Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα απο ebay με 4 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειμαι σιγουρος οτι μπορεις με λιγο μεγαλυτερο ποσο να παρεις πολυ τουμπανο ακουστικα και ας μην ειναι αυθεντικα

 

Μπορεις να ποσταρεις κανενα link? Λεω για αυθεντικα γιατι πηρα κατι samsung (μουφα) απο e bay με 2 ευρω και ειναι λες και ακουω απο τουνελ.....!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Προχθες πηρα ενα Evo μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση για να το δωσω δωρο και οπως ειναι λογικο, μου επεσε κατω και εκανε μια μαυριλα στο κατω μερος της οθονης μαλλον απο υγρα.

Εκει που θελω να καταληξω τελος παντων, επειδη εχω δει πως το digitizer του δουλευει ολοκληρο, αν παρω μια LCD σκετη απο ebay, θα πρεπει να προσεξω κατι;

Σε οσες LCD που βρηκα, σε καμια δεν λεει αν ειναι στερεοσκοπικη (ή οπως αλλιως λεγεται) και δεν ξερω αν θα δουλευει η 3D απεικονιση.

Υπαρχει καποια δοκιμασμενη;

Οποτε καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά,φίλος μου έχει την συσκευή..και πρίν λίγες μέρες το έδωσε κάπου γιατί κολλούσε κλπ.. του πέρασαν την "Yasa Rom" "Yet Another Sense Rom" όπως μου την είπε.. δεν την γνωρίζω την συγκεκριμένη..τέλος πάντων, το πρόβλημα του είναι ότι όποιον browser και να κατέβασε δεν μπορεί να streamάρει λόγο flash, ενώ παλιότερα μπορούσε. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου πει που θα βρω τηn τελευταία επίσημη ελληνική ρομ για το evo 3d
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος να μου πει που θα βρω τηn τελευταία επίσημη ελληνική ρομ για το evo 3d

 

Εδώ είσαι: http://tinyurl.com/qe6fuuv

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,φίλος μου έχει την συσκευή..και πρίν λίγες μέρες το έδωσε κάπου γιατί κολλούσε κλπ.. του πέρασαν την "Yasa Rom" "Yet Another Sense Rom" όπως μου την είπε.. δεν την γνωρίζω την συγκεκριμένη..τέλος πάντων, το πρόβλημα του είναι ότι όποιον browser και να κατέβασε δεν μπορεί να streamάρει λόγο flash, ενώ παλιότερα μπορούσε. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

συγνωμη που ξανα σπαμαρω..αλλα δεν ξερω αν απλα κανεις δεν ειδε το ποστ μου, επειδη ηταν το τελευταιο στην σελιδα.. γιατι φανταζομαι πως σιγουρα καποιος ξερει τι λυση :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις επιστρέφω έξαλλος από την Arvato.

Το κινητό μου έπεσε με αποτέλεσμα να ξεκολλήσει η αλουμινένια πρόσοψη γύρω από την οθόνη.

Την έχω κολλήσει με κόλλα, αλλά έχει κάποια στραβωματάκια και θέλω να αντικατασταθεί.

 

Το κλου είναι:

Αφήνω το κινητό 1-2 εργάσιμες για να μου κάνουν εκτίμηση της ζημιάς.

Αν δεν το επισκευάσω πληρώνω 20 ευρώ και το παίρνω πίσω.

Αν το επισκευάσω εκτίμηση χρόνου επισκευής πάλι δεν έχουμε, μπορεί να είναι από 15 εργάσιμες μέχρι 1 μήνα περίπου.

Φυσικά για κινητό αντικατάστασης ούτε λόγος, ακόμα και με χρέωση δεν σου παρέχουν.

Ουσιαστικά είναι αδύνατο να φτιάξεις το κινητό σου σε αυτούς.

Είναι σαν να πετάς 20 ευρώ ή να τους δίνεις λευκή επιταγή.

 

Σε όλα αυτά έρχεται να προστεθεί η άρνησή τους να μου το επισκευάσουν ή να το αντικαταστήσουν για ένα κολλημένο πίξελ που είχε το κινητό μόλις το έβγαλα από το κουτί.

