Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντα deodexed βάζω χωρίς να έχω θέμα

και απο εφαρμογές του έχω βάλει απολύτως τα βασικά (opera mini-mobile, titanium, accuweather και 2-3 άλλα)

μέχρι στιγμής είμαι πολύ δυσαρεστημένος

το έχω βγάλει απο τις 12 απο την μπαταρία και με όλα ενεργά, 1.40 ώρα ανοικτή οθόνη και 16 λεπτά κλήσεων μου έχει ακόμη 28%

σίγουρα κάτι δεν πάει καλά

θα το κάνω 2-3 φορτίσεις και άμα κάτι δεν αλλάξει wipe :(

Οντως κατι δεν παει καλα!!Σου ειπα για την deodex μην τυχον και υπαρχει καποιο προβλημα στην συγκεκριμενη (εχουν συμβει κατα καιρους κατι κουλα).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια. Κατά λάθος απεγκατέστησα το gmail. Πήγα να το επανεγκαταστήσω και γράφει Σφάλμα δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Έχω 2.3.6 JW6 semaphore 2.7.4. Πείτε καμιά ιδέα γιατί τώρα βλέπω τα gmail μου από το stock social hub.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Κατά λάθος απεγκατέστησα το gmail. Πήγα να το επανεγκαταστήσω και γράφει Σφάλμα δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Έχω 2.3.6 JW6 semaphore 2.7.4. Πείτε καμιά ιδέα γιατί τώρα βλέπω τα gmail μου από το stock social hub.
Μηπως εχεις titanium με lucky patcher??Aν οχι δοκιμασε να απεγκαταστησεις μερικες στοκ εφαρμογες που δεν χρειαζεσαι
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσει το Gmail από το Play Store θα εγκατασταθεί στο data/app και όχι στο system/app οπότε δε νομίζω να χρειάζεται να απεγκαταστήσει stock εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Κατά λάθος απεγκατέστησα το gmail. Πήγα να το επανεγκαταστήσω και γράφει Σφάλμα δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Έχω 2.3.6 JW6 semaphore 2.7.4. Πείτε καμιά ιδέα γιατί τώρα βλέπω τα gmail μου από το stock social hub.

 

Δεν υπαρχει αρκετος χωρος..;γεμισες δηλαδη 2gb rom..;:what:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις titanium με lucky patcher??Aν οχι δοκιμασε να απεγκαταστησεις μερικες στοκ εφαρμογες που δεν χρειαζεσαι

Και πάλι νομίζω πως το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο στην εφαρμογή που έχεις p@tcharei

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι νομίζω πως το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο στην εφαρμογή που έχεις p@tcharei

 

Νικο αυτο το l@cky p@tcher ειναι ατιμο πραγμα,μου εχει δημιουργησει κι εμενα προβλημα χωρου σε ασχετες εφαρμογες

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι το lucky patcher αλλά τιτάνιουμ έχω. Το τηλέφωνο έιναι ζήτημα να έχει 20 εφαρμογές εγκατεστημένες από το google play. Πάντως μπαίνοντας από τον υπολογιστή μου στο google play μου δείχνει ότι στο τηλέφωνό μου είναι εγκατεστημένο ενώ μπαίνοντας από το τηλέφωνο μου επιτρέπει να το κατεβάσω γιατί δεν το βλέπει και όταν κάνει την εγκατάσταση μετά από λίγο γράφει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος. έχω τον Launcher EX επίσης οπού έχω φτιάξει ένα φάκελο με τις στοκ εφαρμογές στο συρτάρι και προσπάθησα να εγκταστήσω το Gmail έχω γυρίσει στον στοκ launcher αλλά τίποτα. Να Κάνω ένα factory reset και άν πιάσει χρειάζεται να ξαναπεράσω το semaphore ή πρέπει να φλασάρω πάλι; Πρόβλημα. Βέβαια τα gmail τα βλέπω έχωντας ανόιξει λογαριασμό στη στοκ social hub αλλά.......
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι το lucky patcher αλλά τιτάνιουμ έχω. Το τηλέφωνο έιναι ζήτημα να έχει 20 εφαρμογές εγκατεστημένες από το google play. Πάντως μπαίνοντας από τον υπολογιστή μου στο google play μου δείχνει ότι στο τηλέφωνό μου είναι εγκατεστημένο ενώ μπαίνοντας από το τηλέφωνο μου επιτρέπει να το κατεβάσω γιατί δεν το βλέπει και όταν κάνει την εγκατάσταση μετά από λίγο γράφει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος. έχω τον Launcher EX επίσης οπού έχω φτιάξει ένα φάκελο με τις στοκ εφαρμογές στο συρτάρι και προσπάθησα να εγκταστήσω το Gmail έχω γυρίσει στον στοκ launcher αλλά τίποτα. Να Κάνω ένα factory reset και άν πιάσει χρειάζεται να ξαναπεράσω το semaphore ή πρέπει να φλασάρω πάλι; Πρόβλημα. Βέβαια τα gmail τα βλέπω έχωντας ανόιξει λογαριασμό στη στοκ social hub αλλά.......

