Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πολύ να το έχω συνδέσει 1-2 φορές στο λάπτοπ και δεν θυμάμαι. Μάλλον. Θα ενσωματώσω και μια φωτογραφία σε λίγο.

 

To έκανα: https://lh5.googleusercontent.com/-r4De0es9_-g/UKJouOvOvkI/AAAAAAAABG8/JmpnXeS0_ks/w1061-h663-p-k/Screenshot_2012-11-13-16-32-53.jpg

Edited by nikosal
pic added

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να δώσω συνέχεια: Το Χ στην μπαταρία (βλ. φωτογραφία παραπάνω) εξακολουθεί.

 

Αν όμως κλείσω το ταμπ και το βάλω να φορτίσει, τότε δείχνει τη μεγάλη οριζόντια μπαταρία να είναι στο... 100% (που είναι λάθος, γιατί μόλις εκείνη τη στιγμή ξεκινά -υποτίθεται- η φόρτιση) και αν ανοίξω το ταμπ εξακολουθεί να πιστεύει ότι είμαι στο 100%. Αν όμως βάλω ξανά το φορτιστή, εμφανίζεται το Χ.

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα software; Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι σαν reset στην μπαταρία;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Εχω το 7500 και θελω να εγκαταστησω προγραμμα πλοηγησης. Ποιο θα προτεινατε; Εχω ιδιαιτερη συμπαθεια στο IGO αλλα εχω ακουσει οτι δεν λειτουργει λογω της αναλυσης της οθονης του tablet. Tην βοηθεια σας παρακαλω...

Ευχαριστω εκ των προτερων

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Να δώσω συνέχεια: Το Χ στην μπαταρία (βλ. φωτογραφία παραπάνω) εξακολουθεί.

 

Αν όμως κλείσω το ταμπ και το βάλω να φορτίσει, τότε δείχνει τη μεγάλη οριζόντια μπαταρία να είναι στο... 100% (που είναι λάθος, γιατί μόλις εκείνη τη στιγμή ξεκινά -υποτίθεται- η φόρτιση) και αν ανοίξω το ταμπ εξακολουθεί να πιστεύει ότι είμαι στο 100%. Αν όμως βάλω ξανά το φορτιστή, εμφανίζεται το Χ.

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα software; Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι σαν reset στην μπαταρία;

Κάνε ένα battery calibration άμα είσαι root. Πολύ πιθανό όμωςνα τα εέχει παίξεικαι η μμπαταρία. Πως το φορτιζες? Με μισό γεμάτημμπαταρία? Με μισόαάδεια? Με άδεια? Το είχες συνέχεια στη μπριζα?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Εχω το 7500 και θελω να εγκαταστησω προγραμμα πλοηγησης. Ποιο θα προτεινατε; Εχω ιδιαιτερη συμπαθεια στο IGO αλλα εχω ακουσει οτι δεν λειτουργει λογω της αναλυσης της οθονης του tablet. Tην βοηθεια σας παρακαλω...

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υπάρχει θέμα στην ενότητα Android για τέτοιες συζητήσεις, εδώ είναι εκτός θέματος.

 

Να δώσω συνέχεια: Το Χ στην μπαταρία (βλ. φωτογραφία παραπάνω) εξακολουθεί.

 

Αν όμως κλείσω το ταμπ και το βάλω να φορτίσει, τότε δείχνει τη μεγάλη οριζόντια μπαταρία να είναι στο... 100% (που είναι λάθος, γιατί μόλις εκείνη τη στιγμή ξεκινά -υποτίθεται- η φόρτιση) και αν ανοίξω το ταμπ εξακολουθεί να πιστεύει ότι είμαι στο 100%. Αν όμως βάλω ξανά το φορτιστή, εμφανίζεται το Χ.

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα software; Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι σαν reset στην μπαταρία;

 

Κάνε ένα factory reset, και αν εξακολουθείς να βλέπεις το x θέλει service το tab.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα battery calibration άμα είσαι root.

