Jump to content

Honor (U8860)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιο τηλεφωνο σε γενικες γραμμες (αν και τεχνολογικα ειναι λιγο πισω πλεον για την τιμη των 290 ευρω).

Το πισω γυαλιστερο πλαστικο καπακι δεν μου αρεσει, υποθετω οτι θα γρατζουνιζεται πολυ ευκολα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτελευταία βδομάδα του Φεβρουαρίου και ακόμα τίποτα από την Wind.

Εντωμεταξύ κάθε βδομάδα που περνάει τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου γίνονται όλο και πιο πολύ παρωχημένα και η αναμενόμενη τιμή του φαντάζει όλο και περισσότερο μεγαλύτερη απ'όσο πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

ελεος πια μη σωσουν και το φερουν οι @@@@@@@ Edited by al3x1k0
ελλεοςν--->ελεος, τι--->το

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια τι γινεται με το κινητο? μολις το ειδα και μου άρεσε πολύ εχει κυκλοφορήσει στην ελλαδα?? το έχει αγορασει κανείς για να μας πει εντυπώσεις?? επισης είδα στο site της huaweii το vision. έχει ερθει αυτό στην ελλάδα? προκειται να έρθει??
Link to comment
Share on other sites

Huawei Honor, Το έφερε αποκλειστικά η WIND με τιμή 299 ευρώ

 

Κάλιο αργά παρά ποτέ λέει ο σοφός λαός μας και το Huawei Honor (TechblogTV) κυκλοφόρησε επιτέλους στη χώρα μας. Από Δεκέμβριο πήγαμε Ιανουάριο και φτάσαμε στο Μάρτιο με τη WIND να το έχει αποκλειστικότητα στο δίκτυό της με τιμή 299 ευρώ. Το Huawei Honor έρχεται με οθόνη 4 ίντσες, μονοπύρηνο επεξεργαστή 1.4GHz, μνήμη RAM 512MB και κάμερα 8 Megapixel.

 

http://techblog.gr/mobile/huawei-honor-wind-299-euro-63222/

Link to comment
Share on other sites

Μονοπύρηνο με αυτή την τιμή? Απατο θα παει.Προβλέπω σε 1-2 μήνες να εχει πεσει στα 249ε
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ένα review εδώ. Νομίζω ότι η συσκευή αξίζει τα λεφτά της, εφόσον πλέον δεν παίζει κανένα ρόλο το brand name. Ποιος νοιάζεται για τον διπύρηνο, αν με τον ένα πυρήνα κάνει το ίδιο καλά την δουλειά του; Άλλωστε η αυτονομία είναι ένας σημαντικός παράγοντας για να επιλέξεις κινητό. Προσωπικά έκανα ήδη προπαραγγελία http://www.wind.com.gr/gr/forms/pre-order-Huawei-Honor/ και περιμένω να μου έρθει, μαζί με δώρο το Ginius Driver. Όταν το παραλάβω με το καλό, θα σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το review ειναι απο στις 17 Νοε 2011 και μεχρι τωρα εχουν περασει 5 μηνες και 299 ευρω ειναι παρα πολλα για ενα ξεπερασμενο κινητο!

Huaweiakias ειμαι και'γω (Χ5)αλλα για το honor ουτε σεντ παραπανω απο 199 δεν θα εδινα σημερα απο την στιγμη που μπορω να αγορασω το LG Optimus 2X η το Motorola Atrix με 289 η το Sony Ericsson Xperia Arc S me 329 ευρω!

MΕ 193 ευρω παιρνει κανεις το alcatel 995 http://direkt.jacob-computer.de/_artnr_1280338.html?ref=103που εχει παρομια specs εκτος της 8ρας καμερας εναντι της 5αρας και την μικροτερη μπαταρια του alcatel που ειναι 1500 εναντι των 1900 του honor αλλα το αlcatel εχει μεγαλυτερη οθονη και hdmi θυρα!

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4661&idPhone2=4197

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το review ειναι απο στις 17 Νοε 2011 και μεχρι τωρα εχουν περασει 5 μηνες και 299 ευρω ειναι παρα πολλα για ενα ξεπερασμενο κινητο!