 

Νομιζω θα στρωσει με hard reset.

Οχι δεν χρειαζεται να ξαναβαλεις τον κερνελ, θα παραμεινει!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πάντα deodexed βάζω χωρίς να έχω θέμα

και απο εφαρμογές του έχω βάλει απολύτως τα βασικά (opera mini-mobile, titanium, accuweather και 2-3 άλλα)

μέχρι στιγμής είμαι πολύ δυσαρεστημένος

το έχω βγάλει απο τις 12 απο την μπαταρία και με όλα ενεργά, 1.40 ώρα ανοικτή οθόνη και 16 λεπτά κλήσεων μου έχει ακόμη 28%

σίγουρα κάτι δεν πάει καλά

θα το κάνω 2-3 φορτίσεις και άμα κάτι δεν αλλάξει wipe :(

 

Σε βλεπω να ξαναγυρνας στο γιαουρτι :) εγω παντως δεν το κουναω, δουλευουν ολα αψογα!

Link to comment
Share on other sites

βαλε το csc της jw5 δηλαδη το jvc μεσω odin και μετα πληκτρολογησε *#272*ιμει# και διαλεξε το eur csc ...

 

Φίλε Ηρακλή, επειδή φλάσαρα κι εγώ τηνJW6 και επιλογή Ελληνικών στο Swype δεν υπήρχε, μπορώ να φλασάρω ξανά μόνο με το CSC αρχείο από την JW5 στον Odin και τα Phone και Pda κενά?

Κάποιες εφαρμογές που υπάρχουν, σαν το Navigon πχ. γιατί δεν κάνουν αναβάθμιση? επειδή το firmware προορίζεται για άλλη χώρα?

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ηρακλή, επειδή φλάσαρα κι εγώ τηνJW6 και επιλογή Ελληνικών στο Swype δεν υπήρχε, μπορώ να φλασάρω ξανά μόνο με το CSC αρχείο από την JW5 στον Odin και τα Phone και Pda κενά?

Κάποιες εφαρμογές που υπάρχουν, σαν το Navigon πχ. γιατί δεν κάνουν αναβάθμιση? επειδή το firmware προορίζεται για άλλη χώρα?

 

Ναι φιλε βαλε το jvc csc της jw5 με odin αφηνοντας κενα το modem και το pda και θα εχεις ελληνικα. πληκτρολογια

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την jw6 ερχομενος απο jw5 ελβετικη. Περασα αυτη απο τον οδηγο με csc το jvc της jw5. Εχω παντου ελληνικα η rom πεταει. Ειναι πιο γρηγορη της jw5 και μεχρι τωρα δε εχει φαει το παραμικρο κολλημα. Απλα δεν ξερω δεν εχω ελληνικα apn. Γιατι; θα τα περασω με βαση τον οδηγο αλλα γιατι δεν εχει;
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την jw6 ερχομενος απο jw5 ελβετικη. Περασα αυτη απο τον οδηγο με csc το jvc της jw5. Εχω παντου ελληνικα η rom πεταει. Ειναι πιο γρηγορη της jw5 και μεχρι τωρα δε εχει φαει το παραμικρο κολλημα. Απλα δεν ξερω δεν εχω ελληνικα apn. Γιατι; θα τα περασω με βαση τον οδηγο αλλα γιατι δεν εχει;

