Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Bootloop έρχεται μετά την εγκατάσταση της επίσημης rom ή και μετά την darky ressurection?

 

Αν έρχεται μετά από επίσημη rom, ποια έχεις flasharei?

 

Επίσης έβαλες όλα τα αρχεία στην darky και το PIT file ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεωρητικά απτη στιγμή που μπαίνει σε download mode θα έπρεπε να φλασάρετε με odin χωρίς πρόβλημα.

 

Τώρα τι παίζει...Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω.

 

Με λίγο πρόχειρο search βρήκα 2-3 πραγματάκια στο xda που θα μπορούσαν να λύσουν το πρόβλημα σου οπότε ψάξου από εκεί.

 

Αυτό που νομίζω ίσως σε φτιάξει είναι αυτό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30206455

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25309756&postcount=4

 

Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια.

 

Εχω προβλημα μετα απο αποπειρα αναβάθμισης σε CyanogenMod. Είχα εγκαταστησει το semaphore 2.5.0

και ειχα μετατρέψει file system σε ext4.

Προσπαθησα να εγκαταστησω το CyanogemMoD 10.1 αλλα στην επανεκίνηση το κινητο έμεινε στην οθόνη Galaxy GT-I9000 CyanogenMOD.

Το τηλεφωνο μπαινει σε Download Και Recovery mode . Δοκιμασα να ξαναεγκαταστησω το semaphore ,δεν μου εβγαλε κάποια μήνυματα λάθους αλλα δεν προχωραει πέρα απο την οθονη Galaxy GT-I9000

 

Τι μπορω να κάνω απο εδω και πέρα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

 

Εχω προβλημα μετα απο αποπειρα αναβάθμισης σε CyanogenMod. Είχα εγκαταστησει το semaphore 2.5.0

και ειχα μετατρέψει file system σε ext4.

Προσπαθησα να εγκαταστησω το CyanogemMoD 10.1 αλλα στην επανεκίνηση το κινητο έμεινε στην οθόνη Galaxy GT-I9000 CyanogenMOD.

Το τηλεφωνο μπαινει σε Download Και Recovery mode . Δοκιμασα να ξαναεγκαταστησω το semaphore ,δεν μου εβγαλε κάποια μήνυματα λάθους αλλα δεν προχωραει πέρα απο την οθονη Galaxy GT-I9000

 

Τι μπορω να κάνω απο εδω και πέρα ;

 

 

wipe all εκανες?

kernel να περάσεις χώρια δοκίμασες αν ναι τότε από την αρχή όλα περνάς μαμά firmware και όλη την διαδικασία από την αρχή

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

wipe all εκανες?

kernel να περάσεις χώρια δοκίμασες αν ναι τότε από την αρχή όλα περνάς μαμά firmware και όλη την διαδικασία από την αρχή

Τελικα έγινε η διαδικασια απο την αρχη και δούλεψε κανονικα με Cyanogen 10.1 stable.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικα έγινε η διαδικασια απο την αρχη και δούλεψε κανονικα με Cyanogen 10.1 stable.

 

Εχοντας ενα galaxy gt I9000 εδώ και τρία χρόνια του έγινε πρόσφατα μία αναβάθμιση σε 2.3.3 που είναι καλλίτερη αλλά επειδή το έχω στα αγγλικά χρειάζομαι και ελληνικό πληκτρολόγιο.Προηγούμενα είχα το greek input method που ήταν μια χαρά αλλά τώρα δεν φαίνεται να λειτουργεί. Στην αρχή του αφιερώματος διάβασα για ελληνικό πληκτρολόγιο της samsung όταν όμως πήγα να κατεβάσω τα σχετικά αρχεία μου εβγαινε ότι ....δεν υπάρχουν η είναι καταργημένα. Γίνεται τίποτε??

 

Συγνώμη αλλά εγραψα λάθος στην θέση του μυνήματος!!!

 

Εχοντας ενα galaxy gt I9000 εδώ και τρία χρόνια του έγινε πρόσφατα μία αναβάθμιση σε 2.3.3 που είναι καλλίτερη αλλά επειδή το έχω στα αγγλικά χρειάζομαι και ελληνικό πληκτρολόγιο.Προηγούμενα είχα το greek input method που ήταν μια χαρά αλλά τώρα δεν φαίνεται να λειτουργεί. Στην αρχή του αφιερώματος διάβασα για ελληνικό πληκτρολόγιο της samsung όταν όμως πήγα να κατεβάσω τα σχετικά αρχεία μου εβγαινε ότι ....δεν υπάρχουν η είναι καταργημένα. Γίνεται τίποτε??

 

Συγνώμη αλλά εγραψα λάθος στην θέση του μυνήματος!!!

