Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα 270 ευρω που υπαρχει σε προσφορα, αξιζει το συγκεκριμενο smartphone?

 

Ποιες οι χτυπητές αδυναμιές του?

 

για 270 αξιζει (εγω περισυ το πηρα 500,με επιδοτηση βεβαια) και μπορω να πω οτι ειναι μια χαρα. απλα,αν αρχισεις και ανοιγεις εφαρμογες,με κυρια αυτη του fb, αρχιζουν και τα κολληματα.και η μπαταρια βγαζει μιση μερα (μου εχει βγαλει και 2 ημερες αλλα το smartphone το χρησιμοποιουσα κατα 80% σαν τηλεφωνο...)

κατα ταλλα,εξαρταται αποκλειστικα για τι το θες..

αν αγαπας πχ φωτο,το Ν8 ειναι μονοδρομος (και το 808 προφανως)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω πόσο καιρό άργησα,αλλά σήμερα που το σύνδεσα με usb μου έβγαλε ότι έχει update..Και το έκανα

http://img842.imageshack.us/img842/1599/arcupd2.jpg

Έμεινε η 4.0.4,αλλά πήγε όπως φαίνεται στην έκδοση 4.1.Β.0.587

και μου φαίνεται να αποκρύνεται πιο καλά και γρήγορα..αλλά ακόμα δεν έχω ανοίξει το wifi.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δε βρήκα τίποτα.

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιούμε τον ambient light sensor στην ics ώστε η φωτεινότητα της οθόνης να ρυθμίζεται αυτόματα :

 

Kανένας δεν το ξέρει ;

Link to comment
Share on other sites

από τότε που αναβάθμισα στο 4 'εχβ σοβαρά προβλήματα με τη σταθερότητα του wifi και το δοκίμσασα και σε δεύερο δίκτυο πέραν του δικού μου...άλλαξα κανάλια στο ρούτερ μου πάλι τπτ...

συνδέεται και διακόπτεται η σύνδεση μόνο του φεύγει το σηματάκι του wifi δηλαδή χωρίς να το κλείσω ή να κάνω κάτι από το κινητό.

του κανα και τη τελευταία ανβάθμιση και πάλι μια από τα ίδια.

μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει ώστε να το ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

Kανένας δεν το ξέρει ;

 

βαλε το widgetsoid (απιστευτο power control widget απο τα καλυτερα) .στο screen brighntess εχει επιλογη auto . το εχω δοκιμαζει παιζει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

στα 270 ευρω που υπαρχει σε προσφορα, αξιζει το συγκεκριμενο smartphone?

 

Ποιες οι χτυπητές αδυναμιές του?

 

στα μειον θα εβαζα 1) δεν εχει προστα καμερα 2) παιρνει μονο μεχρι 4.0 android

αν και εμενα δεν με χαλανε.

 

Ειναι απιστευτα ομορφο ομως, καθεται καλα στο χερι, εχει πολυ καλο ηχο (βασικο) και καμερα, και για τα λεφτα του ειναι αρκετα δυνατο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω για το αρκ της φίλης μου σε κατάσταση αναμονής αναβοσβήνει η οθόνη, εχθές πέρασα και την ice αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω για το αρκ της φίλης μου σε κατάσταση αναμονής αναβοσβήνει η οθόνη, εχθές πέρασα και την ice αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Μήπως έχει τον ''εκατομμυριούχο'' ? Αν τον έχει να τον βγάλει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η τελευταια ενημερωση εχει ενα καλο και ΠΟΛΛΑ ασχημα...Το μονο καλο ειναι οτι βλεπω καλυτερη αποκριση , και λιγοτερο lag...εκανα καθαρη εγκατασταση.. ομως:

Το σημα του wifi εχει ενα θεματακι σοβαρο...ακομα και το alcatel ot-813D που εχω, εχει πολυ δυνατοτερο σημα

Η μπαταρια φαινεται οτι καταναλωνεται πολυ γρηγοροτερα με χρηση ιντερνετ αλλα και στην αναμονη , παρατηρησα οτι με πρακτικα 1% φωτεινοτητα και ελαχιστες εφαρμογες παρασκηνιου ( περα απο το cr@pware της sony )καταναλωσε 10% σε 9 ωρες χωρις χρηση, ενω αυτο με πολυ περισσοτερες εφαρμογες , ηταν 4-5% πριν την εν λογω αναβαθμιση...

Ειχε αρχικα θεματα με απροσδοκητους τερματισμους εφαρμογων απο το πουθενα , αλλα λυθηκε με ξανα-περασμα της αναβαθμισης..

Οποιος εχει θεματα παρομοια , ας μου το πει! Επισης μια ερωτηση... Το rooting για την 4.0.4 (ο σχετικος οδηγος εδω στο myphone) ισχυει και για αυτη την εκδοση? ( .589 ) ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει τον ''εκατομμυριούχο'' ? Αν τον έχει να τον βγάλει.

 

Όχι δεν έχει τίποτα μετά την αναβάθμιση είναι μαμά το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τίποτα μετά την αναβάθμιση είναι μαμά το κινητό

Την ics την πέρασες πάνω στην προηγούμενη ή έκανες ''καθαρή'' εγκατάσταση ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την ics την πέρασες πάνω στην προηγούμενη ή έκανες ''καθαρή'' εγκατάσταση ?

