Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντος δεν συμπαθώ τις θήκες που ντύνουν μόνιμα όλο το κινητό

πήρα αυτήν http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-HTC-Evo-3D-PO-S510-Leather-Pouch-Case-Cover-/160647804638?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item25675af6de

απο το ebay , προστατεύει το κινητό απο τα πάντα . Όταν το βγάζω απο την θήκη θέλω να νιώθω το κινητό μου να χρησιμοποιώ , και όχι μια θήκη που έχει μέσα κινητό. Απλά και μόνο για να μην μου πέσει την ώρα που κάνω το τηλεφώνημα ή την ώρα που στέλνω μήνυμα.

Αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση είναι η απίστευτη ποιότητα δέρματος! το μυρίζω συνέχεια και δεν μπορώ να το πιστέψω!. μυρίζει σαν ακριβή δερμάτινη ζώνη-τσάντα- πορτοφόλι!

 

Και εγώ τις ίδιας νοοτροπίας είμαι γι αυτό και προτιμώ τέτοιου είδους θήκες. Να σε ρωτήσω, η συγκεκριμένη καλύπτει εντελώς το κινητό ή το κινητό εξέχει καθόλου από πάνω? Έχει pull up strip ή απλά το τραβάς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατ' αρχάς να πω ότι θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω, οπότε την ανοχή σας και τη βοήθεια σας αν γίνεται.

 

Το τηλέφωνο αγοράστηκε στις 20/1 από το Πλαίσιο. Ήδη είχα διαβάσει τα σχετικά εδώ και ειδικά για την μπαταρία, οπότε είχα γνώση και δεν ήταν παρορμητική αγορά.

Έκανα όλα τα σωστά βήματα περί αρχικής φόρτισης / εκφόρτισης της μπαταρίας και η χρήση ήταν wi-fi λίγο, μόνο για χειροκίνητες ενημερώσεις, 3G off γιατί δεν έχω συμβόλαιο data, δονήσεις, αυτόματες ενημερώσεις κλπ κλπ, όλα off. Μόνο η φωτεινότητα στο αυτόματο αλλά η οθόνη να σβήνει στα 45 δευτ. Οι κλήσεις σχετικά λίγες και σύντομες, λόγω ιδιοσυγκρασίας. Καταλαβαίνετε πιστεύω λοιπόν ότι μάλλον συντηρητικός -να το πω ευγενικά- στη χρήση είμαι. Με όλα αυτά, η διάρκεια της μπαταρίας ήταν 1+ μέρα αλλά σίγουρα όχι 2 μέρες. Αποδεκτό...

 

Επειδή με έτρωγε το χέρι μου, περίμενα να περάσει η βδομάδα DOA και έκανα το downgrade / root όπως παρουσιάζεται στο post του mytie και έχει "καρφιτσωθεί" στην αρχή του θέματος. Όλη η διαδικασία πήγε καλά, οπότε τώρα είμαι rooted.

Από εκείνη τη στιγμή όμως, η μπαταρία πάπαλα. Το πρωί στις 7 άνοιγμα το κινητό, στις 1 το μεσημέρι στα κόκκινα, με 4-5 κλήσεις και όλα κλειστά, wi-fi, bluetooth, τα πάντα.

 

Ψυχραιμία λέω, το έσκισα, πάμε για Battery Calibration. Πάλι η διαδικασία by the book, πάλι πάπαλα. Το πρωί στις 7 το άναψα στο 99% τώρα που τα γράφω αυτά, το φορτίζω ήδη για το 2ο callibration μήπως στρώσει.

Αν και διάβασα χθες βράδυ όσο μπορούσα, και εδώ και στο xda, δεν κατέληξα κάπου.

 

Υπάρχει ανάλογη εμπειρία / γνώση να μεταφερθεί ρε παιδιά; Άντε γιατί δεν το βλέπω και καλά....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τις ίδιας νοοτροπίας είμαι γι αυτό και προτιμώ τέτοιου είδους θήκες. Να σε ρωτήσω, η συγκεκριμένη καλύπτει εντελώς το κινητό ή το κινητό εξέχει καθόλου από πάνω? Έχει pull up strip ή απλά το τραβάς?