 

Γιατί δεν άλλαξες το csc σε EUR όπως γράφει ο οδηγός :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

το αλλαξα εννοειται. Μπηκα στις ρυθμισεις του apn κατω κατω λεει τυπος apn και ειχα data. Το αλλαξα σε internet και δουλευει μια χαρα. Τι κουλο και αυτο.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδά καλημέρα και καλή εβδομάδα.Εδω και περίπου ενα μηνα εχω πρόβλημα.Το κινητό κάνει μόνο του restart,και πολλά βράδυα μου σβήνει και αναγκάζομα να το ενεργοποιώ το πρωί.Το εχω 2 χρόνια σχεδόν,και σας παραθέτω firmware παρακάτω.Ευχαριστώ προκαταβολικά για το ενδιαφέρον.

firmware 2.3.3.

Eκδοση Κernel 2.6.35.7-I9000BUJVA-CL220544

root@DELL102#2

Link to comment
Share on other sites

Παιδά καλημέρα και καλή εβδομάδα.Εδω και περίπου ενα μηνα εχω πρόβλημα.Το κινητό κάνει μόνο του restart,και πολλά βράδυα μου σβήνει και αναγκάζομα να το ενεργοποιώ το πρωί.Το εχω 2 χρόνια σχεδόν,και σας παραθέτω firmware παρακάτω.Ευχαριστώ προκαταβολικά για το ενδιαφέρον.

firmware 2.3.3.

Eκδοση Κernel 2.6.35.7-I9000BUJVA-CL220544

root@DELL102#2

 

Οι 2.3.3 ειναι προβληματικες, διαβασε τους οδηγους και περασε την jw6 2.3.6 να στρωσει ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχετε παρατηρήσει ότι η jw5 και ενδεχομένως όλες οι value pack, αργούνε λίγο σε κάποια αγγίγματα?

άλλαξα launcher και πάλι τα ίδια

έχω την εντύπωση ότι παλιότερες gb ήταν πιο γρήγορες (όπως η jw1)

έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? θυμάμαι σίγουρα που κράζατε τον tw4 αλλά για την ρομ γενικότερα δεν θυμάμαι...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχετε παρατηρήσει ότι η jw5 και ενδεχομένως όλες οι value pack, αργούνε λίγο σε κάποια αγγίγματα?

άλλαξα launcher και πάλι τα ίδια

έχω την εντύπωση ότι παλιότερες gb ήταν πιο γρήγορες (όπως η jw1)

έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? θυμάμαι σίγουρα που κράζατε τον tw4 αλλά για την ρομ γενικότερα δεν θυμάμαι...

 

Στην jw6 ολα πανε σφαιρα, τα αγγιγματα ειναι αμεσα ανταποκρισιμα και ο tw4 πλεον ειναι stable επιτελους!!

Σε σχεση με την jw1δυο κλικ πιο πανω σιγουρα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχετε παρατηρήσει ότι η jw5 και ενδεχομένως όλες οι value pack, αργούνε λίγο σε κάποια αγγίγματα?

άλλαξα launcher και πάλι τα ίδια

έχω την εντύπωση ότι παλιότερες gb ήταν πιο γρήγορες (όπως η jw1)

έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο? θυμάμαι σίγουρα που κράζατε τον tw4 αλλά για την ρομ γενικότερα δεν θυμάμαι...

