Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα..Δεν ξερω αν σας εχει συμβει και εσας...Πριν ηθελα να αλλαξω φοντο και ειδα το εξης

Παταω συλλογη για να δω τις φοτο μου.Μεχρι εδω ολα οκ.Τις φοτο τις εχω σε φακελους και ολα κανονικα μεχρι και πριν.Ετσι οπως μπηκα για να διαλεξω φοτο ειδα οτι ολες οι φοτογραφιες ηταν ανακατεμενες σε διαφορους φακελους και τις μισες σχεδον ισως και ποιο λιγες δεν μου τις εμφανιζε κα8ολου...Τι εγινε στα καλα κα8ουμενα??

 

Εβγαλα την καρτα μνιμης και την εβαλα στο υπολογιστη.Εκει μου διχνει κανονικα τις φοτο οπως τις ειχα ξεχωρισει στους διαφορους φακελους!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια γιατι καθε φορα που κλειδωνει εξαναγκαζεις τον επεξεργαστη σε βιαιο τερματισμο των εφαργμογων που τρεχουν

 

Σε άκουσα και το αναίρεσα.

 

Σκέφτομαι να το κάνω root το τηλέφωνο, γιατί σκέφτομαι να ρίξω την συχνότητα της cpu στο 1.2GHz για περισσότερη οικονομία στην μπαταρία (έχω μια ψύχωση με την διάρκεια, το wave που είχα, με ανενεργό το 3G έφτανε 11 μέρες, με την μικρή χρήση που του έκανα). Να το κάνω από τώρα ή να περιμένω το παγωτάκι ?

Link to comment
Share on other sites

Σε άκουσα και το αναίρεσα.

 

Σκέφτομαι να το κάνω root το τηλέφωνο, γιατί σκέφτομαι να ρίξω την συχνότητα της cpu στο 1.2GHz για περισσότερη οικονομία στην μπαταρία (έχω μια ψύχωση με την διάρκεια, το wave που είχα, με ανενεργό το 3G έφτανε 11 μέρες, με την μικρή χρήση που του έκανα). Να το κάνω από τώρα ή να περιμένω το παγωτάκι ?

 

Eτσι ναι φιλαρακι μπορεις να παιξεις να μας πεις κ εντυπωσεις/αποδοσεις μετα κοιτα στα xda να κατατοπιστεις

Καποιος να εχει πειραματιστει μονο στα framework που αλλαζουν τα εικονιδια?γιατι με το toolbox pro αν κ με ξεκλειδωτω bootloader κ ροοτ αλλαζουν οταν τους καπνισει...

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό διάβασμα στους xda developers, κρίνω βιαστική οποιαδήποτε ενέργεια. Θα μεριμένω το παγωτάκι και μετά θα κρίνω.

 

Αλλωστε, μετά από ξήλωμα McAfee κλπ, 2 μέρες και 1 ώρα μέρα μετά από πλήρη φόρτιση και η μπαταρία είναι στο 61%, με λίγη χρήση ιντερνετ (εχθές) για να βρω κάποια πραγματάκια από το android market και να τα εγκαταστήσω. Καλά είναι για αρχή.

 

Αλλωστε αυτό που θα ήθελα είναι απλά η cpu να παίζει από 800 ΜHz - 1.2GHz, αλλά μπορεί να περιμένει για εγκατάσταση στο παγωτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό διάβασμα στους xda developers, κρίνω βιαστική οποιαδήποτε ενέργεια. Θα μεριμένω το παγωτάκι και μετά θα κρίνω.

 

Αλλωστε, μετά από ξήλωμα McAfee κλπ, 2 μέρες και 1 ώρα μέρα μετά από πλήρη φόρτιση και η μπαταρία είναι στο 61%, με λίγη χρήση ιντερνετ (εχθές) για να βρω κάποια πραγματάκια από το android market και να τα εγκαταστήσω. Καλά είναι για αρχή.

 

Αλλωστε αυτό που θα ήθελα είναι απλά η cpu να παίζει από 800 ΜHz - 1.2GHz, αλλά μπορεί να περιμένει για εγκατάσταση στο παγωτάκι.

 

αναλογα την χρηση που του κανει ο καθενας φυσικα αλλα για ιντερνετ κ να παιξεις κανενα παιχνιδι να περασει η ωρα σου δεν αντεχει

ρομ κ κερνελ ουτε εγω αλλαξα γιατι στα κοστομ τελειωνει ποιο γρηγορα η μπαταρια αλλα το ροοτ ειναι πολυ σημαντικο να πεταξεις της βλακειες που εχει μεσα η εταιρια κ το v6 κανει το κινητο ακομα ποιο γρηγορο αφου εχεις περισσοτερη ελευθερη μνημη