 

Δεν είμαι, ως τώρα. Κοίταξα στο αρχικό ποστ που νόμιζα ότι υπάρχουν οι οδηγίες κατά πάγια τακτική και δεν είναι εκεί. Σε ποια σελίδα κοιτώ για οδηγίες rooting;

 

ΥΓ. Βλέπω στο play και εφαρμογές για calibration μπαταρίας που δεν απαιτούν root. Υπάρχει λόγος που λες να δοκιμάσω εκείνες που το απαιτούν;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι, ως τώρα. Κοίταξα στο αρχικό ποστ που νόμιζα ότι υπάρχουν οι οδηγίες κατά πάγια τακτική και δεν είναι εκεί. Σε ποια σελίδα κοιτώ για οδηγίες rooting;

 

ΥΓ. Βλέπω στο play και εφαρμογές για calibration μπαταρίας που δεν απαιτούν root. Υπάρχει λόγος που λες να δοκιμάσω εκείνες που το απαιτούν;

 

Το λεγόμενο battery calibration δεν κάνει τίποτα, έχει αποδειχτεί placebo. Πάντως αν θες να γίνεις ροοτ κοίτα στην ενότητα Οδηγοί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος ενός galaxy tab P7500. Ας υποθέσουμε ότι θέλω να βάλω την έκδοση ICS official της βαλτικής την LP6. Μου είπατε η εγγύηση χάνεται. Αν διαπιστώσω κάποιο θέμα με την μπαταρία όπως λένε οι περισσότεροι που το κάναν ή αν για κάποιο λόγο πάθει κάτι και θέλω να χρησιμοποιήσω την εγγύηση, μπορώ να το γυρίσω στο αρχικό original honeycomp?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος ενός galaxy tab P7500. Ας υποθέσουμε ότι θέλω να βάλω την έκδοση ICS official της βαλτικής την LP6. Μου είπατε η εγγύηση χάνεται. Αν διαπιστώσω κάποιο θέμα με την μπαταρία όπως λένε οι περισσότεροι που το κάναν ή αν για κάποιο λόγο πάθει κάτι και θέλω να χρησιμοποιήσω την εγγύηση, μπορώ να το γυρίσω στο αρχικό original honeycomp?

 

Ναι μπορείς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό. Έχω βάλει της βαλτικης, αλλά η μπαταρία δεν παλεύεται και θέλω να το γυρίσω σε Honeycomb μέχρι να βγει η ΟΤΑ ICS.

Αν μπορούσε κάποιος να μας πει πως γίνεται θα ήμουν υπόχρεος...

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρελό ότι μήνες τώρα έχει βγει η OTA ICS σε δεκάδες χώρες (εμένα μου έχει έρθει, γιατί είχα αγοράσει το τάμπλετ απ' έξω) και στην Ελλάδα δεν την έχουν στείλει. Θαρρείς και την κουβαλάνε στους ώμους, δυο κιλά το μεγαμπάιτ.

 

Μήπως να άρχιζαν επιστολές διαμαρτυρίας στην κεντρική Samsung? Θέλουν πραγματικά να αγοράσουμε ξανά προϊόν τους; Δεν καταλαβαίνουν ότι θα έχουν την τύχη της HTC, που όποιος αγοράσει κινητό της ξέρει ότι θα μείνει τρία λειτουργικά πίσω;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρελό ότι μήνες τώρα έχει βγει η OTA ICS σε δεκάδες χώρες (εμένα μου έχει έρθει, γιατί είχα αγοράσει το τάμπλετ απ' έξω) και στην Ελλάδα δεν την έχουν στείλει. Θαρρείς και την κουβαλάνε στους ώμους, δυο κιλά το μεγαμπάιτ.

