Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι. Τα 320mb της συσκευης που εχει διαθεσιμα ο χρηστης ειναι αρκετα για τις εφαρμογες (οχι βαρια παιχνιδια) ?

Και στο ICS μειωνεται αυτος ο χωρος?

για να λεμε την αληθεια,ναι ειναι οντως λιγα.αν δεν εχεις αγορασει ακομα, θα προτεινα 1 gb ραμ στο κινητο που θα αγορασεις.512 mb απλα δεν φτανουν.θα βρεθεις σε στιγμες να κανεις delete εφαρμογες που μπορει και να θελες να κρατησεις.facebook,google maps,widget καιρου και κανα dolphin browser μανι μανι σου χουν φαει ηδη αρκεα mb απο τη ram.αν θες να κρατησεις το κινητο 1-2 χρονια παρε ενα σονυ με 1gb ram.καταλαβαινω πως δεν θα κανει 270 ευρω που κανει το arc s,αλλα θα ειναι future proof.

απο την αλλη αν ειναι το πρωτο σου android κινητο και απλα θες να δοκιμασεις την εμπειρια,τοτε σιγουρα να ξερεις πως για 270 ευρω απλα το κινητο τα σπαει!αλλα σε κανα 6μηνο θα αρχισει τα- δεν υπαρχει διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος- κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχεδιαστικά το Arc S είναι φοβερό. Ωστόσο αν ήμουν σε φάση αγοράς θα κοιτούσα κάτι άλλο. Κατά τη γνώμη μου τα 320ΜΒ δεν είναι αρκετά. Όσο αρχάριος και να είσαι θα έρθει κάποια στιγμή που ο χώρος δεν θα επαρκεί. Αν δεν έρθει ποτέ αυτή η στιγμή τότε μάλλον δεν σου χρειάζοταν να πάρεις εξ αρχής smartphone (ίσως ακούγεται λίγο απόλυτο αυτό αλλά νομίζω ότι οι πιο έμπειροι καταλαβαίνουν τι θέλω να πω).

 

Ως ελάχιστες προδιαγραφές πλέον (και πάλι προσωπική άποψη καταθέτω χωρίς να είναι κάτι υποχρεωτικό ή μη συζητήσιμο) θεωρώ ότι θα πρέπει να είναι οι δυο πυρήνες, το 1GB μνήμη και το 1GB αποθηκευτικός χώρος. Αυτά με το σκεπτικό ότι αγοράζεις ένα κινητό που θα δουλεύει απροβλημάτιστα και θα το κρατήσεις αρκετό καιρό.

 

Όλα τα παραπάνω βέβαια εξαρτώνται σε αποκλειστικό βαθμό πάντα από τις ανάγκες σου και τον προϋπολογισμό σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με καλυψατε...τα ιδια πιστευω και εγω αλλα ελεγα μπας και..παντως πολυ βαρυ το interface της sony. Κινητα με 512 rom και αφηνουν περισσοτερο χωρο...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω ακομα 135 mb ελευθερα ομως ειμαι με root και εχω σβησει αρκετες εφαρμογες που δεν θα χρησιμοποιουσα ετσι κι αλλιως. Σαφως ειναι λιγα αλλα ακομα δεν μου εχει γεμισει ωστε να ανησυχω. Βεβαια υπαρχουν λυσεις αλλα πρεπει να ριξω αρκετο διαβασμα.:p Ειναι το πρωτο μου android, μετριος χρηστης ειμαι και βασικα θεωρω οτι αξιζει τα λεφτα που κανει τωρα. Αλλα αν καποιος ειναι απαιτητικος χρηστης τοτε δινει αλλα 100 και περνει κατι καλυτερο σε ram , μνημη και πυρηνες. Εμενα η προτεραιοτητα μου ηταν το ιντερνετ που τα παει αρκετα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δώσει άλλα 100. 242 είναι η μικρότερη τιμή που βλέπω στο δίκτυο για το Arc S και 271 για το P το οποίο θεωρώ ότι πληροί όλες τις παραπάνω προϋποθέσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με καλυψατε...τα ιδια πιστευω και εγω αλλα ελεγα μπας και..παντως πολυ βαρυ το interface της sony. Κινητα με 512 rom και αφηνουν περισσοτερο χωρο...

