Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαξα baseband στην GB απο την .64 που ειχε εβαλα την .70 απο την .562 της ICS το κινητο φορτιζει ποιο γρηγορα και επιβαιβαιωνω οτι η μπαταρια κραταει πολυ περισσιοτερο σε το βραδυ που κοιμομουνα ειχε πτωσει 3% μεσα σε 9 ωρες σηκωθηκα το πρωι και δεν το πιστευα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ξερετε κανα καλο προγραμματακι για να μετατρεπουμε ταινιες για το κινητο??

 

Freemake video converter!!!!:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πειτε μου πως μπορω να γυρισω σε gingerbread ειμαι με 4.0.4.

θελω να βαλω μια καλη "version'' γιατι πολλοι αναφερουν ρουφηγμα της μπαταριας..! α και να μπορω να την ροοταρω.! δεν με ενδιαφερει να εχει επιλογη για 160 χαρακτηρες στο sms. οταν το πηρα ειχα την 2.3.5 και baseband τελειωνε σε 69

:) ζηταω πολλα...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις τώρα μου έβγαλε ενημέρωση με την έκδοση 4.1.Β.Ο.431 και φυσικά την κατεβάζω :)

 

edit

Διαπιστώνω και εγώ ότι το τηλ είναι σαφώς ταχύτερο !

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την 4.0.4 και παρολο που εκτελεσα τις οδηγιες κατα γραμμα δεν καταφερα να ροοταρω το κινητο...( και πριν με την 4.0.3 το εργαλειο του doomlord δεν δουλεψε για εμενα...) εκανα το ροοτ με διαφορετικο αρχειο απο ενα ποστ που ειχα ανεβασει ενα παλικαρι..και τωρα εκτος του οτι κραταω τις αχρηστες εφαρμογες μεσα κινεζικο πληκτρολογιο και τετοια,εχουμε και τα bug της sony με το led τον dialer κτλ...! δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος...! μα καθολου!!!!

αν ηξερα ολα αυτα θα εμενα με την 2.3.5

ουτε 2 βδομαδες δεν το εχω το κινητο :mad:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την 4.0.4 και παρολο που εκτελεσα τις οδηγιες κατα γραμμα δεν καταφερα να ροοταρω το κινητο...( και πριν με την 4.0.3 το εργαλειο του doomlord δεν δουλεψε για εμενα...) εκανα το ροοτ με διαφορετικο αρχειο απο ενα ποστ που ειχα ανεβασει ενα παλικαρι..και τωρα εκτος του οτι κραταω τις αχρηστες εφαρμογες μεσα κινεζικο πληκτρολογιο και τετοια,εχουμε και τα bug της sony με το led τον dialer κτλ...! δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος...! μα καθολου!!!!

αν ηξερα ολα αυτα θα εμενα με την 2.3.5

ουτε 2 βδομαδες δεν το εχω το κινητο :mad:

 

Γιατι φίλε μου δεν καταφερες να το ρουτάρεις; Ο φίλος μας ο voliotis πεδευτηκε λιγο αλλα τελικά τα καταφερε. Πριν απο λιγο εγω εκανα ενα ακομα και μαλιστα ARC με τα αρχεια του ARC S. Ηθελε λεει να δειχνει οτι ειναι το S (βίτσια είναι αυτα). Σε 20 λεπτα περαστηκε η 4.0.4 ρουταριστηκε, και ξεκηνησαμε το ξύλωμα των αχρηστων εφαρμογών... Σε κατι ποστ πιο πριν ανεβασα τα αρχεια του ρουτ και τα αρχεια των εκδοσεων. Μια χαρα δουλευουν όλα.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την 4.0.4 και παρολο που εκτελεσα τις οδηγιες κατα γραμμα δεν καταφερα να ροοταρω το κινητο...( και πριν με την 4.0.3 το εργαλειο του doomlord δεν δουλεψε για εμενα...) εκανα το ροοτ με διαφορετικο αρχειο απο ενα ποστ που ειχα ανεβασει ενα παλικαρι..και τωρα εκτος του οτι κραταω τις αχρηστες εφαρμογες μεσα κινεζικο πληκτρολογιο και τετοια,εχουμε και τα bug της sony με το led τον dialer κτλ...! δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος...! μα καθολου!!!!

αν ηξερα ολα αυτα θα εμενα με την 2.3.5

ουτε 2 βδομαδες δεν το εχω το κινητο :mad:

 

Φίλε, μπορείς να μου πεις τι ακριβώς σου έλεγε...πραγματικά 1 ώρα προσπαθούσα να κάνω ροοτ το κινητό της κοπέλας μου και τίποτα...στο τερματικό την ώρα που και καλά έκανε ροοτ μου πέταγε 1 κάρο σφάλματα στο τέλος έγραψε ALL DONE αλλά ροοτ δεν έγινε...

καμία ιδέα κανείς??

 

 

 

edit: βρήκα τη έφταιγε και ίσως συμβαίνει το ίδιο και σ' εσένα...όταν τρέξεις το runme πάτα δεξί κλικ-->run as Administrator"..

Edited by stathakis21
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μπορείς να μου πεις τι ακριβώς σου έλεγε...πραγματικά 1 ώρα προσπαθούσα να κάνω ροοτ το κινητό της κοπέλας μου και τίποτα...στο τερματικό την ώρα που και καλά έκανε ροοτ μου πέταγε 1 κάρο σφάλματα στο τέλος έγραψε ALL DONE αλλά ροοτ δεν έγινε...