 

Μήπως να άρχιζαν επιστολές διαμαρτυρίας στην κεντρική Samsung? Θέλουν πραγματικά να αγοράσουμε ξανά προϊόν τους; Δεν καταλαβαίνουν ότι θα έχουν την τύχη της HTC, που όποιος αγοράσει κινητό της ξέρει ότι θα μείνει τρία λειτουργικά πίσω;

 

Μιλαμε οτι η Samsung Hellas ειναι τραγικη στο θεμα αναβάθμισης...Σε λιγο θα βγει το Tab III και εμεις ακομα θα περιμενουμε το παγωτο στο Ι!!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι τρελό ότι μήνες τώρα έχει βγει η OTA ICS σε δεκάδες χώρες (εμένα μου έχει έρθει, γιατί είχα αγοράσει το τάμπλετ απ' έξω) και στην Ελλάδα δεν την έχουν στείλει. Θαρρείς και την κουβαλάνε στους ώμους, δυο κιλά το μεγαμπάιτ.

 

Μήπως να άρχιζαν επιστολές διαμαρτυρίας στην κεντρική Samsung? Θέλουν πραγματικά να αγοράσουμε ξανά προϊόν τους; Δεν καταλαβαίνουν ότι θα έχουν την τύχη της HTC, που όποιος αγοράσει κινητό της ξέρει ότι θα μείνει τρία λειτουργικά πίσω;

 

Παντώς εγώ εάν θέλετε να κάνουμε κίνηση , προσυπογράφω επιστολή προς sam επώνυμα και με s/n του tab ποποιαδήποτε σωστά γραμμένη επιστολή διαμαρτυρίας για το θέμα αυτό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Έχουμε το how to??

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό. Έχω βάλει της βαλτικης, αλλά η μπαταρία δεν παλεύεται και θέλω να το γυρίσω σε Honeycomb μέχρι να βγει η ΟΤΑ ICS.

Αν μπορούσε κάποιος να μας πει πως γίνεται θα ήμουν υπόχρεος...

 

http://www.hotfile.com/dl/142846315/e26d053/P7500XWKL1_P7500OXXKK4_EUR.zip.html (password: samfirmware.com)

 

Eδώ η τελευταία ελληνική honeycomb. Φλασάρετε με Odin 1.85. Oδηγίες έχει εδώ (το πρώτο βήμα), μόνο που αντί για το αρχείο της ics βάζετε το παρπάνω της hc.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω θέμα με την μπαταρία μου, οπότε κάνω μια ανασκόπηση προσθέτοντας νέες παρατηρήσεις, μήπως υπάρξει κάποια ιδέα.

 

* Η μπαταρία έχει διαρκώς ένα κόκκινο Χ πάνω της, είτε φορτίζει, είτε όχι

* Όταν συνδέσω το φορτιστή, φορτίζει κανονικά αλλά...

* Τη στιγμή της σύνδεσης δεν ανάβει η οθόνη (αν είναι σβηστή) όπως θυμάμαι ότι γινόταν προηγουμένως. Πολύ βασικό αυτό, μου δείχνει ότι κάτι συμβαίνει. Θυμάμαι καλά ότι ανάβει η οθόνη μόλις βάλουμε το καλώδιο φόρτισης, ε; Και κάνει και ένα ήχο, ένα κλικ.

* Στις ρυθμίσεις / μπαταρία, πιστεύει ότι είμαι με μπαταρία 4 ημέρες Χ ώρες Ψ λεπτά κλπ. ενώ όπως θυμάμαι προηγουμένως αν το έβαζα για φόρτιση ο χρόνος μηδένιζε. Ή μήπως και πάλι δεν θυμάμαι καλά; Ας βοηθήσει κάποιος. Edit: Και ο χρόνος που αναγράφει δεν αλλάζει!

