Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αναβαθμιστηκα κ εγω. Λιγο το gps μου αργει. Να κλειδωσει δορυφορου;.Ξερετε αν υπαρχει καμια εφαρμογη για πιο γρηγορα αποτερλεσματα?
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιος θελει την ICS(εγω προσωπικα δεν την θελω μιας και θερω απαραδεχτω μια αναβαθμιση να κανει το κιν πιο αργο) μπορει να κατεβαζει το flashtool μετα το FTF αρχειο της αναβαθμισης και να το κανει flash απο εκει ειναι πανευκολο αν δεν θελει να περιμενει..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρέλαβα το τηλεφωνάκι (Arc S λευκό) εχθες.Ειναι μόλις 1,5 μήνα και ειναι ΑΨΟΓΟ !!!!!!

Παει σφαίρα.Ηδη εχει 4.1.Α.0.562 και εγινε ηδη root, με τα εξης:

1.NoFrills

2.Titanium Backup

3.Astro file manager

4.SuperSU

5.Battery Calibration

 

Κατεβηκε η CPU στα 1024, αφου δεν τρέχω πολλές εφαρμογές.

Το τελευταίο μπήκε σήμερα το μεσημέρι, και ηδη δείχνει πολύ καλά αποτελέσματα, οσων αφορά την κατανάλωση μπαταρίας.

Περισσότερα συμπεράσματα, θα εχω σύντομα. :D

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζει κι άλλος προβλήματα με το wifi? Γιατί από εχθές κοντεύω να σπάσω το κινητό.Πριν την αναβάθμιση έμπαινε κανονικά με το wifi στο σπίτι.Τώρα πλέον στις δέκα προσπάθειες να μπει μια φορα και αν.Έσβησα το router από το κινητό και το "ξαναπροσθεσα".Αποτέλεσμα μηδέν. με αλλα wifi μπαίνει κανονικά και με τον νομο.Τι μπορεί να φταίει δηλαδή?Το modem μου δεν έχει σίγουρα πρόβλημα.Μπαίνουν κανονικά με το wifi το lap top,iphone 4,και αλλα δυο samsung κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζει κι άλλος προβλήματα με το wifi? Γιατί από εχθές κοντεύω να σπάσω το κινητό.Πριν την αναβάθμιση έμπαινε κανονικά με το wifi στο σπίτι.Τώρα πλέον στις δέκα προσπάθειες να μπει μια φορα και αν.Έσβησα το router από το κινητό και το "ξαναπροσθεσα".Αποτέλεσμα μηδέν. με αλλα wifi μπαίνει κανονικά και με τον νομο.Τι μπορεί να φταίει δηλαδή?Το modem μου δεν έχει σίγουρα πρόβλημα.Μπαίνουν κανονικά με το wifi το lap top,iphone 4,και αλλα δυο samsung κινητά.

 

Εγω λοιπον,την εγκατεστησα χθες το απογευμα,απο της 7 μ.μ εως τις 3.30 μ.μ μου εσπασε τα νευρα με αποσυνδεσεις κτλπ:(ενω πριν την εγκατασταση ημουν σταθεροτατος):(:(

Σημερα το πρωι παλι τα ιδια.....σβησιμο τα δυκτια,και ολες οι ενεργειες..ματαια:mad:

Κατα το μεσημερι εμπνευση....firmware update στο ρουτερ(ευτυχως υπηρχε διαθεσιμο).....και ναι...:D:,μεχρι τωρα σταθεροτατο χωρις κανενα προβλημα,ελπιζω οχι τυχαια,αλλα μου δινει την εντυπωση οτι δεν κινδυνευω πια:happy:

Μηπως λοιπον να δοκιμασεις κατι τετοιο?;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Εγω λοιπον,την εγκατεστησα χθες το απογευμα,απο της 7 μ.μ εως τις 3.30 μ.μ μου εσπασε τα νευρα με αποσυνδεσεις κτλπ:(ενω πριν την εγκατασταση ημουν σταθεροτατος):(:(

Σημερα το πρωι παλι τα ιδια.....σβησιμο τα δυκτια,και ολες οι ενεργειες..ματαια:mad:

Κατα το μεσημερι εμπνευση....firmware update στο ρουτερ(ευτυχως υπηρχε διαθεσιμο).....και ναι...:D:,μεχρι τωρα σταθεροτατο χωρις κανενα προβλημα,ελπιζω οχι τυχαια,αλλα μου δινει την εντυπωση οτι δεν κινδυνευω πια:happy:

Μηπως λοιπον να δοκιμασεις κατι τετοιο?;)

 

Σωστό αυτό που είπες φιλε.Και τώρα που κοίταξα δεν έχω την τελευταία έκδοση.Αύριο θα κάνω software update το router και θα ενημερώσω αν είχαμε θετικό αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε μια επαφή έχω περασμένα πάνω από ένα τηλέφωνο πως μπορώ να αλλάξω την σειρά τους; Δηλαδή να αλλάξω την προεπιλεγμένο αριθμό κλήσης
Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Λοιπον η ics παει σφαιρα.

Εκτος απο την καθηστεριση στις επαφες δεν υπαρχει κανενα αλλο προβλημα προς το παρων!!

Βεβαια του εκανα καθαρη εγκατασταση,και φορμαρα και την καρτα μνημης.

