Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν αντέχω θα το πω. . . "βάλτο στο αριέλ!!"

 

Φιλικα έτσι? :) :) :)

 

Και μια ερώτηση αφου είσαι κάτοχός του XL, του έχεις περάσει λογισμικο για των ηχο των monster beats

 

Χα, χα, άλλοι τα πετάνε στο τοίχο, όταν κάτι τους σπάει τα νεύρα, εγώ θα το βάλω στο πλυντήριο!

 

Έχω το XE, όχι το XL. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, αφού έχει ενσωματωμένο λογισμικό Beats Audio.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια απορια το 3G πως συνδεεται;;μου βγαζει μονο τη χρση δεδομενων πακετου

και την περιαγωγη

πως το ενεργοποιω

 

Αν κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο Power μπορείς να επιλέξεις τη λειτουργία δικτύου δεδομένων. Δλδ, ενεργοποιείς κ απενεργοποιείς το 3G.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Οταν επιλεγω live wallpapers για το note μου παρατηρω οτι παει απελπιστικα αργα!!! δεν φτανει η δυναμη του; ειναι θεμα firmware; πολυ ξενερωσα με αυτο. Κριμα.

 

Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

εχω την δυνατοτητα να συνδεομαι απο τον επαγγελματικο μου χωρο σε σερβερς που ειναι εγκατεστημενοι στην Ολλανδια. ανοιξα το kies και δεν φερνει την αναβαθμιση. προφανως ολες οι αναβαθμισεις εχουν να κανουν με την συσκευη.

 

εγω την αγορασα απο την expansys και παρ ολα αυτα δεν εχω διαθεσιμη την αναβαθμιση. Ειναι ενα θεμα που με ενοχλει. Δεν θελω να κανω root την συσκευη μου, εχω πικρη εμπειρια απο το galaxy S. Η νεα μου συσκευη (ΝΟΤΕ) δεν εχει σε τιποτα να κανει με την παλια και χαιρομαι γι αυτο. Αποφασισα να μην ...υποκυψω στο ρουτ ακομα.

 

Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο?

 

οχι, σε μενα δεν υπαρχει κατι τετοιο, παιζει κανονικα.

Edited by sakiss
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο Power μπορείς να επιλέξεις τη λειτουργία δικτύου δεδομένων. Δλδ, ενεργοποιείς κ απενεργοποιείς το 3G.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

 

δηλαδη δεν εχει ξεκαθαρη επιλογη 3g αρα ειτε απο τις ρυθμισεις ειτε απο το power πατημενο

απο ταχυτητες πως παει;

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο?

 

οχι...ειτε βαλω τα δικα μου live wallpapers απο το market

ειτε τα δικα του απο το τηλ. ολα μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν εχει ξεκαθαρη επιλογη 3g αρα ειτε απο τις ρυθμισεις ειτε απο το power πατημενο

απο ταχυτητες πως παει;

 

Δεν έχω παράπονο από την ταχύτητα όταν χρησιμοποιώ το 3G, τουλάχιστον σε σύγκριση με παλαιότερες συσκευές μου. Πάντως είναι δύσκολο να κρίνεις με ακρίβεια μιας και η απόδοση του 3G επηρεάζεται από πολλούς παράγοντες.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έτυχε να το βάλω δίπλα δίπλα στο Sensation XE, έχοντας ανοιχτό και στα 2 το Blackmart, που έχει άσπρα fonts σε μαύρο φόντο. Βρε παιδιά, τι ωραία που φαίνονταν τα γραμματάκια στο Sensation, ξεξασπρα, λευκότατα, πλυμμένα με Ariel! Τι στο καλό φοβερό έχουν τέλος πάντων αυτές οι Amoled με το "πρασινωπό" λευκό τους και τις επιζητεί τόσο ο κόσμος; Προσωπικά θεωρώ καλύτερες τις SLCD σε όλα, εκτός από την κατανάλωση. Υπάρχει τρόπος να ασπρίσω το λευκό του Note;

 

Δεν είσαι ο μόνος που δεν σου αρέσουν οι amoled :lol:

Για να βελτιώσεις το λευκό μόνο με foul φωτεινότητα και πάλι θα ειναι λίγο λουλακί που λέμε.

