Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει με την external sd card, την είχε ονομάσει αλλιώς...Αλλά το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων από το ελληνικό ευρετήριο παραμένει. Επίσης ξέρει κανείς πως θα βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Στον οδηγό για την cm 10.1 κάτω χαμηλά έχει κάποια tips. Θα κατεβάσεις το .apk για το swype, αφου το εγκαταστήσεις, θα το βάλεις ως προεπιλεγμένη μέθοδο εισαγωγής και μετά εκτός από τα αγγλικά θα επιλέξεις και την ελληνικη γλώσσα.

 

Για τις επαφές δεν ξέρω γτ στο κάνει, Και εγώ πριν gingerbread είχα. Αλλά εμένα μου τα αναγνωρίζει κανονικά.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορώ κάπως να ρυθμίσω το touch sensitivity?

Touchscreen booster

 

Ο 3.0.63 είναι ο 2.9.10.

Κατέβασε το .zip από εκεί που σου είπα πριν και κάνε εγκατάσταση από cwm recovery με τα 3 κουμπια.

Οχι δεν είναι. Ο 3.0.63 είναι ο stock cyanogen. O 2.9.10 είναι η τελευταία εκδοση του semaphore, o οποίος βασίζεται μεν στον στοκ αλλα και σε πολλα άλλα και με περισσότερες δυνατότητες, tweaks, customizations κτλ. Και πάνω απ' ολα είναι Ελληνικός.

 

Στον οδηγό για την cm 10.1 κάτω χαμηλά έχει κάποια tips. Θα κατεβάσεις το .apk για το swype, αφου το εγκαταστήσεις, θα το βάλεις ως προεπιλεγμένη μέθοδο εισαγωγής και μετά εκτός από τα αγγλικά θα επιλέξεις και την ελληνικη γλώσσα.

Το swype keyboard μπορούμε πλέον να το κατεβάσουμε απο το official site χωρίς εγγραφή, Ετσι παίρνουμε και τα updates:)

φίλε limas ποιον semaphore έβαλες; Τον 2.9.10 ή τον 2.9.10s; Ξέρεις τι διαφορά έχουν; Επίσης ξέρεις αν πρώτα πρέπει να βάλω cm10.1 kai μετά semaphore ή το ανάποδο ή δεν παίζει ρόλο η σειρά;

Κατανοητός ο ενθουσιασμός σας αλλα καλά κάνετε να διαβάζετε λίγο πρίν τρέχετε να φλασάρετε! Οχι γιατι μπορεί να ενοχλούν οι ερωτήσεις σας αλλά γιατί μπορεί να πάθετε καμιά ζημιά. Τα πιό κάτω quote είναι απο το αρχικό ποστ του kernel στο XDA

Please note that there are 2 variations:

Normal versions: for CM10 or ROMs without hugemem configuration, available RAM 384MB - 396MB

's' versions: for Slim Bean ROM or patched ROMs with hugemem configuration, available RAM 397MB - 409MB

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Touchscreen booster

 

 

Οχι δεν είναι. Ο 3.0.63 είναι ο stock cyanogen. O 2.9.10 είναι η τελευταία εκδοση του semaphore, o οποίος βασίζεται μεν στον στοκ αλλα και σε πολλα άλλα και με περισσότερες δυνατότητες, tweaks, customizations κτλ. Και πάνω απ' ολα είναι Ελληνικός.

 

 

Το swype keyboard μπορούμε πλέον να το κατεβάσουμε απο το official site χωρίς εγγραφή, Ετσι παίρνουμε και τα updates:)

 

Κατανοητός ο ενθουσιασμός σας αλλα καλά κάνετε να διαβάζετε λίγο πρίν τρέχετε να φλασάρετε! Οχι γιατι μπορεί να ενοχλούν οι ερωτήσεις σας αλλά γιατί μπορεί να πάθετε καμιά ζημιά. Τα πιό κάτω quote είναι απο το αρχικό ποστ του kernel στο XDA

Please note that there are 2 variations:

Normal versions: for CM10 or ROMs without hugemem configuration, available RAM 384MB - 396MB

's' versions: for Slim Bean ROM or patched ROMs with hugemem configuration, available RAM 397MB - 409MB

 

Με κάλυψες απόλυτα! Αυτά ακριβώς ήθελα να πω και εγώ +ότι δεν χρειάζεται το swype αφού στην τελευταία cm10.1 υποστηρίζεται το swype στο default keyboard καθώς και η ελληνική γλώσσα!

Α το touchscreen booster νομίζω υποστηρίζει μόνο gingerbread.

