Jump to content

[Επίσημο] HTC Rezound (CDMA)


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eδώ και καιρό άκουγα (ή διάβαζα για την ακρίβεια) φήμες για το htc rezound (vigor). Πλέον μιας και άρχισαν να διαρρέουν και οι πρώτες φωτογραφίες, αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα για να το συζητήσουμε εδώ.

Οι πληροφορίες μιλάνε για 720p (δηλαδή ανάλυσης 1280×720) οθόνη 4.3 ή 4.5", 1,5 gHz dual core επεξεργαστή και 1 gb ram. Περισσότερα εδώ!

 

Προσωπικά το μπροστά του μου φέρνει λίγο σε sensation, αλλά δεν είναι και κακό αυτό! :) Τα χαρακτηριστικά μοιάζουν με αυτά των next high-end android κινητών, οπότε απλά αναμένουμε!

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eδώ και καιρό άκουγα (ή διάβαζα για την ακρίβεια) φήμες για το htc rezound (vigor). Πλέον μιας και άρχισαν να διαρρέουν και οι πρώτες φωτογραφίες, αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα για να το συζητήσουμε εδώ.

Οι πληροφορίες μιλάνε για 720p (δηλαδή ανάλυσης 1280×720) οθόνη 4.3 ή 4.5", 1,5 gHz dual core επεξεργαστή και 1 gb ram. Περισσότερα εδώ!

 

Προσωπικά το μπροστά του μου φέρνει λίγο σε sensation, αλλά δεν είναι και κακό αυτό! :) Τα χαρακτηριστικά μοιάζουν με αυτά των next high-end android κινητών, οπότε απλά αναμένουμε!

 

Έχουμε κάτι καινούργιο σχετικά;

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κοιτάξτε εδώ περισσότερα για το vigor! Προς το παρόν μου κάνει για το κορυφαίο htc, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αξίζει η μετάβαση ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οριστε το κινητο για οσους δεν θελουν να περιμενουν μεχρι την επισημη ανακοινωση του σε λιγες μερες,

 

τελικα ειναι με 720p S-LCD και με πλαστικο καπακι τυπου incredible s.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=QUy1lyA51jY

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

http://htcpedia.com/news/htc-rezound-vs-thunderbolt-video-comaprison.html

 

Για παμε και τα μυαλα στα καγκελα!!!! HTCαρα ολε!!!

 

Καλα η οθονη του τι ppi εχει 340 ? Ποιοτητα ΑΑΑ το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2011/11/03/htc-rezound-hands-on/

 

Ειχαμε παρουσιαση σημερα του Rezound....

 

Για πειτε τιποτα παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία specs έχει η συσκευή, αναμενόμενα αυτή την περίοδο που ανακοινώθηκε. Ωραίες και οι κόκκινες λεπτομέρειες της! Αν αυτό είναι πλαστικό στην πίσω όψη της συσκευής όμως πιστεύω πως θα μπορούσε να είχε καλύτερη ποιότητα υλικών. ...

Ας κυκλοφορίσει πρώτα, να δούμε και μερικά reviews της και μετά θα έχουμε πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τα χρώματα της οθόνης και η φωτεινότητα να μην έχουν καμία σχέση με το sensation

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα χρωματα εχει το sensation

απολυτως ρεαλιστικα

 

πιστευω παρομοιας φιλοσοφιας θα ειναι και η οθονη του vigor

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena αναφέρεται μεταξύ των σχολίων πως δε θα βγει σε GSM έκδοση και πως δεν έχει Gorilla Glass.

Για το πρώτο δεν το νομίζω, για το δεύτερο όμως θα είναι μεγάλη χαζομάρα της HTC.

Όπως και θα είναι άτοπο εκ μέρους της να βάλει πλαστικό καπάκι από πίσω τη στιγμή που στο Sensation το καπάκι (η ποιότητα κατασκευής και η λειτουργικότητά του) είναι ατού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

Αποκλείεται αντί για gorilla glass να βάλει την εξέλιξή του;

 

http://androidandme.com/2011/10/news/move-over-gorilla-glass-lotus-glass-is-cornings-new-pride-and-joy/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρχικά να αναφέρω πως πρέπει να αφαιρεθεί από την επικεφαλίδα του θέματος το " Φήμες".

 

Εν συνεχεία, τελικά η εν λόγω συσκευή θα βγει για GSM δίκτυα τελικά, γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρχικά να αναφέρω πως πρέπει να αφαιρεθεί από την επικεφαλίδα του θέματος το " Φήμες".

 

Μιας και το πρόθεμα είναι εντελώς τυπικό αυτό είναι το τελευταίο που θα έπρεπε να σας απασχολεί.

 

Εν συνεχεία, τελικά η εν λόγω συσκευή θα βγει για GSM δίκτυα τελικά, γνωρίζει κανείς;

 

Δεν υπάρχει κάποια καινούργια πληροφορία πάνω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το πρόθεμα είναι εντελώς τυπικό αυτό είναι το τελευταίο που θα έπρεπε να σας απασχολεί.

Δεν νομίζω να εννοώ πως μετά την οικονομική κρίση το πρώτο πρόβλημα μου είναι το "Φήμες" στο νήμα. Το πως δεν είναι σωστό πλέον ανέφερα, αφού η συσκευή πλέον κυκλοφορεί κανονικά. :mad: Επισήμανση έκανα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που η συσκευή δουλεύει μόνο στα δίκτυα της Αμερικής, δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει στο παρόν forum αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Τροποποιήθηκε ο τίτλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η συσκευή δουλεύει μόνο στα δίκτυα της Αμερικής, δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει στο παρόν forum αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Τροποποιήθηκε ο τίτλος.

 

Έτσι ναι. Δεκτόν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η συσκευή δουλεύει μόνο στα δίκτυα της Αμερικής, δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει στο παρόν forum αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Τροποποιήθηκε ο τίτλος.

To θέμα είναι ότι όταν μιλάμε για μια συσκευή που ακόμα ήταν μια φήμη και τίποτα παραπάνω, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εάν προορίζεται για cdma δίκτυα ή όχι ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To θέμα είναι ότι όταν μιλάμε για μια συσκευή που ακόμα ήταν μια φήμη και τίποτα παραπάνω, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εάν προορίζεται για cdma δίκτυα ή όχι ;)

 

Ναι δεν λέω, αλλά από τη στιγμή που έχουμε νέες πληροφορίες προσαρμοζόμαστε αναλόγως.

 

http://www.engadget.com/2011/11/15/htc-rezound-review/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα χρωματα εχει το sensation

απολυτως ρεαλιστικα

 

πιστευω παρομοιας φιλοσοφιας θα ειναι και η οθονη του vigor

 

Όχι και τόσο ρεαλιστική,και φυσικά σκοτεινή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Περιμένω πως και πως για Ευρωπαϊκή έκδοση!!
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις, δεν θα κυκλοφορήσει.

 

Το έχεις διαβάσει κάπου αυτό; Γνωρίζεις κάτι παραπάνω;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζω ότι πρόκειται για μια αποκλειστικά cdma συσκευή και πως δεν υπάρχει στα σχέδια της εταιρίας κάτι που να αναφέρει για ευρωπαϊκή έκδοση. Αυτό νομίζω αρκεί. Εξάλλου τώρα στη CES 2012 θα δούμε νέα προϊόντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...