Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογω προβληματων jw1 γυρισα πισω στην jvz η οποια ξαναλεω οτι μου φαινεται η πιο γρηγορη απ ολες

 

Για πες ρε άψογε να ξέρουμε κι εμείς, τι σου έκανε η jw1;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογω προβληματων jw1 γυρισα πισω στην jvz η οποια ξαναλεω οτι μου φαινεται η πιο γρηγορη απ ολες

 

Εμενα αντιθετως μου φαινεται αργη σε σχεση με τις αλλες αλλα πιο smooth.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αντιθετως μου φαινεται αργη σε σχεση με τις αλλες αλλα πιο smooth.

 

που σου φαινεται αργη η jvz?

 

η jw1 μου εκανε κατι περιεργα με την camera .Δηλαδη εχθες ειχα παει μια επισκεψη και ετυχε να θελω να βγαλω φωτο και video και ενω εδειχνε κανονικα η καμερα τραβαγες φωτο και video και αποθηκευε το κενο...κολλαγε και το κινητο στην συγκεκριμενη εφαρμογη και παταγα κεντρικο πληκτρο για να κανω εξοδο...

 

αυτο δεν μου το εχει ξανακανει σε καμμια εκδοση...

 

σαλταρο ...clockworkmod Και πισω στην jvz Που ημουν ξεγνοιαστος!

 

καλημερα παιδια:)

Link to comment
Share on other sites

που σου φαινεται αργη η jvz?

 

η jw1 μου εκανε κατι περιεργα με την camera .Δηλαδη εχθες ειχα παει μια επισκεψη και ετυχε να θελω να βγαλω φωτο και video και ενω εδειχνε κανονικα η καμερα τραβαγες φωτο και video και αποθηκευε το κενο...κολλαγε και το κινητο στην συγκεκριμενη εφαρμογη και παταγα κεντρικο πληκτρο για να κανω εξοδο...

 

αυτο δεν μου το εχει ξανακανει σε καμμια εκδοση...

 

σαλταρο ...clockworkmod Και πισω στην jvz Που ημουν ξεγνοιαστος!

 

καλημερα παιδια:)

 

Δειχνει αργη στον browser οπως και στην εναλλαγη των οθονων και ανοιγμα των εφαρμογων ενω η jvt ηταν σπιρτοζικη !!Ως ρομ γενικοτερα μου φαινεται λιγο βαρια...την jvw δεν την εχω δοκιμασει παντως.

Την καλημερα μου σε ολους...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο γρήγορη από την jvt. Ιδιαίτερα αν βάλεις ics animation από uotkitchen με τον 2.1.1 στα 1200 πάει σφαίρα
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο γρήγορη από την jvt. Ιδιαίτερα αν βάλεις ics animation από uotkitchen με τον 2.1.1 στα 1200 πάει σφαίρα

 

για μενα η jvz στα 1300 κιολας που δουλευω οπως παντα παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

@apsogos η JW1 δεν εχει τετοια θεματα που αναφερεις,καποια εφαρμογη που βαζει χερι στην καμερα σου εκανε την ζημια.Εκτος αυτου να πω οτι η αυτονομια ειναι σε υψηλα επιπεδα (την εχω με στοκ κερνελ) και ειναι η πρωτη φορα που δεν ασχολουμαι με την μνημη σε gingerbread.Πολυ ωραια ρομ,δουλευει υποδειγματικα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Nα διορθώσω κάτι που ανεφερα μερικά posts πιο πριν για την JVW.

 

Φαίνετε να μην έχει πρόβλημα με το GPS της. Τσέκαρα με igo και όλα ήταν εντάξει. Αντίθετα το πρόβλημα παραμένει με Sygic 11.2.2 και συνεπώς είναι πρόβλημα του sygic. Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το συγκεκριμένο πρόγραμμα και μου βγαίνουν προβληματικές και η 11.2.1 και η 11.2.2

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

@apsogos η JW1 δεν εχει τετοια θεματα που αναφερεις,καποια εφαρμογη που βαζει χερι στην καμερα σου εκανε την ζημια.Εκτος αυτου να πω οτι η αυτονομια ειναι σε υψηλα επιπεδα (την εχω με στοκ κερνελ) και ειναι η πρωτη φορα που δεν ασχολουμαι με την μνημη σε gingerbread.Πολυ ωραια ρομ,δουλευει υποδειγματικα.

