εχουμε, γιατι καποιοι λενε οτι την εχουν κανει ηδη αλλα σε μερικα μονο δικτυα (Verizon κλπ).

 

Κάντο yakju και δεν θα σε ενδιαφέρει πλέον!!! Αλλιώς δεν υπάρχει ενημέρωση από όσο γνωρίζω από Samsung για το πότε θα δώσει 4.1.1 στo Nexus... Όποτε της καπνίσει...

 

Μην ρωτήσεις τι είναι το yakju! Απλά διάβασε και κάνε search στο thread... Θα βρεις ότι χρειάζεται να ξέρεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κριμα δεν ειναι πρωτη μερα να το κανω root? Ξερω γω.. Θα το σκεφτω lol :p

 

Δεν μίλησα για root!!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι λεει οτι δεν δουλευει. Επισης αυτο που ξερω ειναι οτι δουλευει αψογα. Δεν ακουγα ειδοποιησεις, τηλεφωνηματα, τιποτα. Δεν κανει επιλογη στους ηχους, γενικα ανεβαζει την ενταση του ηχειου στα παντα. Στο δικο μου παντως, και με τον αδερφο μου που το τσεκαρα πριν λιγο, δεν ειναι placebo, δουλευει αψογα! Εννοω οτι δεν ειναι ιδεα μου. Για να καταλαβεις οταν ειμαι σπιτι, κατεβαζω και δυο πατηματα την ενταση απο τα κουμπια, γιατι ειναι αρκετα δυνατο τωρα πια. Αρκει να το τρεξεις μια φορα και να κανεις και τις αναλογες ρυθμισεις, οχι απλα να το τρεξεις...εγω εχω βαλει στο 4 την ενταση και στο 2 τα μπασα και στα τρια ( speaker/headset/bluetooth ).

 

Κι εμενα φιλος μου το ειπε με galaxy nexus, με 4.1.1 που δουλευει αψογα!

 

Για ξανακανε μια δοκιμη, αφου φυσικα το ρυθμισεις πρωτα στις επιλογες που εχει. Θα ειναι λιγο παραξενο να μην δουλευει παντως....

εχω custom rom και δεν εχω παραπονο απο το ηχειο του. ισως δεν παιζει λογω της rom αλλα για να το λες ετσι, προφανως θα δουλευει. Ισως ο δημιουργος να ειχε στο μυαλο του custom roms γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο μονο custom υπηρχαν, και οχι επισημη OTA αναβαθμιση απο τη Google που μπορει να δουλευει διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω Κωστα, το βρηκα το thread, το διαβαζω τωρα!:)

 

Το thread είναι μόνο ο οδηγός μου. Φυσικά από κάτω έχουν γραφτεί κάποιες πληροφορίες αλλά αναλυτικότερα όχι για τη διαδικασία αλλά γιατί γίνεται κλπ κλπ κλπ θα βρείς σε αυτό το θέμα και στο ανάλογο με τροποποιήσεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω custom rom και δεν εχω παραπονο απο το ηχειο του. ισως δεν παιζει λογω της rom αλλα για να το λες ετσι, προφανως θα δουλευει. Ισως ο δημιουργος να ειχε στο μυαλο του custom roms γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο μονο custom υπηρχαν, και οχι επισημη OTA αναβαθμιση απο τη Google που μπορει να δουλευει διαφορετικα.

 

Νικο, ισως εχεις δικιο. Ισως να μην λειτουργει λογω custom rom. Οποτε εσυ δεν εχεις θεμα με το ηχειο!

 

Επειδη καποια στιγμη, θα με πιασει, και δεν θα αντεξω να το εχω με μαμα 4.1.1... Ποια θα προτεινες, στο συνολο της, απο αυτες που εχεις δοκιμασει? εμενα προσοπικα, μου αρεσουνε οι λιτες, απλες και απεριτες rom. Καθολου γραφικα τρελλα, μονο τις βασικες εφαρμογες, και καλο kernel με καλη διαρκεια μπαταριας.

 

Φανης.