 

εχοντας και τα 2,και εφοσον δεν το θες μονο για τηλεφωνα,αλλα θες ιντερνετ κτλ,θα ελεγα Ρ χωρις δευτερη σκεψη!μπορει το αρκ ναναι πιο ωραιο,αλλα το Ρ ειναι σαφως πιο γρηγορο,και πιο ανετο.για μενα κριτηριο ειναι η εφαρμογη του FB που στο αρκ τις μισες φορες κρασαρει λογω ραμ και γενικα σερνεται το κινητο,ενω με το Ρ δεν παιρνει χαμπαρι,και με ολα τα αλλα ιδια,ιδιο στησιμο κτλ. ρουτ δεν εχω κανει αλλα το Ρ οπως ειναι με καλυπτει ανετοτατα με εξαιρεση τη μικροτερη οθονη που δε με βολευει στη γρηγορη γραφη μονο...

κατα ταλλα,το αρκ μονο για ομορφια και με ελαφρια χρηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μονο το arc s με ενδιεφερε απο sony, παντως ευχαριστω.

Εχω καταλαβει πως δεν πρεπει να σκεφτεσαι με τι αντεχει τωρα το κινητο.ενα μετριο κινητο προ 2ετιας σημερα δεν μπορει να ανταπεξελθει σε κανενα τομεα.απο το wifi που ηταν g μεχρι ram και αποθηκευτικο χωρο. Σκεφτειτε οτι το app του fb ηταν καποτε 6mb καιτωρα που εχει φτασει..αναφερω το fb επειδη ειναι απο τις εφαρμογες που δεν μεταφερονται στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το arc s με ενδιεφερε απο sony, παντως ευχαριστω.

Εχω καταλαβει πως δεν πρεπει να σκεφτεσαι με τι αντεχει τωρα το κινητο.ενα μετριο κινητο προ 2ετιας σημερα δεν μπορει να ανταπεξελθει σε κανενα τομεα.απο το wifi που ηταν g μεχρι ram και αποθηκευτικο χωρο. Σκεφτειτε οτι το app του fb ηταν καποτε 6mb καιτωρα που εχει φτασει..αναφερω το fb επειδη ειναι απο τις εφαρμογες που δεν μεταφερονται στην sd.

 

τοτε θα σου ελεγα να πας σε νοκια λουμια 800 αν το θεμα σου ειναι τα λεφτα.εγω αν ειχε swype και δεν ειχε καποιους μικρους περιορισμους (κυριως στο θεμα της συνδεσιμοτητας,θελω να το βαζω σε οποιοδηποτε pc και να παιζει,οχι τις βλακειες που αντεγραψαν απο αι φον)θα το επαιρνα.Το συγκεκριμενο,αν και με 512 ειναι πολυ γρηγορο και πολυ πιο ανετο απο το arc S και τα θεωρω ισαξια σε ομορφια. Εξαλλου το ανροιδ ειναι αυτο που το κανει να σερνεται αρχικα..

φυσικα αν θες μεγαλη οθονη το 900.

το arc S ειναι πανεμορφο,αλλα θεωρω πως δεν αξιζει να το παρεις σημερα αν δεν κανεις πολυ απλη χρηση. θα βαρεθεις να κολαει μεχρι του χρονου ή οποτε αποφασισεις να το αλλαξεις.Εκτος αν δεν εχεις σκοπο να το ζορισεις. πχ FB με οπερα μινι,αντε και με τον browser του κινητου..εχει μεγαλη διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δώσει άλλα 100. 242 είναι η μικρότερη τιμή που βλέπω στο δίκτυο για το Arc S και 271 για το P το οποίο θεωρώ ότι πληροί όλες τις παραπάνω προϋποθέσεις.