 

Πάνω στην προηγούμενη.λες να έχει ιό;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην προηγούμενη.λες να έχει ιό;

Πάρε ένα backup τα αρχεία σου στο pc σου από το τηλέφωνο και την κάρτα μνήμης, κάνε format την κάρτα μνήμης και μετά κάνε καθαρή εγκατάσταση. Από το backup να επαναφέρεις μόνο βίντεο,μουσική και φωτογραφίες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα backup τα αρχεία σου στο pc σου από το τηλέφωνο και την κάρτα μνήμης, κάνε format την κάρτα μνήμης και μετά κάνε καθαρή εγκατάσταση. Από το backup να επαναφέρεις μόνο βίντεο,μουσική και φωτογραφίες.

 

Ok φίλε σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Μου έβγαλε αναβάθμιση για 587 OTA 14,κάτι mb. Να την περάσω; Θα χάσω Ροότ και ότι έχω κάνει; Mods κτλ.;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το εχω βρει μεταχειρισμένο 200 ευρω με 1 χρονο εγγύηση απο καταστημα.πως ξεχωριζω αν ειναι το arc η το arc s?το λεει πανω στο σωμα εκει που βγαζεις την μπαταρια σε κανενα αυτοκόλλητο? επισης τι εχει μεσα η συσκευασια του? φορτιστη,καλωδιο usb,hands free,τι αλλο?εχει και καρτα micro sd 8gb?ευχαριστω για οποια απαντηση. Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το εχω βρει μεταχειρισμένο 200 ευρω με 1 χρονο εγγύηση απο καταστημα.πως ξεχωριζω αν ειναι το arc η το arc s?το λεει πανω στο σωμα εκει που βγαζεις την μπαταρια σε κανενα αυτοκόλλητο? επισης τι εχει μεσα η συσκευασια του? φορτιστη,καλωδιο usb,hands free,τι αλλο?εχει και καρτα micro sd 8gb?ευχαριστω για οποια απαντηση.

 

Αν ειναι ασπρο ειναι το Arc S

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις την μπαταρια εχει αυτοκολλητο στο σωμα που γραφει LT 18. Και φυσικα στο κουτι οπως επισης και στις ρυθμισεις.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τίποτα μετά την αναβάθμιση είναι μαμά το κινητό

 

Την ics την πέρασες πάνω στην προηγούμενη ή έκανες ''καθαρή'' εγκατάσταση ?

 

Πάνω στην προηγούμενη.λες να έχει ιό;

 

Πάρε ένα backup τα αρχεία σου στο pc σου από το τηλέφωνο και την κάρτα μνήμης, κάνε format την κάρτα μνήμης και μετά κάνε καθαρή εγκατάσταση. Από το backup να επαναφέρεις μόνο βίντεο,μουσική και φωτογραφίες.

 

Ok φίλε σε ευχαριστώ

αυτο ηταν τελικα ...με καθαρη εγκατασταση το προβλημα λυθηκε ....σε ευχαριστω πολυ..:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις την μπαταρια εχει αυτοκολλητο στο σωμα που γραφει LT 18. Και φυσικα στο κουτι οπως επισης και στις ρυθμισεις.

 

στις ρυθμισεις που το λεει?δηλαδη σε ποιο σημειο? το s λεει LT18? το απλο τι γραφει? δεν εχει βγει το s σε μαυρο?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το εχω βρει μεταχειρισμένο 200 ευρω με 1 χρονο εγγύηση απο καταστημα.πως ξεχωριζω αν ειναι το arc η το arc s?το λεει πανω στο σωμα εκει που βγαζεις την μπαταρια σε κανενα αυτοκόλλητο? επισης τι εχει μεσα η συσκευασια του? φορτιστη,καλωδιο usb,hands free,τι αλλο?εχει και καρτα micro sd 8gb?ευχαριστω για οποια απαντηση.

 

Πολλα ειναι 200 ευρω για μεταχειρισμενο ενος ετους

το πολλυ 185 παραπανω μην δεινης

καινουργιο το βρισκεις στα 220 περιπου μις και αρχισε να αποσυρετε απο την Ελληνικη αγορα

Link to comment
Share on other sites

220 χλωμο να εχει στην ελληνικη αγορα, απο 260 ξεκιναει

 

οσο για το ποιο ειναι πατα ρυθμισεις/πληροφοριες τηλεφωνου στον αριθμο μοντελου αν ειναι LT18i ειναι το arc s

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ειναι 200 ευρω για μεταχειρισμενο ενος ετους

το πολλυ 185 παραπανω μην δεινης

καινουργιο το βρισκεις στα 220 περιπου μις και αρχισε να αποσυρετε απο την Ελληνικη αγορα

 

κατω απο 263 ευρω καινούργιο δεν το βρισκω... επισης λεγετε και LT18i το i τι σημαινει? το σκετο arc ειναι LT15?

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

Φιλε λουπι ρωτα οτι θες, εδω ειμαστε:-P το lt 15 ειναι το σκετο arc. Το lt 18i ειναι το arc s, και το i ειναι η εκδοση international. Εσυ λοιπον πρεπει να παρεις το xperia arc s LT 18i ;-)
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...