Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω τα ιδια σκεφτομαι να το πουλησω.... η ram ειναι μικρη....θα περιμενω την ενα σειρα....η θα παω κατα το galaxy note
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα κι εγω,τουλάχιστον ώσπου να κυκλοφορήσει το p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα που μου δουλεψε το auto στο widget που αναφερει πιο πανω ενας φιλος,και λειτουργει ο αισθητηρας φωτος (και μειωνει αρκετα την ενταση οθονης,δλδ σε κλειστους χωρους και απο οταν σουρουπωσε και μετα πεφτει και στο 20%..) ειμαι απο το πρωι στο 72%!!! πρωτη φορα ισως! εχω ανοιξει οπερα αρκετες φορες απο 5 λεπτα(αλλα μπορει και 10 φορες),η εφαρμογη του FB ειναι συνδεμενη με ειδοποιησεις ανοιχτες και στο wifi ολη μερα.και whatsapp & viber να τρεχουν αλλα χωρις χρηση.κλεισεις ελαχιστες σημερα.1-2.. με αυτη τη χρηση εγω ειμαι στο 50-60% καθε μερα.ενα απολα να αυξησω ειμαι στη μια μερα.αν μειωσω ειμαι στις 2.κατα ταλλα μιαμιση.

 

Εμενα παλι φιλε μου δεν δουλευει αυτο το widget και δεν ξερω γιατι

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι φιλε μου δεν δουλευει αυτο το widget και δεν ξερω γιατι

 

μιαωρα εφαγα για να δουλεψει.την εβαζα σε διαφορα επιπεδα,και πατουσα διπλο να μπει στο αυτοματο,τριπολο,ο,τι ναναι..με ειχε εκνευρισει τοσο πολυ που κατι τοοοοσο γελοιο δεν μπορουσε να το κανει και σε καποια φαση,επαιξε..εβαζα το δαχτυλο μου μπροστα απο τον αισθητηρα και μειωνε την φωτεινοτητα.οποτε το αφησα ετσι.παιχτο λιγο κ θα σου δουλεψει :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

:!Καλησπερα και απο εμενα ,το πρωτο μου android κινητο μετα το htc diamond με wm 6 , ΜΕΓΑΛΗ οθονη ρε παιδι μου .... μια ερωτηση πως μπορω να το κανω να παιρνει φωνητικες κλησεις ,στο htc παταγα ενα κουμπακι και ελεγα το ονομα που ηθελα να παρει και αυτο ηταν ....το ειχα βολευτει ......:rolleyes: ευχαριστω :D
Link to comment
Share on other sites

:!Καλησπερα και απο εμενα ,το πρωτο μου android κινητο μετα το htc diamond με wm 6 , ΜΕΓΑΛΗ οθονη ρε παιδι μου .... μια ερωτηση πως μπορω να το κανω να παιρνει φωνητικες κλησεις ,στο htc παταγα ενα κουμπακι και ελεγα το ονομα που ηθελα να παρει και αυτο ηταν ....το ειχα βολευτει ......:rolleyes: ευχαριστω :D

 

Καλημέρα σε όλους,

 

Το παραπανω θα ήθελα κι εγώ να το μάθω, μου έχει λείψει η φωνητική κλήση τύπου Τ39m (η καλύτερη που την κράτησαν και σε επόμενα μοντέλα). Αλήθεια, γιατί δεν την βάζουν στα δικά τους android τηλέφωνα ?

 

Να σας πώ για την αυτονομία τώρα, με την stock μπαταρία, και ακολουθώντας τον οδηγό επιβίωσης, με την χαμηλή χρήση που κάνω σε τηλεφωνήματα, και ένα μισάωρο την ημέρα internet, είμουνα στις 4 και κάτι μέρες.

 

Παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα μια μπαταρία (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πώ ποιά, οπότε δεν αναφέρω ποια), με 2700mAh, και από το περασμένο Σάββατο 10:10 το πρωί μέχρι αυτή τη στιγμή, με την ίδια χρήση που προανέφερα παραπάνω, είμαι στο 50%. Βέβαια μιλάμε για πρώτη φόρτιση, η πλήρησς εκτίμηση θα γίνει μετά από 15-20 πλήρεις κύκλους για να δούμε και την ποιότητα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο να μας το πεις αλλα θελουμε και λινκ ......