Huaweiakias ειμαι και'γω (Χ5)αλλα για το honor ουτε σεντ παραπανω απο 199 δεν θα εδινα σημερα απο την στιγμη που μπορω να αγορασω το LG Optimus 2X η το Motorola Atrix με 289 η το Sony Ericsson Xperia Arc S me 329 ευρω!

MΕ 193 ευρω παιρνει κανεις το alcatel 995 http://direkt.jacob-computer.de/_artnr_1280338.html?ref=103που εχει παρομια specs εκτος της 8ρας καμερας εναντι της 5αρας και την μικροτερη μπαταρια του alcatel που ειναι 1500 εναντι των 1900 του honor αλλα το αlcatel εχει μεγαλυτερη οθονη και hdmi θυρα!

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4661&idPhone2=4197

 

To Motorola δεν το έχω βρει κάπου διαθέσιμο, το LG Optimus 2X το ίδιο (μιλάω πάντα σε αυτή την τιμή), για το Alcatel δεν μπαίνω καν στη σύγκριση (τα specs στη προκειμένη δεν μου λένε τίποτα) και για το Xperia Arc S μιλάμε για ένα μοντέλο που λόγω ηλικίας και κακής εμπορικής πορείας έχει απαξιωθεί. Εξ' ου και έπεσε η τιμή του... Κάποιοι κάτοχοι του σίγουρα θα θρηνούν τα χρήματα που έχασαν εν μια νυκτί.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση μερικών ωρών έχω να παρατηρήσω ότι συμπεριφέρεται άριστα,είναι το ίδιο γρήγορο με το rzr που χρησιμοποιώ μπορώ να πω ότι υστερεί σε οθόνη(λογικό,άλλη κατηγορία τιμής) η ταχύτητά του είναι πάρα πολύ καλή,δεν μου παρουσίασε το παραμικρό κόλλημα και γενικά πιστεύω ότι τα πάει πολύ καλά.Σχετικά με το καπάκι μπαταρίας που διάβασα από έναν φίλο παραπάνω δεν είναι γυαλιστερό,αλλά κάτι που με χάλασε είναι ότι θυμίζει πολύ έντονα iphone4.Αυτά για την ώρα. Edited by wind_chrysoupoli
αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μέρα και για μένα με το τουμπανάκι. (115 euro με επιδότηση)Και όπως καταλαβαίνετε απο τις 8 το βράδυ που το έβγαλα απο πρίζα για περίπου 5-6 ώρες ασχολήθηκα αρκετά.Πρώτη εντυπωση? Μπαταριααααααααρα και σίγουρα θα είναι ακόμα καλύτερη μετα απο μερικούς κύκλους φόρτισης.Γρήγορο,σταθερό και συμφωνώ με τον προηγούμενο αναφοτικά με την οθόνη.Περίμενα λίγο καλύτερα χρώματα, παντως είναι ικανοποιητική. Μπροστά μοιάζει με iphone 4 και πίσω με 3 .....αυτά προς το παρόν

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Καλό το ότι πάει καλά και έχει επαρκή μπαταρία.

 

H τιμή αυτή την στιγμή είναι πολύ τσιμπιμένη για 4 ίντσες και μονοπύρηνο...

Όταν βγήκε το Χ5 δεν υπήρχε ανταγωνιστής σε αυτά τα λεφτά και γι'αυτό πούλησε καλά.

Τώρα όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Η voda έχει τρελαθεί να πουλάει experia neo V, στην τηλεφωνική υποστήριξη της cosmote όλοι κράζουν που δεν υπάρχει αντίστοιχο εκεί και ταυτόχρονα σε αλυσίδες ή site καταστημάτων τα μονοπύρηνα 4 ιντσα επώνυμα είναι στα κοντά στα 250.

 

Για να μη μιλήσω για την υποστήριξη της Huawei, καθώς είμαι ιδιοκτήτης x5. Aς είναι καλά ο dzo και η τρελή Aurora ICS!!!

 

Μόνο με επιδότηση αξίζει.