 

Τελικά με το Smart Keyboard PRO από το adroid market το πρόβλημά μου λύθηκε!! και το λέω για να μην σπαταλάτε τον χρόνο σαςhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/smile.gif

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η JW9 γιατί δεν υπάρχει στα Eπίσημα Samsung firmwares ? Βλέπω η JWB υπάρχει αλλά δεν έχω δει γνώμες ...

 

Έχω JW1, αξίξει η αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βάλει τα download links για rom και gapps της τελευταίας 4,2 SlimBean για το galaxy s εχω χαθεί και φοβάμαι μη κατεβασω κανα λαθος και κάνω πατάτα.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία stable απο εδώ

Τα τελευταία gapps για slim κατεβασέ τα απο εδώ

 

Εβλεπα το mtd στο τελος (galaxysmtd) και νομιζα οτι δεν ειναι αυτό....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παρακαλω την βοηθεια σας σε εναν .......ασχετο απο root

 

πηρα μεταχηρισμενο ενα i9000 με 2.3.6 ι9000xxjvu το οποιο εχει μεσα και cwm v2.0

 

εβαλα και το account μου απο το gmail μου ....ολα καλα

 

τωρα που ηρθε η ωρα να το αποχωριστω......δεν μπορω να βγαλω το account απο το gmail μου

 

κανω επαναφορα και διαγραφει ολα....αλλα τιποτα....δεν φευγει δεν φευγει

 

καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ασχετοσυνη......

 

τι εννοεις .......με 3 πλήκτρα ξεκινάς το κινητό σε cwm

 

Κλειστό το κινητο και πατας home+αύξηση έντασης+power μαζί

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ασχετοσυνη......

 

τι εννοεις .......με 3 πλήκτρα ξεκινάς το κινητό σε cwm

 

δες τους οδηγούς, τα λένε αναλυτικά, Καλό είναι να μην κάνεις πράγματα που δεν πολυκαταλαβαινεις, αλλά με τις οδηγίες θα καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εγινα root στο κινητο μου.

Μεσω ποιας εφαρμογης-πώς μπορω να σβησω εφαρμογες που ειναι μονιμα εγκατεστημενες στο κινητο μου και δεν τις χρειαζομαι?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εγινα root στο κινητο μου.

Μεσω ποιας εφαρμογης-πώς μπορω να σβησω εφαρμογες που ειναι μονιμα εγκατεστημενες στο κινητο μου και δεν τις χρειαζομαι?

Ευχαριστω!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup με το Titanium Backup. Αλλά προσοχή μη σβήσεις κάτι που θα πειράξει τη λειτουργία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την JW9 και Semaphore 2.7.4

Γνωρίζει κανένας πως μπορώ να πάω σε ext4?

 

Με την εφαρμογή του chainfire αν θυμάμαι καλά.

Ψάξτο λίγο μην έχουμε δράματα γιατί πάει και καιρός :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια προσφατα αναβαθμισα το κινητο μου απο το απαρχαιωμενο 2.3.6

σε 4.2.2 remICS jellybean.

συγκεκριμενα το v.6

το προβλημα ειναι οτι και με το v.5 που δοκιμασα και το v.6 εχω τεραστιο προβλημα με την μπαταρια.

σε 12 ωρες χωρις ιδιετερη χρηση η μπαταρια τελειωνει. και με χρηση (ιντερνετ , wifi ) εχω το πολυ ενα 4ωρο.

η μπαταρια ειναι καινουργια την αλλαξα προσφατα. εχει 10 φορτισεις μεχρι σημερα οι 4 12ωρες.

μπορειτελιγο να με βοηθησετε? εχει προβλημα το κινητο μου?

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη σχεδον 60% και η ετοιμοτητα κυψελης σχεδον 30%

εν τω μεταξυ πιο σκοτεινη η οθονγη δεν γινεται σχεδον τερμα κλειστη την εχω....

τα προγραμματα battery saver δεν κανουν τιποτα....

δοκιμασα κανα δυο βελτιωση δεν ειδα....

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη σχεδον 60% και η ετοιμοτητα κυψελης σχεδον 30%

εν τω μεταξυ πιο σκοτεινη η οθονγη δεν γινεται σχεδον τερμα κλειστη την εχω....

τα προγραμματα battery saver δεν κανουν τιποτα....

δοκιμασα κανα δυο βελτιωση δεν ειδα....

 

 

Wakelock detector

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι; Το ΒLN mod και fm radio mod για τις JW1/JW4/JW5 στην JW1 δε βλέπω να δίνει για odexed. Θα παίξει το deodex ή να μην το ρισκάρω; Αν ήταν κάνα apk μόνο απο οτι θυμαμαι θα δουλευε, αλλα επειδη βλεπω μοντα στο service.jar δε παιζει να δουλεψει ε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...