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Στην JW5 το sensitivity του touchscreen είναι κακό. Ούτε η αντίστοιχη επιλογή του semaphore βελτιώνει την κατάσταση. Ειδικά στην τρίτη επιλογή (όχι του chainfire, του malwe) τα πράγματα γίνονται πολύ άσχημα. Αν κάποιος παίζει παιχνίδια όπως το temple run ή το ninjump που τα πάντα εξαρτώνται απο το ακριβές και συγχρονισμένο άγγιγμα, καταλαβαίνει αμέσως ότι υπάρχει θέμα. Το καλύτερο touchscreen sensitivity το έχουν μακράν οι ICS.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

λοιπον προχθες περαστηκε η jw6 σημερα το πρωι βγηκε και ξαναπερσα την jw5. Την 1η μερα ολα καλα, σημερα απο το πρωι ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. Τελικα σε μια εισερχομενη κληση που ειχα το κινητο κολλησε παλι και εκανε boot loop. Τι να πω.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεματακι στην jw6 με blackscreen, force closes και γενικα πολυ lag ακομα και στα κατεβασμενα βιντεο. Εκανα wipe cache αλλα δεν ελυσε κατι μονιμα παρα μονο για λιγο.. Λιγη βοηθεια γιατι αν και δεν βλεπω πολλα βιντεο δεν ειναι ενα ενοχλητικο bug.

Ευχαριστω:-)

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με jw5 πάντως είμαι πολύ απογοητευμένος...

λαγκάρει ο τόπος :lol:

πατάω το home button, πάει μετά απο 1-2 δευτερόλεπτα, ο browser σκαλώνει (stock και Opera) και γενικά εκεί που είναι πολύ smooth θα γίνει κάτι και θα κολήσει για 1-2 δευτερόλεπτα

έχω τον semaphore

θα δοκιμάσω και με άλλον κερνελ και άμα συνεχιστούν τα φαινόμενα πάω για jw1 να φρεσκάρω τη μνήμη μου να δω άμα ήταν όντως τόσο χάλια και εκεί...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας παρουσιαζει προβλημα η jw5/jw6.

Εδω και 2 εβδομαδες ειμαι με την δευτερη και πραγματικα φυσαει η ρομ!!και η ευαισθησια της οθονης μια χαρα, ουτε ενα fc, κανενα reload του tw4, ο browser πολυ καλος αλλα προτιμω τον κορυφαιο opera,κανενα blackscreen, γενικα δεν εχω συναντησει το παραμικρο κολλημα, ολα κυλουν ομαλα,smooth και αμεσα:)

Κι ολα αυτα με semaphore 2.7.4 scbm.

Τι κανω δηλαδη εγω, μαγος ειμαι..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας παρουσιαζει προβλημα η jw5/jw6.

Εδω και 2 εβδομαδες ειμαι με την δευτερη και πραγματικα φυσαει η ρομ!!και η ευαισθησια της οθονης μια χαρα, ουτε ενα fc, κανενα reload του tw4, ο browser πολυ καλος αλλα προτιμω τον κορυφαιο opera,κανενα blackscreen, γενικα δεν εχω συναντησει το παραμικρο κολλημα, ολα κυλουν ομαλα,smooth και αμεσα:)

Κι ολα αυτα με semaphore 2.7.4 scbm.

Τι κανω δηλαδη εγω, μαγος ειμαι..;:rolleyes:

 

δεν ξέρω ρε Ηρακλή

γενικά έχω διαβάσει ότι κάποιοι είναι απόλυτα ικανοποιημένοι, ενώ κάποιοι άλλοι πολύ απογοητευμένοι όπως και εγώ

την έχω βάλει με bootloaders απο gb εννοείται και πριν την φλασάρω έκανα 15 φορές wipe data, cahe κτλ

τι μπορεί να μην έκανα καλά? :p μπορεί να μην έκατσε καλά η ρομ, δεν ξέρω

εγώ έχω τον 2.7.4, θα βάλω τώρα τον speedmod και θα τσεκάρω

 

είναι πολύ smooth σε γενικές γραμμές, αλλά εκεί που ανοίγω τον opera πχ ανοίγει, φορτώνει τη σελίδα, κολλάει 2-3 δευτερόλεπτα, πάω στις επαφές κάνει 1-2 δευτερόλεπτα να ανοίξει καμία φορά, το ίδιο και κάποιες άλλες εφαρμογές όπως το facebook πχ

τα έκανε και στη froyo που ήμουνα αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό και σίγουρα δεν δέχομαι τη gb με τις όποιες αδυναμίες της (χαμηλό σήμα wifi, πρόβλημα tv out και subs κτλ) χωρίς να είναι smooth

το memory killer σε τι ποιο το έχεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...