Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι λογικό που στην γκαλερί όταν μπαίνω μου λέει «Αδύνατη η εύρεση φωτογραφιών ή βίντεο».Έκανα την αναβάθμιση…Οι υπόλοιποι που κάνατε την αναβάθμιση χάσατε τις φωτογραφίες και τα βίντεο σας;

Όχι φίλε μου εγώ δεν έχω χάσει τίποτα,μόνο την μουσική μου άργησε πολύ να την φορτώσει αλλά έχω αρκετά τραγούδια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εσάς τελικά βγάζει ελληνικά? Εμένα μόνο στο πληκτρολόγιο...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση και το μονο προβλημα που εχω προσεξει μεχρι τωρα ειναι στο youtube στα 3d video(yt3d)τα παιζει θολα.σε εσας το κανει;
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε αυτό με το gallery. Έλεγε ότι δεν βρήκε καμία φωτογραφία. Το άφησα λίγο και μετά από λίγα λεπτά και αφού έκανε όλα τα updates που είχε από το play store δούλεψε κανονικά το gallery.

Εγώ έχω ένα άλλο θέμα. Είχα φτιάξει έναν φάκελο με εικονίδια-συντομεύσεις για διάφορες εφαρμογές. Είχε πολλά εικονίδια μέσα και με την 2.3 απλά έσερνα το δάχτυλο πάνω στην οθόνη για να πάει κάτω κάτω στην λίστα. Με την αναβάθμιση όμως δεν το κάνει. Εμφανίζει μόνο τα πρώτα που φαίνονται και δεν μπορώ να προχωρήσω ούτε πάνω, ούτε κάτω, ούτε δεξιά ούτε αριστερά.

Τι μπορώ να κάνω;

 

Edit:

Τελικά δοκίμασα να πετάξω κι άλλη συντόμευση μέσα στον φάκελο και λέει ότι ο φάκελος είναι πλήρης. Μάλλον έχουν βάλει όριο να χωράει μέχρι 16 συντομεύσεις ο κάθε φάκελος. Εκτός αν υπάρχει καμιά ρύθμιση κάπου η οποία μου διαφεύγει.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο θέμα. Είχα φτιάξει έναν φάκελο με εικονίδια-συντομεύσεις για διάφορες εφαρμογές. Είχε πολλά εικονίδια μέσα και με την 2.3 απλά έσερνα το δάχτυλο πάνω στην οθόνη για να πάει κάτω κάτω στην λίστα. Με την αναβάθμιση όμως δεν το κάνει. Εμφανίζει μόνο τα πρώτα που φαίνονται και δεν μπορώ να προχωρήσω ούτε πάνω, ούτε κάτω, ούτε δεξιά ούτε αριστερά.

Τι μπορώ να κάνω;

 

Edit:

Τελικά δοκίμασα να πετάξω κι άλλη συντόμευση μέσα στον φάκελο και λέει ότι ο φάκελος είναι πλήρης. Μάλλον έχουν βάλει όριο να χωράει μέχρι 16 συντομεύσεις ο κάθε φάκελος. Εκτός αν υπάρχει καμιά ρύθμιση κάπου η οποία μου διαφεύγει.

 

Αυτό το πρόβλημα το έχω και εγώ. Επίσης δεν βρηκα πως μπορώ να φτιάξω καινούριο φάκελο τώρα...Τέλος το εικονίδιο που είχα "Γρήγορη εγγραφή" τώρα όταν το πατάω δεν αποκρίνετε καθόλου.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλά λες. Δεν έχει επιλογή να φτιάξεις καινούριο φάκελο. Μεγάλη βλακεία αυτό. Λογικά θα βγάλουν κι άλλο update και μάλλον θα προσθέσουν κι αυτές τις λειτουργίες. Δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι.

Και κάτι ακόμα... τα βιντεάκια τα 3D που έχω μέσα στην συσκευή δεν είναι τόσο ομαλά στην αναπαραγωγή. Κάνουν μικροκοψίματα.

