Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sony has just announced a new Sony Ericsson handset called the Xperia arc S at the IFA show in Germany. We have very few details for now apart from the fact that it will come with a 1.4GHz processor and will be available globally in October 2011. It’s safe to stay this one looks exactly like the Xperia arc but with more power under the hood. More firm details as we have them.

 

Sony Ericsson has published the official press release for the newly announced Xperia arc S (LT18i/LT18a). The handset is armed with a single core 1.4GHz chipset (MSM8255T) and will arrive with Android 2.3.4. Sony Ericsson claims that starting up the camera is 25% faster compared to the original 1GHz Xperia arc and web page rendering should be 20% quicker.

 

Apart from the chipset difference, all other specs/dimensions remain identical to the original Xperia arc. It will come with 512MB RAM and the Adreno 205 GPU. As part of the Android 2.3.4 update the handset will come with 3D Sweep Panorama, which we talked about last week, and Facebook inside Xperia 2.0 that allows you to share details about games and apps.

 

Sony also announced the Sony Entertainment Network that will allow Xperia customers to get access to over 10 million music tracks from the cloud based subscription Music Unlimited service and all the latest movie releases from the on-demand Video Unlimited service.

 

The Xperia arc S handset will be available globally from October 2011 and will come in five colours: Pure White, Midnight Blue, Misty Silver, Gloss Black and Sakura Pink. See below for the first promo pictures/videos along with video hands-on impressions from SE-First.

 

 

 

 

 

Πηγή:http://www.xperiablog.net/2011/08/31/xperia-arc-s-full-details-%E2%80%93-specs-pictures-videos-and-white-paper/

 

 

Edited by athanaso77
Ενημέρωση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με πρόλαβες!! Ήθελα να το αρχίσω εγώ το θέμα!! :P

Καλό φαίνεται, κύριες διαφορές:

> Επεξεργαστής χρονισμένος στα 1,4GHz

> 3D sweep panorama mode. Δηλ. Λήψη δυσδιάστατων φωτογραφιών και μετατροπή τους σε 3D.

Υπόσχονται κυκλογφορία παγκοσμίως τον Οκτώβριο, άντε να δούμε!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες!! Ήθελα να το αρχίσω εγώ το θέμα!! :P

Καλό φαίνεται, κύριες διαφορές:

> Επεξεργαστής χρονισμένος στα 1,4GHz

> 3D sweep panorama mode. Δηλ. Λήψη δυσδιάστατων φωτογραφιών και μετατροπή τους σε 3D.

Υπόσχονται κυκλογφορία παγκοσμίως τον Οκτώβριο, άντε να δούμε!

 

Ναναι καλα το twitter!! :p

το 1.4 ειναι πολλα υποσχομενο..οχι οτι με το 1 που εχει το arc,υπαρχει καποιο προβλημα..ελπιζω η τιμη του να μην ξεπερναει πολυ το κανονικο arc..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε 1g μνημη ram τουλαχιστον θα μπορουσε να σταθει πιο καλα στον ανταγωνισμο....χμμμ.....

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε 1g μνημη ram τουλαχιστον θα μπορουσε να σταθει πιο καλα στον ανταγωνισμο....χμμμ.....

Και αρκετά παραπάνω από την γελοία 320ΜΒ rom του Arc...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να βαλουν 1 γιγα ραμ.

Τοτε θα ανεβει πολυ σε τιμη και παραλληλα θα απαξιωσουν και τον κοσμο που εχει το απλο arc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το πρώτο post, σωστά νομίζεις.

και γιατι καποιος να παρει το s?επειδει ειναι λιγο πιο γρηγορο ενω το κανονικο τα σπαει?μετα το s θα βγει το xperia arc turbo?

Edited by kouf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε λεω, ωραίο το S... αλλά μου φαίνεται σαν μια βεβιασμένη κίνηση της S-E για να καλύψει το κενό από τις άλλες εταιρίες...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Δε λεω, ωραίο το S... αλλά μου φαίνεται σαν μια βεβιασμένη κίνηση της S-E για να καλύψει το κενό από τις άλλες εταιρίες...

 

αν αποφασισε με αυτην την κινηση να καλυψει το κενο αναμεσα στις αλλες εταιριες του χωρου,τοτε το χει χασει το παιχνιδι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=C0buHc_FNS8&feature=channel_video_title]Sony Ericsson Xperia Arc S Hands-On - YouTube[/ame] Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

και γιατι καποιος να παρει το s?επειδει ειναι λιγο πιο γρηγορο ενω το κανονικο τα σπαει?μετα το s θα βγει το xperia arc turbo?