 

Πάντως εκτός απο μεγαλύτερη κατανάλωση οι SLCD έχουν 3πλασιο πάχος και πολυ μεγαλύτερο βάρος.

Ακόμα και το λευκό του iPhone που ειναι σημείο αναφοράς, στο 4s έχει γίνει λες και αφησες το πουκάμισο σου στον ήλιο μια βδομάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος που δεν σου αρέσουν οι amoled :lol:

Για να βελτιώσεις το λευκό μόνο με foul φωτεινότητα και πάλι θα ειναι λίγο λουλακί που λέμε.

 

Πάντως εκτός απο μεγαλύτερη κατανάλωση οι SLCD έχουν 3πλασιο πάχος και πολυ μεγαλύτερο βάρος.

Ακόμα και το λευκό του iPhone που ειναι σημείο αναφοράς, στο 4s έχει γίνει λες και αφησες το πουκάμισο σου στον ήλιο μια βδομάδα.

 

εσυ που βλεπω εχεις διαφορα καλουδια πρεπει να μας βαλεις μια συγκριτικη φωτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος που δεν σου αρέσουν οι amoled :lol:

Για να βελτιώσεις το λευκό μόνο με foul φωτεινότητα και πάλι θα ειναι λίγο λουλακί που λέμε.

 

Πάντως εκτός απο μεγαλύτερη κατανάλωση οι SLCD έχουν 3πλασιο πάχος και πολυ μεγαλύτερο βάρος.

Ακόμα και το λευκό του iPhone που ειναι σημείο αναφοράς, στο 4s έχει γίνει λες και αφησες το πουκάμισο σου στον ήλιο μια βδομάδα.

 

Κώστα δεν είναι σε όλα τα 4s έτσι. Είναι καθαρα kinder έκπληξη η αποσφράγιση ενός iPhone (4 και 4s). Μπορεί να σου τύχει οθόνη με απόλυτο λευκό και άλλη με ζεστά χρώματα και ¨κιτρινη¨ απόχρωση. Οι amoled της Sammy έχουν αλλα θέματα (stains, κάθετες λωρίδες, διαφορετικό backlight κατα πλάτος και παει λέγοντας)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Οταν επιλεγω live wallpapers για το note μου παρατηρω οτι παει απελπιστικα αργα!!! δεν φτανει η δυναμη του; ειναι θεμα firmware; πολυ ξενερωσα με αυτο. Κριμα.

 

Καθόλου δεν κολλάει σε μένα από κάτι τέτοιο και χρησιμοποιώ μόνο live wallpapers για φόντο...

 

δηλαδη δεν εχει ξεκαθαρη επιλογη 3g αρα ειτε απο τις ρυθμισεις ειτε απο το power πατημενο

απο ταχυτητες πως παει;

 

Από ταχύτητες..σε ίδια μέρη και με ίδια σύνδεση κινητής προσωπικά τα φορτώνει όλα πιο γρήγορα... συγκριτικά με rooted galaxy s 2.3.4 (μπλα μπλα) και το iphone4 που έχω δοκιμάσει πάντα.. :)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτιση και εγω

εχω το note εβαλα τα στοιχεια.της καρτας visa προπλυρομενη στο market για αγορα εφαρμογων και μου γραφει

παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την διμηουργια της.παραγκελια σασ. δεν βρισκω καν menu για να αλαξω την καρτα ξερει κανεισ κατι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έτυχε να το βάλω δίπλα δίπλα στο Sensation XE, έχοντας ανοιχτό και στα 2 το Blackmart, που έχει άσπρα fonts σε μαύρο φόντο. Βρε παιδιά, τι ωραία που φαίνονταν τα γραμματάκια στο Sensation, ξεξασπρα, λευκότατα, πλυμμένα με Ariel! Τι στο καλό φοβερό έχουν τέλος πάντων αυτές οι Amoled με το "πρασινωπό" λευκό τους και τις επιζητεί τόσο ο κόσμος; Προσωπικά θεωρώ καλύτερες τις SLCD σε όλα, εκτός από την κατανάλωση. Υπάρχει τρόπος να ασπρίσω το λευκό του Note;

 

Επιτέλους γιατί σκεφτόμουν πως είμαι ο μόνος που θεωρώ την ύπαρξη Amoled πανελ αρνητικό σε ένα κινητό.

Και μιλάμε για το Note που έχει το καλύτερο Amoled πανελ που έχω δει προσωπικά. Και πάλι τα ίδια θέματα με το λευκό.

Το μόνο που δεν έχω δει είναι το Razr που η Μοτο ισχυρίζεται πως είναι νεότερης γενιάς απο της Σάμυ.

 

Τεσπά, μετά απο έναν υπαρκτό χρόνο κτήσης οι κάτοχοι πως το βλέπετε ; Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχει μεγαλύτερες δυνατότητες απο το Σ2 αλλά όχι αντίστοιχο στήσιμο που παραμένει το κορυφαίο.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτιση και εγω

εχω το note εβαλα τα στοιχεια.της καρτας visa προπλυρομενη στο market για αγορα εφαρμογων και μου γραφει

παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την διμηουργια της.παραγκελια σασ. δεν βρισκω καν menu για να αλαξω την καρτα ξερει κανεισ κατι;

 

wallet.google.com, κάνεις login με το Google account και διαχειρίζεσαι τα payment methods σου.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους γιατί σκεφτόμουν πως είμαι ο μόνος που θεωρώ την ύπαρξη Amoled πανελ αρνητικό σε ένα κινητό.

Και μιλάμε για το Note που έχει το καλύτερο Amoled πανελ που έχω δει προσωπικά. Και πάλι τα ίδια θέματα με το λευκό.

Το μόνο που δεν έχω δει είναι το Razr που η Μοτο ισχυρίζεται πως είναι νεότερης γενιάς απο της Σάμυ.

 

Τεσπά, μετά απο έναν υπαρκτό χρόνο κτήσης οι κάτοχοι πως το βλέπετε ; Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχει μεγαλύτερες δυνατότητες απο το Σ2 αλλά όχι αντίστοιχο στήσιμο που παραμένει το κορυφαίο.

Εμένα το στήσιμο του note μου φαίνεται πιο αρμονικό απο το s2 (και πέρασαν 4 τέτοια από τα χέρια μου).

Το πάνελ του razr αστο, είναι αρκετά κατώτερο.

Κι εγώ δεν είμαι υπέρ των amoled πάνελ, ούτε και των φαντεζι χρωματισμων...

Link to comment
Share on other sites

To panel του Note με ποιο άλλο διαφορετικής τεχνολογίας panel το συγκρίνεις/ θεωρείς ανταγωνιστικό ;

Μιλάμε για τις τοπ προτάσεις απο κάθε στρατόπεδο.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To panel του Note με ποιο άλλο διαφορετικής τεχνολογίας panel το συγκρίνεις/ θεωρείς ανταγωνιστικό ;

Μιλάμε για τις τοπ προτάσεις απο κάθε στρατόπεδο.

 

Δύσκολα θα βρεις γιατί αυτό ούτως η άλλως παίζει μόνο του σε αυτή την ανάλυση. Μόνο τη retina του iPhone 4 θεωρώ ανώτερη - αν μου την έδιναν π.χ. Σε 5 ιντσες και με ανάλυση 1280Χ800 θα την προτιμούσα σίγουρα. Ίσως στο iPhone 5;

Link to comment
Share on other sites

To panel του Note με ποιο άλλο διαφορετικής τεχνολογίας panel το συγκρίνεις/ θεωρείς ανταγωνιστικό ;

Μιλάμε για τις τοπ προτάσεις απο κάθε στρατόπεδο.