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1 μηνα συμβιωσης, νομιζω οτι βρηκα μια αιτια για την μεγαλη καταναλωση μπαταριας! ισως λοιπον φταιει το viber που ετρεχε συνεχεια ασχετως αν το ειχα ανοιχτο ή οχι.. εχοντας καταργησει την εφαρμογη του fb( εχω κανει αποσυνδεση και δεν την ανοιγω,οποτε δεν τρεχει) και το viber,καταφερα με BT ανοιχτο,wifi anoixto και συνδεδεμενο (τρεχω την whatsapp..) και ματιες στο internet απο opera mini, συν λιγα τηλεφωνα, να εχει 2 ημερες αυτονομια.. Γενικα λοιπον το συμπερασμα ειναι πως αν ασχολεισαι με το κιν τη μιση μερα ακομα κ αν δεν κανει κατι συγκεκριμενο,την τρωει την μπαταρια..αν παλι δεν εχεις ολες τις εφαρμογες ανοιχτες και απλα μπαινεις βλεπεις αυτο που θες και κλεινεις,τοτε 2 ημερες τις βγαζει!

 

μια απορια που εχω,οταν το φορτιζετε σας λεει 100% μετα? εγω το φορτιζω παντα κλειστο,κ παντα ενω εχει πεσει κατω απο 50%,και μολις το ανοιξω,ειναι απο 99% εως 94% η μπαταρια....πολυ λιγες φορες μουχει δωσει 100%..δεν ξερω αν παιζει ρολο,αν πχ δεν εχει φορτιστει σωστα,αλλα μηπως εχει καμια σχεση κ με αυτονομια?οποτε ηταν 100% εβγαλε τη μια μερα με πανω απο 50% ο,τι κ να εκανα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1 μηνα συμβιωσης, νομιζω οτι βρηκα μια αιτια για την μεγαλη καταναλωση μπαταριας! ισως λοιπον φταιει το viber που ετρεχε συνεχεια ασχετως αν το ειχα ανοιχτο ή οχι.. εχοντας καταργησει την εφαρμογη του fb( εχω κανει αποσυνδεση και δεν την ανοιγω,οποτε δεν τρεχει) και το viber,καταφερα με BT ανοιχτο,wifi anoixto και συνδεδεμενο (τρεχω την whatsapp..) και ματιες στο internet απο opera mini, συν λιγα τηλεφωνα, να εχει 2 ημερες αυτονομια.. Γενικα λοιπον το συμπερασμα ειναι πως αν ασχολεισαι με το κιν τη μιση μερα ακομα κ αν δεν κανει κατι συγκεκριμενο,την τρωει την μπαταρια..αν παλι δεν εχεις ολες τις εφαρμογες ανοιχτες και απλα μπαινεις βλεπεις αυτο που θες και κλεινεις,τοτε 2 ημερες τις βγαζει!

 

μια απορια που εχω,οταν το φορτιζετε σας λεει 100% μετα? εγω το φορτιζω παντα κλειστο,κ παντα ενω εχει πεσει κατω απο 50%,και μολις το ανοιξω,ειναι απο 99% εως 94% η μπαταρια....πολυ λιγες φορες μουχει δωσει 100%..δεν ξερω αν παιζει ρολο,αν πχ δεν εχει φορτιστει σωστα,αλλα μηπως εχει καμια σχεση κ με αυτονομια?οποτε ηταν 100% εβγαλε τη μια μερα με πανω απο 50% ο,τι κ να εκανα...

 

 

to viper τρεχει στο παρασκηνιο για αυτο τρωει μπαταρια κ εγω το εβγαλα κ ειδα ακομα ποιο πολυ βελτιωση κ σε εμενα οταν το φορτιζω μετα απο κανενα εικοσαλεπτο πεφτει στο 97% η μπαταρια χωρις καν να το ακουμπησω δεν ξερω που οφειλεται

Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει κανεις αυτη ?

http://forum.cyanogenmod.com/topic/32755-cyanogenmod-7-for-the-xperia-arc-v7102-24-oct-2011/

γουσταρω πολυ να την βάλω αλλα δεν ξερω αν εχει bugs.

Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει κανεις αυτη ?

http://forum.cyanogenmod.com/topic/32755-cyanogenmod-7-for-the-xperia-arc-v7102-24-oct-2011/

γουσταρω πολυ να την βάλω αλλα δεν ξερω αν εχει bugs.

