Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.χρησιμοποιειτε μηπως καποιο πληκτρολογιο bluetooth για να μου προτεινετε?

 

Αν κανείς ένα search στις προηγούμενες σελίδες έχει αναφερθεί ότι το επίσημο της Samsung δουλεύει καλά και υποστηρίζει ελληνικά. Κάποια αλλά που αναφέρθηκαν δεν υποστήριζαν ελληνικά.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο φίλος ρωτά για "πληκτρολόγιο Bluetooth" και όχι για κάποια εφαρμογή. . . ;) (εκτός αν κάνω και εγώ λάθος)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο φίλος ρωτά για "πληκτρολόγιο Bluetooth" και όχι για κάποια εφαρμογή. . . ;) (εκτός αν κάνω και εγώ λάθος)

 

Για hardware μιλάω κι εγώ.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Όμως τι θα πει «υποστηρίζει ελληνικά» το hardware πληκτρολόγιο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, απλά βαριέμαι να μετατρέπω τις Mkv σε avi.

 

Ηρθε και το σετάκι usb/sd card adapter απο την Κορέα, οποτε τωρα εχω και επεκτασιμότητα αλλα και φορητότητα με PC, φωτογραφική και άλλα μέσα.

 

Απο που εχεις παρει αυτο το σετ?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, απλά βαριέμαι να μετατρέπω τις Mkv σε avi.

 

Ηρθε και το σετάκι usb/sd card adapter απο την Κορέα, οποτε τωρα εχω και επεκτασιμότητα αλλα και φορητότητα με PC, φωτογραφική και άλλα μέσα.

 

Δεν έχω full hd mkv αρχεία για να δοκιμάσω, αλλά δοκίμασε να παίξεις μία με το "Dice Player". Μέχρι στιγμής ο καλύτερος player σε δυνατότητες αναπαραγωγής...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δικό έχεις μόνο τα software πληκτρολόγια έχουν πρόβλημα με τα ελληνικά και όχι τα hardware... Edited by Morfie
Συνένωση Μηνυμάτων
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρω μια Samsung θήκη για το tablet; Σε οποιο μαγαζί και να πήγα δεν βρήκα και σε όσα βρήκα δεν είχε Samsung:confused:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εχω το 8.9 και πηρα μια απο ebay πολυ ωραια, κοιτα στο θεμα του 8.9 που δινω το link. Υπαρχει και για το δικο σας.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρω μια Samsung θήκη για το tablet; Σε οποιο μαγαζί και να πήγα δεν βρήκα και σε όσα βρήκα δεν είχε Samsung:confused:

 

Γνώμη μου κοίτα να βρεις και να αγοράσεις γνήσια που όπως και να το κάνουμε δε συγκρίνονται με τις "αφτερ μαρκετ"! ;)

 

Είναι κρίμα να το βάλεις σε "ημιτασίον" θήκη. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όμως τι θα πει «υποστηρίζει ελληνικά» το hardware πληκτρολόγιο;

Nikosal τελικά το βρήκα αυτό που σου έλεγα για το πληκτρολόγιο, που γράφει μόνο αγγλικά.

Για δες εδώ

Κάτι ακόμα, όταν έχω ένα περιοδικό που έχω κατεβάσει σε pdf, ενώ στο pc το δείχνει σε τέλεια ποιότητα, στο tablet φαίνεται χάλια και σου βγαίνουν τα μάτια για να το διαβάσεις....Τι μπορεί να φταίει;

Για να καταλάβετε ακολουθούν φωτογραφίες του ίδιου αρχείου η μία απ' το pc και η άλλη απ΄το tablet (σημειωτέον ότι αυτή απ' το tablet, δείχνει η απεικόνιση να είναι καλύτερη απ' ότι είναι πραγματικά (αλήθεια....)

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Βρηκα σε καλη τιμη μια υπεροχη θηκη στο amazon και οταν παω να την παραγγειλω μου λεει οτι υπαρχει προβλημα και δεν στελνει Ελλαδα. Ειναι δυνατον?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καποιος usb otg για το tablet και του δουλευει με 2.5 δισκο χωρις εξωτερικη τροφοδοσια?

