Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε πχ.

 

Gt free race academy

Temle run 2

Asphalt 7

 

Και μετα αν εχεις χρονο καποια στιγμη στησε το τηλεφωνο σου με την Gamerzrom (εχει σαν βαση την jw5) και θα καταλαβεις την διαφορά που σου λεω......

 

η gamerzrom όμως δεν είναι μια απλή στοκ ρομ...

έχει κάνει κάποια modifications για cpu-gpu αν δεν κάνω λάθος...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η gamerzrom όμως δεν είναι μια απλή στοκ ρομ...

έχει κάνει κάποια modifications για cpu-gpu αν δεν κάνω λάθος...

 

Απ'οτι θυμαμαι αυτα τα modifications ουσιαστικα τα κανει το gamebooster που σου λεει να κατεβασεις....

Αλλα αν βαλεις το gamebooster σε αλλη rom πχ. Slim δεν θα δεις σχεδον καμια διαφορα......(ισως λογο των drivers που λεγαμε πριν)...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι θυμαμαι αυτα τα modifications ουσιαστικα τα κανει το gamebooster που σου λεει να κατεβασεις....

Αλλα αν βαλεις το gamebooster σε αλλη rom πχ. Slim δεν θα δεις σχεδον καμια διαφορα......(ισως λογο των drivers που λεγαμε πριν)...

 

ναι αυτόν εννοώ και εγώ :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ενεργό??

 

Λάθος μου,λειτουργεί κανονικά!Μόνο με τις ενημερώσεις των καρτελών,υπάρχει κάποιο ζήτημα..

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν γραφω σε λαθος σημειο, αλλα χρειαζομαι μια γνωμη-βοηθεια.εχω αλλαξη οθονη κομπλε,και μετα απο 2ημερες επαψε να αναγνωριζει την σιμ,που ομως η ιδια σιμ δουλευει σε αλλο κινητο.εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα,και αν ναι πως το ελυσε?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν γραφω σε λαθος σημειο, αλλα χρειαζομαι μια γνωμη-βοηθεια.εχω αλλαξη οθονη κομπλε,και μετα απο 2ημερες επαψε να αναγνωριζει την σιμ,που ομως η ιδια σιμ δουλευει σε αλλο κινητο.εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα,και αν ναι πως το ελυσε?

 

έχεις δοκιμάσει με άλλη sim?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν γραφω σε λαθος σημειο, αλλα χρειαζομαι μια γνωμη-βοηθεια.εχω αλλαξη οθονη κομπλε,και μετα απο 2ημερες επαψε να αναγνωριζει την σιμ,που ομως η ιδια σιμ δουλευει σε αλλο κινητο.εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα,και αν ναι πως το ελυσε?

 

Μήπως όταν έβγαλες τα 3 καλωδιάκια από την μητρικά δεν κουμπώθηκε κάποιο καλά και με το κούνημα βγήκε; Αν μπορείς ξαναάνοιξε το και τσέκαρε αν έχουν κουμπώσει σωστά και τα καλωδιάκια και τα άλλα εξαρτήματα που έβγαλες για να αλλάξεις την οθόνη.;)

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αλλη σιμ δεν δουλευει.θα το ξανανοιξω για ελενχο ευχαριστω ..προς το παρων.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στην CM7 (μη με ρωτήσετε γιατί έβαλα τόσο παλιά rom, έχω μια μανία να βάζω gb roms τελευταία :lol: ) γίνεται να αλλάξω kernel και αν ναι ποιον semaphore να βάλω ή ποιον άλλο κερνελ προτείνετε; Υγ.: δοκίμασα τον 2.7.4 με odin και δεν bootαρε το κινητό αλλά ξαναφλάσαρα τη ρομ και όλα ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Στην CM7 (μη με ρωτήσετε γιατί έβαλα τόσο παλιά rom, έχω μια μανία να βάζω gb roms τελευταία :lol: ) γίνεται να αλλάξω kernel και αν ναι ποιον semaphore να βάλω ή ποιον άλλο κερνελ προτείνετε; Υγ.: δοκίμασα τον 2.7.4 με odin και δεν bootαρε το κινητό αλλά ξαναφλάσαρα τη ρομ και όλα ΟΚ.

 

Devil, Glitch.....