 

Εχω πάρει 2 , η μιά είναι αυτή : http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HTC-LEATHER-POUCH-CASE-HTC-EVO-3D-FREE-SCREEN-PROTECTOR-/180727818276?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a1437a824

 

Η οποία έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιότητα δέρματος! δεν έχει κορδονάκι να βγαίνει, και το κινητό περισσέυει 3 χιλιοστά. είναι όμως πανέμορφη!

 

Η άλλη που πήρα είναι αυτή : http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-LEATHER-PULL-UP-POUCH-COVER-CASE-SKIN-SLEEVE-HTC-EVO-3D-MOBILE-PHONE-/370547807348?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item56465ed474

 

Η οποία έχει κορδονάκι να βγαίνει και καλύπτει ΟΛΟ το κινητό . ΑΛΛΑ η ποιότητα "δέρματος" δεν έχει καμια σχεση με την πρώτη που ανέφερα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

το Htc Evo 3D μπορει να δεχτεί keyboard and mouse με το Bluetooth?

Καπου ειχα διαβασει στο XDA για το xoom keyboard.

mouse?

και κατι αλλο, Οταν συνδέουμε το τηλεφωνο μεσω DLNA λειτουργει μόνο η βιβλιοθηκη με τα αρχεια video και εικονας?

Και οταν το συνδέουμε με MHL (HDMI) Λειτουργει ολοκληρο στην μεγάλη οθονη?

 

Σας παρακαλώ αν μπορείτε να απαντήσετε....

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει 2 , η μιά είναι αυτή : http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HTC-LEATHER-POUCH-CASE-HTC-EVO-3D-FREE-SCREEN-PROTECTOR-/180727818276?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a1437a824

 

Η οποία έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιότητα δέρματος! δεν έχει κορδονάκι να βγαίνει, και το κινητό περισσέυει 3 χιλιοστά. είναι όμως πανέμορφη!

 

Η άλλη που πήρα είναι αυτή : http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-LEATHER-PULL-UP-POUCH-COVER-CASE-SKIN-SLEEVE-HTC-EVO-3D-MOBILE-PHONE-/370547807348?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item56465ed474

 

Η οποία έχει κορδονάκι να βγαίνει και καλύπτει ΟΛΟ το κινητό . ΑΛΛΑ η ποιότητα "δέρματος" δεν έχει καμια σχεση με την πρώτη που ανέφερα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Χωρίς κορδονάκι είναι λίγο έως πολύ ζόρι για να βγει. Εγώ πήρα αυτή αλλά δεν με βολεύει τελικά. Οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ αυτή που είχα από το DHD η οποία λόγω διαφορετικής αναλογίας οθόνης εξέχει όσο και αυτή που πήρες εσύ, αλλά τουλάχιστον με το κορδόνι βγαίνει εύκολα.

 

Κρίμα πάντως να μην υπάρχει μια original ή έστω άλλη, με αντίστοιχη ποιότητα και κορδόνι που να είναι σχεδιασμένη ακριβώς για το κινητό... :(

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να πω ότι θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω, οπότε την ανοχή σας και τη βοήθεια σας αν γίνεται.

 

Το τηλέφωνο αγοράστηκε στις 20/1 από το Πλαίσιο. Ήδη είχα διαβάσει τα σχετικά εδώ και ειδικά για την μπαταρία, οπότε είχα γνώση και δεν ήταν παρορμητική αγορά.

Έκανα όλα τα σωστά βήματα περί αρχικής φόρτισης / εκφόρτισης της μπαταρίας και η χρήση ήταν wi-fi λίγο, μόνο για χειροκίνητες ενημερώσεις, 3G off γιατί δεν έχω συμβόλαιο data, δονήσεις, αυτόματες ενημερώσεις κλπ κλπ, όλα off. Μόνο η φωτεινότητα στο αυτόματο αλλά η οθόνη να σβήνει στα 45 δευτ. Οι κλήσεις σχετικά λίγες και σύντομες, λόγω ιδιοσυγκρασίας. Καταλαβαίνετε πιστεύω λοιπόν ότι μάλλον συντηρητικός -να το πω ευγενικά- στη χρήση είμαι. Με όλα αυτά, η διάρκεια της μπαταρίας ήταν 1+ μέρα αλλά σίγουρα όχι 2 μέρες. Αποδεκτό...

