Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

I9000XWJVX_I9000PLSJV3_PLS (Android 2.3.6)

 

I9000XWJVW_I9000SERJV5_SER (2.3.6)

 

Τι είναι τούτα;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια,ειμαι με semaphore 1.9.1 απο προχθες,και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος οδηγος για τις πολλες επιλογες που εμπεριεχονται..τα περισσοτερα ειναι "ξε-τικαρισμενα" αλλα εκτος απο τις επιλογες για over+under-clocking,δεν καταλαβαινω και πολλα..

υπαρχει καποιο manual που αφορα για παραδειγμα τις ρυθμισεις για περισσοτερες επιδοσεις ή για εξοικονομηση ενεργειας??

 

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο site του semaphore για να λύσεις ενδεχόμενες απορίες σου: http://www.semaphore.gr/

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

I9000XWJVX_I9000PLSJV3_PLS (Android 2.3.6)

 

I9000XWJVW_I9000SERJV5_SER (2.3.6)

 

Τι είναι τούτα;

 

Βγήκανε σήμερα 3 καινούρια, 2 JVX και ένα JVW, τα 2 πρώτα είναι πολωνικά (2 διαφορετικοί πάροχοι) και το άλλο είναι ρώσικο. Δεν ξέρουμε ακόμα πολλές λεπτομέρειες, θα τα κατεβάσω αργότερα και θα δούμε. Πάντως είναι 2.3.6.

 

Update:

To JVW είναι έκδοση 28 Οκτωβρίου, και τα JVX 9 Νοεμβρίου. Δεν έχουν ακόμα εκδοθεί επίσημα.

 

Έφτιαξα την JVX έκδοση με το Ελληνικό CSC, φυσικά περιέχει ελληνικά APN και πληκτρολόγια, για όποιον θέλει να είναι στην τελευταία λέξη της μόδας:

http://www.multiupload.com/9MOT0ZGUZP

 

Και root με τον semaphore kernel, από εδώ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που είναι XW! Είχα συνηθίσει όταν κυκλοφορεί κάτι καινούργιο να είναι XX.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αα εσυ ρωταγες? Σε πήρα στο λαιμό μου ρε φίλε σόρρυ, αλλά ακόμα δεν εχω βρει το πρόβλημα με το ς :lol:

Πιο swype είχες παλιά? Μήπως να το τιμπήσουμε από την ρομ που το είχες?

 

Δεν τρέχει τίποτα, μην ανησυχείς! Έτσι και αλλιώς είχα καιρό να το πειράξω και με φαγούριζε (το κινητό):lol: Παλιά είχα την JVR αλλά και εκεί δε δούλευε σωστά το swype οπότε είχα φλασάρει το αρχείο του Αλέξανδρου.

 

Aν θες μπορώ να σου φτιάξω μια έκδοση με ό,τι γλώσσες θες... Ολλανδικά και τι άλλο;

 

Τίποτα άλλο, Ελληνικά, Αγγλικά και Ολλανδικά. Σε έχω ξαναευχαριστήσει δημόσια αλλά ειλικρινά η διάθεση που δείχνεις να βοηθήσεις άλλους χρήστες μέσα από αυτό το φόρουμ είναι αξιέπαινη. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σου!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα άλλο, Ελληνικά, Αγγλικά και Ολλανδικά. Σε έχω ξαναευχαριστήσει δημόσια αλλά ειλικρινά η διάθεση που δείχνεις να βοηθήσεις άλλους χρήστες μέσα από αυτό το φόρουμ είναι αξιέπαινη. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σου!

 

Να'σαι καλά :) Δοκίμασε αυτό, και πες μου αν είναι οκ: http://www.multiupload.com/JGX3VAZDI7

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χτες έβαλα τη JVU και έχω πρόβλημα με τις γλώσσες γραφής. Συγκεκριμένα, ενώ μου έχει στις επιλογές των γλωσσών ελληνικά όταν τα επιλέγω έτσι ώστε όταν κάνω slide το space bar να μου αλλάζει από ελληνικά σε αγγλικά δε με αφήνει να κάνω slide στα ελληνικά. Δηλαδή μόλις πάρω το δάχτυλο από το space bar και αφού έχω κάνει slide για επιλογή ελληνικών μου το ξαναγυρνάει μόνο του στα αγγλικά.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χτες έβαλα τη JVU και έχω πρόβλημα με τις γλώσσες γραφής. Συγκεκριμένα, ενώ μου έχει στις επιλογές των γλωσσών ελληνικά όταν τα επιλέγω έτσι ώστε όταν κάνω slide το space bar να μου αλλάζει από ελληνικά σε αγγλικά δε με αφήνει να κάνω slide στα ελληνικά. Δηλαδή μόλις πάρω το δάχτυλο από το space bar και αφού έχω κάνει slide για επιλογή ελληνικών μου το ξαναγυρνάει μόνο του στα αγγλικά.

