Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο ποια έκδοση ειναι αυτά τα screenshots?

εχω την myway 8.4.3.179971 και δεν εχει καμια σχεση με αυτες

 

ειναι απο v3.3.4 skin mariupol νομιζω...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγοράζεις το apk, κατεβάζεις την έκδοση 5 (νομίζω) και παίρνεις το sys. Από την έκδοση 5.2 παίρνεις τα data, branding, skin και εγκαθιστάς το apk. Υπάρχει περίπτωση να σου "τρωει" ένα μέρος από την οθόνη την πρώτη φορά, να κλείσεις ή "σκοτώσεις" το πρόγραμμα και το ξεκινάς πάλι. Τα υπόλοιπα θα τα βρεις εύκολα.

Δεν ξέρω τι έκδοση Android έχεις, αν έχεις jb πρέπει να πάρεις το ανάλογο apk για να παίζουν οι ήχοι tts.

Βασική προϋπόθεση είναι να έχεις το svox classic και την φωνή της Αριάδνης αγορασμένη.

 

Δυστυχώς βλέπω συνέχεια:

"User interface resolution [480x800] is not supported or compatible skin can not be found."

Έκανα καθαρή εγκατάσταση της v5 (με το sys της v5) και έβαλα μετά και τα αρχεία της v5.2. Τζίφος.

Δοκίμασα task killer, και ξανά εκίνηση, πάλι τίποτα.

Μόνο με την v3.2 μου ανοίγει κανονικά δυστυχώς.. :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βλέπω συνέχεια:

"User interface resolution [480x800] is not supported or compatible skin can not be found."

Έκανα καθαρή εγκατάσταση της v5 (με το sys της v5) και έβαλα μετά και τα αρχεία της v5.2. Τζίφος.

Δοκίμασα task killer, και ξανά εκίνηση, πάλι τίποτα.

Μόνο με την v3.2 μου ανοίγει κανονικά δυστυχώς.. :(

 

Το ίδιο πρόβλημα που κάνει η 5 σε μένα και σε πολλούς άλλους.

Για αυτό και εγώ δουλεύω την 3.2

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βλέπω συνέχεια:

"User interface resolution [480x800] is not supported or compatible skin can not be found."

Έκανα καθαρή εγκατάσταση της v5 (με το sys της v5) και έβαλα μετά και τα αρχεία της v5.2. Τζίφος.

Δοκίμασα task killer, και ξανά εκίνηση, πάλι τίποτα.

Μόνο με την v3.2 μου ανοίγει κανονικά δυστυχώς.. :(

 

Άλλαξες και την εντολή στο sys;

[interface]

skin="ui_igo9"

Νομίζω έχει μαζί και skin="ui_android", σε αυτήν βάλε μπροστά ένα ";" και σβήσε αυτό που υπάρχει από το ui_igo9.

Μπορείς ακόμη να σβήσεις τελείως την εντολή skin="ui_android"

 

Παιδιά, παίζει κανονικά σίγουρα, κάτι κάνετε λάθος, δεν υπάρχει περίπτωση.

Προσπαθούσα ένα ολόκληρο απόγευμα να περάσω τα schemes του kastel και τελικά κατάλαβα πως έβαζα λάθος κωδικό στο άνοιγμα του zip. Αντί για το σωστό KasteL, έβαζα kastel.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το desire s με ανάλυσή 800*480 και η εγκατάστασή έγινε σε πέντε λεπτά.πλήρης οθόνη κατευθείαν. Ακολούθησα ότι πρέπει από το φόρουμ του by the way
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μία παιδική ερώτηση. Ποιός θα μου θυμίσει πώς ενεργοπηουμε τις Φωνούλες για τις κάμερες? Εχω το primo στην συσκευή μου.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες και την εντολή στο sys;

[interface]

skin="ui_igo9"

Νομίζω έχει μαζί και skin="ui_android", σε αυτήν βάλε μπροστά ένα ";" και σβήσε αυτό που υπάρχει από το ui_igo9.

