Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ότι υπήρχε κάποιο θέμα ασυμβατότητας με το 3G Watchdog, το οποίο έλυσα βάζοντας custom rom. Βέβαια, εμένα δεν μου έβγαζε 0 στην κατανάλωση, αλλά κάποιο υπερβολικά μικρό αριθμό (π.χ. 100 KB μετά από 20 λεπτά πλοήγησης).

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις, είναι να βάλεις/βγάλεις την επιλογή για χρήση του pre-Froyo interface στις ρυθμίσεις του προγράμματος...

 

Αδερφε ειχες δικιο.αφαιρεσα την επιλογη pre-froyo και ολα κομπλε...ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας. Διάβασα κάπου για τα τάμπλετ το εξής: Όποιο φοράει tegra 2 επεξεργαστή, δεν μπορεί να αναπαράγει αρχεία matroska στα 720p.

Αληθεύει αυτό? Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και να που τελικα το θεμα δεν λυθηκε πληρως...λοιπον το μηχανημα μπαινει με 3G στο ιντερνετ, το 3G watchdog μετραει αλλα μετραει ελαχιστα...μπηκα στο ιντερνετ μιση ωρα, σερφαρα σε διαφορα σαιτ, κατεβασα το νεο μαρκετ και αυτο μου δειχνει οτι εχω καταναλωσει 10.2 ΚΒ!!!! τις πταιει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Απλά υπάρχει ασυμβατότητα. Αν δεις και την περιγραφή του 3g watchdog το αναφέρει στα known problems. Αλλά το ίδιο ισχύει και με τις άλλες παρόμοιες εφαρμογές.

 

Περιμένουμε το παγωτό, οπου φαντάζομαι θα λυθούν αυτά.

Μέχρι τότε...εγώ παρακολουθώ την κατανάλωση απο την σελίδα της Vodafone (http://www.vodafone.gr/myvmb)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Διάβασα κάπου για τα τάμπλετ το εξής: Όποιο φοράει tegra 2 επεξεργαστή, δεν μπορεί να αναπαράγει αρχεία matroska στα 720p.

Αληθεύει αυτό? Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ.

Δεν αληθεύει πλήρως... Ο tegra 2 δεν αναπαράγει σωστά τα αρχεία mkv κωδικοποιημένα σε "High profile". Λέγοντας σωστά, εννοώ ότι είτε δεν ακούγεται καθόλου ήχος, είτε η αναπαραγωγή είναι πολύ αργή. Το πρώτο γίνεται εάν επιλέξεις hardware αποκωδικοποίηση και το δεύτερο εάν επιλέξεις software.

Η κατάσταση βελτιώνεται θεαματικά με τη χρήση άλλου player, όπως ο Mx Video Player ή ο Dice. Και πάλι η αναπαραγωγή δεν είναι τελείως smooth, αλλά μπορείς να παρακολουθήσεις άνετα.

Link to comment
Share on other sites

bump: ρωτούσα λοιπόν για το πώς μπορούμε είτε (α) να μην συγχρονίζει ο mail client με το server (τώρα κάνει σαν να ήταν imap) ώστε να παραμένουν στη συσκευή (και να μη διαγράφονται) τα μηνύματα που έχουν διαγραφεί στο μεταξύ από το server είτε (β) να δημιουργήσουμε ένα νέο folder στον mail client.

 

Μήπως κάποιος έχει κάτι να προτείνει;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια αν ξερει κανεις... Οταν ειμαι στο φβ και παταω να δω καποιο βιντεο που εχει δημοσιευσει φιλος μου λεει οτι χρειαζεται update το adobe flash αν και ειναι αναβαθμισμενο ηδη στην τελευταια εκδοση του
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ndrive δουλευει αριστα λοκαρει γρηγορα αλλα ειναι πολυ μικρο.Ξερει κανεις πως να το κανω να παιξει σε ολοκληρη την οθονη????
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ndrive δουλευει αριστα λοκαρει γρηγορα αλλα ειναι πολυ μικρο.Ξερει κανεις πως να το κανω να παιξει σε ολοκληρη την οθονη????