 

οκ, μόλις το έκανα.. Απλά έχω ένα πρόβλημα με την cm10.1. Στο ευρετήριο με τις επαφές μου δεν αναγνωρίζει τη σωστή επαφή κατά την κλήση... Μάλλον φταίει το ότι δεν έχει ελληνικά;

 

Τι εννοείς δεν αναγνωρίζει τη σωστή επαφή και που δεν έχει ελληνικά; Η cm έχει την ελληνική γλώσσα.

 

Πέρασα slimbean χθες και είμαι κομπλέ!! έχει όσα μου έλλειπαν από την Cm!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

την 2.7.4..να περασω την 2.5.0?

 

Ναι δε κάνει ο 2,7,4 για την 2,3,3 που έχεις. Βάλε τον 2,5,0 και θα ανοίξει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κατανοητά τα παραπάνω. Μια ακόμη ερώτηση. Στην κάμερα δεν βλέπω που έχει την επιλογή οι εικόνες και τα βιντεο που τραβάς να αποθηκεύονται στην external sd. Πως μπορώ να το ρυθμίσω αυτό;

 

Και ο touch booster δουλεύει σε cm 10.1 ;-)

 

Εγω με την cm 10.1 και τον semaphore 2.9.10 έχ ένα θέμα με το σήμα. Ειδικότερα, επειδή έχω κάρτα με δύο νούμερα της κοσμοτε, όταν πάω από το ένα νουμερο στο αλλο, το κινητό ενώ δείχνει ότι έχει σήμα, αν καλέσεις σου λεει ότι είναι απενεργοποιημένο. Αυτό πρέπει να είναι fault καθώς πριν με την gingerbread και τον 2.7.4 δεν είχα θέμα.

 

Που να το αναφέρω μήπως και επιδιορθωθει;

 

Μήπως να αλλάξω modem; Έχω jvu. Να βάλω jvt;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κατανοητά τα παραπάνω. Μια ακόμη ερώτηση. Στην κάμερα δεν βλέπω που έχει την επιλογή οι εικόνες και τα βιντεο που τραβάς να αποθηκεύονται στην external sd. Πως μπορώ να το ρυθμίσω αυτό;

Και ο touch booster δουλεύει σε cm 10.1 ;-)

Μήπως να αλλάξω modem; Έχω jvu. Να βάλω jvt;

Για να μη κάνεις συνεχόμενα ποστ αν δεν έχει ποστάρει άλλος μετά από σένα μπορείς να πατάς το κουμπί Τροποποίηση στο τελευταίο ποστ σου. Τα βλέπουμε μην ανησυχείς και είναι πιο ευανάγνωστο και το φόρουμ :)

 

Στην SlimBean έχει επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας: Use external. Παλαιότερα δεν το είχε στην cm, για δες αν υπάρχει τώρα πλέον. Αλλιώς μάλλον δεν το έχουν προσθέσει ακόμα στην cm :blink:

Modem γιατί να αλλάξεις; Και τα δύο που λες είναι μια χαρά, αν δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα δε χρειάζεται να ψάχνεσαι. Αν θες ντε και καλά να δοκιμάσεις από περιέργεια οκ δεν είναι κάτι δύσκολο ούτε χάνεις κάτι. Κατεβάζεις το zip με το μοντεμ που θες και το περνάς από cwm recovery. Κάνεις και ένα wipe cache, wipe dalvik cache καλού κακού.

 

Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο. Έχει κάποιος την JVI με 3 αρχεία; Γιατί βλέπω τα λινκς dead και το 1 που δουλεύει μου βγάζει την JVI σε 1 αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μη κάνεις συνεχόμενα ποστ αν δεν έχει ποστάρει άλλος μετά από σένα μπορείς να πατάς το κουμπί Τροποποίηση στο τελευταίο ποστ σου. Τα βλέπουμε μην ανησυχείς και είναι πιο ευανάγνωστο και το φόρουμ :)

 

Στην SlimBean έχει επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας: Use external. Παλαιότερα δεν το είχε στην cm, για δες αν υπάρχει τώρα πλέον. Αλλιώς μάλλον δεν το έχουν προσθέσει ακόμα στην cm :blink:

Modem γιατί να αλλάξεις; Και τα δύο που λες είναι μια χαρά, αν δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα δε χρειάζεται να ψάχνεσαι. Αν θες ντε και καλά να δοκιμάσεις από περιέργεια οκ δεν είναι κάτι δύσκολο ούτε χάνεις κάτι. Κατεβάζεις το zip με το μοντεμ που θες και το περνάς από cwm recovery. Κάνεις και ένα wipe cache, wipe dalvik cache καλού κακού.

