Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα φίλος εχει Ελληνικά τελικά. Απλα εχω την περιέργεια οταν το κανανε εγκατάσταση απο που το κατεβασαν. Το λέω αυτό γιατί στο playstore ειναι διαφορετική εφαρμογή. Εψαξα το αρχείο εγκαταστασης ποιό είναι στο ιντερνετ αλλά δεν υπαρχει.Πχ γκουγκλαρα igo my way και μου καταλήγει στο playstore αυτοπου έχει.

:):)

 

Το iGO δεν το έχει περασμένο σε κάρτα SSD ? το έχει στην εσωτερική μνήμη ? Μην κάνεις κανένα αστείο και του δώσεις 50€ για τους χάρτες !!!:mad:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι στην εσωτερική το έχει. Οσο για τους χάρτες αμα κάνω το κινητό μου hotspot δεν μπορω να τους αναβαθμισω απο εκει;Στην τελικη αν είναι βαζω απο το playstore αλλη εφαρμογή gps αν είναι

:):):):):)

 

Φιλε ψαξτο λιγο και θα βρεις τα παντα που σε ενδιαφερουν.Απλα δεν θα βρεις κατι καλυτερο,και με μακροχρονια υποστιριξη.

Εχω βαλει στις Κυριας μου το οχημα ενα σαν το δικο σου,εδω και 2 χρονια,σκυλι μαυρο,και το δουλευει συνεχεια και σαν gps με την δουλεια της.Απλα αψογο για τα 80 ευρο που ειχα δωσει.:)

Και προφανως 50 ευρο ευρο στο μαστροαπατεωνηξ σε καμια τον περιπτωσεων......ελεος!:mad:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο φίλε μου μου άρεσει Πολύ. Το μόνο θεμα που έχω είναι οτι για να δουλεψει η φωνητική Πλοήγηση πρεπει να εχω ανοιχτό το ραδιοφωνο.οταν παταω το κουμπι που κανει παύση το Ραδιόφωνο η Πλοήγηση δουλεύει αλλά Χωρίς φωνή. Δεν ξέρω αν δεν κάνω κάτι σωστά βέβαια. Όσο αναφορά αυτό που μου είπες να ψαχτω λίγο καλύτερα δεν εχω δυστηχως την εμπειρία να το κάνω. Μόνο με μια καθοδήγηση θα γίνει απο εδώ το φορουμ.

:):):):):)

 

Τι στο καλό, δεν ειναι 2 DIN ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Έβαλα στο αυτοκίνητό μου συστημα πολυμέσων με μοντέλο CML PLAY 8702.Μέσα έχει εκτός απο τους χάρτες της google,υπάρχει και το IGO MY WAY εγκατεστημένο.(προσοχή δέν είναι το IGO που υπάρχει στο playstore,είναι διαφορετικό απο εκείνο).το θέμα μου είναι ότι ενώ υπάρχει φωνητική πλοήγηση στα Ελληνικά ,δέν υπάρχει Ελληνικό μενού,στο igo με αποτέλεσμα πχ αντί να λέει πχ στα 200 μέτρα στρίψτε αριστερά,η εκφώνηση γίνετε αντί για μέτρα σε πόδια.Δέν μπόρεσα να βρώ αν υπάρχει ρύθμιση σε μέτρα να το γυρίσω.υπάρχει περίπτωση επειδή είναι προεγκατεστημένο να μήν μπορώ να το γυρίσω σε μέτρα;δέν μπορεσα να βρώ κατι.Έχετε κάτι υπόψη;εχτε υποψη αυτό στο playstore έχει Ελληνικό μενού.πάντως ειμαι ευχαριστημενος απο αυτό για offline συνδεση δουλευει μια χαρά.θα ανεβάσω βίντεο κάποια στιγμή να σας δείξω πώς είναι ακριβώς.ο μάστορας που μου το περασε στο αυτοκινητο(δεν το πηρα απο το δικο του κτάστημα) μου ειπε οτι εγω αναβαθμιζω τους χάρτες άν θέλεις με 50 ευρώ.δέν ξέρω άν κάνω το κινητό μου hotspot άν γινετε απο εκει αναβαθμιση.μολις βρηκα βιντεο ακριβως ετσι ειναι.https://www.youtube.com/watch?v=u-InMTgYdOY

:):):):):)

 

Καλημέρα φίλε. Αυτό ακριβώς αγόρασα και εγώ πριν δέκα ημέρες αλλά από λίγο που το δούλεψα οίδα ότι εχει παλιούς χαρτες το igo my way ,και όταν κάνει πλοήγηση μαυρίζει συνέχεια η οθόνη για λίγο και μετα επανέρχεται. Όσο για το android 8 που λες εγώ το βλέπω πολύ ποιο παλιό .

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αυτό το βίντεο εδώ και διαπιστώνω ότι για να κάνεις update τους χάρτες στο αυτοκίνητο πρέπει να τους αγοράσεις. Εάν είναι έτσι ρε παιδιά καλύτερα ας βάλω ένα GPS από το playstore από το να πληρώσω.