 

Δεν είναι φτιαγμένο για tablets το ndrive, το δουλεύανε αλλά δεν ξέρω αν βγάλανε έκδοση για 10.1. Δε νομίζω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eχω την 10.1.15 καποτε που ειχα destinator και δεν επαιζε σε μεγαλες αναλυσεις ενα παληκαρι ειχε δωσει ενα φακελο τον εβαζες μεσα στο folder του προγραματος και επαιζε κανονικα.Τωρα για ndrive δεν εχω βρει κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

Με τον Aura σε μένα παίζει μια χαρά,σε όλοι την οθόνη ....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Πως μπορώ μπαίνοντας σε κάποιo site να κάνω αντιγραφή σε συνδέσμους (link) και έπειτα να τους κάνω επικόλληση σε browser?
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Πως μπορώ μπαίνοντας σε κάποιo site να κάνω αντιγραφή σε συνδέσμους (link) και έπειτα να τους κάνω επικόλληση σε browser?

 

Πατάς παρατεταμένα στο σημείο που είναι το λινκ και σου βγάζει ενα "τετράγωνο" με επιλογές, εκει επιλέγεις οτι θες!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα στο σημείο που είναι το λινκ και σου βγάζει ενα "τετράγωνο" με επιλογές, εκει επιλέγεις οτι θες!

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά μάλλον δεν το διατύπωσα εγώ σωστά. Εννοώ τα λινκ που υπάρχουν σε ποστ μέσα σε forum πως κανουμε αντιγραφή????

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά μάλλον δεν το διατύπωσα εγώ σωστά. Εννοώ τα λινκ που υπάρχουν σε ποστ μέσα σε forum πως κανουμε αντιγραφή????

 

Προσωπικά ανοίγω τη σελίδα και ακολουθώ τη διδικασια που σου έγραψα ...

 

Δε ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησέρα παιδιά. Θέλω να αναβαθμισω σε 3,2 , αλλα δεν μπορω να συγχρονιστώ με samsung kies. το εχω κανει εγκατασταση και απεγκατασταση 5 φορες δεν γινεται τιποτα. ( windows 7 -64bit) .

εχετε να μου προτεινετε καποια λυση ωστε να δουλεψει ??

αλλιως διαβαζω οτι μπορει να γινει και μεσω odin .μηπως μπορει καποιος να με κατατοπισει?

samsung galaxy tab 10.1 p7510 wifi only

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω to πληκτρολογιο-dock;Αν το παρω απο ebay θα γραφει ελληνικα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει να μας πει για το tablet της samsung 10.1,αν μπορει καπως να εχει συνδεση HDMI και micro SD.Καπου ειχα διαβασει οτι με καποιον ανταπτορα γινεται.Ειναι ετσι?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω to πληκτρολογιο-dock;Αν το παρω απο ebay θα γραφει ελληνικα;

 

Στο πλαίσιο το πήρα εγώ πριν μια εβδομάδα γύρω στα 60-70€ και δουλεύει τέλεια. Πάνω στα πλήκτρα δεν έχει ελληνικά αλλά πληκτρολογείς κανονικά τα ελληνικά. Είναι πολύ βολικό όμως.

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο το πήρα εγώ πριν μια εβδομάδα γύρω στα 60-70€ και δουλεύει τέλεια. Πάνω στα πλήκτρα δεν έχει ελληνικά αλλά πληκτρολογείς κανονικά τα ελληνικά. Είναι πολύ βολικό όμως.

 

 

Δυστυχως δεν το εχει το πλαισιο.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έχει στο site αλλά όχι στα καταστήματα. . .

Αν το βρείτε ετοιμοπαράδοτο θα με ενδιέφερε και μένα!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...