Προσωπικα θα πηγαινα στο S γιαυτο ειπα 100ευρω παραπανω!:)

 

θα βαρεθεις να κολαει μεχρι του χρονου ή οποτε αποφασισεις να το αλλαξεις.Εκτος αν δεν εχεις σκοπο να το ζορισεις. πχ FB με οπερα μινι,αντε και με τον browser του κινητου..εχει μεγαλη διαφορα.

Υπερβολικος εισαι, τι ακριβως κανεις στην εφαρμογη του fb και κολλαει τοσο πολυ? Εγω μπαινω, διαβαζω κανενα ποστ, παταω κανενα like και βγαινω. Βασικα κανω και κανενα "καθαρισμο" με το advanced task killer οταν βγω απο το internet ισα ισα για να αδειασει παλι η ram. Mε την 2.3.4 ειμαι.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα πηγαινα στο S γιαυτο ειπα 100ευρω παραπανω!:)

 

 

Υπερβολικος εισαι, τι ακριβως κανεις στην εφαρμογη του fb και κολλαει τοσο πολυ? Εγω μπαινω, διαβαζω κανενα ποστ, παταω κανενα like και βγαινω. Βασικα κανω και κανενα "καθαρισμο" με το advanced task killer οταν βγω απο το internet ισα ισα για να αδειασει παλι η ram. Mε την 2.3.4 ειμαι.

 

αυτο δεν ειναι χρηση.

εγω λοιπον,επειδη ειμαι τσιγκουνης με τα σμσ οπως και οι περισσοτεροι φιλοι μου :p:p εχουμε βαλει ολοι ενα πακετακι ιντερνετ και εκτος απο whatsapp/viber μιλαμε και απο εκει,γιατι πολλες φορες βολευει..ειδικα λοιπον αν ανοιξεις διαλογο και εχεις μηνυματα,τοτε μπουκωνει..οσο για τασκ κιλερ και 2.3.4, φιλε μου σορυ αλλα αν και ειμαι της φιλοσοφιας να μην γεμιζω σκουπιδια το κινητο,το να μενω πισω και να κανω τη ζωη μου δυσκολη ή για να ευχαριστηθω το κινητο να πρεπει να το καθαριζω καθε τοσο (μνημη εννοω) δεν εχει νοημα..και στο λεω γιατι οταν περασα λιγους μηνες με την τελευταια αναβαθμιση και ειδα οτι οκ,δεν μπορεις ναχεις nimbuzz ή ebuddy ανοιχτο,να μπαινεις FB,να τρεχεις bloomberg (ειναι μονιμα ανοιχτο σε μενα), και να θες να κανεις τηλεφωνο.καπου κρασαρει..τοτε του εκανα ενα φορματ,και αποφασισα στο FB να μπαινω μονο απο οπερα μινι και απο τον μαμισιο, ειδα τεραστεια διαφορα. φυσικα δεν εμπαινα απλα για ενα λικε και φυσικα ναι,το χρησιμοποιω το κινητο,αλλιως δεν εχει νοημα.βολευομουν και με το Ν79 που ειχα παλια ή το Ν8 που ειναι πανευκολο στη χρηση.

οπως και να εχει,οφειλουμε να λεμε τις αδυναμιες ενος κινητου σε εναν φιλο που θα ριξει τοσα λεφτα, οταν μπορει με λιγα περισσοτερα να παρει κατι καλυτερο ή με τα ιδια κατι διαφορετικο και καλυτερο (πχ xperia P ή lumia 800 αντιστοιχα.)