* Στην ίδια οθόνη, δηλ. ρυθμίσεις - μπαταρία, ενώ το tab φορτίζει (και πράγματι φορτίζει... παρακολουθώ το επίπεδο της μπαταρίας να ανεβαίνει από 40 -> 75% σε μια ώρα και κάτι) αυτό γράφει «αποφόρτιση». Μα τι στην ευχή γίνεται; Δεν θυμάμαι και πάλι καλά, ότι έπρεπε να γράφει «φορτίζει» ή κάτι τέτοιο; Edit: Και το πλέον κουφό: Όταν βγάζω το φορτιστή από το tab τότε εκεί γράφει «φόρτιση (A/C)! Μα τι γίνεται, αναγράφει το αντίθετο από ό,τι συμβαίνει στην πραγματικότητα;

* Στις ρυθμίσεις / επιλογές προγραμματιστή πάω να τσεκάρω το debbuging και δεν με αφήνει, ισχυριζόμενο ότι το usb καλώδιο είναι συνδεδεμένο, ενώ δεν είναι! Τι στην ευχή; (πάλι...)

* Στο kies δεν βλέπει τη συσκευή. Γενικώς τα windows δεν αντιλαμβάνονται ότι έχει συνδεθεί κάτι στο laptop. Από ό,τι πάντως διάβασα στον οδηγό, το kies είναι απαραίτητο μόνο για να περάσει οδηγούς στα windows. Θα καταφέρω να κάνω rooting, παρόλα αυτά;

 

Πάντως: Δεν έχω άμεσο πρόβλημα, αφού η ταμπλέτα φορτίζει, αν και το κόκκινο Χ είναι ενοχλητικό, ε;

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

http://www.hotfile.com/dl/142846315/e26d053/P7500XWKL1_P7500OXXKK4_EUR.zip.html

 

Eδώ η τελευταία ελληνική honeycomb. Φλασάρετε με Odin 1.85. Oδηγίες έχει εδώ (το πρώτο βήμα), μόνο που αντί για το αρχείο της ics βάζετε το παρπάνω της hc.

 

Σε ευχαριστώ!

Μετά θα το βλέπει κανονικά στο ΚΙΕΣ ,και όοοοταν έρθει η ICS θα μου την εμφανίσει ΟΤΑ κανονικά,ε?

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω θέμα με την μπαταρία μου, οπότε κάνω μια ανασκόπηση προσθέτοντας νέες παρατηρήσεις, μήπως υπάρξει κάποια ιδέα.

 

* Η μπαταρία έχει διαρκώς ένα κόκκινο Χ πάνω της, είτε φορτίζει, είτε όχι

* Όταν συνδέσω το φορτιστή, φορτίζει κανονικά αλλά...

* Τη στιγμή της σύνδεσης δεν ανάβει η οθόνη (αν είναι σβηστή) όπως θυμάμαι ότι γινόταν προηγουμένως. Πολύ βασικό αυτό, μου δείχνει ότι κάτι συμβαίνει. Θυμάμαι καλά ότι ανάβει η οθόνη μόλις βάλουμε το καλώδιο φόρτισης, ε; Και κάνει και ένα ήχο, ένα κλικ.

* Στις ρυθμίσεις / μπαταρία, πιστεύει ότι είμαι με μπαταρία 4 ημέρες Χ ώρες Ψ λεπτά κλπ. ενώ όπως θυμάμαι προηγουμένως αν το έβαζα για φόρτιση ο χρόνος μηδένιζε. Ή μήπως και πάλι δεν θυμάμαι καλά; Ας βοηθήσει κάποιος. Edit: Και ο χρόνος που αναγράφει δεν αλλάζει!

* Στην ίδια οθόνη, δηλ. ρυθμίσεις - μπαταρία, ενώ το tab φορτίζει (και πράγματι φορτίζει... παρακολουθώ το επίπεδο της μπαταρίας να ανεβαίνει από 40 -> 75% σε μια ώρα και κάτι) αυτό γράφει «αποφόρτιση». Μα τι στην ευχή γίνεται; Δεν θυμάμαι και πάλι καλά, ότι έπρεπε να γράφει «φορτίζει» ή κάτι τέτοιο; Edit: Και το πλέον κουφό: Όταν βγάζω το φορτιστή από το tab τότε εκεί γράφει «φόρτιση (A/C)! Μα τι γίνεται, αναγράφει το αντίθετο από ό,τι συμβαίνει στην πραγματικότητα;

* Στις ρυθμίσεις / επιλογές προγραμματιστή πάω να τσεκάρω το debbuging και δεν με αφήνει, ισχυριζόμενο ότι το usb καλώδιο είναι συνδεδεμένο, ενώ δεν είναι! Τι στην ευχή; (πάλι...)