Link to comment
Share on other sites

Νικο, ισως εχεις δικιο. Ισως να μην λειτουργει λογω custom rom. Οποτε εσυ δεν εχεις θεμα με το ηχειο!

 

Επειδη καποια στιγμη, θα με πιασει, και δεν θα αντεξω να το εχω με μαμα 4.1.1... Ποια θα προτεινες, στο συνολο της, απο αυτες που εχεις δοκιμασει? εμενα προσοπικα, μου αρεσουνε οι λιτες, απλες και απεριτες rom. Καθολου γραφικα τρελλα, μονο τις βασικες εφαρμογες, και καλο kernel με καλη διαρκεια μπαταριας.

 

Φανης.

τωρα εχω codename, ειναι πιο γρηγορη απο την aokp που ειχα για 8 ολοκληρους μηνες!! η πιο smooth απο ολες νομιζω ειναι η CM10. η Codename βασιζεται σε CM10 αλλα εχει παρει κι απο την aokp, ωστοσο ειναι πιο γρηγορη και πληρης..δεν της λειπει σχεδον τιποτα. ο κερνελ που εχει πρεπει να ειναι καλος κι εχει η ρομ ηδη διαφορες ρυθμισεις, οπως για τα χρωματα της οθονης, δυναμη δονησης, fast usb charge κλπ, ωστοσο εγω απο συνηθειο πλεον χρησιμοποιω παντα franco και ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

bsplayer
Φιλε μου, ο player αυτος υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους? Κι αν ναι ποιο encode βαζεις, γιατι εμενα τους δειχνει κινεζικους οτι να 'ναι.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ο player αυτος υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους? Κι αν ναι ποιο encode βαζεις, γιατι εμενα τους δειχνει κινεζικους οτι να 'ναι.

 

Κάποιο ISO που τελειώνει σε 7 βάζεις

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανεις πως o ήχος κλήσης πέφτει μερικές φορές μόνος του σχεδόν στο αθόρυβο;

 

 

Επίσης όσον αφορά τη μπαταρία καλύτερα από πριν...που ρύθμισα τo tapatalk.

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανεις πως o ήχος κλήσης πέφτει μερικές φορές μόνος του σχεδόν στο αθόρυβο;

 

 

Επίσης όσον αφορά τη μπαταρία καλύτερα από πριν...που ρύθμισα τo tapatalk.

 

Έχεις ενεργοποιημένο το Delay Screen Lock στις Lockscreen Settings, πατάς το Power Button για να το κλειδώσεις, το βάζεις στην τσέπη σου και πατιέται μόνο του το Volume down μιας και έχεις ορίσει να μην κλειδώνει κατευθείαν το τηλέφωνο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το Delay Screen Lock στις Lockscreen Settings, πατάς το Power Button για να το κλειδώσεις, το βάζεις στην τσέπη σου και πατιέται μόνο του το Volume down μιας και έχεις ορίσει να μην κλειδώνει κατευθείαν το τηλέφωνο.

ή εχει το 1ο firmware με το volume bug :p

προφανως οχι βεβαια :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή συμβαίνει συχνά και σκέφτηκα αυτό που λες και το πρόσεξα δεν νομίζω να γίνεται έτσι.

 

έτσι και αλλιώς πέφτει Μία σκάλα πάντα πριν το αθόρυβο...και μερικές φορές το συναντάω μετά που κάνω το κινητό με ήχο...

 

Τεσπα..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή συμβαίνει συχνά και σκέφτηκα αυτό που λες και το πρόσεξα δεν νομίζω να γίνεται έτσι.

 

έτσι και αλλιώς πέφτει Μία σκάλα πάντα πριν το αθόρυβο...και μερικές φορές το συναντάω μετά που κάνω το κινητό με ήχο...

 

Τεσπα..

 

Την μία η μπαταρία την άλλη αυτό.. μήπως ήρθε η ώρα για φορματ ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Η μπαταρία έπεσε 18% από 40 που έπεφτε, πάλι καλά...

 

Αυτό με τον ήχο το έκανε και με την 4.0.4 άλλα θα το προσέξω καλύτερα να δω πως γίνεται...

 

Αλλιώς φορματ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...