Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το αγόρασα απ το ΠΛΑΙΣΙΟ και έχω φοβερό πρόβλημα με το ακουστικό. Κουράζεται το αυτί μου όταν ακούω τον άλλον απ το τρίξιμο που κάνει, σαν τσίριγμα. Τί λέτε να κάνω?

 

Προφανως εχει προβλημα. Πας για αλλαγη.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρέπει να "ενεργοποιηθεί" κατά κάποιο τρόπο.. και έμενα στην αρχή αυτό έβγαζε. αλλά όταν το γύρισα στα αγγλικά (δεν ξέρω αν είναι τυχαίο) έπαιξε. Θέλει να ενεργοποιήσεις και το Google location services. αλλα και μετα μην φανταστείς εμένα μεχρι στιγμής μόνο καιρό μου βγάζει :p

 

μολις το δοκιμασα και οντως δουλεψε,εβαλα αγγλικη γλωσσα,ενεργοποιηθηκε,εβαλα παλι ελληνικα και συνεχιζει να δουλευει.αλλα στην ουσια μονο καρτελα με τον καιρο δειχνει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη συζητηση που ειχαμε για το gps, εκανα το εξης

Εβαλα το κινητο σε λειτουργια πτησης. Το εσβησα και το ανοιξα παλι. (Κλειστο το τηλ και τα data). Αμεσως ανοιξα το domt panic και ορισα διαδρομη. Λοιπον, σε λιγοτερο απο ενα λεπτο ειχε κλειδωσει δορυφορους και ειχα την πρωτη οδηγια κατευθυνσης.

Δεν νομιζω να ειναι και ασχημα ε?:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη συζητηση που ειχαμε για το gps, εκανα το εξης

Εβαλα το κινητο σε λειτουργια πτησης. Το εσβησα και το ανοιξα παλι. (Κλειστο το τηλ και τα data). Αμεσως ανοιξα το domt panic και ορισα διαδρομη. Λοιπον, σε λιγοτερο απο ενα λεπτο ειχε κλειδωσει δορυφορους και ειχα την πρωτη οδηγια κατευθυνσης.

Δεν νομιζω να ειναι και ασχημα ε?:)

 

Δηλαδη τωρα απο εδω και περα δουλευει κανονικα?

 

Εγω σημερα εβαλα JB και δοκιμασα να δω να εχει καποιο προβλημα το GPS. Ενεργοποιω το GPS, ανοιγω το Sygic και σε 15 δευτερολεπτα μου εδειχνε ακριβως την θεση μου. Ημουν στο αμαξι και πηγαινα στην δουλεια.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Χθες το αγόρασα απ το ΠΛΑΙΣΙΟ και έχω φοβερό πρόβλημα με το ακουστικό. Κουράζεται το αυτί μου όταν ακούω τον άλλον απ το τρίξιμο που κάνει, σαν τσίριγμα. Τί λέτε να κάνω?

 

Το άλλαξα το προηγούμενο Σαββάτο, DOA, στο Πλαίσιο Καλλιθέας. ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα, δες το μερικές σελίδες πιο πίσω που το είχα αναρτήσει, και μου ορκίζοταν ότι δεν είχε ξανασυμβει και πήγαν να με βγάλουν τρελό. Ευτυχώς η Samsung τους είπε να το αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα απο εδω και περα δουλευει κανονικα?

 

Εγω σημερα εβαλα JB και δοκιμασα να δω να εχει καποιο προβλημα το GPS. Ενεργοποιω το GPS, ανοιγω το Sygic και σε 15 δευτερολεπτα μου εδειχνε ακριβως την θεση μου. Ημουν στο αμαξι και πηγαινα στην δουλεια.

 

Εγω τη συσκευη την εχω δουλεψει μονο με jb. (2-3 ωρες εμεινε με την ics). Και ποτε δεν αντιμετωπισα μπροβλημα με το gps. Γι αυτο εκανα αυτη τη δοκιμη (cold start με σκετο gps , δηλαδη χωρις data acceleration).