 

Επειδή με έτρωγε το χέρι μου, περίμενα να περάσει η βδομάδα DOA και έκανα το downgrade / root όπως παρουσιάζεται στο post του mytie και έχει "καρφιτσωθεί" στην αρχή του θέματος. Όλη η διαδικασία πήγε καλά, οπότε τώρα είμαι rooted.

Από εκείνη τη στιγμή όμως, η μπαταρία πάπαλα. Το πρωί στις 7 άνοιγμα το κινητό, στις 1 το μεσημέρι στα κόκκινα, με 4-5 κλήσεις και όλα κλειστά, wi-fi, bluetooth, τα πάντα.

 

Ψυχραιμία λέω, το έσκισα, πάμε για Battery Calibration. Πάλι η διαδικασία by the book, πάλι πάπαλα. Το πρωί στις 7 το άναψα στο 99% τώρα που τα γράφω αυτά, το φορτίζω ήδη για το 2ο callibration μήπως στρώσει.

Αν και διάβασα χθες βράδυ όσο μπορούσα, και εδώ και στο xda, δεν κατέληξα κάπου.

 

Υπάρχει ανάλογη εμπειρία / γνώση να μεταφερθεί ρε παιδιά; Άντε γιατί δεν το βλέπω και καλά....

 

Εμένα οι χρόνοι είναι ίδιοι χωρίς root :lol: .

 

Από τις 7 το απόγευμα ως τις 11 το βράδυ με ελάχιστη χρήση.Από τις 11 έως τις 10 λειτουργία πτήσης και μετά κανονικά και άντεξε ως τις 4μιση χωρίς να το ακουμπάω.

 

Αν του κάνω κάτι το βλέπω να τρώει τη μπαταρία σε δύο ώρες. Η πρώτη φόρτιση πέραν της εργοστασιακής μου έβγαλε 4 ώρες με το σκάλισμά μου.

 

Τ ρ α γ ι κ ό. Αλλά είμαι ψύχραιμος. Θέλει στρώσιμο για αρχή και υπάρχει και η τζαπανίζ με τα 2500mah που ποσταρίστηκε πιο πριν και κάνει 15 ευρώ. Ε αν δε στρώσει η κατάσταση τσιμπάω αυτη και " το μπικίνι τέλειο κορίτσια" :p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα την Virtuous Quattro beta 2...Το τηλέφωνο απλά πετάει ....

Antutu bench : πάνω από 6400

Quadrant : πάνω από 2800

Τα συμπεράσματα δικά σας.... Κατ εμέ αν όχι το πιο δυνατό από τα πιο δυνατά τηλέφωνα

της HTC. Απλά παρεξηγημένο...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Kαι με την Leedroid ROM την τελευταία και τον επεξεργαστή στο 1.51 με kernel Anthrax τα ίδια αποτελέσματα είχα. Αλλά γενικά δεν βρίσκω λόγο να μας απασχολούν τα benchmarks. Αυτό που με ευχαριστεί ότι το κινητό μου για 35 ώρες με συνεχόμενα συνδεδεμένο σε δίκτυο είτε μέσω wifi είτε μέσω 3G, και έντονη χρήση (εκτός gaming) αντέχει και μένω με 15% μπαταρία . Η οθόνη δε...σίγουρα στις 3 ώρες ενεργοποιημένη με μια ώρα για φωνητικές κλήσεις περίπου. Απλά δεν το βάζω στο 1.51 αλλά στο 1.18. Εξάλλου ποια είναι η διαφορά ;. Ειλικρινά δεν μπορώ να την καταλάβω
Link to comment
Share on other sites

ωραία πρόταση φίλε μου, αν το είχα δει νωρίτερα, ίσως ακολουθούσα το δικό σου παράδειγμα..

εγώ τελικά παρήγγειλα σήμερα αυτή http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51499

αν μοιάζει με μία που έχει φίλος μου στο sensation, πρέπει να είναι αρκετά στιβαρή, αλλά με το αρνητικό ότι όντως κάνει πιο γκουμούτσα το τηλέφωνο..