 

Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο. Έχει κάποιος την JVI με 3 αρχεία; Γιατί βλέπω τα λινκς dead και το 1 που δουλεύει μου βγάζει την JVI σε 1 αρχείο.

 

Ανεβάζω στο dropbox και θα δώσω link με pm

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους παιδια.ειμαι ενας κατοχος ενος galaxy s και θα ηθελα σας παρακαλω να με βοηθησει καποιος να επιλεξω καποια απο τις 2.3.6 εκδοσεις απλα δεν ξερω ποια.ξερω πως τωρα τελευταια εχουν βγει πολυ πιο καινουριες εκδοσεις απλα δεν με βολευουν γιατι αλλαζουν τελειως τα γραφικα στο κινητο και δεν μπορω να το συνηθισω.οποτε καλυτερα να ειναι ευχρηστο το τηλ για μενα και ας χανει σε ταχυτητα.γνωριζω την διαδικασια με το odin απλα δεν γνωριζω για το semaphore η το kernel(αν ειναι διαφορετικο αυτο).επισης η εκδοση που θα μου προτεινετε θα εχει ελληνικα κτλ?θα υποστηριζετε απο το δικτυο ωστε να εχω 3g?συγνωμη αν σας κουρασα παιδια απλα ξερω πως απο εδω μεσα με εχουν βοηθησει κατα διαστηματα πολλες φορες και το εκτιμω αφανταστα ολο αυτο!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους παιδια.ειμαι ενας κατοχος ενος galaxy s και θα ηθελα σας παρακαλω να με βοηθησει καποιος να επιλεξω καποια απο τις 2.3.6 εκδοσεις απλα δεν ξερω ποια.ξερω πως τωρα τελευταια εχουν βγει πολυ πιο καινουριες εκδοσεις απλα δεν με βολευουν γιατι αλλαζουν τελειως τα γραφικα στο κινητο και δεν μπορω να το συνηθισω.οποτε καλυτερα να ειναι ευχρηστο το τηλ για μενα και ας χανει σε ταχυτητα.γνωριζω την διαδικασια με το odin απλα δεν γνωριζω για το semaphore η το kernel(αν ειναι διαφορετικο αυτο).επισης η εκδοση που θα μου προτεινετε θα εχει ελληνικα κτλ?θα υποστηριζετε απο το δικτυο ωστε να εχω 3g?συγνωμη αν σας κουρασα παιδια απλα ξερω πως απο εδω μεσα με εχουν βοηθησει κατα διαστηματα πολλες φορες και το εκτιμω αφανταστα ολο αυτο!!!

 

 

εδώ είσαι: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=328579

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

crysostome ευχαριστω πολυ απλα εχεις να μου προτεινεις καποια απο ολες οσες ειναι εκει???

 

την jw1 νομίζω.δίαλεξε μια που να έχει ελληνικά και πέρασε την βασικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο.τον semaphore ποτε τον βαζω?φανταζομαι οταν βαλω την ρομ ειναι το επομενο βημα?η τον βαζω αφου κανω τα 3 φορματ(wipe data κτλ).που μπορω να βρω τον semaphore του στρατου?απο που τον κατεβαζω?συγνωμη αν εχω γινει κουραστικος
Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο.τον semaphore ποτε τον βαζω?φανταζομαι οταν βαλω την ρομ ειναι το επομενο βημα?η τον βαζω αφου κανω τα 3 φορματ(wipe data κτλ).που μπορω να βρω τον semaphore του στρατου?απο που τον κατεβαζω?συγνωμη αν εχω γινει κουραστικος

 

 

πρέπει να είσαι λίγο πιο προσεχτικός. σου έχει ανεβάσει δύο ποστ πιο πάνω και για τη ρομ και για τον κέρνελ. Το δεύτερο λινκ τσέκαρε.

Link to comment
Share on other sites

Αφού περάσεις την ρομ αν θέλεις μετά θα περασεις τον semaphore. (δεν είναι απαραίτητο) Είναι κερνελ και οι οδηγίες υπάρχουν στο δεύτερο λινκ που σου έδωσε ο Chryssostomos. Αν βάλεις την JW1 (την οποία προτείνω και εγώ) θα βάλεις τον semaphore kernel 2.4.0.
Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο.τον semaphore ποτε τον βαζω?φανταζομαι οταν βαλω την ρομ ειναι το επομενο βημα?η τον βαζω αφου κανω τα 3 φορματ(wipe data κτλ).που μπορω να βρω τον semaphore του στρατου?απο που τον κατεβαζω?συγνωμη αν εχω γινει κουραστικος