καμία ιδέα κανείς??

 

 

 

edit: βρήκα τη έφταιγε και ίσως συμβαίνει το ίδιο και σ' εσένα...όταν τρέξεις το runme πάτα δεξί κλικ-->run as Administrator"..

 

φιλε τα καταφερα τελικα,ελπιζω και εσυ....! :)

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυσκολευτηκα κ εγω πολυ στο ρουταρισμα!2 μερες προσπαθουσα! Aς ειναι καλα ο nondaz!πως την βλεπεται την μπαταρια με την

4,04?ποσες μερες σας βγαζει? Εμενα περιπου 2...

4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυσκολευτηκα κ εγω πολυ στο ρουταρισμα!2 μερες προσπαθουσα! Aς ειναι καλα ο nondaz!πως την βλεπεται την μπαταρια με την

4,04?ποσες μερες σας βγαζει? Εμενα περιπου 2...

ε ναι με μετρια χρηση 2 μερες ειναι καλα πιστευω...! μια απο τα ιδια.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ε ναι με μετρια χρηση 2 μερες ειναι καλα πιστευω...! μια απο τα ιδια.

 

παντως το τηλεφωνο παει καλυτερα! ξερετε καμια εφαρμογη για καλυτερη διαχειρηση μπαταριας? κατεβασα 2χ battery. Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?

4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

παντως το τηλεφωνο παει καλυτερα! ξερετε καμια εφαρμογη για καλυτερη διαχειρηση μπαταριας? κατεβασα 2χ battery. Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.latedroid.juicedefender&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sYXRlZHJvaWQuanVpY2VkZWZlbmRlciJd

ριξε μια ματια σε αυτο...! παντως σου προτεινω να μην βαλεις κατι επιπροσθετο...! εγω προσωπικα 2 μερες με μετρια χρηση δεν με χαλαει...! μην τα θελουμε και ολα δικα μας.!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.latedroid.juicedefender&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sYXRlZHJvaWQuanVpY2VkZWZlbmRlciJd

ριξε μια ματια σε αυτο...! παντως σου προτεινω να μην βαλεις κατι επιπροσθετο...! εγω προσωπικα 2 μερες με μετρια χρηση δεν με χαλαει...! μην τα θελουμε και ολα δικα μας.!

 

ok ευχαριστω παρα πολυ. Καλο Σαβ/κο σε ολους!!!:)

4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσβησα καταλαθως το geniewidget ηταν μια εφαρμογη που εδειχνε καιρο και τα νεα....

ξερετε μηπως που μπορω να το ξαναβρω...; κατεβασα ενα με αυτη την ονομασια αλλα μου κρασαρε με το που πηγα να το ανοιξω!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσβησα καταλαθως το geniewidget ηταν μια εφαρμογη που εδειχνε καιρο και τα νεα....

ξερετε μηπως που μπορω να το ξαναβρω...; κατεβασα ενα με αυτη την ονομασια αλλα μου κρασαρε με το που πηγα να το ανοιξω!

 

Υποθέτω οτι εννοείς αυτό έτσι;

Ορίστε! https://www.box.com/shared/5235a0d3f1487253af1f

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι εννοείς αυτό έτσι;

Ορίστε! https://www.box.com/shared/5235a0d3f1487253af1f

 

τιτανομεγιστος....!:)

ευχαριστω φιλε...!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για πολλά χρόνια είχα iphone, μετά την πρόσφατη αναβάθμιση του arc s δεν το μετανιώνω πλέον που χρησιμοποιώ android , πραγματικά άλλο κινητό, ουσιαστική αναβάθμιση!!!!

Μπράβο τους !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι τα πλεονεκτήματα του root από την επίσημη έκδοση;

Και αν το ρουτάρω θα μπορώ να παίρνω αυτόματες ενημερώσεις ή θα πρέπει να ρουτάρω κάθε φορά που θα βγαίνει κάποια ενημέρωση;

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζετε πως μπορω να περασω τα αγαπημενα μου απο το google chrome στο browser του κινητου μου;

υπαρχει τροπος...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας μετα απο καιρο ειπα να αναβαθμισω καιγω σε παγωτακι το κινητο. Ολα καλα μονο αν ξερει κανεις γιατι στο σημα το wifi μου αναβοσβηνουν συνεχεια δυο βελακια ;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας μετα απο καιρο ειπα να αναβαθμισω καιγω σε παγωτακι το κινητο. Ολα καλα μονο αν ξερει κανεις γιατι στο σημα το wifi μου αναβοσβηνουν συνεχεια δυο βελακια ;

 

λογικα για να σε ενημερωσει πως γινεται αποστολη και ληψη δεδομενων...! πχ οταν ανοιγεις ενα βιντεο στο youtube.

οχι δεν χρεωνεσαι...!:p

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο, οταν διαγραφω εφαρμογες συχνα μου γραφει : η διαδικασια android.proces.acore εχει σταματησει. χωρις να επηρεαζει τη διαδικασια. Παντως το κινητο αλαξε τελειως. Σε ταχυτητα βλεπω αισθητη διαφορα στον browser και γενικα δεν κολαει οπως πριν. Το μονο κακο οτι δεν εχει επιλογη για screenshot και το χρειαζομε.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...