μου έκανε εντύπωση, ότι σε "επώνυμες" θήκες δεν βρήκα σημαντικές αποκλίσεις, γι'αυτό προτίμησα να την πάρω από εδώ..

 

λοιπόν, πήρα σήμερα τη θήκη, οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές, δείχνει αρκετά στιβαρή, το μόνο που με έχει προβληματίσει μέχρι στιγμής, είναι ότι χαλάει η αίσθηση του Power button και δυσκολεύεσαι να καταλάβεις αν πατήθηκε ή όχι..

στα θετικά όμως, από την πίσω πλευρά έχει ένα μαρκούτσι όπως έχουν οι κορνίζες, για να στηρίζει το κινητό σε όρθια θέση..

να είμαι ειλικρινής, δεν το ήξερα, αλλά μου έκανε πολύ θετική εντύπωση..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καλυτερουε χρονους μπαταριας μe custom rom απο οτι με εργοστασιακη ;

 

Πιστεύω πως ναι. Κάνω και UV (Undervolt) τον custom Kernel όχι όμως ΟC (Overclocking) και φυσικά δεν έχω και τους δύο επεξεργαστές να λειτουργούν συνέχεια. By default ο δεύτερος είναι offline απλά αν χρειάζεται τότε αρχίζει και δουλεύει από μόνος του. Γενικά δεν πιστεύω ότι κανένα android κινητό πέρα της μιαμισης ημέρας δεν την βγάζει εφόσον έχεις wifi ή 3g ανοιχτά. Τώρα όσον αφορά άλλη μπαταρία, εξαρτάται γιατί υπάρχει κίνδυνος και με τις noname μπαταρίες. Τώρα λένε ότι με την ICS θα βελτιωθεί η μπαταρία...θα το δούμε αν και δεν πιστεύω ότι θα δούμε μεγάλες διαφορές.

Κάποτε με χαλούσε αυτή η αυτονομία στα android. Πλέον ... το πήρα χαμπάρι ότι με αυτό θα ζούμε :)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν από την σύνδεση με πολυμέσα κάνω κλικ σε μια φωτογραφία να μην μου βγάζει το επιλογή προγράμματος ?

Μόνο το htc evo υπάρχει έτσι κι αλλιώς .

Δεν γίνεται να οριστεί προεπιλεγμένο κάπως ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα!!!Το δικο μου προβλημα με το κινητο ειναι οτι ενεργοποιήτε χωρις λογο το μεγάφωνο.Χωρις να εχω πειράξει κατι απο τις ρθμίσεις οταν το βαζω στο αυτι μου μπαινει σε ανοιχτή ακρόαση.Ο μονος τροπος για να το επαναφερω ξανά ειναι να κλεισω -ανοίξω τη συσκευή..Συμβαινει και σε αλλον???
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του ηχείου, διά της ατόπου επαγωγής κατέληξα ότι έφταιγε η πλοήγηση. Δες αν υπάρχει εικονίδιο στη μπάρα ενημερώσεων και αν ναι, μπες στην εφαρμογή, κλείσε την κανονικά και δες αν στο ξανακάνει. Αν έχεις την καλοσύνη, γράψε αποτέλεσμα γιατί όπως είπα, συμπερασματικά κατέληξα εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Η άλλη που πήρα είναι αυτή : http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-LEATHER-PULL-UP-POUCH-COVER-CASE-SKIN-SLEEVE-HTC-EVO-3D-MOBILE-PHONE-/370547807348?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item56465ed474

 

Η οποία έχει κορδονάκι να βγαίνει και καλύπτει ΟΛΟ το κινητό . ΑΛΛΑ η ποιότητα "δέρματος" δεν έχει καμια σχεση με την πρώτη που ανέφερα.

