Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok thanks

αν προλαβω θα το τακτοποιησω σημερα.

 

κατι αλλο,

τι διαφορα εχουν οι χαρτες tomtom με τους here?

Edited by visualuser
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω εγκαταστησει το iGO World 9.18.27.736653 - 19.jun.2018 σε Note 9.

Εχετε να προτεινετε καποιο καλο skin;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το iGO World 9.18.27.736653 - 19.jun.2018 σε Note 9.

Εχετε να προτεινετε καποιο καλο skin;

 

https://www.navimania.gr/showthread.php?t=32066&page=69

Link to comment
Share on other sites

 

ολα αυτα τα αρχεια που περιεχονται στο zip πως θα τα ταιριαξω με τα ηδη υπαρχοντα στο φακελο του iGO;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα αρχεια που περιεχονται στο zip πως θα τα ταιριαξω με τα ηδη υπαρχοντα στο φακελο του iGO;

Θα διαλέξεις την έκδοση που σε ενδιαφέρει και θα κάνεις αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Πολυ ωραιο το Skin, αλλα το εικονοδιο της καμερας που ειναι στη μεση της οθονης σε landscape πως φευγει;

 

Σε landscape επισης πως μπορουμε να βλεπουμε fullscreen χωρις τα softkeys;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το Skin, αλλα το εικονοδιο της καμερας που ειναι στη μεση της οθονης σε landscape πως φευγει;

 

Σε landscape επισης πως μπορουμε να βλεπουμε fullscreen χωρις τα softkeys;

 

Πρώτα ψάξε στις ρυθμίσεις του igo έχει κουμπί που την απενεργοποιει. Αν δεν εχει πρέπει να αλλάξεις skin κατέβασε την έκδοση 1.8 η την 1.6 (νομίζω) που δεν υπάρχει η καμερα.Εννοειτε ότι το ξαναστηνεις όλο από την αρχή όπως έκανες με αυτό που εχεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,γιατί δεν μπορώ να δω αρχεία KML στο primo ; Τα βάζω στη διαδρομή content-userdata-route αλλά δεν. Στο παλιο μου κινητό με το ίδιο setup τα έβλεπα κανονικά. Σε android 4.4.2 στην εξωτερική κάρτα ο φάκελος. Τώρα σε android 7 και εσωτερικη κάρτα (αναγκαστικά...) δεν βλέπει τίποτα. Καμία ιδέα κανείς;

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα ,

Νέος χρήστης του igo & έχω την εξής απορία...

Ενώ από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής φαίνεται να έχω απενεργοποιήσει όλες τις φωνητικές επιλογές για υπέρβαση οριου ταχύτητας , παρόλα αυτά ανα τακτά χρονικά διαστήματα κατά την οδήγηση ( το έχω εγκατεστημένο σε car multimedia system) ακούγεται και εμφανίζεται η ενημέρωση για υπέρβαση ταχύτητας... :(

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που πρέπει να κάνω ???

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Νέος χρήστης του igo & έχω την εξής απορία...

Ενώ από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής φαίνεται να έχω απενεργοποιήσει όλες τις φωνητικές επιλογές για υπέρβαση οριου ταχύτητας , παρόλα αυτά ανα τακτά χρονικά διαστήματα κατά την οδήγηση ( το έχω εγκατεστημένο σε car multimedia system) ακούγεται και εμφανίζεται η ενημέρωση για υπέρβαση ταχύτητας... :(

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που πρέπει να κάνω ???

 

Να μην υπερβαίνεις το όριο ταχύτητας! :lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Να μην υπερβαίνεις το όριο ταχύτητας! :lol::p

 

Γραφεις εσυ με το α με γκε για ορια ταχυτητας.....:)

 

@g_kor

Και εμένα μου το κάνει αυτό το σπαστικό αν και το έχω εκτός......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια.. Θελω να ρωτησω μολις εβαλα ενα 2din στο αυτοκίνητο μου android 9.1 και εχει το igo nextgen 9.18.27...εχω ενα θεμα με το δρομολογιο... Οταν βαζω τοποθεσια κ ψαχνω να δω το δρομολογιο ενω το βγαζει κανονικα στην οθονη δε μπορω να κανω σκρολ... Πηγαινει ως ενα σημειο κ μετα ξανα πανω πανω... Για δωστε τα φωτα σας ευχαριστώ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Να πω την αλήθεια χρησιμοποιώ όλο και λιγότερο το iGO και πια αποκλειστικά σε μακρινά ταξίδια λόγω της δυνατότητας που έχει το Google maps για τα δεδομένα κίνησης σε πραγματικό χρόνο. Πια μέσα στην Αθήνα πριν πάω κάπου κοιτάζω το maps να δω ποια διαδρομή θα χρησιμοποιήσω (όχι κατά ανάγκη αυτή που προτείνει το maps).

H ερώτηση, υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιώσουμε τα δεδομένα κίνησης στο iGO? Βλέπω δεδομένα κίνησης και λειτουργούν αυτά που έχει ενσωματωμένα, αλλά τις περισσότερες φορές είναι για τα πανηγύρια. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αξιοποιεί τα δεδομένα της Google?

Χρησιμοποιώ το Israel με τους τελευταίους TomTom χάρτες.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Q4 2018 εχω για το igo.

Εχει βγει κατι πιο φρεσκο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

HERE (Navteq)_2018.Q4

TomTom (TeleAtlas)_2018.12 (Q4)

Ναι οκ αυτα τα εχω,πιο φρεσκο λεμε.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι πιο νέοι λέμε :blink:

Tους εχω αυτους λεμε.......:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικα εχει καταληξει καποιος για το ποιοι ειναι οι σωστοτεροι χαρτες? Ο Here ή ο Tomtom?

Εγω και στους δυο εχω βρει λαθη/ελλειψεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει καταληξει καποιος για το ποιοι ειναι οι σωστοτεροι χαρτες? Ο Here ή ο Tomtom?

Εγω και στους δυο εχω βρει λαθη/ελλειψεις.

 

Πάντα θα υπάρχουν λάθη ! γιατί καθημερινά σε όλοι την Ελλαδα αλλαζουν δρόμοι, και μονοδρομήσεις !;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχουν λάθη ! γιατί καθημερινά σε όλοι την Ελλαδα αλλαζουν δρόμοι, και μονοδρομήσεις !;)

Σωστά!!

 

Κάπου είχα διαβάσει παλιότερα ότι είναι ανάλογα τις πόλεις

Πχ σε μεγάλες πόλεις είναι καλύτερος ο here και στην επαρχία ο tom-tom η το αντίστροφο δεν θυμάμαι !

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ here παντού και δεν έχω βρεθεί μέχρι στιγμής με απρόοπτο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οι ρυθμίσεις αυτες βρίσκονται συνήθως στο "Regional". Μπήκες εκεί και δεν έχει επιλογή για ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από αναβάθμιση χαρτών iGO Primo στο αυτοκίνητο οι φωνές δεν συγχρονίζονται με τον χαρτι γνωρίζει κάποιος που οφείλεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...