 

Τοτε φιλε Παρη αφου ειναι ετσι αυριο κιολας την περναω...αληθεια ο browser σε τι επιπεδα κυμαινεται φιλε..;και για κερνελ σταθερα semaphore ετσι..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι την ρομ την πέρασα με mobile odin και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, semaphore κλασικά με odin. Το Navigon που χρησιμοποιώ μια χαρά τα πάει, το Sygic δεν το έχω δοκιμάσει (παρότι το έχω κι αυτό αγορασμένο).
Link to comment
Share on other sites

παντα τις ιδιες εφαρμογες κανω restore σε καθε νεα rom που περναω....καμμια rom ουτε η jvt, jvu,jvz δεν μου εκανε το χθεσινο.Μα και η jw1 δουλεψε κανονικα σε καποια ακυρη στιγμη μου το εκανε.

Η jvz δεν ειναι υποδειγματικη?

 

Ουσιαστικά δεν φαινεται να εχουν διαφορες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1394024

 

και απο τα περισσοτερα σχολια του κοσμου ολοι το λενε οτι η jvz ειναι ταχυτατη :)

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

επειδη εχω μπερδευτει λίγο...

Αλλη η JW1

και αλλη η Gingerbread 2.3.6

I9000XWJVW (AUT) (έκδοση 28 Οκτωβρίου - Ελβετία).

Σωστα?

 

Αν ναι εχουν μεγαλες διαφορες?

Και την JW1 που την βρισκουμε?

και την JVZ?

 

 

ειμαι με JVT - κατι που εκανε 1-2 φορες είναι ενω μιλουσα και χαθηκε το σημα - εβγαλε καποιο μηνυμα ...

την πρωτη φορα αφου πατησα οκ βρηκε το σημα κανονικα

ενω την δευτερη επρεπε να κανω reboot..

θεωρητικα πρεπει να βαλω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18233030&postcount=83

 

για jvw jvz το προβλημα υπάρχει?

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω root στη JW1 με semaphore?

 

Ναι μπορείς, κατέβασε το superuser από το market

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το Samfirmware την 3.3.6 αλλα το αρχειο δεν εχει pda και ο οντιν ειναι ο 1.83 αμα φλασαρω με οσα έχω δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το Samfirmware την 3.3.6 αλλα το αρχειο δεν εχει pda και ο οντιν ειναι ο 1.83 αμα φλασαρω με οσα έχω δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι;

 

Εχει το code, δεν έχει modem & csc τα οποία τα βάζεις από τη JVU του Alex

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

επειδη εχω μπερδευτει λίγο...

Αλλη η JW1

και αλλη η Gingerbread 2.3.6

I9000XWJVW (AUT) (έκδοση 28 Οκτωβρίου - Ελβετία).

Σωστα?

 

Αν ναι εχουν μεγαλες διαφορες?

Και την JW1 που την βρισκουμε?

και την JVZ?

 

 

ειμαι με JVT - κατι που εκανε 1-2 φορες είναι ενω μιλουσα και χαθηκε το σημα - εβγαλε καποιο μηνυμα ...

την πρωτη φορα αφου πατησα οκ βρηκε το σημα κανονικα

ενω την δευτερη επρεπε να κανω reboot..

θεωρητικα πρεπει να βαλω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18233030&postcount=83

 

για jvw jvz το προβλημα υπάρχει?

 

Η σειρά των τελευταίων rom είναι η εξής:

JVS (πρόβλημα με wifi), JVT, JVU (αυτές είναι όλες 2.3.5), JVW, JVX (κάποιο πρόβλημα με το wifi και αυτή), JVZ και τελευταία η JW1 (απο JVW μέχρι JW1 είναι 2.3.6)

 

Τώρα διαφορές JVW και JW1, ότι του φανεί του καθένα...

Αλλοι λένε καμία διαφορά, άλλοι βλέπουν την απόκριση και την ταχύτητα να ανεβαίνουν κατακόρυφα :)

Πάντως γενικά μην περιμένεις να καταλάβεις πολλές διαφορές. Ούτε καν απο την JVT που βρίσκεσαι δεν θα καταλάβεις κάτι σημαντικό.

 

Το πρόβλημα που σου έβγαλε η JVT λέγεται force close της εφαρμογής τηλεφώνου. Το πρόβλημα αυτό έχει λυθεί στις επόμενες rom. Η JVT ήταν η τελευταία που το είχε. Αν δεν θες να φύγεις απο την JVT (βαριέσαι να φλασάρεις, να ξαναστήνεις το κινητό) μπορείς να δοκιμάσεις αυτό το zip που υπάρχει στο λινκ που δίνεις. Το έχω βάλει και εγώ στην δική μου JVT και εκτός του ότι λύνει το πρόβλημα, φτιάχνει και το ενοχλητικό θέμα με την σταδιακά αυξανόμενη ένταση του ήχου κλήσης. Το κινητό θα χτυπάει στο εξής με full ένταση. Για να το περάσεις το zip πρέπει να είσαι root, να βάλεις το zip στην sdcard σου, να μπεις στο clockwork recovery, να κάνεις install zip --> choose zip και install. Σε μισό λεπτό είσαι έτοιμος.