πηρα κι εγω την συγκρεκριμενη και μπορω να πω πως ειναι αρκετα βολικη αν και απο ποιοτητα δεν ειναι τιποτα το φοβερο, εβλεπα και αυτες εδω τις θηκες αλλα δεν ηξερα κατα ποσο μπορουν να το προστατευσουν http://www.ebay.com/itm/Android-Suede-Pouch-Case-Cover-HTC-EVO-3D-/300572656529?pt=PDA_Accessories&hash=item45fb86c391

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εβλεπα και αυτες εδω τις θηκες αλλα δεν ηξερα κατα ποσο μπορουν να το προστατευσουν http://www.ebay.com/itm/Android-Suede-Pouch-Case-Cover-HTC-EVO-3D-/300572656529?pt=PDA_Accessories&hash=item45fb86c391

 

Δεν τις θεωρώ χρήσιμες μιας και θα πρέπει να έχεις τη συσκευή συνέχεια μέσα - έξω για το οτιδήποτε. Εν τω μεταξύ με το συνεχόμενο βάλε - βγάλε αυξάνονται και οι πιθανότητες να σου φύγει από το χέρι κάποια στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η κοπέλα μου αγόρασε πρόσφατα το evo 3d (ούτε 10 μέρες) και σήμερα προέκυψαν δύο προβλήματα.

 

Το πρώτο αφορά στην μπαταρία. Το έβγαλε από τη φόρτιση το πρωί στις 9 και μέχρι το απόγευμα στις 6 ήθελε φόρτιση (είχε φτάσει στο 10% περίπου η μπαταρία) με μηδαμινή χρήση!!!!!!!!! Το περίεργο μάλιστα όταν πήγα στη "ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->μπαταρία->χρήση μπαταρίας" ήταν το ποσοστό του "Λειτουργικό σύστημα Android" που ήταν στο 42%!!!!! Έχω ένα Desire S που έχει αντίστοιχο ποσοστό στο 2%! Να σημειώσω ότι μέχρι σήμερα η μπαταρία της κράταγε από 1.5 μέχρι 2 μέρες με μπόλικη χρήση παιχνιδιών και wi-fi. Ένα ακόμα Hint είναι ότι όταν το φορτίζει, το ledάκι γίνεται πράσινο, αλλά η ένδειξη μπαταρίας φτάνει στο 99% και όχι στο 100% όσο και αν το αφήνει στη φόρτιση.

 

Ερώτηση: Πρόκειται για γνωστό bug; Πέσαμε σε ελαττωματική μπαταρία;

 

Το δεύτερο αφορά τις υπενθυμίσεις ημερολογίου. Αποθηκεύει ένα συμβάν στο ημερολόγιο και βάζει υπενθύμιση π.χ. 1 λεπτό νωρίτερα. Η υπενθύμιση δεν ακούγεται!!! Ούτε εμφανίζεται στο lock screen! Το μόνο που συμβαίνει είναι (εάν και εφόσον τυχαία ξεκλειδώσει το κινητό) να εμφανιστεί σαν notification στη γραμμή ειδοποιήσεων. Ελέγξαμε τις ρυθμίσεις των υπενθυμίσεων του ημερολογίου της με το δικό μου (στο Desire S) και ήταν πανομοιότυπες...

 

Καμιά ιδέα πριν το πάει στο service;;;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μπαταρίας, πολλά έχουν γραφτεί και νομίζω πως υπάρχει χώρος και για περισσότερα. Προς το παρόν όμως, κατέβασε από το Market το Battery Calibration και κάνε τα βήματα όπως τα λέει. Αν δεν δεις διαφορά το ξανασυζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

και μένα μέχρι στιγμής η μπαταρία πάνω από 24 ώρες δεν έχει αντέξει.. :cry:

απο την Τρίτη που ήρθε στα χέρια μου έχω κάνει 4? φορτίσεις αν δε κάνω λάθος..

Link to comment
Share on other sites

24 ώρες...? Μια χαρά είσαι... :)

 

Μα καλά τόσο πολύ λείπετε από μια πηγή ρεύματος? :lol:

 

ααχαχααχχααχ

 

ρε παιδιά και κάτι άλλο..το οποίο δεν θα το χαρακτήριζα πρόβλημα ακριβώς..ωστόσο με παραξενεύει..

