Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως γνωριζετε πως μπορω να περασω τα αγαπημενα μου απο το google chrome στο browser του κινητου μου;

υπαρχει τροπος...;

Δοκίμασε ρυθμίσεις/λογαριασμοί και συγχρονισμός, πάτα στο gmail σου και μετά στο "συγχρονισμός ίντερνετ"

 

 

Και κατι αλλο, οταν διαγραφω εφαρμογες συχνα μου γραφει : η διαδικασια android.proces.acore εχει σταματησει. χωρις να επηρεαζει τη διαδικασια. Παντως το κινητο αλαξε τελειως. Σε ταχυτητα βλεπω αισθητη διαφορα στον browser και γενικα δεν κολαει οπως πριν. Το μονο κακο οτι δεν εχει επιλογη για screenshot και το χρειαζομε.

Εξακολουθεί να υπάρχει δυνατότητα για λήψη screenshot. Κρατάς πατημένο power+volume down.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το εξης θεμα..

κλεινω το κινητο (με μπαταρια γυρω στο 30%) το συνδεσω με στη φορτιση,αναβει η οθονη δειχνει το sony, μπλε led ταυτοχρονα, και μετα σβηνει... :/

κανονικα δεν θα επρεπε να δειχνει την μπαταρια με το κεραυνο...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο αν πατήσεις κάποιο πλήκτρο στο δείχνει. Αλλιώς η οθόνη παραμένει κλειστή. Ποιο το νόημα να φορτίζεις μια μπαταρία και ταυτόχρονα να της παίρνεις ενέργεια; Για να καθυστερείς την φόρτισή της;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο αν πατήσεις κάποιο πλήκτρο στο δείχνει. Αλλιώς η οθόνη παραμένει κλειστή. Ποιο το νόημα να φορτίζεις μια μπαταρία και ταυτόχρονα να της παίρνεις ενέργεια; Για να καθυστερείς την φόρτισή της;

 

το θεμα ειναι οτι οταν παταω καποιο πληκτρο αυτο κανει τα βηματα που ανεφερα πριν δεν μου δειχνει την μπαταρια. απλα δειχνει το λογοτυπο και σβηνει μετα.... και το led τωρα που το εχω συνδεδεμενο με το usb δεν αναβει καθολου πχ.

μηπως ειναι και αυτο καποιο αλλο bug της 4.0.4;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι οταν παταω καποιο πληκτρο αυτο κανει τα βηματα που ανεφερα πριν δεν μου δειχνει την μπαταρια. απλα δειχνει το λογοτυπο και σβηνει μετα.... και το led τωρα που το εχω συνδεδεμενο με το usb δεν αναβει καθολου πχ.

μηπως ειναι και αυτο καποιο αλλο bug της 4.0.4;

 

Σε ενα Neo V που έχω εδώ και φορτίζει (τυχαία) με κλειστό το κινητό, αν πατήσω ενα hardkey δείχνει μπαταρία με κεραυνό..

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα Neo V που έχω εδώ και φορτίζει (τυχαία) με κλειστό το κινητό, αν πατήσω ενα hardkey δείχνει μπαταρία με κεραυνό..

 

σου ειναι ευκολο να το κανεις μια και με το arc αυτο να μου πεις,απο περιεργεια δηλαδη...!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σου ειναι ευκολο να το κανεις μια και με το arc αυτο να μου πεις,απο περιεργεια δηλαδη...!

Δεν έχω άλλο το Arc S :shifty: . To απόγευμα που θα έρθει ο συνάδελφος-(νέος κάτοχος) θα το κοιτάξω

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άλλο το Arc S :shifty: . To απόγευμα που θα έρθει ο συνάδελφος-(νέος κάτοχος) θα το κοιτάξω

 

τι εγινε...; κρατησες το ''S" και εδωσες το arc ε...;:rotfl:

αντε καλοριζικο.....!!

αν το θυμηθεις,κανε μια παλικαρια το απογευμα....!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Noisex ευχαριστω για τη λυση, οχι τιποτε αλλο αλλα την ειχα αναγκη αυτη τη λειτουργια.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

παντως κ σε εμενα το led δε δουλευει με την 4.0.4..κ με καμια εφαρμογη απο το μαρκετ.μαλλον ειναι καποιο bug
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως κ σε εμενα το led δε δουλευει με την 4.0.4..κ με καμια εφαρμογη απο το μαρκετ.μαλλον ειναι καποιο bug

 

ειναι αναγνωρισμενο bug οπως και κατι αλλα...

απλα τωρα θα περιμενουμε για ''update'' το ποτε κανενας δεν το ξερει,παντως το προβλημα εχει μεταβιβαστει στους developers καθως αναφερθηκε και το επισημο blog.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι αναγνωρισμενο bug οπως και κατι αλλα...

απλα τωρα θα περιμενουμε για ''update'' το ποτε κανενας δεν το ξερει,παντως το προβλημα εχει μεταβιβαστει στους developers καθως αναφερθηκε και το επισημο blog.