Είχα επικοινωνήσει τότε πάλι μαζί τους για κινητό 1 ημέρας και μου είπαν πως η εγγύηση δεν καλύπτει κάτι τέτοιο.

 

Κοινώς απαράδεκτοι οι κύριοι της HTC.

Θα έπρεπε να προσέχουν πολύ περισσότερο την εξυπηρέτησή τους.

 

Προσωπικά έχω τελειώσει μαζί τους.

Μετά από 2 HTC το επόμενο θα είναι σίγουρα κάτι άλλο.

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

PLEASE HELP

τον τελευταίο καιρό το κινητό είχε πρόβλημα με την μπαταρία, δεν κράταγε καθόλου. Προχτές μου έκλεισε απο μπαταρία και δεν ξανάνοιξε. Με το που το βάζω για φόρτιση ανάβει το κόκκινο λαμπάκι για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα. Έχω δοκιμάσει να μπω σε recovery mode κλπ αλλά τίποτα. η μπαταρία δείχνει πεθαμένη. Είναι θέμα μπαταρίας ή κάτι άλλο? Που μπορώ να βρω 1 μπαταρία άμεσα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά βοηθήστε με!!!!Πήρα ένα 3D τάμπλετ προχτές και σήμερα έπεσε απο το τραπέζι του σαλονιού( που είναι περίπου 50 εκατοστά ύψος )με την θήκη και η οθόνη ράγισε εσωτερικά .Ξέρει κανείς αν φτιάχνετε? Απαντήστε μου παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλήμέρα σε όλους. Εδώ και 3 μέρες έχω πρόβλημα με τα μηνύματα. Ενώ τα ανοίγω και βλέπω την λίστα με τα άτομα που έχω στείλει ή μου έχουν στείλει δεν μπορώ να μπω στα άτομα μέσα να δω τα μηνύματα, δείχνει ότι φορτώνει αλλά ποτέ δεν μπαίνει μέσα. Για να στείλω μπορώ μόνο αν κάνω σύνθεση καινούριου μηνύματος αν και αργεί να το στείλει δείχνοντας "παρακαλώ περιμένετε" αλλά να διαβάσω αυτά που μου στέλνουν δεν μπορώ. Το κινητό από θέμα root, rom είναι με ότι είχε όταν το αγόρασα. Εφαρμογή επίσης δεν έχω κατεβάσει τώρα τελευταία εδώ και καιρό μήπως κάποια φταίει.

Κάποια βοήθεια κάποιος ή μήπως του είχε πάθει κάτι αντίστοιχο; Τώρα προσωρινά είμαι με άλλη εφαρμογή.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια . Εκανα εχθες root στο κινητό μου μετα απο 3 σχεδόν χρόνια και ολα πήγαν μια χαρά . Το root πέτυχε κτλ... Πήγα μετά να βάλω μια rom την cyanogen για την ακρίβεια και να η καταστροφή . Άσχετος γαρ στο άθλημα το τηλέφωνο δεν άνοιξε ποτε στην καινούργια rom και παρολες τις προσπάθειες μου για επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και τέτοια δεν έγινε ποτε τίποτα γατι το clockworkmod για κάποιο $%#@%^^ λόγο δεν εκτελεί εντολές . Τι να κανω ωεω αν και ξερω οτι η απαντηση ειναι πέταμα....Ελπιζω κάποιος να το δει και να απαντήσει.....:(
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται κάτι σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Αρκετές φορές που κάνω ενημέρωση στο ιντερνετ καιρό κλπ, μερικές φορές γίνετε κανονικά (δηλαδή εμφανίζει την περιοχή που βρίσκομαι και τον καιρό την συγκεκριμένη στιγμή) ενώ άλλες μπορεί πχ να είμαι στο Μαρούσι και να γράφει τοποθεσία Αθήνα ή να μην γράφει καθόλου τοποθεσία αλλά να γίνετε ενημέρωση (εμφανίζει την νέα ώρα). Εχω ελέγξει όλα τα σχετικά με τοποθεσία και είναι όλα ενεργά. Ξέρετε μήπως γιατί το κάνει? Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται κάτι σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Αρκετές φορές που κάνω ενημέρωση στο ιντερνετ καιρό κλπ, μερικές φορές γίνετε κανονικά (δηλαδή εμφανίζει την περιοχή που βρίσκομαι και τον καιρό την συγκεκριμένη στιγμή) ενώ άλλες μπορεί πχ να είμαι στο Μαρούσι και να γράφει τοποθεσία Αθήνα ή να μην γράφει καθόλου τοποθεσία αλλά να γίνετε ενημέρωση (εμφανίζει την νέα ώρα). Εχω ελέγξει όλα τα σχετικά με τοποθεσία και είναι όλα ενεργά. Ξέρετε μήπως γιατί το κάνει? Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο?

