Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Widgetlocker

Go locker (αν χρησιμοποιείς τον Go launcher)

 

Ευχαριστώ, αλλά ψάχνω κάτι να το ενσωμάτωσω για να μην μου τρώει μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, αλλά ψάχνω κάτι να το ενσωμάτωσω για να μην μου τρώει μπαταρία!

 

 

Σε odex rom δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει (τουλάχιστον εγώ δεν είχα βρει κάτι και είχα ψάξει ΠΟΛΥ!) σε deodexed υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές στο xda

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την JVT από όταν κυκλοφόρησε και σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση. Να αναβαθμίσω στην XWJW1 ή στην JVZ; Περιέχει κάποια από τις 2 ελληνικά; Ευχαριστώ. :D

 

Και οι 2. Αρκεί να προσέξεις να μη βάλεις το OXA csc που δίνουν μερικοί στο xda.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2. Αρκεί να προσέξεις να μη βάλεις το OXA csc που δίνουν μερικοί στο xda.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Αρα κατεβάζω κανονικά από xda και απλά φλασάρω διαφορετικό CSC, έτσι; Ποιό csc πρέπει να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Στην jvz αλλά και σε άλλες επίσημες όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 10 όλα μπαίνουν στο αυτόματο όπως η φωτεινότητα και δεν μπαίνει στο manual ?
Link to comment
Share on other sites

Αρα κατεβάζω κανονικά από xda και απλά φλασάρω διαφορετικό CSC, έτσι; Ποιό csc πρέπει να βάλω;

 

Το jv9 που θα βρεις στην ελληνικη jvi η στην jvu η jvw που εχει ανεβασει ο tyxerakias.

 

Στην jvz αλλά και σε άλλες επίσημες όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 10 όλα μπαίνουν στο αυτόματο όπως η φωτεινότητα και δεν μπαίνει στο manual ?

Κλασσικες βλακειες της samsung!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερά εκνευριστικo. Ούτε μουσική λειτουργεί, ούτε η κάμερα. Πάλι καλα που δουλεύει το wifi. Ποιο apk πρέπει α τροποιποιηθει για να αλλάξει η αυτόματη επιλογή φωτεινότητας? υποθέτω το settings.apk
Link to comment
Share on other sites

Για CRT off στην JW1 μπορώ να βάλω την έκδοση για JVZ; Επίσης υπάρχουν κάπου οδηγίες για τη χρήση του CWM? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερά εκνευριστικo. Ούτε μουσική λειτουργεί, ούτε η κάμερα. Πάλι καλα που δουλεύει το wifi. Ποιο apk πρέπει α τροποιποιηθει για να αλλάξει η αυτόματη επιλογή φωτεινότητας? υποθέτω το settings.apk

Για μουσική και βίντεο βάζεις άλλο player, για κάμερα υπάρχουν hacks του camera.apk, αλλά για την φωτεινότητα δε ξέρω. Φαντάσου τώρα να γίνεται φόνος μπροστά σου και να θες να τραβήξεις βίντεο με 9% μπαταρία!!! :mad::mad: Εντομεταξύ αν είσαι κάπου έξω, τα 10% μπορούν να σου κρατήσουν ώρες ατελείωτες κι ας βγάλεις φωτογραφίες κι ας ακούσεις μουσική. Ηλίθιοι εντελώς οι άνθρωποι της samsung.

Για CRT off στην JW1 μπορώ να βάλω την έκδοση για JVZ; Επίσης υπάρχουν κάπου οδηγίες για τη χρήση του CWM? Ευχαριστώ.

Δε θα το συνιστούσα. Κατά 99,9% δε θα ανοίγει το κινητό.

Για το cwm τι ακριβώς θες? Μέσα από το recovery, ή από την εφαρμογή cwm?

Link to comment
Share on other sites

α)χτες εκανα remove το stock myfiles για να χρησιμοποιω το root explorer δεν με βολεψε πολυ και το κατεβασα απο το market.

Το θεμα ειναι οτι το καινουριο οταν παω πανω σε καποιο mp3/4 ΔΕΝ ΜΟΥ την επιλογη να το βαλω πχ σαν ηχο κλησεις τι γινετε;(Εχω ΠΡΟΒΛΗΜΑ βοηθεια)

β)ποιο ειναι το καλυτερο music player/video player ?

 

Παιδιά συγνώμη που ξαναστέλνω post απλά δεν μπορώ να επιλέξω πχ τραγούδι που θέλω να χτυπάει σαν ringtone μ αυτό που έχω κάνει και χρειάζομαι την βοηθειά σας !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ξαναστέλνω post απλά δεν μπορώ να επιλέξω πχ τραγούδι που θέλω να χτυπάει σαν ringtone μ αυτό που έχω κάνει και χρειάζομαι την βοηθειά σας !