Καμιά ιδέα?

 

Άλλαξες το CSC σε EUR?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει την JVU από το xda.

Είμαστε στην online βοήθεια. Η βοήθεια και η γνώμη σου θα ήταν ευπρόσδεκτη!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει την JVU από το xda.

Είμαστε στην online βοήθεια.

 

Ε προφανώς, η JVU είναι πορτογαλική branded... αν δεν κατεβάσει την έκδοση του myphone δεν πρόκειται να δει Ελληνικά... :P

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει το Ελληνικό πληκτρολόγιο από CWM που έχεις δώσει δεν μπορεί να φτιάξει το πρόβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά :) Δοκίμασε αυτό, και πες μου αν είναι οκ: http://www.multiupload.com/JGX3VAZDI7

 

Άλεξ το δοκίμασα και δουλεύει άψογα! Ευχαριστώ πολύ!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι μου!για πειτε για την νεα εκδοση 2.3.6 ?εντυπωσεις οποιος την εχει βαλει....και ειδικα με semaphore kernel με ενδιαφερει!:)

 

Eυχαριστούμε ετσι και αλλιως το φιλο μας ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ γιατι μας κραταει στην τελευταια λεξη της τεχνολογιας!

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Εχει δεν έχει ανέβει 12 ώρες η ρομ!

Υπομονή να περάσουν λίγες μέρες χρήσης για να μπορούμε να γράψουμε χρήσιμες εντυπώσεις.

Επίσης όποιος βάλει την JVX να περάσει semaphore 2.0 (σφαίρα ο stratosk!!!)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εχει δεν έχει ανέβει 12 ώρες η ρομ!

Υπομονή να περάσουν λίγες μέρες χρήσης για να μπορούμε να γράψουμε χρήσιμες εντυπώσεις.

Επίσης όποιος βάλει την JVX να περάσει semaphore 2.0 (σφαίρα ο stratosk!!!)

 

για να γινει η ιστορια με την νεα ρομ..πρεπει να τα σβησω παλι ολα... wipe εγκατασταση την νεα ρομ ξανα wipe και μετα titanium restore? O semaphore 2 ειναι ιδιος με το 1.9.1 της jvt?

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

για να γινει η ιστορια με την νεα ρομ..πρεπει να τα σβησω παλι ολα... wipe εγκατασταση την νεα ρομ ξανα wipe και μετα titanium restore? O semaphore 2 ειναι ιδιος με το 1.9.1 της jvt?

 

Nαι, ακριβώς όπως τα είπες. Είναι ο ασφαλέστερος τρόπος. Όσο για τη 2η ερώτηση... πώς γίνεται ο 2.0.0 να είναι ίδιος με τον 1.9.1? Αν ήταν ίδιος θα είχε και το ίδιο όνομα.... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές δε γίνεται να τις επαναφέρουμε και από nandroid backup κάνοντας advanced restore μόνο data? (πολύ πιο γρήγορο από titanium αν έχεις το free)
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το lidroid_6_f_14_Toggle_I9000_JVT_DEODEXED.zip που σου αλλάζει το notification bar και τίποτα άλλο.Το εγκατέστησα αλλά δεν μου δουλεύει.Κάποιος στο forum των xda μου είπε οτι ο semaphore που έχω είναι odexed και έπρεπε να φλασάρω την odexed έκδοση και όχι την deodexed.Τώρα εγώ τι κάνω; Φλασάρω την deodexed έκδοση πάνω από αυτή που δεν μου δουλεύει; Μήπως έκανα πατάτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το lidroid_6_f_14_Toggle_I9000_JVT_DEODEXED.zip που σου αλλάζει το notification bar και τίποτα άλλο.Το εγκατέστησα αλλά δεν μου δουλεύει.Κάποιος στο forum των xda μου είπε οτι ο semaphore που έχω είναι odexed και έπρεπε να φλασάρω την odexed έκδοση και όχι την deodexed.Τώρα εγώ τι κάνω; Φλασάρω την deodexed έκδοση πάνω από αυτή που δεν μου δουλεύει; Μήπως έκανα πατάτα;