 

Στο xda έβγαλε κάποιος non increasing mod για JVZ και JW1 αλλά για deodexed. Οπως υποστηρίζει, δεν θα δουλέψει αν το χρησιμοποιήσουμε σε odex εκδόσεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1386978

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς, κατέβασε το superuser από το market

 

Γιώργος

 

Ευχαριστώ. :) Και κάτι τελευταίο: υπάρχει crt-off effect για JW1?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. :) Και κάτι τελευταίο: υπάρχει crt-off effect για JW1?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3900758#post3900758

 

Παρακαλώ

Γιώργος

 

Edit: Νομίζω αλλάζει και τη status bar και την μπαταρία

Edited by gkas1973

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

@apsogos η JW1 δεν εχει τετοια θεματα που αναφερεις,καποια εφαρμογη που βαζει χερι στην καμερα σου εκανε την ζημια.Εκτος αυτου να πω οτι η αυτονομια ειναι σε υψηλα επιπεδα (την εχω με στοκ κερνελ) και ειναι η πρωτη φορα που δεν ασχολουμαι με την μνημη σε gingerbread.Πολυ ωραια ρομ,δουλευει υποδειγματικα.

 

Παρη την συνδυασες με modem:jvt και csc:jv9..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Hρακλη επρεπε να αλλαξεις το csc,εγω ειχα περασει της jv9,ειχα ελληνικα κανονικοτατα και τα πληκτρολογια δουλευαν αψογα.Νομιζω οτι και αυτη που εχει ανεβασει ο Αλεξανρος εχει αυτο το csc (δεν την εχω δει γιατι ειχα κατεβασει την δικη μου πριν την κανει upload στο myphone).

 

Απο εδω,στοκ κερνελ με μονο ενα απλο ρουτ

 

 

@PCIFIAS πηγαινε εδω καλυτερα

Πάρη να είσαι καλα, σε ευχαριστώ!!! Σα να μου φενεται οτι εχεις απόλυτο δίκιο για τον stock!!!! Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλεύει όπως δεν το εχω ξανα δεί ποτέ και είμαι στο 1gz, να το κουρδίσω κιόλας? Αν ναι ποιά εφαρμογή προτείνεις? Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3900758#post3900758

 

Παρακαλώ

Γιώργος

 

Edit: Νομίζω αλλάζει και τη status bar και την μπαταρία

 

Και εγώ αυτό νομίζω.. θα δοκιμάσω να την περάσω και αν μου αρέσει, καλώς :P

έχω ένα άλλο πρόβλημα που δεν είχα με τις άλλες rom όμως: όταν σβήνει η οθόνη, πρασινίζει λίγο πριν σβήσει.. :/

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3900758#post3900758

 

Παρακαλώ

Γιώργος

 

Edit: Νομίζω αλλάζει και τη status bar και την μπαταρία

 

Μόλις το πέρασα κι αν και άλλαξε η status bar και η μπαταρία, δεν έχω crt-off.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό νομίζω.. θα δοκιμάσω να την περάσω και αν μου αρέσει, καλώς :P

έχω ένα άλλο πρόβλημα που δεν είχα με τις άλλες rom όμως: όταν σβήνει η οθόνη, πρασινίζει λίγο πριν σβήσει.. :/

 

Ψάξε λίγο, διορθώνεται με το voodoo color, αλλά δεν μπορώ να σου πώ πως ακριβώς, εγώ απλώς το αγνοώ.

 

Μόλις το πέρασα κι αν και άλλαξε η status bar και η μπαταρία, δεν έχω crt-off.

 

Έχεις δίκιο, δεν το είχα προσέξει, λογικά έπρεπε να παίζει

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο, διορθώνεται με το voodoo color, αλλά δεν μπορώ να σου πώ πως ακριβώς, εγώ απλώς το αγνοώ.

Γιώργος

 

Έχω πειραματιστεί αρκετά με τις ρυθμίσεις στο voodoo colour, αλλά το πρόβλημα δυστυχλως παραμένει.

Αν κάποιος άλλος είχε το ίδιο πρόβλημα και κατάφερε να το λύσει με άλλες ρυθμίσεις στο voodoo colour, ας μου πει τις τιμές που χρησιμοποίησε σε κάθε πεδίο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...