Σε ανοιχτο χωρο, πραγματικα εκανε λιγοτερο απο λεπτο να μου βγαλει οδηγιες πλοηγησης:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γρήγορα κλειδώνει , προχθές πάντως εμένα παίζει και να μου κανε 20 λεπτο , παρότι κάποια στιγμή άνοιξα και data

(Ήμουν παραλιακή-εθνικη με κατεύθυνση Εύβοια )

 

Ενώ μια μέρα πριν εν κινήσει κάπου κοντά στη Μεγαλόπολη (χωρίς data ) έπιασε πολύ γρήγορα

 

Εχει τα φεγγάρια του μάλλον

 

Πάντως όταν κλειδώνει δε μου χάνει με τίποτα σήμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γρήγορα κλειδώνει , προχθές πάντως εμένα παίζει και να μου κανε 20 λεπτο , παρότι κάποια στιγμή άνοιξα και data

(Ήμουν παραλιακή-εθνικη με κατεύθυνση Εύβοια )

 

Ενώ μια μέρα πριν εν κινήσει κάπου κοντά στη Μεγαλόπολη (χωρίς data ) έπιασε πολύ γρήγορα

 

Εχει τα φεγγάρια του μάλλον

 

Πάντως όταν κλειδώνει δε μου χάνει με τίποτα σήμα

 

Μπορει να φταινε και οι δορυφοροι, τα αστρα, ο αναδρομος ερμης:lol:

Τεσπα, δεν μου αρεσει να ψαχνω για προβληματα.

Αν ποτε αντιμετωπισω προβλημα, θα ποσταρω:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά γενικά ούτε κι εγώ είχα προβλήματα σε όσες δοκιμές είχα κάνει , απλά ανέφερα και εμπειρίες από πραγματική χρήση όπου μου ήταν πραγματικά απαραίτητη η πλοήγηση

 

Βέβαια θα έχω και άλλες ευκαιρίες να το τσεκάρω , οπότε εδώ θα είμαστε να τα λέμε

 

Πάντως εξίσου γρήγορο με το lg p500 που είχα πριν (το οποίο στο τελευταίο του update βέβαια έγινε τόσο γρήγορο γιατί με κάποιες ρομ είχε σοβαρά θέματα ), δεν είναι σε καμιά περίπτωση

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μερικά screenshot από τη euroskank jellybro που ζητήσε και ο leftis69

 

Μια χαρά και μου αρέσουν και οι φάκελλοι που έφτιαξες και η notification πολύ τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα το προηγούμενο Σαββάτο, DOA, στο Πλαίσιο Καλλιθέας. ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα, δες το μερικές σελίδες πιο πίσω που το είχα αναρτήσει, και μου ορκίζοταν ότι δεν είχε ξανασυμβει και πήγαν να με βγάλουν τρελό. Ευτυχώς η Samsung τους είπε να το αλλάξουν.

 

Σα πολλα θεματα δε βγηκαν? πριν λιγο με ενημερωνε φιλος απο δω για τελειως προβληματικη οθονη στη συσκευη του. Γιατι ρε σαμυ ετσι? κατεβασες τους ελεγχους σου?? παλι καλα μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει κατι (απο πλαισιο και γω) και ευχομαι να μην χρειαστει :p

 

Δεν τα εχουμε καπου γραμμενα ολα μαζι -για περιπτωση doa-, ωστε να καταλαβαινει καποιος αν κατσει σε προβληματικη συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

Μερικά screenshot από τη euroskank jellybro που ζητήσε και ο leftis69

 

Υπάρχει τρόπος οι φάκελλοι να φαίνονται έτσι όπως στην εικόνα του φίλου και όχι να επικαλύπτει η μια εφαρμογή την άλλη στην ICS?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ζευγάρι ακουστικά logitech με τρία κουμπιά λειτουργίας και όταν είχα το "παγωτό" είχα κατεβάσει μια εφαρμογή με την οποία μπορούσα να ελέγχω τις λειτουργίες του player με το κεντρικό κουμπί.

 

Τώρα με τα "φασόλια" στον συνδυασμό ένα πάτημα και συνεχής πίεση που είχα ορίσει για την αύξηση της έντασης, αντί της αύξησης της έντασης, ενεργοποιείται η φωνητική αναζήτηση του Google.

 

Ξέρει κάποιος πως να την απενεργοποιήσω;

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι φάκελλοι να φαίνονται έτσι όπως στην εικόνα του φίλου και όχι να επικαλύπτει η μια εφαρμογή την άλλη στην ICS?