αυτη ειναι η δικη μου αποψη απο προσωπικη πειρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω τα λιγα mb για εφαρμογες, χειροτερο απο τα 512 ραμ. Δυστυχως ή ευτυχως φορτωνω το κινητο με βαριες εφαρμογες και πολλες εφαρμογες. Οχι παιχνιδια ομως εκτος απο 5-6 για ωρα αναγκης. Ε ειχα φτασει γυρω στις 75 εφαρμογες συνολο μαζι με τις σονυ και δεν ειχα χωρο. Μην ξεχνατε οτι ακομα και τα updates των εφαρμογων ειναι αρκετα mb. Ειχα φτασει σε σημειο να μην μπορω να αναβαθμισω fb, fb messenger και αλλες εφαρμογες. Ακομα και με ρουτ και ξηλωμα παλι ειχα περιορισμο. Τα 512 της ραμ παλευονται. Καποιο κλεινεις, καποιο αφηνεις. Κανεις και κανα restart μια στο τοσο να ξεμπουκωσει. Το να θες, ομως, να βαλεις μια εφαρμογη και να πρεπει να σβησεις καποια αλλη που σου χρειαζεται... ειναι καπως. Αλλα αυτο εχει να κανει με τις αναγκεε του καθενος. Παρολα αυτα δεν αμφισβητει κανεις οτι το ARC/ARC S ειναι απο τα πιο ομορφα κινητα που εχουν κυκλοφορησει ποτε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η δικη μου αποψη απο προσωπικη πειρα.

Οκ το Fb οντως το εχεις αναγκη αρα σιγουρα θα τρωει κολληματα και οντως αν κανει τα ιδια και ο φιλος θα εχει προβλημα. Για μενα δεν ειναι αναγκη γιατι την ιδια χρηση εκανα και στο Ν8 αρα δεν θελω πολλα-πολλα απο το Fb. Το βασικο προβλημα για μενα ειναι οταν κανει αποσυνδεσεις το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το Fb οντως το εχεις αναγκη αρα σιγουρα θα τρωει κολληματα και οντως αν κανει τα ιδια και ο φιλος θα εχει προβλημα. Για μενα δεν ειναι αναγκη γιατι την ιδια χρηση εκανα και στο Ν8 αρα δεν θελω πολλα-πολλα απο το Fb. Το βασικο προβλημα για μενα ειναι οταν κανει αποσυνδεσεις το wifi.

 

κοιτα,γενικα δεν ειμαι power user, αλλα ο,τι με βοηθα στο να μην πληρωνω το καρτελ το κανω..το fb το εκλεισα για 2 μηνες και το arc S αναστηθηκε. με το Ρ τωρα δεν εχω κανενα θεμα, και επειδη το νοημα των κινητων αυτων ειναι να μπορουν να κανουν ο,τι υποσχονται, γιαυτο προτεινω πολλη ρομ και ραμ. αλλιως οκ,δωρον αδωρον.

 

Οπως λες και εσυ,οσο ειχα και εγω το Ν8 σαν βασικο,τετοια χρηση εκανα,γιατι δεν την παλευε για παραπανω,τα εκανε αλλα πολυ αργα..οποτε ηταν πρωτα τηλεφωνο-καμερα και μετα ολα ταλλα.

επομενως ο φιλος καλυτερα θα ηταν να σκεφτει τι χρηση κανει τωρα,αλλα και τι θα κανει μεχρι να το αλλαξει (αν μπορει να το φανταστει)

και μην ξεχναμε, τις αναγκες μας, μας τις δημιουργουν..οποτε μπορει να λες οτι δενκανεις τιποτα,αλλα μετα να βολευτεις να μπαινεις απο εκει στο ιντερνετ.εγω μες το σπιτι δεν ανοιγω pc για να δω fb.γιατι απλα βολευει το κινητο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η ραμ ειναι λιγη αναμφιβολα. Απλα εναι θεμα χρησης και συνηθεια, για να σερνεται το κινητο δυσκολο απλα μετα απο χ εφαρμογες ανοιχτες το μονο που θα σου κανει ειναι να σου ξαναφορτωνει το ui. Αν δεν σε ενοχλει αυτο παρτο αλλα συμβαινει με βαρια χρηση.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Ως ελάχιστες προδιαγραφές πλέον (και πάλι προσωπική άποψη καταθέτω χωρίς να είναι κάτι υποχρεωτικό ή μη συζητήσιμο) θεωρώ ότι θα πρέπει να είναι οι δυο πυρήνες, το 1GB μνήμη και το 1GB αποθηκευτικός χώρος. Αυτά με το σκεπτικό ότι αγοράζεις ένα κινητό που θα δουλεύει απροβλημάτιστα και θα το κρατήσεις αρκετό καιρό.

