Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα μετα απο καιρο λεω να ασχοληθω να κανω καποιο μαζεμα στο τηλεφωνακι κι να περασω και καμια ρομ τι εχετε να προτεινετε θελω οπωσδηποτε να δουλευουν τα παντα οπως ραδιοφωνο wi-fi gps κλπ κλπ κλπ ολα απροβληματιστα ελληνικα οκ δεν εχω προβλημα θα περασω και κανα swype απο πανω ενταξει απλα να μην ασχοληθω και παρα πολυ να το στησω ......(τα πιτσιρικια δεν μου αφηνουν χρονο)

τωρα ειμαι με jvt 2.3.5 kai kernel tou statou semaphore jvt 1.8.1

ευχαριστω προκαταβολικα

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sorry που ρωταω αλλα εβαλα την 2.3.6 official και δεν εχω 3g. πρεπει ν φλασαρω αλλο μοντεμ? πως το γυρναω σε eur? :D (εχω JW5) Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. το εκανα αλλα μου βγαζει μονο ενα apn στα ονοματα σημειων προσβασης... το internet.vodafon.gr επρεπε να εχει αλλο ενα για τα mms? παντως το νετ δουλευει. (δε με πολυενδιαφερει το mms απλα ρωταω)
Link to comment
Share on other sites

Ε δε θα ειχε το backup που επανέφερες τα ΜΜΣ μέσα :p

Για το csc που έλεγες είχες δει αν έχει product code EUR να το επιλέξεις; Μπορεί να εμφανίζονταν τα APN μόνα τους αν έβαζες EUR product code. (στον οδηγό για φλασάρισμα στο τελευταίο βήμα λέει για το πως αλλάζεις product code)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για apn κατεβάζετε το apn tweaker απο googleplay και έχετε αυτόματα τα apn σε όποια συσκευή θέλετε σε όποιον πάροχο και αν είστε
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Απο εχτες φοραω την cyanogen 10.1.Οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες αλλα εχω καποια θεματακια..Πρωτο ειναι το θεμα με την διαχειριση της Ram.Συνεχως πανω απο τα 300 mb η χρηση της.Και το αλλο εχει να κανει με το σημα στον χωρο εργασιας μου που απλα δεν υπαρχει με συνεπεια να μου τρωει ολη την μπαταρια απο το ζορι του να βρει σημα..Εχει κανεις να προτεινει κατι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Απο εχτες φοραω την cyanogen 10.1.Οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες αλλα εχω καποια θεματακια..Πρωτο ειναι το θεμα με την διαχειριση της Ram.Συνεχως πανω απο τα 300 mb η χρηση της.Και το αλλο εχει να κανει με το σημα στον χωρο εργασιας μου που απλα δεν υπαρχει με συνεπεια να μου τρωει ολη την μπαταρια απο το ζορι του να βρει σημα..Εχει κανεις να προτεινει κατι;

 

Εγώ έχω να πώ ότι έιμαι πολύ ευχαριστημένος από την άμεση απόκριση. Μηδεν σκαλώματα.

ΑΛΛΑ...

1) Εχω θέμα με την 2in1 σιμ της κοσμοτε.

2) Βγάζω φωτογραφιές και δεν μπορώ να επιλέξω σε ποιον φάκελο θα αποθηκεύονται. Ολο μηνυμα μου βγάζει ότι δεν έχω χώρο, ενώ έχω

3) Ενω βλέπω τα αρχεία στην εξωτερικη κάρτα μνήμης, όταν πάω ρυθμίσεις-> αποθηκευτικός χώρος δεν μου βγάζει πόσο χώρο έχω κατειλημένο, πόσο έχω ελεύθερο κ.α.

 

Με την slim υπάρχουν τέτοια θεματάκια; Μήπως να πάω σε slim?

 

Παίζει να έχω κολλήσει κανένα ιο; Μοτ βγάζει σχεδόν γεμάτη την sd και ειλικρινά δε έχω και πολλά, ενώ από εφαρμογές έχω γύρω στις 30.

Edited by limas

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

1) δε ξέρω στην σλιμ αν δουλεύει αλλιώς αλλά δε νομίζω μιας και θα είναι η ίδια εφαρμογή για την SIM

2) στην σλιμ έχει επιλογή στην κάμερα αν θες να αποθηκεύεις στην εξωτερική ή την εσωτερική SD.

3) Με σλιμ πάω εκεί και έχει πληροφορίες για τα εξής:

internal storage (μάλλον το /data)

USB Storage (δηλαδή η εσωτερική)

SD CARD (εξωτερική)

 

Με την εξωτερική έχεις πρόβλημα;;; Μήπως έχει πρόβλημα η μνήμη σου; Κράτα τα αρχεία σου στο PC και κάντην διαμόρφωση μέσα από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

1) δε ξέρω στην σλιμ αν δουλεύει αλλιώς αλλά δε νομίζω μιας και θα είναι η ίδια εφαρμογή για την SIM

2) στην σλιμ έχει επιλογή στην κάμερα αν θες να αποθηκεύεις στην εξωτερική ή την εσωτερική SD.

3) Με σλιμ πάω εκεί και έχει πληροφορίες για τα εξής:

internal storage (μάλλον το /data)

USB Storage (δηλαδή η εσωτερική)

SD CARD (εξωτερική)

 

Με την εξωτερική έχεις πρόβλημα;;; Μήπως έχει πρόβλημα η μνήμη σου; Κράτα τα αρχεία σου στο PC και κάντην διαμόρφωση μέσα από το κινητό.