 

δοκιμαστε και το blink

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειχε απο μαμα screen protector κολλημενο στην οθονη;

το κοιταω τοση ωρα και δεν μπορω να καταλαβω...! βλεπω κατι στη περιμετρο της οθονης,αλλα δεν θελω να βαλω χερι..

εσεις οταν το αγορασατε παρατηρησατε μαμα screen protector;

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το δικο μου ειναι παραεισαγωγης,και με πειραξε αρκετα που δεν βρηκα μεσα hdmi καλωδιο ουτε ενα screen protector:mad:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει το led. Τουλάχιστον στα μηνύματα, που έχει λογική, ενώ με το go sms μου έπαιζε στην 4.03, δεν παίζει.

Ούτε με blink. Ούτε με ένα άλλο, πιο πολύπλοκο, light flow, αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειχε απο μαμα screen protector κολλημενο στην οθονη;

το κοιταω τοση ωρα και δεν μπορω να καταλαβω...! βλεπω κατι στη περιμετρο της οθονης,αλλα δεν θελω να βαλω χερι..

εσεις οταν το αγορασατε παρατηρησατε μαμα screen protector;

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το δικο μου ειναι παραεισαγωγης,και με πειραξε αρκετα που δεν βρηκα μεσα hdmi καλωδιο ουτε ενα screen protector:mad:

Προστατευτικό οθόνης είχε όχι βέβαια κολλημένο εσύ το κολλάς.Καλώδιο HDMI δεν...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειχε απο μαμα screen protector κολλημενο στην οθονη;

το κοιταω τοση ωρα και δεν μπορω να καταλαβω...! βλεπω κατι στη περιμετρο της οθονης,αλλα δεν θελω να βαλω χερι..

εσεις οταν το αγορασατε παρατηρησατε μαμα screen protector;

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το δικο μου ειναι παραεισαγωγης,και με πειραξε αρκετα που δεν βρηκα μεσα hdmi καλωδιο ουτε ενα screen protector:mad:

 

Εχει απο μαμα επανω, ειναι αυτο που βλεπεις.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειχε απο μαμα screen protector κολλημενο στην οθονη;

το κοιταω τοση ωρα και δεν μπορω να καταλαβω...! βλεπω κατι στη περιμετρο της οθονης,αλλα δεν θελω να βαλω χερι..

εσεις οταν το αγορασατε παρατηρησατε μαμα screen protector;

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το δικο μου ειναι παραεισαγωγης,και με πειραξε αρκετα που δεν βρηκα μεσα hdmi καλωδιο ουτε ενα screen protector:mad:

Αυτο που βλεπεις στην περιμετρο της οθονης ειναι screen protector, οταν σου χαλασει βγαλτο και βαλε ενα καινουριο. Το περιεχομενο της συσκευασιας μπορει να ειναι διαφορετικο ανα χωρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας...!

 

:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1701443

παιδια δοκιμαστε το αξιζει με 100000!

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέχασα τον φορτιστή μου Αθήνα...και τώρα βρίσκομαι Σαλόνικα..Και δεν θα τον πάρω σε λιγότερο από 1.5βδομάδα,μήπως έχετε να μου προτείνετε μια φτηνή λύση ;;

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Turbo-X-USB-2-Type-A-to-microB-M-M.htm

μου κάνει αυτό,έτσι;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! φοραω την 4,04 και δεν εχω δονηση στο κινητο. Πηγαινω ρυθμισεις ,βάζω λειτουργια σιγασης και δονηση...αλλά τίποτα! Καμια ιδέα?
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να προμηθευτω ανταπτορα για USB ON THE GO?Οχι για αγορα μεσω internet.

Επισης πιο προγραμμα πρεπει να εχεις για να μπορεις να μεταφερεις αρχει απο usb stick στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τη νέα εκδοσή της mooded rom. Δυστυχώς δεν κατάφερε να μου αλλάξει την κακή γνώμη που είχα.

Αντιθέτως από το πρωί που δοκιμάζω την JJ hybrid 3.1 είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η συσκευή τρέχει με 240mb ελεύθερη rom, σε σχέση με τα, μετά βίας, 100mb της στοκ.

Το μέχρι τώρα αρνητικό είναι ότι δεν περιέχει το στοκ πληκτρολόγιο xperia.

Θετικό το γεγονός οτι το notification led δουλεύει κανονικά.

Μένει να δούμε πως τα πηγαίνει κι από αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

μπες στο κρυφό μενού και δες αν δουλευει απο εκει η δόνηση.

στο τηλέφωνο πατάς *#*#7378423#*#* και πάτα το service tests και διάλεξε το vibrator να δουμε απο εκεί αν δουλεψει.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....

 

Για οποιον θελει να το αγορασει...

 

Σημερα μου ειπαν στο mediamarkt οτι σε 7-10 μερες θα το πανε απο 350€ στα 260€!!! (εντολη της sony μπας και ενισχυσει τις πωλησεις...)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...