Φαντάζομαι πως αυτό έχει να κάνει με τον εντοπισμό μέσω δικτύων. Αν έχεις ενεργοποιημένο τον εντοπισμό τόσο μέσω δικτύων, όσο και μέσω gps, φαντάζομαι πως απλά με οπτική επαφή με τον ουρανό, θα λυθεί το πρόβλημά σου ;-)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως αυτό έχει να κάνει με τον εντοπισμό μέσω δικτύων. Αν έχεις ενεργοποιημένο τον εντοπισμό τόσο μέσω δικτύων, όσο και μέσω gps, φαντάζομαι πως απλά με οπτική επαφή με τον ουρανό, θα λυθεί το πρόβλημά σου ;-)

Το έχω κάνει και αυτό γιατί αυτό πίστευα και εγώ και δεν γίνετε τίποτα! Και μετά κάποια στιγμή τρώει τη φλασιά του και όλα ΟΚ. Εμφανίζει τοποθεσία κανονική όπου και αν είμαι, μέχρι που να στραβώσει πάλι και ή να εμφανίζει όπου και να είμαι τοποθεσία π.χ Αθήνα ή να μην εμφανίζει καθόλου τοποθεσία αλλά να γίνετε ενημέρωση (αλλάζουν θερμοκρασίες και σχέδια).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια η μπαταρία του κινητου μαλλον πνεει τα ολισθια. μπορειτε να με βοηθησετε που μπορω να αγορασω μπαταρια εντος ελλαδος ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαιρετώ κι εγώ! Φαντάζομαι πως είναι γνωστό το πρόβλημα με το μικρόφωνο των HandsFree ακουστικών. Το θέμα είναι ότι φταίει το βύσμα του Evo ή τα ίδια τα HandsFree?? Μπορώ να τα επισκευάσω?
www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλημέρα σε όλους. Μια βοήθεια!! Πείραξαν την γλώσσα στο κινητό (έβαλαν Αγγλικά) και έχουν εξαφανισθεί τα Ελληνικά από το μενού: Ρυθμίσεις-Γλώσσα & Πληκτρολόγιο-Γλώσσα. Ενώ οι γλώσσες σε αυτό το μενού ήταν περίπου 2 οθόνες (15) τώρα έχουν μείνει 5-6. Πως επανέρχονται ξέρει κανένας? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος με την συγκεκριμένη συσκευή με σύνδεση CYTA.

Θα ήθελα αρχικά να μάθω αν σας εντοπίζει το δίκτυο CYTA GR, ή αν συνδέεστε στο δίκτυο της Vodafone, και στην συνέχεια, αν σας βγάζει το R της περιαγωγής στο σήμα.

Αν συμβαίνει, θα μπορούσα να μάθω την έκδοση του λειτουργικού και το modem σας; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Μόλις επιστρέφω έξαλλος από την Arvato

 

Υπάρχει κόσμος που πάει στην arvato εκτός εγγύησης;

 

Γιατί; Είναι κάτι σαν τις αντιπροσωπείες αυτοκινήτων... ειδικά αν δουν ότι είναι δικό σου φταίξιμο (ατύχημα) μπαίνουν σε full "γδύστον" mode.

 

Υπάρχουν διάφορα μαγαζιά που κάνουν επισκευές εκτος εγγύησης. Αλλά απ οτι βλέπω στο teardown του ifixit ητο digitizer+πλαίσιο είναι fused με την οθόνη οπότε και εκει θα κοστίσει.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...