 

smartphones χρησιμοποιώ σχετικά αρκετά χρόνια..το προηγούμενό μου, ήταν ένα wildfire, ωστόσο μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι στην πληκτρολόγηση μηνυμάτων με το evo..κάνω υπερβολικά πολλές λάθος επιλογές πλήκτρων και κατά κύριο λόγο γειτονικών..

π.χ. αντι για Ι πατάω Θ και παρομοια τέτοια..

το πιο πιθανό που σκέφτηκα, σαν σενάριο, είναι ίσως λόγο του ιδιαίτερου μεγέθους και της ακόμα μεγαλυτερης ευαισθησίας της οθόνης, μήπως δεν έχω συνηθίσει οριακά την μεγαλύτερη διάταξη..

το έχει παρατηρήσει άλλος να του συμβαίνει..??

Link to comment
Share on other sites

ααχαχααχχααχ

 

ρε παιδιά και κάτι άλλο..το οποίο δεν θα το χαρακτήριζα πρόβλημα ακριβώς..ωστόσο με παραξενεύει..

 

smartphones χρησιμοποιώ σχετικά αρκετά χρόνια..το προηγούμενό μου, ήταν ένα wildfire, ωστόσο μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι στην πληκτρολόγηση μηνυμάτων με το evo..κάνω υπερβολικά πολλές λάθος επιλογές πλήκτρων και κατά κύριο λόγο γειτονικών..

π.χ. αντι για Ι πατάω Θ και παρομοια τέτοια..

το πιο πιθανό που σκέφτηκα, σαν σενάριο, είναι ίσως λόγο του ιδιαίτερου μεγέθους και της ακόμα μεγαλυτερης ευαισθησίας της οθόνης, μήπως δεν έχω συνηθίσει οριακά την μεγαλύτερη διάταξη..

το έχει παρατηρήσει άλλος να του συμβαίνει..??

το παρατηρησα κι εγω αυτο αλλα απ οτι καταλαβα συμβαινει γιατι η ευαισθησια της οθονης ειναι πολυ μεγαλη, δηλαδη αμα το δοκιμασεις μπορει να πατηθει καποιο πληκτρο χωρις καν να το πατησεις παρα μονο να φερεις το δαχτυλο σου κοντα στο κινητο..

σε θεμα μπαταριας ουτε εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος αλλα δεν μου εχει συμβει κατι απο αυτα που διαβαζω, το βραδυ την φορτιζω, και βγαζει οριακα ολη την μερα, με wifi για κανα 8ωρο που ειμαι μεσα στο σπιτι και το υπολοιπο με 3g και μετρια γενικη χρηση.. σκεφτηκα να παρω απο το ebay μια καινουργια μπαταρια για να εχω για δευτερη και μια βαση φορτισης της, αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστες ειναι αυτες οι βασεις, γιατι μπορει αν μου χαλασουν και την ιδη μετρια μπαταρια που εχει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

το παρατηρησα κι εγω αυτο αλλα απ οτι καταλαβα συμβαινει γιατι η ευαισθησια της οθονης ειναι πολυ μεγαλη, δηλαδη αμα το δοκιμασεις μπορει να πατηθει καποιο πληκτρο χωρις καν να το πατησεις παρα μονο να φερεις το δαχτυλο σου κοντα στο κινητο..

σε θεμα μπαταριας ουτε εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος αλλα δεν μου εχει συμβει κατι απο αυτα που διαβαζω, το βραδυ την φορτιζω, και βγαζει οριακα ολη την μερα, με wifi για κανα 8ωρο που ειμαι μεσα στο σπιτι και το υπολοιπο με 3g και μετρια γενικη χρηση.. σκεφτηκα να παρω απο το ebay μια καινουργια μπαταρια για να εχω για δευτερη και μια βαση φορτισης της, αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστες ειναι αυτες οι βασεις, γιατι μπορει αν μου χαλασουν και την ιδη μετρια μπαταρια που εχει το κινητο

 

οκ..δεν είμαι τρελός..γιατί ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι είχα παρατηρήσει να επιλέγεται πλήκτρο με εξαιρετικά κοντινή απόσταση του δαχτύλου..και σκεφτόμουν wtf..! :)

εγώ λόγω και του όγκου, επιστράτευσα πάλι το bt handsfree ώστε να έχω μεγαλύτερη ελευθερία στις κινήσεις μου, οπότε το bt μένει ανοιχτό σχεδόν όλη μέρα..