* Στο kies δεν βλέπει τη συσκευή. Γενικώς τα windows δεν αντιλαμβάνονται ότι έχει συνδεθεί κάτι στο laptop. Από ό,τι πάντως διάβασα στον οδηγό, το kies είναι απαραίτητο μόνο για να περάσει οδηγούς στα windows. Θα καταφέρω να κάνω rooting, παρόλα αυτά;

 

Πάντως: Δεν έχω άμεσο πρόβλημα, αφού η ταμπλέτα φορτίζει, αν και το κόκκινο Χ είναι ενοχλητικό, ε;

 

Φυσικά και έχεις πρόβλημα. Προφανώς το tab σου νομίζει ότι είναι συνδεδεμένο σε χαμηλής ισχύος usb. Αν είναι software το πρόβλημα, όπως είπα παραπάνω μπορείς να το λύσεις με ένα factory reset. Αν είναι hardware, που είναι πιθανό, θέλει service. Τώρα αν θα χειροτερέψει ή όχι δε μπορούμε να το ξέρουμε, αλλά αφού δε θέλεις να κάνεις factory reset για να ελέγξεις, δε μπορεί κάποιος να σου προτείνει κάτι παραπάνω.

 

Σε ευχαριστώ!

Μετά θα το βλέπει κανονικά στο ΚΙΕΣ ,και όοοοταν έρθει η ICS θα μου την εμφανίσει ΟΤΑ κανονικά,ε?

 

Ναι... ααααν έρθει. Που πιθανότατα θα είναι πανομοιότυπη μ'αυτή που έχεις τώρα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω αντίρρηση να δοκιμάσω και τα δύο. Πρώτα factory reset και μετά root για battery calibration, υποθέτω; Ή το αντίθετο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω αντίρρηση να δοκιμάσω και τα δύο. Πρώτα factory reset και μετά root για battery calibration, υποθέτω; Ή το αντίθετο;

 

Factory reset μόνο. Δεν υπάρχει "battery calibration".

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω θέμα με την μπαταρία μου, οπότε κάνω μια ανασκόπηση προσθέτοντας νέες παρατηρήσεις, μήπως υπάρξει κάποια ιδέα.

 

* Η μπαταρία έχει διαρκώς ένα κόκκινο Χ πάνω της, είτε φορτίζει, είτε όχι

* Όταν συνδέσω το φορτιστή, φορτίζει κανονικά αλλά...

* Τη στιγμή της σύνδεσης δεν ανάβει η οθόνη (αν είναι σβηστή) όπως θυμάμαι ότι γινόταν προηγουμένως. Πολύ βασικό αυτό, μου δείχνει ότι κάτι συμβαίνει. Θυμάμαι καλά ότι ανάβει η οθόνη μόλις βάλουμε το καλώδιο φόρτισης, ε; Και κάνει και ένα ήχο, ένα κλικ.

* Στις ρυθμίσεις / μπαταρία, πιστεύει ότι είμαι με μπαταρία 4 ημέρες Χ ώρες Ψ λεπτά κλπ. ενώ όπως θυμάμαι προηγουμένως αν το έβαζα για φόρτιση ο χρόνος μηδένιζε. Ή μήπως και πάλι δεν θυμάμαι καλά; Ας βοηθήσει κάποιος. Edit: Και ο χρόνος που αναγράφει δεν αλλάζει!