 

Όλα τα παραπάνω βέβαια εξαρτώνται σε αποκλειστικό βαθμό πάντα από τις ανάγκες σου και τον προϋπολογισμό σου. :)

Μια απο τα ιδια ειναι και η δικη μου αποψη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά ένας φίλος μου έχει το arc s και έχει πάνω την τελευταία έκδοση ics αλλα επειδή τρώει πολλά κολλήματα το κινητό θέλει να βάλει μια official rom τις sony χωρίς κολλήματα γιατί με την τελευταία σέρνεται κυριολεκτικά!!!

μπορείτε να με βοηθήσετε σε 2 πραγματάκια?

1) πια είναι η καλύτερη stock rom για εσάς που είστε πιο έμπειροι Gb ή Ics και πια έκδοση??

και 2) ο φίλος μου θέλει να κάνει root μπορείτε να μου πείτε λίγο την διαδικασία και κάποια σχετικά link όπου μπορώ να πάρω πληροφορίες γιατί εγώ θα την κάνω όλοι την δουλειά επειδή ο φίλος μου δεν το κατέχει και πολύ :P :lol:

ευχαριστώ :D

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Και με την GB να μείνει μια χαρά θα είναι. Για downgrade βλέπεις εδώ (πρέπει να βρεις τη rom για το Arc S)

Για root εδώ. Αρκεί η rom που βρεις να είναι η .042

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και με την GB να μείνει μια χαρά θα είναι. Για downgrade βλέπεις εδώ (πρέπει να βρεις τη rom για το Arc S)

Για root εδώ. Αρκεί η rom που βρεις να είναι η .042

 

έχει την ics όχι την Gb :) επίσης στο link που μου έδωσες δεν βρίσκω την Gb για το arc s :/

Link to comment
Share on other sites

.... (πρέπει να βρεις τη rom για το Arc S)

 

επίσης στο link που μου έδωσες δεν βρίσκω την Gb για το arc s :/

Νομίζω ότι ήμουν σαφέστατος. ;) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...Είχα πρόβλημα με το WiFi..άλλαξα κανάλι στο ρουτερ και είχε λυθεί το πρόβλημα..από χθες καθώς σβήνει η οθόνη χάνεται η σύνδεση με το WiFi.όσο είναι ενεργή η οθόνη δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.Καμία λύση έχουμε? Γιατί λυπάμαι να το αφήσω το κινητό για αυτό το λόγο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...Είχα πρόβλημα με το WiFi..άλλαξα κανάλι στο ρουτερ και είχε λυθεί το πρόβλημα..από χθες καθώς σβήνει η οθόνη χάνεται η σύνδεση με το WiFi.όσο είναι ενεργή η οθόνη δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.Καμία λύση έχουμε? Γιατί λυπάμαι να το αφήσω το κινητό για αυτό το λόγο!!

 

μηπως εχεις βαλει στην εξοικονομηση να αποσυνδεεται οταν κλειδωνει?πρεπει να υπαρχει κατι τετοιο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...Είχα πρόβλημα με το WiFi..άλλαξα κανάλι στο ρουτερ και είχε λυθεί το πρόβλημα..από χθες καθώς σβήνει η οθόνη χάνεται η σύνδεση με το WiFi.όσο είναι ενεργή η οθόνη δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.Καμία λύση έχουμε? Γιατί λυπάμαι να το αφήσω το κινητό για αυτό το λόγο!!

 

Απο,τι θυμαμαι.πας στις ρυθμισεις ασυρματο και δυκτια και αλλαζεις στις συνθετες ρυθμισεις την πολιτικη αδρανειας του wifi σε ποτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wi-Fi ενεργο στην αναστ.λειτ. ηταν τικαρισμενο το παντα..Το αλλαξα με το ποτε(αυξηση χρησης δεδομενων) μαλλον αυτο ενοοειτε γιατι οπως βλεπω παραμενει συνδεδεμενη η συνδεση του!!

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...