Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ηταν η εκδοση Odin! Αθανατο τηλεφωνο! Που θα το ξαναβρω καινουριο;..

Ebay έχει πολλά factory sealed αλλά θα είναι ακριβά ως συλλεκτικά.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ebay έχει πολλά factory sealed αλλά θα είναι ακριβά ως συλλεκτικά.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Και aliexpress εχω δει refurbished

Link to comment
Share on other sites

Και aliexpress εχω δει refurbished

Εγώ λέω για τελείως καινούρια. Ούτε καν refurbished!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω για τελείως καινούρια. Ούτε καν refurbished!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Στείλε κανένα link ενδεικτικά να σου είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε κανένα link ενδεικτικά να σου είναι εύκολο.

Έχει πολλά. Μπες Amazon και ebay και γράψε galaxy s New sealed και αναλόγως βλέπεις.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ωραίες εποχές με το γέρικο I9000 .Μόλις φλάσαρα την LineageOS 11 (4.4.4 kit kat) με καινούριο kernel και πάτο σφαίρα το θηρίο. :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ωραίες εποχές με το γέρικο I9000 .Μόλις φλάσαρα την LineageOS 11 (4.4.4 kit kat) με καινούριο kernel και πάτο σφαίρα το θηρίο. :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε ρωτήσω κάτι, αν το λειτουργείς ακόμα και θυμάσαι, έχει fm radio; Το κινητό είχε original αλλά κάτι slim και cyanogen που είχα βάλει μετά δεν υποστήριζαν.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, αν το λειτουργείς ακόμα και θυμάσαι, έχει fm radio; Το κινητό είχε original αλλά κάτι slim και cyanogen που είχα βάλει μετά δεν υποστήριζαν.

Σε αυτές πάντοτε βάζαμε το spirit fm που χρησιμοποιεί τον δέκτη fm της συσκευής.

Η μοναδική λύση ήταν τότε.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα στην στοκ 2.3.6 αν το θέλεις για ράδιο φίλε.

Έτσι κι αλλιώς, ότι ρομ και να βάλεις δεν πρόκειται να γίνει κανένα θαύμα!

Παρεμπιπτόντως, ακόμα το έχω :D

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, αν το λειτουργείς ακόμα και θυμάσαι, έχει fm radio; Το κινητό είχε original αλλά κάτι slim και cyanogen που είχα βάλει μετά δεν υποστήριζαν.

Ότι γράφει από κάτω ο Τόλης.:)

Σε αυτές πάντοτε βάζαμε το spirit fm που χρησιμοποιεί τον δέκτη fm της συσκευής.

Η μοναδική λύση ήταν τότε.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

 

Γύρνα στην στοκ 2.3.6 αν το θέλεις για ράδιο φίλε.

Έτσι κι αλλιώς, ότι ρομ και να βάλεις δεν πρόκειται να γίνει κανένα θαύμα!

Παρεμπιπτόντως, ακόμα το έχω :D

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Και εγώ το έχω ακόμα για backup phone και το δουλέυω με 2.3.6 .Όσο του διαγράφεις τα google play services παει σφαίρα!Αν ξεχαστείς και το αφήσεις να τα κάνει update σέρνεται.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ότι γράφει από κάτω ο Τόλης.:)

 

 

 

 

Και εγώ το έχω ακόμα για backup phone και το δουλέυω με 2.3.6 .Όσο του διαγράφεις τα google play services παει σφαίρα!Αν ξεχαστείς και το αφήσεις να τα κάνει update σέρνεται.:lol:

Για την ακρίβεια, με το που μπει google account τον ήπιε η συσκευή :lol:

Μερικά βασικά apk από το apk mirror και δουλεύει ακόμα το σκυλί αξιοπρεπώς!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

Το spirit fm το είχα και γω αλλά μου ζεσταινόταν το τηλέφωνο. Τόσο πολύ που έκλεινε σε λίγα λεπτά. Το είχα δοκιμάσει με διάφορες ρομ, δεν ξέρω τι έφταιγε.

Σε στοκ δε σκεφτόμουν να γυρίσω, γιατί την τελευταία φορά που δοκίμασα σερνόταν τόσο που δεν μπορούσε ούτε τηλέφωνο να πάρει, ακόμη και χωρίς σιμ, χωρίς να κάνω τίποτα, απλά σερνόταν. Θα δοκιμάσω να πειράξω το google play που λέτε και σεις, γιατί πάλι στο s9 που πήρα, ραδιόφωνο γιοκ...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια βοηθεια γιατι εκανα γκαφα πηγα να κανω root το samsung galaxy s9000 κατεβασα το odin3 v 1,70 εβάλα το τηλέφωνό σε download mode.και ακολουθησα τα βηματα προσπαθησα να περασω το αρχειο με της οδηγιες αλλα

ισως ητανε και λαθος το αρχειο βεβαια δεν ξερω ειμαι ασχετος απο τετεια και τραβηχτηκε το καλωδιο απο το λαπτοπ και τωρα δεν ανοιγει το τηλ , σε download mode μπαινει ξανακανω την διαδικασια και στο τελος γραφει <OSM> All threads comleted. (succed0 / failed 1αν δεν το βαλω στο καλωδιο δειχνει κατι σαν σφαλμα μεταξυ τηλεφωνου και υπολογιστη καποια βοηθεια να μπορεσω να το επαναφερω ειμαι και ασχετος?