 

για του DooMLoRD εχω ακουσει πολυ καλα σχολια την κοιταζω κ εγω κ εχει ακομα ποιο πολλα απο αυτη που λες

Link to comment
Share on other sites

to viper τρεχει στο παρασκηνιο για αυτο τρωει μπαταρια κ εγω το εβγαλα κ ειδα ακομα ποιο πολυ βελτιωση κ σε εμενα οταν το φορτιζω μετα απο κανενα εικοσαλεπτο πεφτει στο 97% η μπαταρια χωρις καν να το ακουμπησω δεν ξερω που οφειλεται

 

εγω εννοω οτι μολις το ανοιξω,κ δω κατευθειαν την ενδειξη,δεν ειναι 100%,αλλα πιο κατω..οχι μετα απο εικασελπτο...γιαυτο μου εκανε εντυπωση!οι φορτισεις που εχωκανει ειναι τελειες γενικα.δλδ παντα να πεσει κατω απο τη μεση εως σχεδον αδειο και κλειστο μεχρι να γεμισει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω εννοω οτι μολις το ανοιξω,κ δω κατευθειαν την ενδειξη,δεν ειναι 100%,αλλα πιο κατω..οχι μετα απο εικασελπτο...γιαυτο μου εκανε εντυπωση!οι φορτισεις που εχωκανει ειναι τελειες γενικα.δλδ παντα να πεσει κατω απο τη μεση εως σχεδον αδειο και κλειστο μεχρι να γεμισει..

 

εχεις δοκιμασει να βγαλεις την μπαταρια κανενα πεταλεπτο κ μετα να την βαλεις κ να το φορτισεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω εννοω οτι μολις το ανοιξω,κ δω κατευθειαν την ενδειξη,δεν ειναι 100%,αλλα πιο κατω..οχι μετα απο εικασελπτο...γιαυτο μου εκανε εντυπωση!οι φορτισεις που εχωκανει ειναι τελειες γενικα.δλδ παντα να πεσει κατω απο τη μεση εως σχεδον αδειο και κλειστο μεχρι να γεμισει..

 

ισχυει αυτο που λες γενικα..εγω βγαζω απο το φορτιστη.το αφηνω λιγακι και μετα το ξαναβαζω για κανα 15λεπτο ακομα..και τις περισσοτερες φορες ανοιγει με 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για του DooMLoRD εχω ακουσει πολυ καλα σχολια την κοιταζω κ εγω κ εχει ακομα ποιο πολλα απο αυτη που λες

το θεμα ειναι δουλευουν ολα με αυτη την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι δουλευουν ολα με αυτη την ρομ?

 

Aυτο πρεπει να μας το απαντησει καποιος που εχει βαλει αυτη την ρομ η καποια αλλη να επιλεξουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έκανα χθες αναβάθμιση μέσω sues στο κινητό γιατί είχε ένα πρόβλημα και έκτοτε όταν το συνδέω στο λάπτοπ το pc companion δεν το βρίσκει και το λάπτοπ το αναγνωρίζει σαν media player χωρίς καν να μου δείχνει τα αρχεία που έχει στην κάρτα. Ούτε root μπορώ να κάνω ούτε τίποτα, δεν απομονώνει την κάρτα κατά τη σύνδεση.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει κανεις αυτη ?

http://forum.cyanogenmod.com/topic/32755-cyanogenmod-7-for-the-xperia-arc-v7102-24-oct-2011/

γουσταρω πολυ να την βάλω αλλα δεν ξερω αν εχει bugs.

 

δεν αντεξα την δοκιμαζω τώρα!!

 

edit: δεν την τρεχει καν το arc s

κανει συνεχεια restart.

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω βοηθεια αν εχει καποιος απο εσας το setcpu να μου πει το προφιλε του για καλυτερα αποτελεσματα στην μπαταρια ευχαριστω

 

δεν αντεξα την δοκιμαζω τώρα!!

 

edit: δεν την τρεχει καν το arc s

κανει συνεχεια restart.

 

υστερα απο αρκετο διαβασμα φιλε μου δεν αξιζουν οι κοστομ ρομ κ κερνελ αν δεν βγουν μεγαλυτερης χωρητικοτητας μπαταριες

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται ροοτ η 0.62

 

μολις την εκανα!!

unlock bootloader

φλασαρα cwm και μετα απο εκει περασα το superuser!!

 

2. Enter recovery by command: fastboot -i 0x0fce boot recoveryARC.img

A recovery menu will appear in your phone.

3. Sets scripts assets: ENABLED

4. Flash RootXperia.zip via recovery. You have to copy RootXperia.zip to the SD card previously.

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330314

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

μολις την εκανα!!

unlock bootloader

φλασαρα cwm και μετα απο εκει περασα το superuser!!

 

2. Enter recovery by command: fastboot -i 0x0fce boot recoveryARC.img

A recovery menu will appear in your phone.

3. Sets scripts assets: ENABLED

4. Flash RootXperia.zip via recovery. You have to copy RootXperia.zip to the SD card previously.

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330314

 

 

δειτε!!

http://www.fullhd.gr/mobile/mobile-phones/11286-sony-ericsson-xperia-arc-s-android-ice-cream-sandwich-.html

Link to comment
Share on other sites

 

Οντως και εγω το εβαλα στο Pc companion και κατεβαινει!!δεν μου εβγαζε ειδοποιηση με το wifi ομως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω το πουλησα!! δεν το εχω σημερα το εστειλα με κουριερ!!

θα περιμενω στο ray που πήρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...