δε ξέρω αλλά αν ο Nikos523 σε αυτό το ποστ λέει ότι πάντα γύρναγε στον στοκ, νομίζω κάτι θα ήξερε :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, φοράω την CM 10.1-20130213-NIGHTLY και μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει νέο update, το 10310304...Ξέρετε τι αφορά το update; Αν το κατεβάσω και το εγκαταστήσω θα χάσω τα δεδομένα μου ή δεν θα έχω κάποιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα πεδια..εδω κ κατι μερες ειμαι κατοχος τις σισκευβις samsung s i9000.... το πιρα απο εναν γνοστω που του εχει περασι ιδι costum rom τιν jelly bean...αλλα δεν μου γεμιζι το ματι...θα ιθελα τιν βοειθια σας...θα ιθελα να μου προτινετε μια MIUI ROM χορις bugs κ να μιν κολαει πουθενα :P...ευχαριστω πολι...
Link to comment
Share on other sites

Devil, Glitch.....

δε ξέρω αλλά αν ο Nikos523 σε αυτό το ποστ λέει ότι πάντα γύρναγε στον στοκ, νομίζω κάτι θα ήξερε :lol:

 

Έβαλα τον Devil και ενώ πριν έτρωγε αρκετά λαγκαρίσματα το κινητό τώρα είναι πολύ smooth μπορώ να πω και έχει και 50mb παραπάνω ram! Πολύ καλή η CM7 και έχει και ράδιο! :) Αλλά η μπαταρία με 3G... άστα να πάνε!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα πεδια..εδω κ κατι μερες ειμαι κατοχος τις σισκευβις samsung s i9000.... το πιρα απο εναν γνοστω που του εχει περασι ιδι costum rom τιν jelly bean...αλλα δεν μου γεμιζι το ματι...θα ιθελα τιν βοειθια σας...θα ιθελα να μου προτινετε μια MIUI ROM χορις bugs κ να μιν κολαει πουθενα :P...ευχαριστω πολι...

 

Οπα ρε μεγάλε! μου βγήκαν τα μάτια:D μονο τα samsung / MIUI/ jelly bean πέτυχες!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Οπα ρε μεγάλε! μου βγήκαν τα μάτια:D μονο τα samsung / MIUI/ jelly bean πέτυχες!

 

σιγνομη φιλος αν σε ζορισα με τα ελλινικα μου... :P υπαρχει πιθανοτιτα να βοειθισουμε? εστο και με αυτα τα ελλινικα :P

εχι ρομ απο jelly bean..αλλα κολαει κ δεν ξερω γιατι...και προτιμω να βαλω MIUI πιστευω θα ειναι πιο ελαφρι...ευχαριστο και παλι σορρυ... :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, φοράω την CM 10.1-20130213-NIGHTLY και μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει νέο update, το 10310304...Ξέρετε τι αφορά το update; Αν το κατεβάσω και το εγκαταστήσω θα χάσω τα δεδομένα μου ή δεν θα έχω κάποιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

σιγνομη φιλος αν σε ζορισα με τα ελλινικα μου... :P υπαρχει πιθανοτιτα να βοειθισουμε? εστο και με αυτα τα ελλινικα :P

εχι ρομ απο jelly bean..αλλα κολαει κ δεν ξερω γιατι...και προτιμω να βαλω MIUI πιστευω θα ειναι πιο ελαφρι...ευχαριστο και παλι σορρυ... :D

να κολάει λίγο χλωμό...

δοκίμασε να την ξαναπεράσεις

δες εδώ για το πως

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346549

καλησπέρα, φοράω την CM 10.1-20130213-NIGHTLY και μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει νέο update, το 10310304...Ξέρετε τι αφορά το update; Αν το κατεβάσω και το εγκαταστήσω θα χάσω τα δεδομένα μου ή δεν θα έχω κάποιο θέμα;

αφορά μικροδιορθώσεις της επόμενης nightly, βάλτη δεν θα χάσεις τίποτα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

σιγνομη φιλος αν σε ζορισα με τα ελλινικα μου... :P υπαρχει πιθανοτιτα να βοειθισουμε? εστο και με αυτα τα ελλινικα :P

εχι ρομ απο jelly bean..αλλα κολαει κ δεν ξερω γιατι...και προτιμω να βαλω MIUI πιστευω θα ειναι πιο ελαφρι...ευχαριστο και παλι σορρυ... :D

Οδηγοί για jelly bean ROMs:

CyanogenMod 10.1

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)

 

και για Gingerbread:

Eπίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης

 

καλησπέρα, φοράω την CM 10.1-20130213-NIGHTLY και μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει νέο update, το 10310304...Ξέρετε τι αφορά το update; Αν το κατεβάσω και το εγκαταστήσω θα χάσω τα δεδομένα μου ή δεν θα έχω κάποιο θέμα;

 

Ακολούθησε τα βήματα του οδηγού και δε θα χάσεις τίποτα.