 

Καλημέρα,

Πέραν τω απαντήσεων που πήρες πιο πάνω να προσθέσω οτι το wipe data δεν χρειάζεται για τον semaphore

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από την παρασκευή έβαλα cm 10.1 και semaphore 2.9.10 στο γαλαξία μου και πάει σφαίρα. Όλα λειτουργούν πλέον άψογα και η μπαταρία ίσως καταναλώνεται και λίγο πιο αργά από πριν (με 2.3.3 GB)...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από την παρασκευή έβαλα cm 10.1 και semaphore 2.9.10 στο γαλαξία μου και πάει σφαίρα. Όλα λειτουργούν πλέον άψογα και η μπαταρία ίσως καταναλώνεται και λίγο πιο αργά από πριν (με 2.3.3 GB)...

 

Καμία custom Rom που δεν βασίζεται σε στοκ δε καταναλώνει λιγότερη μπαταρία απλά γιατί δεν έχει τους drivers της Samsung για 3g, GPS, camera κτλ

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα τα φωτα σας μιας και εχω να τσεκαρω το thread του galaxy s για πολυ καιρο...Λοιπον το κινητο το εχει ενα φιλαρακι μου και παραπονιεται συνεχεια για κολληματα και γενικα για πολυ πολυ lag παντου. Νομιζω οτι τελευταια φορα που ασχοληθηκα με το κινητο του του ειχα περασει μια JW5 με τον πιο προσφατο semaphore που κυκλοφορουσε τοτε. Αν μπορειτε να μου προτεινεται οποια custom rom+kernel θεωρειτε τον πιο δυνατο και πιο απροβληματιστο συνδυασμο γιατι λιγο που καθησα να διαβασω τι παιζει με τις custom στο xda χαθηκα. Να διευκρινισω οτι ο φιλος μου το galaxy s το εχει για βασικο τηλεφωνο οποτε θα ηθελα να να δουλευουν πληρως ολες οι λειτουργιες αν ειναι δυνατον, ακομα και το ραδιοφωνο.

 

Ευχαριστω πολυ εκ' των προτερων για καθε βοηθεια!

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχεις πολλες επιλογές για custom rom. (ραδιόφωνο δεν έχουν ακόμα οι custom jelly bean, βίντεο κλήσεις μέσω 3G δε θα έχουν ποτέ, και θα υπάρχει τρελή κατανάλωση μπαταρίας όταν έχεις ενεργοποιημένο το 3G.)

Μήπως απλά να συμβιβαστεί με μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Πιστεύω θα πάρει τα πάνω του πάλι το κινητό. Απλά βαραίνει με τον καιρό. Βέβαια υπάρχουν και custom roms που βαζίζονται σε στοκ. Είναι δηλαδή στοκ αλλά έχουν κάποια mods και άλλη εμφάνιση (ανάλογα με την ρομ) αλλά συγκεκριμένα δε μπορώ να σου προτείνω μιας κι έχω καιρό να το ψάξω αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα τα φωτα σας μιας και εχω να τσεκαρω το thread του galaxy s για πολυ καιρο...Λοιπον το κινητο το εχει ενα φιλαρακι μου και παραπονιεται συνεχεια για κολληματα και γενικα για πολυ πολυ lag παντου. Νομιζω οτι τελευταια φορα που ασχοληθηκα με το κινητο του του ειχα περασει μια JW5 με τον πιο προσφατο semaphore που κυκλοφορουσε τοτε. Αν μπορειτε να μου προτεινεται οποια custom rom+kernel θεωρειτε τον πιο δυνατο και πιο απροβληματιστο συνδυασμο γιατι λιγο που καθησα να διαβασω τι παιζει με τις custom στο xda χαθηκα. Να διευκρινισω οτι ο φιλος μου το galaxy s το εχει για βασικο τηλεφωνο οποτε θα ηθελα να να δουλευουν πληρως ολες οι λειτουργιες αν ειναι δυνατον, ακομα και το ραδιοφωνο.

 

Ευχαριστω πολυ εκ' των προτερων για καθε βοηθεια!

 

Αν δεν σε νοιάζει και πολύ το ραδιο, που σε λίγο αναμένεται να υποστηρίζεται, βάλε cm 10.1 με semaphore 2.9,10. Αυτά έχω και πάει σφάιρα. Καμία σχέση!