 

Αλλά τουλάχιστον για μένα ποτέ ξανά ΧΑΒΑΙ :lol:

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ένα review εδώ. Νομίζω ότι η συσκευή αξίζει τα λεφτά της, εφόσον πλέον δεν παίζει κανένα ρόλο το brand name. Ποιος νοιάζεται για τον διπύρηνο, αν με τον ένα πυρήνα κάνει το ίδιο καλά την δουλειά του; Άλλωστε η αυτονομία είναι ένας σημαντικός παράγοντας για να επιλέξεις κινητό. Προσωπικά έκανα ήδη προπαραγγελία http://www.wind.com.gr/gr/forms/pre-order-Huawei-Honor/ και περιμένω να μου έρθει, μαζί με δώρο το Ginius Driver. Όταν το παραλάβω με το καλό, θα σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου :)

 

Δεν ξέρω άμα πρόσεξε κανείς στο review αλλά η μπαταρία του χονορ σχεδιαστικά μοιάζει ίδια με του x5.και απο κωδικους το μονο που αλλαζει ειναι ενα γραμμα (ΗΒ5F1 vs HB4F1).λετε να ταιριαζει στο x5 μας και να βρεθουμε με μπαταριουλα 1900mh?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άμα πρόσεξε κανείς στο review αλλά η μπαταρία του χονορ σχεδιαστικά μοιάζει ίδια με του x5.και απο κωδικους το μονο που αλλαζει ειναι ενα γραμμα (ΗΒ5F1 vs HB4F1).λετε να ταιριαζει στο x5 μας και να βρεθουμε με μπαταριουλα 1900mh?? :confused:

 

Auτό είναι πραγματικά ενδιαφέρον αλλά μόνο με άμεση δοκιμή σε Χ5 θα μας λύσει την απορία...

Μπορεί το μέγεθος να είναι διαφορετικό.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Auτό είναι πραγματικά ενδιαφέρον αλλά μόνο με άμεση δοκιμή σε Χ5 θα μας λύσει την απορία...

Μπορεί το μέγεθος να είναι διαφορετικό.

 

Δεν ταιριάζει η μπαταρία παιδιά,το δοκιμασα...

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταιριάζει η μπαταρία παιδιά,το δοκιμασα...

 

E ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό...:p

Κρίμα.

 

Ευχαριστούμε πάντως colin.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλό το ότι πάει καλά και έχει επαρκή μπαταρία.

 

H τιμή αυτή την στιγμή είναι πολύ τσιμπιμένη για 4 ίντσες και μονοπύρηνο...

Όταν βγήκε το Χ5 δεν υπήρχε ανταγωνιστής σε αυτά τα λεφτά και γι'αυτό πούλησε καλά.

Τώρα όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Η voda έχει τρελαθεί να πουλάει experia neo V, στην τηλεφωνική υποστήριξη της cosmote όλοι κράζουν που δεν υπάρχει αντίστοιχο εκεί και ταυτόχρονα σε αλυσίδες ή site καταστημάτων τα μονοπύρηνα 4 ιντσα επώνυμα είναι στα κοντά στα 250.

 

Για να μη μιλήσω για την υποστήριξη της Huawei, καθώς είμαι ιδιοκτήτης x5. Aς είναι καλά ο dzo και η τρελή Aurora ICS!!!

 

Μόνο με επιδότηση αξίζει.

 

Αλλά τουλάχιστον για μένα ποτέ ξανά ΧΑΒΑΙ :lol:

 

Όλοι έχουμε ατυχή παραδείγματα. Το σίγουρο είναι ότι το Honor στα λεφτά αυτά σου δίνει έναν ταχύτατο επεξεργαστή, κορυφαία αυτονομία και σταθερότητα που δεν τη βρίσκεις στα 300 ευρώ. Βασικά πληρώνεις το πακέτο. Παίζει απροβλημάτιστα και δεν πρόκειται να σε προβληματίσει σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε ατυχή παραδείγματα. Το σίγουρο είναι ότι το Honor στα λεφτά αυτά σου δίνει έναν ταχύτατο επεξεργαστή, κορυφαία αυτονομία και σταθερότητα που δεν τη βρίσκεις στα 300 ευρώ. Βασικά πληρώνεις το πακέτο. Παίζει απροβλημάτιστα και δεν πρόκειται να σε προβληματίσει σε βάθος χρόνου.