Ελλιπής νομίζω ότι είναι η αναβάθμιση.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς τελικά βγάζει ελληνικά? Εμένα μόνο στο πληκτρολόγιο...:worry:

 

Και σε εμένα το ίδιο.Μήπως γνωρίζει κανένας τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν και κατέβασα το MoreLocale2 από το Play, αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν έχει ελληνικά... :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κινητό δεν έχει σαν επιλογή τα ελληνικά. Ωστόσο τα πάντα μέσα είναι στα ελληνικά. Απλά δεν τα έχει να τα επιλέξεις ως γλώσσα. Αυτό ήταν έτσι από την αρχή όταν είχα πάρει την συσκευή από το VnP. Είχε μόνο άλλες γλώσσες. Όμως όταν είχα βάλει μέσα την ελληνική sim γύρισε η γλώσσα αυτόματα σε ελληνική. Εξακολουθούσε όμως να μην αναφέρει πουθενά τα ελληνικά ως γλώσσα (πέρα από το πληκτρολόγιο). Το ίδιο ακριβώς ισχύει και τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Eμένα όμως ήταν όλα Αγγλικά μέσα στο τηλέφωνο.... :( Για αυτό είχα πρόβλημα.. Δεν μου έβαλε τη γλώσσα από τη sim..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λειτουργουν ολα κανονικα,εχει ελληνικα

αλλα ρε παιδια δεν ειδα τιποτα διαφορετικο,

αλλιως το περιμενα,το μονο που περιμενω

να δω ειναι το θεμα της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα την αναβάθμηση είχα ελληνικά.Μετά απο ενά format όμως τα έχω όλα αγγλικά εκτός το πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ότι πρόβλημα βρίσκουμε να το αναφέρουμε στην σελίδα της htc greece στο facebook πας και φτιάξουνε τίποτα πιο γρήγορα (μια μορφή πίεσης)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λειτουργουν ολα κανονικα,εχει ελληνικα.αλλα ρε παιδια δεν ειδα τιποτα διαφορετικο,

αλλιως το περιμενα,το μονο που περιμενω

να δω ειναι το θεμα της μπαταριας.

Εγώ έχω δει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, στην διαχείριση της μνήμης, τις γενικότερες αλλαγές που έγιναν και μου άρεσαν, και περιμένω κι εγώ για την μπαταρία...

Όταν έκανα την αναβάθμηση είχα ελληνικά.Μετά απο ενά format όμως τα έχω όλα αγγλικά εκτός το πληκτρολόγιο.

Έτσι ακριβώς κι εμένα,.,.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, στην διαχείριση της μνήμης, τις γενικότερες αλλαγές που έγιναν και μου άρεσαν, και περιμένω κι εγώ για την μπαταρία...

 

Νομιζα οτι θα αλλαζε το user interface και τα εικονιδια στο status bar,

ετσι ειχα δει σε αλλα τηλ. εκτος αν κανω λαθος.

Αυτο ας πουμε τι ειναι.

 

Edited by pannic
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να δούμε διαφορά στην ταχύτητα και στην μπαταρία. Μέχρι στιγμής μου φαίνεται πιο γρήγορο. Για την μπαταρία δεν μπορώ να πω τίποτα ακόμα.

Όσον αφορά στην "εξωτερική εμφάνιση" της ICS δεν περίμενα τεράστιες διαφορές και δεν με ενοχλεί καθόλου αυτό. Δεν το θεωρώ σημαντικό αφού έτσι κι αλλιώς μου άρεσε και όπως ήταν εμφανισιακά.

Αυτό που με χαλάει πολύ είναι ότι δεν παίζουν καλά τα 3D videos όπως είπα και πιο πριν και το ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω folders.

Κάναμε αρκετή υπομονή μέχρι να έρθει η αναβάθμιση και θα πρέπει μάλλον να κάνουμε ακόμα λίγη για να δούμε αν θα διορθωθεί κάτι τις προσεχείς μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ για τους ξεκλείδωτους

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27903661&postcount=38

 

Ψαχνοντας λίγο είδα ότι η ΟΤΑ είναι στην ουσία η beta που δουλεύαμε τόσο καιρό με ενσωματωμένο νέο radio και λοιπές χαζομαρίτσες.