 

Mπορεις να ψαξεις αν οντως επιτρεπονται τα λινκ που νομιζω δεν παιζει προβλημα υπαρχει και 11000mAh μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο να μας το πεις αλλα θελουμε και λινκ ......

 

Μπορείς να ψάξεις στο xda, υπάρχουν πολλά νήματα, με γνώμες ανθρώπων που ήδη πήραν, εγώ εκεί έκανα το πρώτο ψάξιμο.

 

Mπορεις να ψαξεις αν οντως επιτρεπονται τα λινκ που νομιζω δεν παιζει προβλημα υπαρχει και 11000mAh μπαταρια.

 

Εγώ πήρα αυτήν που σου δίνει νέα βάση, μαζί με την μπαταρία και νέα θήκη μαζί. Παχαίνει το κινητό κατά 3,5 - 4 χιλιοστά, προσωπικά δεν με πειράζει μια και είναι από τη μάνα του πολύ λεπτό.

 

Υπάρχουν και άλλες που του προσθέτουν 2 και 3 εκατοστά.

 

Υπάρχουν και ξεχωριστές μπαταρίες με μεγάλες χωρητικότητες που απλά αντί να χρειαστεί να βάλεις το κινητό στην πρίζα, το συνδέεις με την μπαταρία και φορτίζεται από εκεί, αν δεν έχεις πρίζα. Μια τέτοια που φορτίζεται ηλιακά έχω ήδη πάρει παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι..ΕΙναι υπερβολικα μεγαλο σαν μεγεθος το κινητο?? Επισης ειναι ιδεα μου η το περιβλιμμα και τα κουμπια ειναι "φθηνοκατασκευη"? Σε εκθεσεις που το εχω δει τουλαχιστον ετσι μου μοιαζει διπλα στο Xperia S ή το Nokia Lumia 800, που εχουν απιστευτη ποιοτητα υλικων...Δεν ξερω σκεφτομαι να το παρω λογω Android μιας και δε μ'αρεσουν τα Samsung αλλα με χαλανε πολυ αυτοι οι 2 λογοι. Το μεγεθος δλδ και η ποιοτητα κατασκευης. Τι λετε? Α το θελω για δωρο για κοπελα σε ασπρο χρωμα οχι για μενα!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι..ΕΙναι υπερβολικα μεγαλο σαν μεγεθος το κινητο?? Επισης ειναι ιδεα μου η το περιβλιμμα και τα κουμπια ειναι "φθηνοκατασκευη"? Σε εκθεσεις που το εχω δει τουλαχιστον ετσι μου μοιαζει διπλα στο Xperia S ή το Nokia Lumia 800, που εχουν απιστευτη ποιοτητα υλικων...Δεν ξερω σκεφτομαι να το παρω λογω Android μιας και δε μ'αρεσουν τα Samsung αλλα με χαλανε πολυ αυτοι οι 2 λογοι. Το μεγεθος δλδ και η ποιοτητα κατασκευης. Τι λετε? Α το θελω για δωρο για κοπελα σε ασπρο χρωμα οχι για μενα!

 

δωρακι τετοιες εποχες?? :):):) μια χαρα σε βρισκω

εμενα το ειχε μια φιλη μου...σαν μεγεθος ειναι λιγακι μεγαλο αλλα αμα βολευει την κοπελα δεν τιθεται θεμα.....ενταξει δεν συγκρινετε με το lumia 800 σε ποιοτητα......αλλα και αυτο καλο ειναι....και αν θες οπωςδηποτε android πιστευω αξιζει....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι..ΕΙναι υπερβολικα μεγαλο σαν μεγεθος το κινητο?? Επισης ειναι ιδεα μου η το περιβλιμμα και τα κουμπια ειναι "φθηνοκατασκευη"? Σε εκθεσεις που το εχω δει τουλαχιστον ετσι μου μοιαζει διπλα στο Xperia S ή το Nokia Lumia 800, που εχουν απιστευτη ποιοτητα υλικων...Δεν ξερω σκεφτομαι να το παρω λογω Android μιας και δε μ'αρεσουν τα Samsung αλλα με χαλανε πολυ αυτοι οι 2 λογοι. Το μεγεθος δλδ και η ποιοτητα κατασκευης. Τι λετε? Α το θελω για δωρο για κοπελα σε ασπρο χρωμα οχι για μενα!