 

Δύσκολα θα βρεις γιατί αυτό ούτως η άλλως παίζει μόνο του σε αυτή την ανάλυση. Μόνο τη retina του iPhone 4 θεωρώ ανώτερη - αν μου την έδιναν π.χ. Σε 5 ιντσες και με ανάλυση 1280Χ800 θα την προτιμούσα σίγουρα. Ίσως στο iPhone 5;

 

 

Σε αυτό το μέγεθος 5.3, η ανάλυση 1200x800 και η απεικόνιση στην οθόνη δεν έχει ανταγωνιστή..Για να μιλήσουμε για ανταγωνισμό θα πρέπει να πάμε σε panel από tablets πιστεύω προσωπικά και άρα πολύ μεγαλύτερα...

 

Όσο για το iphone 5...νομίζω πως δεν πρέπει να περιμένουμε τέτοια μεγέθη..δλδ 5inch..:ninja:

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το μέγεθος 5.3, η ανάλυση 1200x800 και η απεικόνιση στην οθόνη δεν έχει ανταγωνιστή..Για να μιλήσουμε για ανταγωνισμό θα πρέπει να πάμε σε panel από tablets πιστεύω προσωπικά και άρα πολύ μεγαλύτερα...

 

Όσο για το iphone 5...νομίζω πως δεν πρέπει να περιμένουμε τέτοια μεγέθη..δλδ 5inch..:ninja:

 

Σε αυτο συμφωνω απολυτα!

Η οθονη του note ειναι απιστευτη και λαμπερη σαφως καλυτερη και πιο φωτεινη απ του s2.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα θα βρεις γιατί αυτό ούτως η άλλως παίζει μόνο του σε αυτή την ανάλυση. Μόνο τη retina του iPhone 4 θεωρώ ανώτερη - αν μου την έδιναν π.χ. Σε 5 ιντσες και με ανάλυση 1280Χ800 θα την προτιμούσα σίγουρα. Ίσως στο iPhone 5;

 

Βαγγελη εαν είχε 5 ιντσες και την ανάλυση που λες δεν θα λεγόταν retina απλά λόγο του οτι τα ppi θα ήταν χαμηλότερα απο οτι ειναι τώρα.

Ιphone 5 ιντσες να έβλεπα και δεν ήθελα να δω τίποτα αλλο.:lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

wallet.google.com, κάνεις login με το Google account και διαχειρίζεσαι τα payment methods σου.

 

δεν μπορω παλυ τι να κανω;

το διαχιρηζομαι βαζω τη καρτα ολα σωστα και παλι δεν μπορω να αγορασω εφαρμογη;;;;

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω παλυ τι να κανω;

το διαχιρηζομαι βαζω τη καρτα ολα σωστα και παλι δεν μπορω να αγορασω εφαρμογη;;;;

 

Δοκιμασε να γυρισεις την γλωσσα στα αγγλικα (US) και ξαναπροσπαθησε και εμενα το ιδιο εκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω παλυ τι να κανω;

το διαχιρηζομαι βαζω τη καρτα ολα σωστα και παλι δεν μπορω να αγορασω εφαρμογη;;;;

 

Από το web market μπορείς να αγοράσεις ή όχι;

 

https://market.android.com/

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος παιδια ειμαι δυσαρεστημενος με την αποδοση του κινητου οταν βαζω live wallpapers. Σαν να μην εχει τη δυναμη η συσκευη για κατι τετοιο. Με το GS2 δεν υπηρχε τετοιο προβλημα μακαρι να ειναι θεμα optimization.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...