 

Οπότε ή ήταν τέλειο το build που είχε η beta εκείνη :P ή θα κάνουμε και μεις λίγο beta testing.

 

Δε φλασάρω τίπτα, βαριέμαι να το στήσω πάλι, δε νομίζω να δω και καμιά διαφορά με εκείνη τη ROM η οποία δεν έλεγε και τίποτα σε ταχύτητα.

Δυστυχώς.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εγω το πηρα το κινητο απο αγγλια.εχω τωρα μεσα σιμ wind και μου βγαζει επιλογη για update.... παιζει να μου κανει καποιο προβλημα ?

θα μου βαλει ελληνικη ρομ ?

γενικα τι παιζει με την περιπτωση μου ? :D

Link to comment
Share on other sites

και γω που το πήρα απο expansys Γαλλία σήμερα μου έβγαλε για update και τώρα το κατεβάζω, οπότε είναι θέμα ημερών και για τις "ελληνικές" συσκευές

 

Φίλε μου ναι ελληνική θα είναι και η καινούρια rom για εμάς που έχουμε συσκευές από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, στην διαχείριση της μνήμης, τις γενικότερες αλλαγές που έγιναν και μου άρεσαν, και περιμένω κι εγώ για την μπαταρία...

 

Νομιζα οτι θα αλλαζε το user interface και τα εικονιδια στο status bar,

ετσι ειχα δει σε αλλα τηλ. εκτος αν κανω λαθος.

Αυτο ας πουμε τι ειναι.

 

 

Αυτό το βίντεο δείχνει μια ROM με ICS αλλά χωρίς το sense....τι εννοείται δεν έχει αλλάξει τίποτα??Δηλαδή δεν έχετε δει καμία διαφορά στο sense 3.6??Δεν είναι σαν και αυτή...

;;

Το multitasking δεν είναι τελείως διαφορετικό;;;

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατηρησα οτι η εφαρμογη του youtube δεν μου εμφανιζει σωστα τα βιντεο. Ολα τα αναπαραγει ως 3d, με αποτελεσμα να μην φαινεται τπτ.. :-/ Το κανει και σε αλλον?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

σας βρήκε μόνο του την ενημέρωση?

εμένα δε μου έβγαλε κανένα μήνυμα, οπότε το έτρεξα χειροκίνητα, από το μενού, και τώρα την κατεβάζω..

ομολογώ ότι με έχετε "τρομοκρατήσει" λίγο με το μέχρι τώρα feedback..

 

edit: ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση..

προς το παρόν όλα φαίνονται οκ (με άγχωσε προς στιγμή γιατί δεν έβρισκε geolocation σε μια εφαρμογή που έχω φτιάξει εγώ, αλλά έστρωσε)

μια μικρή πρώτη απογοήτευση αναφορικά με την htc, περίμενα να ενσωματώσει και το google+ στα friend stream αλλά δεν το έκανε..

Edited by nik0las6600
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενθουσίασε πάρα πολύ...εχω παρατηρήση οτι είναι πιο γρήγορο από πριν και οτι η μπαταρία κρατάει περισσότερο...το μόνο που με χαλασε ειναι οτι ορισμένα παιχνίδια δεν παίζουν στο ics αλλά ίσως αναβαθμιστούν αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

και γω που το πήρα απο expansys Γαλλία σήμερα μου έβγαλε για update και τώρα το κατεβάζω, οπότε είναι θέμα ημερών και για τις "ελληνικές" συσκευές

 

Φίλε μου ναι ελληνική θα είναι και η καινούρια rom για εμάς που έχουμε συσκευές από το εξωτερικό.

Μάλιστα... έχει κάποια διαφορά η ελληνική ρομ με μια του "εξωτερικου" ?

πχ ο αδερφος μου(που ειναι Αγγλια) μου ειπε οτι εκανε το update sto evo 3d σε ics και δεν εχει προβληματα με το 3d, ενω τα παιδια εδω λενε οτι εχουν προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...