Εκτος απο τις επαφες μου δεν ξαναβαλα τιποτα απο την προηγουμενη εκδοση,τα ξαναβαλα ολα απο την αρχη!!!

Με ενα firmware update στο router,ελυσα και το προβλημα του wi-fi,και ολα καλα:D

Τελικα τσαμπα το αγχος να την βαλω η οχι!!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

ναι,ειναι πιο αργο στις επαφες! Ολα καλα και με το gps! να το κανω root η θα βγει κ αλλο update?
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το γύρισα σε Gingerbread χθες, δεν μπορούσα το lag στις κλήσεις... μιλάμε πάταγε το κουμπί να καλέσεις και περίμενες 2-3 δευτερόλεπτα κάθε φορά.

Πραγματικά η GB ειναι ότι πρέπει για το τηλεφωνάκι, η ICS ειναι overrated κατ'εμε και δεν σας το συνιστώ αν θέλετε το τηλεφώνο να δουλεύει σβέλτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι,ειναι πιο αργο στις επαφες! Ολα καλα και με το gps! να το κανω root η θα βγει κ αλλο update?

 

παιζει ρολο το ροοτ με το update??? απο την στιγμη που εχεις την εργοστασιακη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

α δεν θα υπαρχει προβλημα με αλλα update?

 

παιδια μπορειτε να μου πειτε καλες εφαρμογες για root συσκευες?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε καλες εφαρμογες για root συσκευες?

 

για να κανεις τι ακριβως;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που με χάλασε και μένα είναι ότι όταν πατάς το κουμπί κλήσης ή και μηνυμάτων περιμένεις 2-3 δευτερόλεπτα που δε περίμενες στη gb...

το θετικό καλύτερη διαχείριση μνήμης οντως...μπαταρία τα ίδια...

και απλα πιο...μούρη το περιβάλλον...τίποτα άλλο καινούριο δε βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ζητω προς την ομαδα διαχειρησης! Ηθελα καποια εφαρμογη για να σβησω τις εργοστασιακες εφαρμογες!
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ηθελα καποια εφαρμογη για να σβησω τις εργοστασιακες εφαρμογες!

 

Υπάρχουν πολλές, μία από αυτές είναι και το Anttek App Manager.

 

Να θυμίσω ωστόσο ότι για εφαρμογές συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα με το WiFi λύθηκε.Έκανα Software Update το Router. και δουλεύει μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο την αναβαθμιση ακομα δεν λειτουργεί οαισθητήρας του φωτισμού της οθόνης, συνεπώς και η μπαταρία παραμένει στον ιδιο χρόνο διάρκειας

Σαφώς η συσκευη παρουσιάζει μια καθυστερηση στην ανταποκριση ειδικά οταν ζητήσουμε να δουμε τις επαφές.

Να προσθέσω και οτι η συντομεση επαφών στην αρχική σελίδα είναι άθλια σχεδιαστικά!!!!

Τα "αγαπημένα" ηταν πολυ πιο ομορφα.

Edited by gpelekanos
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο την αναβαθμιση ακομα δεν λειτουργεί οαισθητήρας του φωτισμού της οθόνης, συνεπώς και η μπαταρία παραμένει στον ιδιο χρόνο διάρκειας

Σαφώς η συσκευη παρουσιάζει μια καθυστερηση στην ανταποκριση ειδικά οταν ζητήσουμε να δουμε τις επαφές.

Να προσθέσω και οτι η συντομεση επαφών στην αρχική σελίδα είναι άθλια σχεδιαστικά!!!!

Τα "αγαπημένα" ηταν πολυ πιο ομορφα.

 

Σε μένα ο αισθητήρας φωτισμού λειτουργεί κανονικά. Όσο για την μπαταρία κρατάει κάποιες ώρες παραπάνω με την χρήση που κάνω.

Αλλά σήμερα είδα άλλοι πρόβλημα. Ενώ έχω κλειδώσει την οθόνη και είναι μαύρη μερικές φορές ανοίγει και κλείνει μετά από 5 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ο αισθητήρας φωτισμού λειτουργεί κανονικά. Όσο για την μπαταρία κρατάει κάποιες ώρες παραπάνω με την χρήση που κάνω.

Αλλά σήμερα είδα άλλοι πρόβλημα. Ενώ έχω κλειδώσει την οθόνη και είναι μαύρη μερικές φορές ανοίγει και κλείνει μετά από 5 δευτερόλεπτα.

 

Εχεις δίκιο, ο αισθητηρας δουλευει και στο δικό μου, έπρεπε να το προσέξω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχουμε πλέον λήψη στιγμιότυπο οθόνης?? Ένα ακόμη μείον για μένα γιατί το χρησιμοποιούσα αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχουμε πλέον λήψη στιγμιότυπο οθόνης?? Ένα ακόμη μείον για μένα γιατί το χρησιμοποιούσα αρκετά...

Έχει και τώρα: Πατάς ταυτόχρονα το κουμπί για το κλείσιμο και το volume down

Link to comment
Share on other sites

Έχει και τώρα: Πατάς ταυτόχρονα το κουμπί για το κλείσιμο και το volume down

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.που θα πάει θα την μάθω την ics με τις αλλαγές της.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...