 

Μπορείς να αλλάξεις την εμφάνιση των φακέλων με κάποιον τρίτο launcher όπως τους apex και nova.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι φάκελλοι να φαίνονται έτσι όπως στην εικόνα του φίλου και όχι να επικαλύπτει η μια εφαρμογή την άλλη στην ICS?

 

Άμα χρησιμοποιήσεις nova launcher ή κάποιον άλλο που επιτρέπει την παραμετροποίηση αυτή!!! Εγω nova χρησιμοποιώ...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω από χθες λοιπόν το εργαλείο και έχω πάθει πολιτμισμικό σοκ :lol:(προέρχομαι από xperia sole).Να ρωτήσω κάτι;το φορτίζω μέχρι να πάει 100% ή το αφήνω το κλασικό 8ωρο;;;Μάλλον το πρώτο ε;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω από χθες λοιπόν το εργαλείο και έχω πάθει πολιτμισμικό σοκ :lol:(προέρχομαι από xperia sole).Να ρωτήσω κάτι;το φορτίζω μέχρι να πάει 100% ή το αφήνω το κλασικό 8ωρο;;;Μάλλον το πρώτο ε;;;

 

To φορτίζεις μέχρι το 100% αλλά μην το αφήνεις να πέφτει κάτω από 20%. Πολιτμισμικό σοκ η μετάβαση από το sole!!! Δηλαδή άμα ερχόσουνα από το x10 mini τι θα πάθαινες :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω από χθες λοιπόν το εργαλείο και έχω πάθει πολιτμισμικό σοκ :lol:(προέρχομαι από xperia sole).Να ρωτήσω κάτι;το φορτίζω μέχρι να πάει 100% ή το αφήνω το κλασικό 8ωρο;;;Μάλλον το πρώτο ε;;;

 

Χεχεχε, που ν'αρχισεις να ασχολεισαι και με custom roms και mods...

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου κανένα τρόπο να αυξήσω την ένταση του ηχείου γιατι το volume+ δεν υποστηρίζει Jelly Bean και ότι άλλο έχω δοκιμάσει δεν δουλεύει.

 

Εκτός από την χαμηλή του ένταση, η θέση του ηχείου είναι τόσο κακή που όταν το αφήσει κάποιος σε μαλακή επιφάνεια (π.χ. κρεβάτι,καναπές κλπ..) όλος ο ήχος απορροφάται από αυτή την επιφάνεια και ακούγεται ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο πραγματικά είναι τραγικό. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.

 

μιλάς για το ηχείο του μεγάφωνου ? η και για αυτό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις ? γιατί μπορώ να ζήσω χωρίς δυνατό ηχείο-μεγάφωνο, αλλά, είναι ΜΕΓΑΛΟ μείον το αδύναμο ηχείο-ακουστικό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις.

if you can't convince them, then confuse them :devil:
Link to comment
Share on other sites

μιλάς για το ηχείο του μεγάφωνου ? η και για αυτό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις ? γιατί μπορώ να ζήσω χωρίς δυνατό ηχείο-μεγάφωνο, αλλά, είναι ΜΕΓΑΛΟ μείον το αδύναμο ηχείο-ακουστικό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις.

 

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου γιατί πέρα από την χαμηλή ένταση στο ηχείο που το αντιμετωπίζουμε όλοι, το ακουστικό είναι ακετά δυνατό σε σημείο να με ενοχλεί και να το χαμηλώνω. Πρέπει να το τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου γιατί πέρα από την χαμηλή ένταση στο ηχείο που το αντιμετωπίζουμε όλοι, το ακουστικό είναι ακετά δυνατό σε σημείο να με ενοχλεί και να το χαμηλώνω. Πρέπει να το τσεκάρεις.

 

Το ένα λέγεται μεγάφωνο ή ηχείο και το άλλο λέγεται ακουστικό. Το GN έχει αδύναμο μεγάφωνο αλλά ικανοποιητικότατο ακουστικό.

 

δεν το έχω αγοράσει ακόμα αλλά το ψήνω πολύ! υπέροχα τότε... :D

if you can't convince them, then confuse them :devil:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...