Και κατι αλλο, επειδη δεν ξερω και πολλα απο custom kernels, μπορω να flashαρω αυτον που υπαρχει στο xda developers και να το εχω στα 1.4ghz με τη stock rom?

Edited by narcotic
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμμια καλη και δοκιμασμενη costum rom χωρις δυσλειτουργιες υπαρχει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που έχει πρόβλημα με την οθόνη. Πιο συγκεκριμένα, η δική μου έχει κάτι σαν μια μόνιμη λαδιά ή δαχτυλιά προς κέντρο της. Δεν είναι κάτι που καθαρίζει, είναι σταθερό εκεί. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο είδα ότι το έχουν άλλοι και προτείνουν τη τοποθέτηση στο ψυγείο για να διορθωθεί! Πράγματι αυτό βοηθά αλλά μόνο προσωρινά. Μετά από λίγη ώρα λειτουργίας η λαδιά επανέρχεται στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Εχω και γω το ιδιο προβλημα..... αλλα επαψα να να αγχωνομαι...

 

Δες εδω..

 

 

http://galaxytablife.com/2011/07/galaxy-tab-10-1-moisture-oil-slick-problem/

Διονύσης :respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι η τριτη μερα που το εχω.

Εχει τρομερο lag,ειναι απαραδεχτο για αυτης της

κατηγοριας tablet.

Στις εναλλαγες οθονων εχει τρομερη καθυστερηση.

Μετακινω ενα widget στην οθονη και ακολουθει

το δαχτυλο μου μετα απο ενα δευτερολεπτο.

Υπαρχει περιπτωση να εχει καποιο προβλημα

γιατι μου φαινεται απιστευτο.

Ειχα το 7'' και ειναι η μερα με την νυχτα.

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να διορθωσω κατι

γιατι ειμαι πολυ απογοητευμενος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω οταν το πρωτοπηρα μου κακοφανηκε μετα το 7 αρι που ειχα και πηγαινε σφαιρα...την ανταποκριση του touchscreen την βελτιωσα παρα πολυ με το touchscreentune σε συνδιασμο με το no lock για να μη το ρυθμιζω ξαθε φορα που κλειδωνει η οθονη γιατι ειναι trial. Tο αλλο με την κυλιση το θεωρο φυσιολογικο γιατι εχει μεν διπυρηνο επεξεργαστη αλλα εχει και περισσοτερα pixels να διαχειριστει.Πιστευω ομως οτι με μια αλλη rom θα φτιαξει κι αλλο και ειδικα με καμια custom με φτιαγμενο kernel.Εγω περιμενω ics κι αν δε βελτιωθει θα κοπανησω custom.Θυμαμαι οτι η overcome στο 7 ξεσκιζε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι η τριτη μερα που το εχω.

Εχει τρομερο lag,ειναι απαραδεχτο για αυτης της

κατηγοριας tablet.

Στις εναλλαγες οθονων εχει τρομερη καθυστερηση.

Μετακινω ενα widget στην οθονη και ακολουθει

το δαχτυλο μου μετα απο ενα δευτερολεπτο.

Υπαρχει περιπτωση να εχει καποιο προβλημα

γιατι μου φαινεται απιστευτο.

Ειχα το 7'' και ειναι η μερα με την νυχτα.

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να διορθωσω κατι

γιατι ειμαι πολυ απογοητευμενος.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το tablet έχει τρελό lag. Έχω αγοράσει το touchscreentune, που κάνει τη δουλειά του του, αλλά το πρόβλημα είναι αλλού. Ειδικά η πληκτρολόγηση είναι ώρες ώρες ανυπόφορη απ'το lag. Να φανταστείτε σκέφτομαι να βάλω την ics έστω κι αν δεν έχω κάμερα μπας κάτι βελτιωθεί. Πάντως ειδικά σε σχέση με το sgs2 που πετάει,η συσκευή σέρνεται, όπως το πρώτο sgs πριν τη 2.2.1

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Φλασαρα την πιο πρόσφατη overcome rom απο το xda-developers, αλλά ξέχασα να κάνω backup την προηγούμενη ( stock 3.2). Μήπως την έχει κάποιός; Θα ήθελα να γυρίσω σε stock, αλλά αν χρησιμοποιήσω odin, θα αυξηθεί ο flash counter. Ευχαριστώ!
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...