 

καλημερα. Με την εξωτερικη μνημη, δεν έχω πρόβλημα σε ότι αφορα τα αρχεία, τα βλέπω κανονικά. Απλά πάω να βγάλω μια φωτογραφία και όλο μου λέει ότι δεν έχω χώρο. Οντως δεν έχει και πολύ αλλα δεν ξέρω πως γέμισε. Αν κάνω ένα back up στις εφαρμογες μεσω titanium και μετα ξαναφλασάρω, λες να δω βελτίωση;

 

Επίσης ένα άλλο που μου κάνει είναι ότρι μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για την cm 10.1. Το αφήνω λοιπον να κάνει την ενημέρωση, η οποία δεν τελειώνει ποτέ..., και στο τέλος κάνω διακοπή και απενεργοποίηση αυτης της διεργασίας.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηγα να βαλω την καινουρια εκδοση την slim 4.2.2 και μου εβγαλε σφαλμα και εκανε επανεκκινηση και μου βγαζει semaphore. Πως μπορω να το φερω πισω σε full stock; Για να μπορεσω να το ξανα φλασαρω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηγα να βαλω την καινουρια εκδοση την slim 4.2.2 και μου εβγαλε σφαλμα και εκανε επανεκκινηση και μου βγαζει semaphore. Πως μπορω να το φερω πισω σε full stock; Για να μπορεσω να το ξανα φλασαρω?

 

μέσα στο κινητό έχεις την slim??

άμα μπαίνει σε cwm ξανα φλάσαρε τη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μέσα στο κινητό έχεις την slim??

άμα μπαίνει σε cwm ξανα φλάσαρε τη

 

Δεν μπαινει σε cwm, ξεκιναει και βγαζει το λογοτυπο semaphore και παραμενει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινει σε cwm, ξεκιναει και βγαζει το λογοτυπο semaphore και παραμενει εκει.

 

Τί rom είχες πριν φίλε..? Και ποιόν kernel..?

 

Πως μπορω να το φερω πισω σε full stock; Για να μπορεσω να το ξανα φλασαρω?

 

Μπες σε download mode και φλάσαρε μια stock rom με odin...

Edited by mindfield

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λέω να δοκιμάσω για αλλαγή μια άλλη ρομ και λέω να περάσω σε slim bean όπως αναγράφεται εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346549

 

Είστε ευχαριστημένοι; Η' να δοκιμάσω κάτι άλλο;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα ανβάθμιση σε slim bean αλλά δεν μπορώ να δω την εξωτρικη καρτα. Δεν την βλέπει καθολου, ουτε τα αρχεία μου ούτε από την φωτογραφική όπου έχω επειλέξει να αποθηκεύονται οι φωτο.

 

Τι να κάνω;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική κάρτα ονομάζεται emmc σ'αυτές τις ρομς

Τον βρήκα τον φακελο αλλα μου λεει οτι δεν εχω τα permissions για να τον ανοιξω

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Τον βρήκα τον φακελο αλλα μου λεει οτι δεν εχω τα permissions για να τον ανοιξω

 

Η διαδρομη ειναι /storage/sdcard1 για την external memory

Link to comment
Share on other sites

Η διαδρομη ειναι /storage/sdcard1 για την external memory

 

Μου λέει οτι δεν έχω τα Permissions.

 

Μπορώ να ξαναγυρισω σε cm 10.1;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει οτι δεν έχω τα Permissions.

 

Μπορώ να ξαναγυρισω σε cm 10.1;

 

Παιδiα, πως μπορω να ξαναγυρίσω απο slim bean σε cm 10.1?

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορείς κατευθείαν φλασάροντας την cm. Αλλά όπως σου πρότειναν στο θέμα της slimbean από ότι είδα ίσως είναι καλύτερα να γυρίσεις σε stock rom και να ξεκινήσεις από την αρχή. (μπας και βγάλεις άκρη και με το πρόβλημα που έχεις με την sd :wacko: )
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορείς κατευθείαν φλασάροντας την cm. Αλλά όπως σου πρότειναν στο θέμα της slimbean από ότι είδα ίσως είναι καλύτερα να γυρίσεις σε stock rom και να ξεκινήσεις από την αρχή. (μπας και βγάλεις άκρη και με το πρόβλημα που έχεις με την sd :wacko: )

 

Ευχαριστώ. Αλλά δεν με αφήνει να φλασάρω απο cwm τα zip αρχεία. Πάντως στο xda το έχουν κι άλλοι. Λέω να γυρίσω σε cm γιατί είναι πολυ "ελαφριά" στην χρήση. Εκτός κι αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε. Κάτι καλύτερο.

Edited by limas

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορείς κατευθείαν φλασάροντας την cm. Αλλά όπως σου πρότειναν στο θέμα της slimbean από ότι είδα ίσως είναι καλύτερα να γυρίσεις σε stock rom και να ξεκινήσεις από την αρχή. (μπας και βγάλεις άκρη και με το πρόβλημα που έχεις με την sd :wacko: )

 

Απλά ποια wipes πρεπει να κανω; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστα στα wipes και για αυτό δεν μπορώ να φορτώσω την cm?

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...