* Στην ίδια οθόνη, δηλ. ρυθμίσεις - μπαταρία, ενώ το tab φορτίζει (και πράγματι φορτίζει... παρακολουθώ το επίπεδο της μπαταρίας να ανεβαίνει από 40 -> 75% σε μια ώρα και κάτι) αυτό γράφει «αποφόρτιση». Μα τι στην ευχή γίνεται; Δεν θυμάμαι και πάλι καλά, ότι έπρεπε να γράφει «φορτίζει» ή κάτι τέτοιο; Edit: Και το πλέον κουφό: Όταν βγάζω το φορτιστή από το tab τότε εκεί γράφει «φόρτιση (A/C)! Μα τι γίνεται, αναγράφει το αντίθετο από ό,τι συμβαίνει στην πραγματικότητα;

* Στις ρυθμίσεις / επιλογές προγραμματιστή πάω να τσεκάρω το debbuging και δεν με αφήνει, ισχυριζόμενο ότι το usb καλώδιο είναι συνδεδεμένο, ενώ δεν είναι! Τι στην ευχή; (πάλι...)

* Στο kies δεν βλέπει τη συσκευή. Γενικώς τα windows δεν αντιλαμβάνονται ότι έχει συνδεθεί κάτι στο laptop. Από ό,τι πάντως διάβασα στον οδηγό, το kies είναι απαραίτητο μόνο για να περάσει οδηγούς στα windows. Θα καταφέρω να κάνω rooting, παρόλα αυτά;

 

Πάντως: Δεν έχω άμεσο πρόβλημα, αφού η ταμπλέτα φορτίζει, αν και το κόκκινο Χ είναι ενοχλητικό, ε;

 

Μήπως φταίει ο φορτιστής σου.Μήπως έχει καποιο πρόβλημα και δίνει λιγότερη ισχύ και δεν το φορτίζει σωστα?Όταν συνδέεις ένα απλό usb φορτιστή και όχι τον γνήσιο σου κάνει το ίδιο?? Για τσέκαρε .

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε ένα φίλο με ίδιο ταμπλετάκι και ο φορτιστής του είχε ίδια συμπεριφορά - όχι δεν φταίει αυτός.

Πήγα να κάνω factory reset και μου λέει ότι πρέπει να αποσυνδεθώ από το λογαριασμό μου samsung πρώτα ( ; ) πώς γίνεται αυτό; <- ok, γίνεται από τους λογαριασμούς. Προχώρησα σε factory reset.

Και αν υπάρχει απάντηση στο παραπάνω, πριν προχωρήσω στο factory reset μια ερώτηση: Μόλις ανοίξω την ταμπλέτα και συνδεθώ με το λογαριασμό μου google θα μου βγάλει επί τόπου ΟΤΑ την ενημέρωση για 4.0.4 που έχω ήδη λάβει εδώ και μήνες, σωστά; <- ok, το factory reset φαίνεται ότι δεν επαναφέρει την ταμπλέτα στο 3.2, απλά σβήνει τα δεδομένα χρήστη.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

...και το αποτέλεσμα είναι ότι το factory reset δεν διόρθωσε το σφάλμα στην μπαταρία, που ξανά τώρα πιστεύει ότι είναι φορτισμένη στο 100% (ενώ εκτιμώ ότι σίγουρα έχει κατέβει στο 90% με βάση τη διάρκεια χρήσης) ενώ όταν συνδέω το καλώδιο φόρτισης η οθόνη μένει σβηστή.

 

Ίσως τελικά ζήσω με αυτό το ...έργο που λέγεται «η μπαταρία μου τρελάθηκε», αφού δουλεύουν όλα κανονικά, απλά το ταμπλετάκι λέει άλλα αντί άλλων (εκεί που φορτίζει γράφει ότι γίνεται αποφόρτιση και αντιστρόφως κλπ. κλπ.)

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

http://www.hotfile.com/dl/142846315/e26d053/P7500XWKL1_P7500OXXKK4_EUR.zip.html

Eδώ η τελευταία ελληνική honeycomb. .

 

password protected....... μιά βοήθεια..??

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

password protected....... μιά βοήθεια..??

 

Συγγνώμη, δοκίμασε τον κωδικό samfirmware.com

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...