 

Πέρα από αυτό, βγαίνει και σε καινούργια χρώματα όπως το λευκό που τα σπάει. Για κάποιον που δεν έχει το arc και θέλει να πάρει το S μπορεί να περιμένει λίγο....

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό άρχισε να κυκλοφορεί απ' ότι φαίνεται!! http://www.clove.co.uk/sony-ericsson-xperia-arc-s-pure-white Μπορώ να πώ πως δεν είναι κακή η τιμή του (€421.31 μαζί με έξοδα αποστολής) αν συγκρίνει μάλιστα κάποιος ότι στο συγκεκριμένο site είναι και 10 λίρες φθηνότερο από το απλό Arc.

Τώρα το μόνο που μένει είναι να δούμε τιμή όταν έρθει στο Ελλαδιστάν!

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σας, το πηρα σημερα (το λευκο φυσικα) ειναι πανεμορφο και παναλαφρο.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα γρηγορο στις εναλλαγες στο μενου και στην οθονη, η οθονη ειναι τελεια σε απεικονιση, στην πλοηγηση στο νετ γρηγορο σε σχεση με το χ10 που εχω και ο ηχος πολυ ανωτερος. καμερα και βιντεο για την ωρα δεν ασχοληθηκα, μονο με το 3d πανοραμα ασχοληθηκα λιγο ετσι να δω τη φαση αλλα δε λεει και τιποτα. το μονο κακο ειναι οτι εχει ενα σωρο αχρειαστες εφαρμογες.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

παιδες και εγω το εχω σε απρο! το χρωμα πρωτα απο ολα ειναι φανταστικο!!!!! απο λειτουργικη αποψη ειναι λιγο γρηγοροτερο απο το arc και η μπαταρια του κραταει πολυ καλα (ενα πραγμα που φοβομουν)! κατα τα αλλα ειναι το ιδιο με το arc. το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι οτι μου αρεσει τοσο πολυ που θα το κρατησω σιγουρα πανω απο βδομαδα. μεγαλο πλεονεκτημα αυτο για κινητο:lol::lol:

πιστευω οτι σχεδιαστικα δεν μπορει να συγκριθει μαζι του κανενα!

Link to comment
Share on other sites

παιδες και εγω το εχω σε απρο! το χρωμα πρωτα απο ολα ειναι φανταστικο!!!!! απο λειτουργικη αποψη ειναι λιγο γρηγοροτερο απο το arc και η μπαταρια του κραταει πολυ καλα (ενα πραγμα που φοβομουν)! κατα τα αλλα ειναι το ιδιο με το arc. το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι οτι μου αρεσει τοσο πολυ που θα το κρατησω σιγουρα πανω απο βδομαδα. μεγαλο πλεονεκτημα αυτο για κινητο:lol::lol:

πιστευω οτι σχεδιαστικα δεν μπορει να συγκριθει μαζι του κανενα!

 

Είναι όντως πανέμορφο, αλλά τα δυο μείον του για εμένα είναι τα μέτρια πλαστικά (που μετά από καιρό αρχίζουν να "παίζουν") και η οθόνη που πλέον έχει ξεπεραστεί σε ανάλυση. Αφού την έκαναν που την έκαναν την κίνηση δεν μπορούσαν να του χαρίσουν μια qHD;

Link to comment
Share on other sites

Λειπει και η μπροστινη καμερα που πλεον ειναι μαστ.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχει στο κατάλογο του Γερμανού στα 549E.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

από πιο κατάστημα; είναι ελληνικής εισαγωγής; έχει κάποιο customize για κάποιο από τα δίκτυα (cosmote, wind, vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Vodafone στα 479€. Άρα με μέγιστα εκεί γύρω θα κινηθεί. Αν και μέχρι τα χριστούγεννα θεωρώ ότι θα πέσει η τιμή του, όπως έγινεε και με το arc.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για να έχουν βάλει το Arc ως μη διαθέσιμο απόθεμα η πολιτική τους είναι να προωθήσουν το S. Ελεύθερη αγορά είναι οπότε δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις κάτι ως σωστό και λάθος. Τα νήματα κινεί το κέρδος και το συμφέρον. (καλώς ή κακώς)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...