 

Όχι δεν είναι και τόσο μεγάλο,σιγουρα δεν είναι και τόσο βαρύ όπως το lumia 800,τα πλαστικα του είναι αρκετα ποιοτικά,με λίγη προσοχη όπως απαιτεί κι ενα κινητο δεν παθαίνει τίποτα,αν τωρα το πετάει χύμα στην τσάντα μαζι με κλειδιά η οτιδήποτε αλλο τότε όπως κάθε συσκευη κι αυτο θα πάθει κάτι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι και τόσο μεγάλο,σιγουρα δεν είναι και τόσο βαρύ όπως το lumia 800,τα πλαστικα του είναι αρκετα ποιοτικά,με λίγη προσοχη όπως απαιτεί κι ενα κινητο δεν παθαίνει τίποτα,αν τωρα το πετάει χύμα στην τσάντα μαζι με κλειδιά η οτιδήποτε αλλο τότε όπως κάθε συσκευη κι αυτο θα πάθει κάτι.

 

εγω θα προτιμουσα Lumia. με μια προυποθεση.οτι δεν τρελαινεται για εφαρμογες.αν ειναι να θελει πολλες πολλες εφαρμογες,σιγουρα με το arc θαχει επιλογες.αν θελει τα γνωστα-βασικα τοτε το lumia το θεωρω καλυτερο συνολο.1ον μαρεσει πιο πολυ.2ον ειναι πιο ποιοτικη κατασκευη.3ον ειναι τοσο μεγαλο ωστε να μην ειναι κουραστικο,ενω το arc υπαρχουν στιγμες που θα ηθελα ναναι ενα τικ πιο μικρο,σε μηκος, και τελος,λογω windows η Νοκια θα τα στηριξει αρκετα,κ μελλοντικα θα εχουν υποστηριξη.εδω ενα ice cream περιμενουμε και αυτο με το ζορι (μιλαω για επισημες εκδοχες παντα)..

4ον σε μερικα απλα το anroid εμενα μου σπαει τα νευρα..εχω συνηθισει απο νοκια που υπαρχουν ετοιμα ενω εδω θες εφαρμογες και δεν μαρεσει αυτο το για τα παντα εφαρμογες..(ασε που ετσι τρελαινεις τη μπαταρια..)

κατα ταλλα,και τα 2 ειναι πολυ ωραια κινητα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω και εγω κατι..ΕΙναι υπερβολικα μεγαλο σαν μεγεθος το κινητο?? Επισης ειναι ιδεα μου η το περιβλιμμα και τα κουμπια ειναι "φθηνοκατασκευη"? Σε εκθεσεις που το εχω δει τουλαχιστον ετσι μου μοιαζει διπλα στο Xperia S ή το Nokia Lumia 800, που εχουν απιστευτη ποιοτητα υλικων...Δεν ξερω σκεφτομαι να το παρω λογω Android μιας και δε μ'αρεσουν τα Samsung αλλα με χαλανε πολυ αυτοι οι 2 λογοι. Το μεγεθος δλδ και η ποιοτητα κατασκευης. Τι λετε? Α το θελω για δωρο για κοπελα σε ασπρο χρωμα οχι για μενα!

 

Για τέτοιες συζητήσεις καλύτερα να απευθυνθείς εδώ μιας και έχουμε ήδη αρχίσει να βγαίνουμε off topic στο παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα νεο για την αναβαθμιση;

 

Τον αλλο μήνα λογικά την παίρνουμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τον αλλο μήνα λογικά την παίρνουμε

 

Ευχαριστω.για πες μου ρε φιλε αξιζει το xperia s σε σχεση με το arc s; Ελεγα να το παρω αλλα δεν μου πολυαρεσει εξωτερικα. Για κανε ενα προχειρο vs αν θες.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.για πες μου ρε φιλε αξιζει το xperia s σε σχεση με το arc s; Ελεγα να το παρω αλλα δεν μου πολυαρεσει εξωτερικα. Για κανε ενα προχειρο vs αν θες.