Μπορείς ακόμη να σβήσεις τελείως την εντολή skin="ui_android"

 

Παιδιά, παίζει κανονικά σίγουρα, κάτι κάνετε λάθος, δεν υπάρχει περίπτωση.

Προσπαθούσα ένα ολόκληρο απόγευμα να περάσω τα schemes του kastel και τελικά κατάλαβα πως έβαζα λάθος κωδικό στο άνοιγμα του zip. Αντί για το σωστό KasteL, έβαζα kastel.

 

Το sys μου είναι ως εξής:

 

[device]

type="android"

 

[interface]

;skin="ui_android"

skin="ui_igo9"

extra_settings=1

show_bugreport=0

capture_to_jpeg=1

...κτλ...

 

[rawdisplay]

driver=engine

screen_xy="800_480:800x480/480x800:fullscreen"

 

Νομίζω ακριβώς όπως μου προτείνεις.

Και βασικά κατέβασα την v5 και την v5.2 αντέγραψα πρώτα τον φάκελο iGO της v5 και μετά όλα τα αρχεία της v5.2 πάνω από τα data, branding, και diMkaWA_P153_pt_ls.

Και εννοείται χάρτη, dem κτλ.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου το βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα. :(

Και θεωρώ πως ο φίλος Doupas από Bytheway έχει έτσι κι αλλιώς ανεβάσει σωστό το sys (όπως σου το δείχνω εδώ δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Το sys μου είναι ως εξής:

 

[device]

type="android"

 

[interface]

;skin="ui_android"

skin="ui_igo9"

extra_settings=1

show_bugreport=0

capture_to_jpeg=1

...κτλ...

 

[rawdisplay]

driver=engine

screen_xy="800_480:800x480/480x800:fullscreen"

 

Νομίζω ακριβώς όπως μου προτείνεις.

Και βασικά κατέβασα την v5 και την v5.2 αντέγραψα πρώτα τον φάκελο iGO της v5 και μετά όλα τα αρχεία της v5.2 πάνω από τα data, branding, και diMkaWA_P153_pt_ls.

Και εννοείται χάρτη, dem κτλ.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου το βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα. :(

Και θεωρώ πως ο φίλος Doupas από Bytheway έχει έτσι κι αλλιώς ανεβάσει σωστό το sys (όπως σου το δείχνω εδώ δηλαδή).

 

Τι κινητό έχεις και με ποια ρομ; Το ρωτάω μήπως έχεις τίποτα soft keys ενεργοποιημένα.

Τι να πω, πολλές φορές το πρόβλημα είναι μπροστά μας και δεν το βλέπουμε.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις και με ποια ρομ; Το ρωτάω μήπως έχεις τίποτα soft keys ενεργοποιημένα.

Τι να πω, πολλές φορές το πρόβλημα είναι μπροστά μας και δεν το βλέπουμε.

 

ZTE Blade έχω. Μου δούλεψε με την thin v1.1 τελικά! Και μάλιστα αφού μου το ξανάβγαλε πάλι στην 1η φορά που το φόρτωσα. Μετά έκανα ένα kill από task manager και στη 2η φορά φόρτωσε κανονικά!

Περίεργα πράγματα... :) Τουλάχιστον το κατάφερα! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ZTE Blade έχω. Μου δούλεψε με την thin v1.1 τελικά! Και μάλιστα αφού μου το ξανάβγαλε πάλι στην 1η φορά που το φόρτωσα. Μετά έκανα ένα kill από task manager και στη 2η φορά φόρτωσε κανονικά!

Περίεργα πράγματα... :) Τουλάχιστον το κατάφερα! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως.

 

Τέλεια, τέλος καλό όλα καλά.