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Οδηγοί για jelly bean ROMs:

CyanogenMod 10.1

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)

 

και για Gingerbread:

Eπίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης

 

ευχαριστω πολι για τον κοπο σου...απλα το προβλημα μου πιο ειναι..το τηλ το πειρα απο εναν γνωστο μου και εχει ιδι περασμενι τιν ρομ jelly bean...αλλα σερνετε πολι και εφαρμογες πολεσ δεν εχει..δεν ξερω κατα ποσο τιν εχει περασει με το σοστο τροπο..και αυτο που θελω να μαθω ειναι απο πια διαδικασια να αρχισω..για να φτιαξω το κινιτο κ να του βαλω μια καλι ρομ που να μην κολαει...ευχαριστω πολι... :)

Link to comment
Share on other sites

mico σ' ευχαριστώ για την απάντηση, θα την εγκαταστήσω με την πρώτη ευκαιρία να δω τι καινούριο έχει...
Link to comment
Share on other sites

Οδηγοί για jelly bean ROMs:

CyanogenMod 10.1

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)

 

και για Gingerbread:

Eπίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης

 

ευχαριστω πολι για τον κοπο σου...απλα το προβλημα μου πιο ειναι..το τηλ το πειρα απο εναν γνωστο μου και εχει ιδι περασμενι τιν ρομ jelly bean...αλλα σερνετε πολι και εφαρμογες πολεσ δεν εχει..δεν ξερω κατα ποσο τιν εχει περασει με το σοστο τροπο..και αυτο που θελω να μαθω ειναι απο πια διαδικασια να αρχισω..για να φτιαξω το κινιτο κ να του βαλω μια καλι ρομ που να μην κολαει...ευχαριστω πολι... :)

Αν θέλεις δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ημέρες απροβλημάτιστης λειτουργίας με την cm 10.1 έχω να δηλώσω απόλυτα ικανοποιημένος από την ταχύτητα απόκρισης της συσκευής, από την απουσία λαγκαρισμάτων και γενικά ότι προβληματάκια είχα προηγουμένως. Το κινητό δείχνει τόσο "φρέσκο" όσο και την ημέρα του φλασαρίσματος.

 

Όμως, έχω κάποιες αποριές στην γενική λειτουργία:

 

1) Ενώ έχω τοποθετημένη την micro sd όταν πηγαίνω: ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος δεν βλέπει την καρτούλα μου :( Δεν μου δέιχνει τον διαθέσιμο χώρο και τις άλλες πληροφορίες που δείχνει για την εσωτερική μνήμη. Ωστόσο, από την περιήγηση στους φακέλους βρίσκω κανονικά την micro sd και όλα τα αρχεία μου. Τι μπορεί να φταίει;

 

2) Μου εμφανίζει ότι δεν έχω ελεύθερο χώρο στην sd για φωτογραφίες, ενώ αν μεταβώ ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος βλέπω ότι έχω 1,3 Gb ελεύθερο χώρο. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

3) Οταν κατέβασα την εφαρμογή AppMgr3 και μετακινώ εφαρμογές από την συσκευή στην sd ή το ανάποδο, για sd τι εννοεί; Την εξωτερική micro sd?

 

4) Και επίσης έχω ένα θεματάκι με την κάμερα, όπως έγραψα και παλαιότερα, δεν μπορώ να ρυθμίσω που θα αποθηκεύονται οι φωτογραφίες/βίντεο που τραβάω.(μνήμη τηλεφώνου ή micro sd)

 

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα ήμουν ευγνώμων..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

3) Οταν κατέβασα την εφαρμογή AppMgr3 και μετακινώ εφαρμογές από την συσκευή στην sd ή το ανάποδο, για sd τι εννοεί; Την εξωτερική micro sd?

 

Έχω την εντύπωση οτι εννοεί την εσωτερική sd...

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...