 

 

Καλησπερα παιδιά,

 

γνωρίζετε από default ποιό είναι το modem του 2.9,10 γιατί εδώ δεν λέει: http://www.semaphore.gr/77-main/92-semaphore-jb

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

 

γνωρίζετε από default ποιό είναι το modem του 2.9,10 γιατί εδώ δεν λέει: http://www.semaphore.gr/77-main/92-semaphore-jb

 

Νομιζω πως ειτε εχεις μπερδεψει κατι στο μυαλο σου, η απλα δε καταλαβαινω τι θελεις να ρωτησεις. Δεν εχει σχεση ο kernel με το modem. Τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ειτε εχεις μπερδεψει κατι στο μυαλο σου, η απλα δε καταλαβαινω τι θελεις να ρωτησεις. Δεν εχει σχεση ο kernel με το modem. Τι εννοεις?

 

Εχεις δίκιο. Είχα φλασάρει με την cm10.1 και μετά έβαλα 2.9.10 και μετά το JVT από το παραπάνω link. Απλά επειδή έχω ένα θεματάκι επειδή έχω κάρτα sim με δυο νουμερα (το είχα αναφέρει λίγο παλαιότερα) έλεγα μήπως το επηρέασε αυτή η αλλαγή. Βέβαια δεν είχα δοκιμάσει αν πριν την αλλαγη με την jvt δούλευε, αλλα δεν χάνω τίποτα. Εκτός και αν γνωριζεις κάτι παραπάνω.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα τα φωτα σας μιας και εχω να τσεκαρω το thread του galaxy s για πολυ καιρο...Λοιπον το κινητο το εχει ενα φιλαρακι μου και παραπονιεται συνεχεια για κολληματα και γενικα για πολυ πολυ lag παντου. Νομιζω οτι τελευταια φορα που ασχοληθηκα με το κινητο του του ειχα περασει μια JW5 με τον πιο προσφατο semaphore που κυκλοφορουσε τοτε. Αν μπορειτε να μου προτεινεται οποια custom rom+kernel θεωρειτε τον πιο δυνατο και πιο απροβληματιστο συνδυασμο γιατι λιγο που καθησα να διαβασω τι παιζει με τις custom στο xda χαθηκα. Να διευκρινισω οτι ο φιλος μου το galaxy s το εχει για βασικο τηλεφωνο οποτε θα ηθελα να να δουλευουν πληρως ολες οι λειτουργιες αν ειναι δυνατον, ακομα και το ραδιοφωνο.

 

Ευχαριστω πολυ εκ' των προτερων για καθε βοηθεια!

 

Δοκίμασε πρώτα wipe cache/ wipe dalvik cache. Δε θα χάσει τίποτα απο τα αρχεία του και θα δεις οτι θα φρεσκαρει.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Modem μπορείς να αλλάξεις και στην cm10 πάλι αν θες να δοκιμάσεις. Δεν υπάρχει περιορισμός με βάση το τι κερνελ έχεις. Αρκεί να κατεβάσεις modems που είναι σε αρχείο zip για να τα κάνεις install από το cwm recovery.

Νομίζω είχα διαβάσει που έλεγες για τα 2 νούμερα, αλλά δεν το έχω δει ποτέ αυτό ώστε να σου πω πως δουλεύει σωστά :p Πως γίνεται εναλλαγή μεταξύ των αριθμών τηλεφώνου της SIM? Από την εφαρμογή SIM Toolkit? Αν ναι, μήπως φταίει η εφαρμογή; αφού ήδη άλλαξες modem από ότι κατάλαβα και δεν έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Modem μπορείς να αλλάξεις και στην cm10 πάλι αν θες να δοκιμάσεις. Δεν υπάρχει περιορισμός με βάση το τι κερνελ έχεις. Αρκεί να κατεβάσεις modems που είναι σε αρχείο zip για να τα κάνεις install από το cwm recovery.

Νομίζω είχα διαβάσει που έλεγες για τα 2 νούμερα, αλλά δεν το έχω δει ποτέ αυτό ώστε να σου πω πως δουλεύει σωστά :p Πως γίνεται εναλλαγή μεταξύ των αριθμών τηλεφώνου της SIM? Από την εφαρμογή SIM Toolkit? Αν ναι, μήπως φταίει η εφαρμογή; αφού ήδη άλλαξες modem από ότι κατάλαβα και δεν έφτιαξε.

Ευχαριστώ. Ναι έχει μια εφαρμογούλα η sim. Απλά με gingerbread δούλευε μια χαρά. Τώρα θα δοκιμάσω. Και θα ποστάρω. Το θέμα είνα ότι εγώ μπορώ να κάνω κλήσεις αλλά οι άλλοι δεν μπορούν να με πάρουν γτ κάτι κολλάει.:(

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...