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, αν το λειτουργείς ακόμα και θυμάσαι, έχει fm radio; Το κινητό είχε original αλλά κάτι slim και cyanogen που είχα βάλει μετά δεν υποστήριζαν.

 

Που μπορω να βρω καποια ρομ για το δικο μου δεν μπορω να βρω πουθενα και μου εμεινε το τηλεφωνο δεν ανοιγει με μια που βρηκα μενει στην οθονη εναρξης

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια γιατι εκανα γκαφα πηγα να κανω root το samsung galaxy s9000 κατεβασα το odin3 v 1,70 εβάλα το τηλέφωνό σε download mode.και ακολουθησα τα βηματα προσπαθησα να περασω το αρχειο με της οδηγιες αλλα

ισως ητανε και λαθος το αρχειο βεβαια δεν ξερω ειμαι ασχετος απο τετεια και τραβηχτηκε το καλωδιο απο το λαπτοπ και τωρα δεν ανοιγει το τηλ , σε download mode μπαινει ξανακανω την διαδικασια και στο τελος γραφει All threads comleted. (succed0 / failed 1αν δεν το βαλω στο καλωδιο δειχνει κατι σαν σφαλμα μεταξυ τηλεφωνου και υπολογιστη καποια βοηθεια να μπορεσω να το επαναφερω ειμαι και ασχετος?

 

Που μπορω να βρω καποια ρομ για το δικο μου δεν μπορω να βρω πουθενα και μου εμεινε το τηλεφωνο δεν ανοιγει με μια που βρηκα μενει στην οθονη εναρξης

 

Νομίζω η λύση είναι να βρείς επίσημη ρομ με 3 αρχεία για το odin .

Αλλά πάνε τόσα χρόνια που δεν τα θυμάμαι και πολύ καλά....

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου βρηκα μετα απο πολυ κοπο ρομ με 3 αρχεια και επανηλθε το τηλεφωνο στην 2.3.6.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου βρηκα μετα απο πολυ κοπο ρομ με 3 αρχεια και επανηλθε το τηλεφωνο στην 2.3.6.

Άμα καταφέρεις και βρεις επίσης σε κανένα ξεχασμένο site την "gamers rom" και έχεις διάθεση να πας σε custom τότε να την βάλεις οπωσδήποτε!!!

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ξαναασχοληθει και τα εκανα λιγο ανω κατω με τα αρχεια αλλα οκ ετσι ειναι αυτα το τηλεφωνακι δουλευει αψογα για την γυναικα μου θελαμε συσκευη και να το S1 μας βγαζει ασπροπροσωπους μετα απο τοσα χρονια/να δω τωρα θελω να κανω και το δικο μου root το samsung galaxy J5 2015 λογο χωρου πιο πολυ με εχει κουρασει το οτι δεν εχει χωρο συνεχεια:p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρες!

Υπάρχει κάποιος που να έχει ακόμα κάποιο από τα πρώτα eclair 2.1 firmware? Γιατί όλα τα Link πλέον που βρίσκω από το 2010, είναι νεκρά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Υπάρχει κάποιος που να έχει ακόμα κάποιο από τα πρώτα eclair 2.1 firmware? Γιατί όλα τα Link πλέον που βρίσκω από το 2010, είναι νεκρά :lol:

 

Αν το βρεις το θέλω και εγώ! Μόνο Gingerbread βρίσκω και το έχω στημένο έτσι το γλυκούλι μου.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις το θέλω και εγώ! Μόνο Gingerbread βρίσκω και το έχω στημένο έτσι το γλυκούλι μου.

 

Δύσκολο το κόβω..

Τόσες μέρες μόνο νεκρά λινκ βρίσκω δυστυχώς. Είναι και το inbox του @tyxerakias γεμάτο και δεν μπορώ να του στείλω μπας και έχει πουθενά καταχωνιασμένα τα αρχεία! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με την 2.1 να του βάλουμε αν κάνει και κατεβάσει τις υπηρεσίες Google σέρνεται το καημένο...
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με την 2.1 να του βάλουμε αν κάνει και κατεβάσει τις υπηρεσίες Google σέρνεται το καημένο...
:lol:

Όχι ρε συ, δεν υπάρχει περίπτωση να μπει λογαριασμός ούτε ενημέρωση!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...