Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μολις τελειωσα το φλασαρισμα της JVW,δουλευει αψογα,εχει φουλ ελληνικα,ρουταρα με semaphore,συνεργαζεται επισης αψογα με την συγκεκριμενη ρομ χωρις το παραμικρο παρατραγουδο σχετικα με cwm,wifi κλπ.Οσο για κατι χαζα που αναφερουν στο xda οτι σε αυτη την ρομ δεν δουλευει το wifi ειναι απλα βλακειες.

Θα δοκιμασω το απογευμα και την JVZ,αυτο που με προβληματιζει σε αυτην την ρομ ειναι οτι μεσα στα αρχεια της υπαρχει κι ενα ξεχωριστο αρχειο ΑΒΟΟΤ,τι ειναι αυτο?μπαινει στους bootloaders στο odin?

Αλεξ,Στρατο,οποιοος γνωριζει να μας δωσει τα φωτα του.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εκτος απο την JVX που φαίνεται να εχει μικροπροβληματα, βγηκε και η JVW 2.3.6. Την εχει δοκιμασει κανεις; Για JVZ δεν λεω γιατι βγηκε σημερα και θελει λιγο χρονο να δουμε τι λεει.

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; Την μία μετά την άλλη βγάζουνε στη φόρα;

Τώρα που κυκλοφόρησε και η JVZ και τελείωσαν τα γράμματα του Αγγλικού αλφάβητου λέτε να μας δώσουν την ICS;:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; Την μία μετά την άλλη βγάζουνε στη φόρα;

Τώρα που κυκλοφόρησε και η JVZ και τελείωσαν τα γράμματα του Αγγλικού αλφάβητου λέτε να μας δώσουν την ICS;:p

 

Το ιδιο σκεφτηκα κι εγω:D μακαρι:rolleyes:

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο σκεφτηκα κι εγω:D μακαρι:rolleyes:

 

my Galaxy S

 

Το θέμα δεν είναι να πάρουμε παγωτό, αλλά καλό παγωτό, διότι αν πχ. σέρνεται χ..ε μέσα.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις τελειωσα το φλασαρισμα της JVW,δουλευει αψογα,εχει φουλ ελληνικα,ρουταρα με semaphore,συνεργαζεται επισης αψογα με την συγκεκριμενη ρομ χωρις το παραμικρο παρατραγουδο σχετικα με cwm,wifi κλπ.Οδο για κατι χαζα που αναφερουν στο xda οτι σε αυτη την ρομ δεν δουλευει το wifi ειναι απλα βλακειες.

Θα δοκιμασω το απογευμα και την JVZ,αυτο που με προβληματιζει σε αυτην την ρομ ειναι οτι μεσα στα αρχεια της υπαρχει κι ενα ξεχωριστο αρχειο ΑΒΟΟΤ,τι ειναι αυτο?μπαινει στους bootloaders στο odin?

Αλεξ,Στρατο,οποιοος γνωριζει να μας δωσει τα φωτα του.

 

Κακός έπραξα και πέρασα JVX χθές χωρις να περιμένω το "official truckman review":lol: καλά να παθω!

περιμένουμε σχόλια σου truckman και για JVZ

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

thx guys,για τις απαντησεις...

Απο οτι διαβαζω πρεπει να ειναι θεμα της cyanogenmod!

Αν βρω λυση θα ενημερωσω....

thx και παλι

 

Ναι, είναι όντως θέμα της cm7. Χρησιμοποιεί σαν αναγνωριστικό της συσκευής τον κωδικό galaxysmtd αντί για το κανονικό GT-I9000 με αποτέλεσμα το market να μπερδεύεται. Η λύση που σου προτείνω είναι η ακόλουθη:

1. Πάρε ένα nandroid backup (καλού-κακού).

2. Κατέβασε από το market αυτήν την εφαρμογή.

3. Πήγαινε στην καρτέλα Performance και επέλεξε το build.prop editor.

4. Στα πεδία ro.product.device, ro.build.product και ro.product.model αντικατέστησε το galaxysmtd με το σωστό GT-I9000 και κάνε save.

5. Βγες από την εφαρμογή και κάνε reboot.

6. Μπες στο market και enjoy.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτος απο την JVX που φαίνεται να εχει μικροπροβληματα, βγηκε και η JVW 2.3.6. Την εχει δοκιμασει κανεις; Για JVZ δεν λεω γιατι βγηκε σημερα και θελει λιγο χρονο να δουμε τι λεει.

 

my Galaxy S

 

H JVW βγήκε επίσημα πια, στην Ελβετία, με πλήρη υποστήριξη Ελληνικών. Θα την ανεβάσω σύντομα στο επισημασμένο θέμα σε 3 αρχεία ως συνήθως.

 

Για την ώρα όσοι βιάζονται, χωρίς repartition φλασάρουν αυτό μόνο ως PDA:

http://www.filesonic.com/file/4107080705

 

H JVZ δεν είναι επίσημη, δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα πουθενά είναι απλά leak για την ώρα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

H JVW βγήκε επίσημα πια, στην Ελβετία, με πλήρη υποστήριξη Ελληνικών. Θα την ανεβάσω σύντομα στο επισημασμένο θέμα.

 

Καμια σταθερη rom εχεις να βαλουμε??Γιατι το wifi ολο χανεται...:ninja:

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καμια σταθερη rom εχεις να βαλουμε??Γιατι το wifi ολο χανεται...:ninja:

 

Στην JVT πάντως δε χάνεται το wifi ποτέ, αυτήν έχω. Παρ'όλα αυτά είναι θέμα του router απ'ότι έχουν πει, βάλε όριο στο DHCP lease, ή χρησιμοποίησε static ip και θα είσαι οκ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

JVU και JVT

 

Συμφωνω (αν και ειναι και οι μονες που εχω δοκιμασει)

Η JVU με semaphore μου φαινεται ο πιο γρηγορος συνδιασμος, αλλα εμενα μου παρουσιασε 2-3 φορες καποια κολληματα...δεν ξερω γιατι

ηταν η πρωτη που περασα...