Νόμιζα πως είχες ήδη το thin_1.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Εχει καποιος εδω μεσα sansung galaxy note και να δουλευει το primo 2 την ελληνικη εκδοση κανονικα χωρις προβληματα.Αν υπαρχει και δεν του κανει κοπο να μου στειλει π.μ.Ευχαριστω.:!::!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Εχει καποιος εδω μεσα sansung galaxy note και να δουλευει το primo 2 την ελληνικη εκδοση κανονικα χωρις προβληματα.Αν υπαρχει και δεν του κανει κοπο να μου στειλει π.μ.Ευχαριστω.:!::!:

 

Θύμισε μου την ανάλυση του note.

Link to comment
Share on other sites

1280x800 samsung galaxy note

 

 

Δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει με την ανάλυση του S3 1280*720.Σήμερα το τελειωσα και το κατάφερα.Έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει με την ανάλυση του S3 1280*720.Σήμερα το τελειωσα και το κατάφερα.Έχεις pm

 

Θα μπορεσεις να μου στειλεις και μενα pm για το galaxy tab10.1 με την ιδια αναλυση1280x800;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι...αυτή η προειδοποίησή για "αιτία παράκαμψης " από που ρυθμίζεται γιατί δεν την θέλω.Μιλαω για igo primo με τη V5.2 Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι...αυτή η προειδοποίησή για "αιτία παράκαμψης " από που ρυθμίζεται γιατί δεν την θέλω.Μιλαω για igo primo με τη V5.2

Δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον κάτι σχετικό με Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις Οπτικής Καθοδήγησης->Είδη Παροχών, ίσως και το Split Screen (POI).

Δοκίμασέ το και πες μας αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον κάτι σχετικό με Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις Οπτικής Καθοδήγησης->Είδη Παροχών, ίσως και το Split Screen (POI).

Δοκίμασέ το και πες μας αποτέλεσμα.

βασικα εχω την V5.2 απο το bytheway που εχει ετοιμο ενα προφιλ μεσα στον φακελο save και ακομα και απενεργοποιησω ολα αυτα στην οπτικη καθοδηγηση με την επανεκκινηση του primo ξανα ειναι τικαρισμενη η επιλογη!

στα ειδη παροχων ειναι βενζιναδικο ,εστιατοριο εξυπηρετηση αυτοκινητων και συνεργεια αυτοκινητων αλλα δεν μπορω να τα σβησω.

το spli screen poi δεν ειναι τικαρισμενο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου στείλει κάποιος το thin 1.1?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.Πως αυξανει η ενταση της φωνης στο primo.Πατησα την δοκιμη προειδοποιητικων ΤΤS Pro και ισα -ισα που ακουγεται σε απολυτη ησυχια.Η ενταση της συσκευης ειναι στο τερμα καθως και του primo.Γινεται κατι μεσα απο το sys??Kαμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

λιγο θελω μια βοηθεια για το primo σχετικα με τους φακελους στην ριζα της καρτας sd.

λοιπον πχ τωρα εχω την v5.2 με σκιν dimka.στην ριζα της καρτας εχω εναν φακελο ui_android που μεσα εχω εναν φακελο common με αρχειακια που ειναι χρησιμα για τα scheme odytsak-stegra) και εναν ux αδειο.με την 5.3 που εχει στην ριζα φακελο ui_igo9 τον φακελο ui_android τι πρεπει να τον κανω που ειναι χρησιμος για το scheme?οπως και τον αδειο ux φακελο?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει με την ανάλυση του S3 1280*720.Σήμερα το τελειωσα και το κατάφερα.Έχεις pm

 

Καλημερα. Θα το ηθελα και εγω! Ευχαριστω πολυ!

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζω για τις διαφορές μεταξύ έκδοσης 5.χ και 3.χ και λένε ότι η 5 δεν υποστηρίζει αυτόματη περιστροφή.

Αυτό τι σημαίνει; ότι από landscape τι κάνεις για να πας σε οριζόντια θέση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξει το πρόγραμμα και εμφανίσει το μενού πλοήγησης πατάς Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις/Προσανατολισμός Οθόνης και επιλέγεις αυτό που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...