 

Τι θα σου έδειχνε, το παράνομο ? :lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το skin του Pongo σε καποιε φασεις της πλοηγησης γυρναει σε λειτουργια αεροπλανου με την οποια ξεζουμαρει εντελως ο χαρτης και φαινεται ολοκληρη η διαδρομη. Αυτο πως απενεργοποιειται;

 

Επισης πανω απο καποιο οριο ταχυτητας εμφανιζεται η προειδοποιηση της ταχυτητας με μεγαλα ψηφια στο κεντρο της οθονης, αυτο παλι πως απενεργοποιειται

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μπήκα στο playstore έκανα αναζήτηση το gps navigator with offline maps ειναι τέλειο παιδιά με ωραία γραφικά.απο εκει αγοράζεις την pro έκδοση που δέν ξέρω τι έχει εκεί.λεει 5,49 ευρώ/μήνας.Απλά δέν καταλαβαίνω εδώ είναι κάθε μηνα 5,49 η πληρώνεις όλο το ποσό ενός ετους;

:):):):):):):):):):)

 

Σε λάθος νήμα γράφεις φίλε,εδώ είναι για το igo.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ας μεταφερθεί αλλού άν είναι

 

Ας το μεταφερουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

έχω την περιέργεια άν το igo my way που έχω στο αυτοκίνητο το λειτουργήσω με ίντερνετ ,άν θα έχω κάτι παραπάνω απο αυτά που έχω.

 

Οχι καμια διαφορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οχι καμια διαφορα.
Υποτίθεται έχεις real time πληροφορίες για κίνηση. Στην Ελλάδα δεν πιστεύω ότι παίζει καλά, εξωτερικό σε κάποιες χώρες αξίζει.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται έχεις real time πληροφορίες για κίνηση. Στην Ελλάδα δεν πιστεύω ότι παίζει καλά, εξωτερικό σε κάποιες χώρες αξίζει.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ναι υποτιθεται.Δεν το εχω δοκιμασει οποτε ρεαλιστικη αποψη και εικονα δεν εχω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι υποτιθεται.Δεν το εχω δοκιμασει οποτε ρεαλιστικη αποψη και εικονα δεν εχω.

το εχω για κοντινές αποστάσεις λογο τις πληθώρας speedcams αλλα η πληροφορίες κίνησης ειναι ενα θεμα. (και εδω στην Γερμανια. Προσφατα Λίχτενσταϊν, Ελβετία και Ιταλια...χαλια ειναι)

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει καταφέρει κανείς με κάποιο τρόπο να παίξει το igo μέσω Android auto?

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Σπάστα και ξαναρίχτα.....:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πώς μπορώ να καταλάβω άν το igo my way που έχω εγκατεστημένο στο αυτοκίνητό μου(όχι εργοστασιακή οθόνη) είναι αυθεντικό και όχι κρακαρισμένο;το μοντελο της συσκευής είναι cml play8702.

 

Απόδειξη αγοράς !!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς απόδειξη αγοράς; ναι υπάρχει.

:):):)

 

Δλδ εχεις αποδειξη απο την igo???

Μαλλον εννοεις απο το καταστημα που αγορασες και σου πουλησε το μηχανακι,που προφανως εφερε κοψοχρονιας απο Κινα.

Και θες και γνησιότητα βρε.........:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να σου φύγει η απορία θα σε στείλω πμ γιατί υπάρχουν κανόνες εδώ οκ;

:):):)

 

Και σου απαντησα,προφανώς το αυτονοητο.Καλες γιορτες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Στο play store βγήκε νέα έκδοση 9.35.. Την έχει κανεις αγοράσει; Μπορεί να έχεις την δυνατότητα διαμόρφωσης και αλλαγών (π.χ skins, χάρτες ) που έχουν αλλες εκδόσεις;

 

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγήκε στο σούπερ μάρκετ και ο 2019 q4 της here

 

Σε σχέση με τους TomTom [TeleAtlas] 2019.12 (Q4) ποιους προτιμάς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τους here είμαι υπερ-ικανοποιημένος. Εχω να δοκιμάσω tomtom απο τότε που είχαν κάνει το μπάχαλο με τον συνδυασμό των χαρτών της (n)gi..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τους here είμαι υπερ-ικανοποιημένος. Εχω να δοκιμάσω tomtom απο τότε που είχαν κάνει το μπάχαλο με τον συνδυασμό των χαρτών της (n)gi..

 

Μια από τα ίδια και εγώ. :rolleyes:

 

Γιαυτό σε ρώτησα μήπως έχεις εσύ εικόνα από δοκιμές... Ανέκαθεν ήταν καλύτεροι (εδώ στην Ελλάδα τουλάχιστον) οι χάρτες της Navteq απλά είχα απορία αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά μία βοήθεια.

1.Kάτι πείραξε η μικρή στο i go nextgen και δεν εμφανίζονται τα σημεία ενδιαφέροντος στο χαρτη.

2.Δεν εχω ανακοίνωση οτι πλησιάζω σε διοδια καθως και το κοστος των διοδιων.Και στις δυο περιπτώσεις οι ρυθμίσεις ειναι εντάξει. Καμια ιδέα τι μπορει να εχει γινει?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...