 

JVΤ με semaphore αν και μου φαινεται λιγο πιο αργη, (οπως την βλεπω να δουλευει) δεν μου εχει κολλησει ποτε

Link to comment
Share on other sites

Στην JVT πάντως δε χάνεται το wifi ποτέ, αυτήν έχω. Παρ'όλα αυτά είναι θέμα του router απ'ότι έχουν πει, βάλε όριο στο DHCP lease, ή χρησιμοποίησε static ip και θα είσαι οκ.

 

Τι να σου πω πριν λιγο ειχα JVQ δεν εχανε ποτε τωρα εχει φρικαρει που εβαλα αυτες τις 2..

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω πριν λιγο ειχα JVQ δεν εχανε ποτε τωρα εχει φρικαρει που εβαλα αυτες τις 2..

 

Κι εγώ είχα και JVQ και JVT επίσημα και τις 2 μιας και το τηλέφωνό μου είναι αγγλικό, και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η JVW είναι εδώ για όποιον θέλει να τη δοκιμάσει πάντως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η JVW είναι εδώ για όποιον θέλει να τη δοκιμάσει πάντως.

Aχ δε το ήξερα και την κατέβασα απο xda. Περασα και ελληνικό πληκτρολόγιο γιατί δεν είχε. Αλλά μου λείπουν οι ρυθμίσεις 3G Cosmote. Υπάρχουν μήπως σε κάποιο οδηγό? ή πρέπει να περάσω άλλο CSC?

Να πώ ότι στην jvx που είχα για λίγες ώρες , ύπήρχε πράγματι πρόβλημα με το wifi που δε λυνόταν με static ip. Δε δοκίμασα να δώ σε άλλο router η σε άλλη ασφάλεια. (Eίχα WPA/WPA2)

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aχ δε το ήξερα και την κατέβασα απο xda. Περασα και ελληνικό πληκτρολόγιο γιατί δεν είχε. Αλλά μου λείπουν οι ρυθμίσεις 3G Cosmote. Υπάρχουν μήπως σε κάποιο οδηγό? ή πρέπει να περάσω άλλο CSC?

 

Δες αυτόν τον οδηγό!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στην jvu δεν εχω καποιο προβλημα με wi fi.

 

Στις 2.3.5 γενικά έχουν αναφέρει προβλήματα, αλλά μόνο σε συγκεκριμένους routers π.χ. d-link. Το οποίο πρόβλημα λύνεται όπως είπα παραπάνω. Δεν ξέρω αν το έχουν διορθώσει στην JVW, αλλά εφόσον εγώ δεν έχω πρόβλημα δεν μπορώ να ελέγξω.

 

Aχ δε το ήξερα και την κατέβασα απο xda. Περασα και ελληνικό πληκτρολόγιο γιατί δεν είχε. Αλλά μου λείπουν οι ρυθμίσεις 3G Cosmote. Υπάρχουν μήπως σε κάποιο οδηγό? ή πρέπει να περάσω άλλο CSC?

Να πώ ότι στην jvx που είχα για λίγες ώρες , ύπήρχε πράγματι πρόβλημα με το wifi που δε λυνόταν με static ip. Δε δοκίμασα να δώ σε άλλο router η σε άλλη ασφάλεια. (Eίχα WPA/WPA2)

 

Πέρασες την επίσημη ελβετική JVW, ή την test ρώσικη που βγήκε χθές; Αν πέρασες τη 2η, δε θα βρεις ρυθμίσεις....πρέπει να βάλεις την πρώτη (που έδωσα κι εγώ παραπάνω), και να αλλάξεις το csc σε EUR ή COS.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; Την μία μετά την άλλη βγάζουνε στη φόρα;

Τώρα που κυκλοφόρησε και η JVZ και τελείωσαν τα γράμματα του Αγγλικού αλφάβητου λέτε να μας δώσουν την ICS;:p

 

Μπορεί να πάνε σε JW1 2.3.7 και πάπαλα το i9000 μετά :p

 

Αφού οι τελευταίες που βγαίνουν είναι έτοιμες με Ελληνικά, γιατί η SAMSUNG HELLAS δεν τα περνάει στο κωλοσέρβερ τους να τα δώσει επίσημα? Θα τρελαθούμε στο τέλος! ΤΙΠΟΤΑ δεν έχουν να κάνουν, απλά ένα upload!!!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρω χρόνο σκέφτομαι να περάσω την JVZ αφού την τέσταρε και ο Στράτος με τον καινούργιο Semaphore. Αν τελικά τα καταφέρω και την περάσω θα σας πω εντυπώσεις.

 

Αφού οι τελευταίες που βγαίνουν είναι έτοιμες με Ελληνικά, γιατί η SAMSUNG HELLAS δεν τα περνάει στο κωλοσέρβερ τους να τα δώσει επίσημα? Θα τρελαθούμε στο τέλος! ΤΙΠΟΤΑ δεν έχουν να κάνουν, απλά ένα upload!!!

 

Μα τι λες τώρα! Έχουν να περάσουν και Ελληνικό CSC. Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι αυτό;:p

Ρώτα τον Tyxerakia τι τραβάει για να το περάσει κάθε φορά που ανεβάζει κάποια rom!:lol:

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπερδεύτηκε και φλασαρα Jvu αντι jvt. Μπορω να πάω σε cyanogen? Aπο Jvu σε jvt χρειάζεται repartition?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...