 

" Αυτονομια" ;;;

 

Εισαι κατοχος η ετσι το λες ;

Link to comment
Share on other sites

Oύτε το ένα, ούτε το άλλο! Απλά, αν δείς όλα τα πόστς του, θα δείς ότι τα επαγγελματικά του συμφέροντα περιστρέφονται γύρω από τη Wind! ;)

 

Μπράβο βρε, με ανακάλυψες!

 

Για την αυτονομία φίλε vairas5770 μιλάω από προσωπική εμπειρία. Ότι θέλεις μπορείς να με ρώτησεις σχετικά με τη συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε, με ανακάλυψες!

 

Για την αυτονομία φίλε vairas5770 μιλάω από προσωπική εμπειρία. Ότι θέλεις μπορείς να με ρώτησεις σχετικά με τη συσκευή. :)

 

ΠΑΙΔΙΑ ηρεμια δεν θελω να μαλωσετε . Λοιπον ερωτηση...

 

Η οθονη ειναι Gorilla ; Αντεχει δηλαδη ;

Link to comment
Share on other sites

Εσένα σε περνάει δηλαδή σκέψη να στάξεις τρία κατοστάρικα για Honor;;; :dash: Για δημοσιοποίησε το σκεπτικό σου στους διαξιφισμούς....!!! :p

 

Tα προϊόντα με Gorilla Glass αναφέρονται στη σελίδα του κατασκευαστή του! Δε θα εκπλαγείς από την απουσία της Huawei!

http://www.corninggorillaglass.com/#products-with-gorilla

 

εμενα με βολευει η μπαταρια του και θα τα σκασω. Καλυτερα αυτο παρα να παρω sony S π.χ και να τελειωνει η μπαταρια σε 3 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

εμενα με βολευει η μπαταρια του και θα τα σκασω. Καλυτερα αυτο παρα να παρω sony S π.χ και να τελειωνει η μπαταρια σε 3 ωρες.

 

Υπολόγιζε δυο γεμάτες ημέρες χρήσης για ένα χρήστη που έχει 200 ευρώ το μήνα λογαριασμό κινητού. Ένα καλό επίσης που δεν γράφεται πουθενά είναι ότι το σήμα και το πακέτο ακουστικό-μικρόφωνο είναι εξαιρετικά. Βασικά αυτό που μου αρέσει με το Honor είναι ότι δεν σου πουλάει το όνομα αλλά το hardware ;) Όσον αφορά στο Motorola που λέει ο haki συμφωνώ και εγώ ότι είναι καλό κινητό, αλλά εκτός του ότι είναι end of life, είναι πιο αργό από το honor, ενώ το interface του είναι πολύ αμερικάνικο, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα.

 

Γενικά έχω σε θήκη τη συσκευή οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη για το αν γδέρνεται εύκολα η οθόνη. Ελπίζω πως όχι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και τα ΤΕΣΤ για εμενα ειναι βλακιες σε ευχαριστω για το Λινκ :)

 

Θα μας πει την αποψη του ο χρηστης :)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, έχω εταιρικό νούμερο και παίζει να μιλάω το ίδιο με εσένα. Θα στο βγάλει το 24ώρο για πλάκα. Στο εγγυώμαι :) Όσο για τα αρνητικά του, είναι το καπάκι πίσω που έχει αρχίσει να ψιλοπαίζει και μου τη δίνει, είναι η οθόνη που με κουράζει λόγω χαμηλής ανάλυσης (854x480 pixels) και θα έλεγα και το λειτουργικό, αλλά αυτό προσπέρασε το εφόσον σε κανένα μήνα θα έχουμε επίσημα το update σε ICS.

 

Για την χαμηλη αναλυση δεν με χαλαει-στα 37 ηδη δεν βλεπω καλα απο τα πολλα παιχνιδια με τις βδομαδες στην Amiga >

Το καπακι ενταξει με χαλαει αλλα θα το κρατησω μεχρι να βγει το GS 3 Λογικα...Δηλαδη κανα 2 μηνες μεχρι να βγουν στη φορα τα προβληματα που GS 3 να τα λυσουν κτλ.

 

Για το update..Δεν νομιζω να ερθει τοσο γρηγορα !! χα χα ! Παω να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor (U8860)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...