 

Δεν κολλάει πουθενά το myfiles..

Power amp. Τελος. (έχει και επιλογή για ringtone)

 

Εε.. και για τα δύο :P

 

Αν εννοείς το cwm manager ξεχνα το. Δεν χρειάζεται πουθενά και μόνο προβλήματα δημιουργεί συνήθως.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι ακόμη. Το Heimdall το έχει δοκιμάσει κανείς; Κάνει δουλειά ή είναι επίφοβο; Για να μη bootάρω κάθε τρεις και λίγο σε Windows..
Link to comment
Share on other sites

Το jv9 που θα βρεις στην ελληνικη jvi η στην jvu η jvw που εχει ανεβασει ο tyxerakias.

 

Ωραία, ευχαριστώ πολύ! Εσείς ποιά από τις 2 προτείνετε; JVZ ή JW1;

Είναι κάποια από τις 2 branded; (θα έχει δηλαδή boot animation του carrier; οπως είχαν πχ μερικες της swisscom?)

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι ανεπίσημες και δεν είναι branded. Βάλε όποια νομίζεις γιατί πιστεύω ότι δεν υπάρχει καμιά ουσιαστική διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια μικρη βοηθεια θα ήθελα. Εχω JVZ με τον τελευταιο semaphore. Το κινητο μεχρι τωρα λειτουργουσε μια χαρα. Ξαφνικα κολλησε σε μια οθόνη και δεν αντιδρουσε. Ετσι εβγαλα την μπαταρία για να το επανεκινησω. Τώρα ξεκινάει η αρχική οθόνη με το galaxy s και αναβοσβήνει χωρις να μπουταρει. Εβγαλα πάλι την μπαταρία αλλά τιποτα. Υπαρχει καμμια ιδέα για να αποφύγω το format και ξαναστησιμο.
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι ακόμη. Το Heimdall το έχει δοκιμάσει κανείς; Κάνει δουλειά ή είναι επίφοβο; Για να μη bootάρω κάθε τρεις και λίγο σε Windows..

 

Για kernel που το χρησιμοποιώ δουλεύει μια χαρά. Φαντάζομαι ότι δεν θα έχει πρόβλημα και για rom

Link to comment
Share on other sites

πορωμενοι μην κοπανισετε αλλα ειχα μηνες να μπω...

2 ερωτησουλες γιατι νοσταλγησα να φλασαρω....:D

 

1. τι φρουτο ειναι αυτο το semaphore?????????????????

2. ποια ειναι η πιο σταθερη νεα ρομ για να περασω?

 

σας ευχαριστω παιδια:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Semaphore είναι ένας kernel για τις Gingerbread εκδόσεις τον οποίο έχει φτιάξει ο δικός μας stratosk και είναι κατά την άποψη μου ο πιο ολοκληρωμένος kernel που υπάρχει για το κινητό μας.

Δοκιμασμένες από πολλούς είναι η JVT και η JVU αλλά αν θες κάτι πιο καινούργιο μπορείς να πάς σε JVZ ή την τελευταία JW1 (οι δύο τελευταίες είναι ανεπίσημες ακόμα).

Καλό φλασάρισμα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

νικο σε ευχαριστω πολυ, ησουν κατατοπισττικοτατος!!!

για μας....σαντουιτς κλπ:D παιζει τιποτα η αυτα ειναι για τους διπηρυνους??:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Nexus S θα το πάρει και αφού το δικό μας κινητό έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά του Nexus πάει να πει ότι από hardware είμαστε εντάξει.

Επίσημη ανακοίνωση από την Samsung για ICS στο Galaxy S δεν υπάρχει αλλά ήδη ετοιμάζονται οι πρώτες custom ICS με πρώτη και καλύτερη αυτή της CyanogenMod.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

αρα συντονιζομαστε...στο myphone και περιμενουμε τους πανπαικτουρες:D απο γηραια Αλβιωνα να δωσουν οδηγιες παυλα κατευθυνσεις:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές ημέρες εντατικής χρήσης με το σετάρισμα που ανέφερα στο τελευταίο μου post ( I9000XWJVW, semaphore 2.2.1, ext4, cwt, overclock στα 1200), θέλω να ενημερώσω ότι wi fi, 3G, gps δουλεύουν τα πάντα κανονικότατα - ψέματα δουλεύουν στο fast forward! Οι πρασινωπές φλασιές έχουν φύγει τελείως ψάχνοντας λίγο τις ρυθμίσεις σε voodoo και semaphore και γενικά είναι σαν να έχω καινούριο κινητό...

 

Να ευχαριστήσω άλλη μια φορά όσους βοήθησαν :)

Link to comment
Share on other sites

Λογω προβληματων jw1 γυρισα πισω στην jvz η οποια ξαναλεω οτι μου φαινεται η πιο γρηγορη απ ολες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...