 

χωρις να εχω δουλεψει το xperia S πολυ,μονο σε μαγαζια το ειδα,δε θα το επαιρνα,εκτος κ αν ηθελα τοσο πολυ επιδοσεις. TO arc S ειναι για μενα παντα ιδανικη αναλογια μεγεθους,παχους,επιδοσεων. Ειναι οριακα μεγαλο,αλλα το σωζει το μικρο του παχος,και ειναι κινητο που λογω ομορφιας του δεν θα το βαρεθεις ουτε σε 1 χρονο. Απο εκει και περα, οταν κατι ειναι καλυτερο στα χαρακτηριστικα δεν υπαρχει λογος να το συγκρινεις,ειναι θεμα δικων σου απαιτησεων. Το arc S το πηρα για να δοκιμασω το anroid (επειδη εκατσε επιδοτηση φυσικα) και επελεξα αυτο καθαρα και μονο γιατι κανει τα παντα (εννοω σε σχεση με τα αλλα και ως προς τις απαιτησεις μου) και ειναι το πιο ομορφο.Χαρακτηριστικα μια φιλη πηρε samsung (δε θυμαμαι μοντελο) επειδη απλα ηταν διπυρηνο,του εχει βαλει 150 εφαρμογες πανω,και χρησιμοποιει 5. Πραγματικα λοιπον,εδω που εχουν φτασει τα κινητα σημερα,με τοσο μικρες διαφορες,πιστευω οτι πρεπει να διαλεγουμε και αυτο που μας αρεσει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου σαυτο, εγω ημουν αναμεσα σαυτο και το gs2 πριν πεντε μηνες που το πηρα και το επελεξα γιατι το αλλο ειναι πολυ ασχημο ας ειναι καλυτερο και δεν το μετανιωσα, ειναι τρομερο αλλα θελει η γυναικα μου να τις παρω καλο κινητο και λεω να της το δωσω. Θα περιμενω το gs3 με την ελπιδα οτι θα ειναι διαφορετικο εξωτερικα απο το 2
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου σαυτο, εγω ημουν αναμεσα σαυτο και το gs2 πριν πεντε μηνες που το πηρα και το επελεξα γιατι το αλλο ειναι πολυ ασχημο ας ειναι καλυτερο και δεν το μετανιωσα, ειναι τρομερο αλλα θελει η γυναικα μου να τις παρω καλο κινητο και λεω να της το δωσω. Θα περιμενω το gs3 με την ελπιδα οτι θα ειναι διαφορετικο εξωτερικα απο το 2

 

εγω σου ειπα το σκεπτικο που θεωρω σωστο πλεον,και εφοσον οι απαιτησεις δεν ειναι υπερβολικες. προσωπικα χρησιμοποιω ποιο πολυ το Ν8 γιατι με βολευει (απλο-ευκολο) και τελεια καμερα..πολυ ανωτερη φωτογραφια απο το arc S,αλλα το 2ο μαρεσει πιο πολυ εμφανισιακα. οποτε θα σου ελεγα να το σκεφτεις ετσι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.για πες μου ρε φιλε αξιζει το xperia s σε σχεση με το arc s; Ελεγα να το παρω αλλα δεν μου πολυαρεσει εξωτερικα. Για κανε ενα προχειρο vs αν θες.

 

Κοιτα,τα χω και τα 2 και τα χρησιμοποιω.

Για μενα αξίζει το Xperia s,άσχετα οτι μου αρέσει και στο θέμα εμφάνισης,το arc βέβαια ειναι πιο μοντέρνο κατα την γνώμη μου,το Xperia s ειναι πιο συντηρητικό κάπως.

Η εμφάνιση ειναι κάτι αντικειμενικό,σαν το arc δεν υπάρχει αλλο android στο θέμα εμφάνισης.

Στο θέμα Αποκρισης μενου όμως ο επεξεργαστης του Xperia s κανει την διάφορα,όταν ας πούμε στο Xperia s πατάς να μπει gallery και ταυτόχρονα πατάς και στο arc s το πρώτο έχει ήδη μπει και έχει φορτώσει τις φωτογραφίες ενω το arc s ακόμα μπαίνει.

Galaxy s 2 δε θα έπαιρνα ξανα,το είχα 8 μηνες το έλιωσα και το βαρέθηκα πλέον...το arc s ειναι ακόμα μοδατο και τα παει ακόμα μια χαρα στο θέμα δυνατοτήτων.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@giorgos_dinamik

Σε 069 μόνο τα κινητά από Γερμανία αναβαθμίζονται οπότε αν δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία μην ασχολείσαι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@giorgos_dinamik

Σε 069 μόνο τα κινητά από Γερμανία αναβαθμίζονται οπότε αν δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία μην ασχολείσαι.

 

Από Γερμανία το έχω αγοράσει κ μένω εδώ..Την έκανα την ενημέρωση.δεν βρήκα κάτι το διαφορετικό όμως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...