 

σκεφτόμουν κάτι παρόμοιο με εσένα..είτε να πάρω επιτραπέζιο φορτιστή και μια δεύτερη μπαταρία.. (αλλά εδώ τίθεται το ερώτημα γνήσια ή ιμιτασιόν? ) ή αν έχεις δει, κάτι portable chargers που ουσιαστικά είναι σαν εξωτερικές μπαταρίες για refill αν ξεμείνεις από μπαταρία, χωρίς να χρειάζεται να την αλλάξεις.. βέβαια δεν ξέρω αν είναι βολικοί..

http://www.ebay.co.uk/itm/EXTERNAL-PORTABLE-BATTERY-CHARGER-HTC-ChaCha-Wildfire-S-Incredible-S-Evo-3D-/230676834885?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35b5692a45

 

αν το ψήνει κανένας, αγοράζουμε και μαζί για να "σπάσουμε" τα μεταφορικά..

Link to comment
Share on other sites

οκ..δεν είμαι τρελός..γιατί ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι είχα παρατηρήσει να επιλέγεται πλήκτρο με εξαιρετικά κοντινή απόσταση του δαχτύλου..και σκεφτόμουν wtf..! :)

εγώ λόγω και του όγκου, επιστράτευσα πάλι το bt handsfree ώστε να έχω μεγαλύτερη ελευθερία στις κινήσεις μου, οπότε το bt μένει ανοιχτό σχεδόν όλη μέρα..

 

σκεφτόμουν κάτι παρόμοιο με εσένα..είτε να πάρω επιτραπέζιο φορτιστή και μια δεύτερη μπαταρία.. (αλλά εδώ τίθεται το ερώτημα γνήσια ή ιμιτασιόν? ) ή αν έχεις δει, κάτι portable chargers που ουσιαστικά είναι σαν εξωτερικές μπαταρίες για refill αν ξεμείνεις από μπαταρία, χωρίς να χρειάζεται να την αλλάξεις.. βέβαια δεν ξέρω αν είναι βολικοί..

http://www.ebay.co.uk/itm/EXTERNAL-PORTABLE-BATTERY-CHARGER-HTC-ChaCha-Wildfire-S-Incredible-S-Evo-3D-/230676834885?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35b5692a45

 

αν το ψήνει κανένας, αγοράζουμε και μαζί για να "σπάσουμε" τα μεταφορικά..

 

Λοιπόν, το συγκεκριμένο προιόν το είχα κι εγώ προ διετίας για το HTC HD2. Πρόκειται για σκουπίδι, θα πετάξεις τα χρήματά σου. Κάνει ώρες για να φορτίσει πλήρως, ακόμα και full φορτισμένο δεν κατάφερνε να ανεβάσει την μπαταρία του HD2 περισσότερο από 30-35%, και μετά από λίγη ώρα το κινητό μου ήθελε πάλι φόρτιση. Η ίδια η συσκευή δε είναι απαράδεκτα μεγάλη για την μικρή εν τέλει χωρητικότητά της. Θα έπρεπε να έχει το μισό μέγεθος, για να χωράει και σε τσέπη καθώς φορτίζει. Και φυσικά, λόγω χαμηλής ποιότητας ηλεκτρονικών που ενσωμάτονε, μου χάλασε τελικά την μπαταρία του HD2 σε λιγότερο από τρεις μήνες.

 

Φιλίκά, Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μπαταρίας, πολλά έχουν γραφτεί και νομίζω πως υπάρχει χώρος και για περισσότερα. Προς το παρόν όμως, κατέβασε από το Market το Battery Calibration και κάνε τα βήματα όπως τα λέει. Αν δεν δεις διαφορά το ξανασυζητάμε.

 

Φίλε μου, μου ζητάει να κάνω root τη συσκευή. This is not an option ;)

 

Ως προς το θέμα του ημερολογίου, σε όλους δουλεύει κανονικά; Κανείς δεν έχει προσέξει να μην του χτυπούν οι υπενθυμίσεις;

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...