 

Αν έχεις στοκ firmware είναι odexed και όχι deodexed! Δεν έχει να κάνει με τον κερνελ νομίζω αλλά με την ρομ. Αν λοιπόν έχεις odexed rom πέρνα το zip για odex.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ουπς....... συνέβει κι αυτο! μόλις μπρίκαρα :lol:

 

Δηλαδή; Ενημερωτικά... "μπρίκαρα" σημαίνει ότι κατέστρεψα τη συσκευή και δεν επανέρχεται. Αυτό έχεις πάθει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στοκ firmware είναι odexed και όχι deodexed! Δεν έχει να κάνει με τον κερνελ νομίζω αλλά με την ρομ. Αν λοιπόν έχεις odexed rom πέρνα το zip για odex.

 

Κατέβασα το lidroid_6_f_14_Toggle_I9000_JVT_DEODEXED.zip που σου αλλάζει το notification bar και τίποτα άλλο.Το εγκατέστησα αλλά δεν μου δουλεύει.Κάποιος στο forum των xda μου είπε οτι ο semaphore που έχω είναι odexed και έπρεπε να φλασάρω την odexed έκδοση και όχι την deodexed.Τώρα εγώ τι κάνω; Φλασάρω την deodexed έκδοση πάνω από αυτή που δεν μου δουλεύει; Μήπως έκανα πατάτα;

 

Aκριβώς όπως είπε ο Νίκος, ο kernel δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το odex/deodex. Οπότε αυτός που σου τα είπε αυτά είναι παντελώς άσχετος.

 

Υποθέτω ότι τώρα για να το διορθώσεις αρκεί να φλασάρεις την odexed έκδοση από πάνω.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έπαθε και όποια εφαρμογή πάει να πάρει ρουτ δικαιώματα, είτε την απαγορεύει, είτε βγάζει σφάλμα ότι δεν είμαι ρουτ... Κατάργησα το superuser και το ξαναενημέρωσα, είδα στις ρυθμίσεις του όλα είναι μια χαρά, καθάρισα και το ιστορικό του αλλά δε φτιάχνει :( (Άλεξ μήπως τελικά το asphalt από χτες έκανε κάτι? :blink:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καθοτι και νεος στο αθλημα

εχω JVT 2.3.5 & semaphore 1.9

 

Αν θελω να περασω semaphore 2

μπορώ να το κανω απευθειας μεσω odin συμφωνα με τον οδηγο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624

 

ή πρεπει να κανω wipe κλπ

αν πρεπει να κανω wipe κλπ μπορει καποιος να δωσει αναλυτικές οδηγιες ή λινκ?

ευχαριστώ

 

* νομιζω παντως οτι δεν χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καθοτι και νεος στο αθλημα

εχω JVT 2.3.5 & semaphore 1.9

 

Αν θελω να περασω semaphore 2

μπορώ να το κανω απευθειας μεσω odin συμφωνα με τον οδηγο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624

 

ή πρεπει να κανω wipe κλπ

αν πρεπει να κανω wipe κλπ μπορει καποιος να δωσει αναλυτικές οδηγιες ή λινκ?

ευχαριστώ

 

* νομιζω παντως οτι δεν χρειάζεται

 

Μπορείς να το κάνεις απ'έυθείας, αλλά δε χρειάζεται, ο 2.0 είναι για την JVX, υπάρχει περίπτωση να μη σου δουλεύει, ρώτα καλύτερα το Στράτο.

 

Κάτι έπαθε και όποια εφαρμογή πάει να πάρει ρουτ δικαιώματα, είτε την απαγορεύει, είτε βγάζει σφάλμα ότι δεν είμαι ρουτ... Κατάργησα το superuser και το ξαναενημέρωσα, είδα στις ρυθμίσεις του όλα είναι μια χαρά, καθάρισα και το ιστορικό του αλλά δε φτιάχνει :( (Άλεξ μήπως τελικά το asphalt από χτες έκανε κάτι? :blink:)

 

Μα δεν έχει καμία σχέση το asphalt με το root ρε συ, μη φρικάρεις χωρίς λόγο... κάτι άλλο έκανες. Κάνε κανένα reboot, και σκέψου τι έκανες από την τελευταία φορά που έκανες κάτι με root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...