Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει στο market. Η έκδοση που θες είναι απ'τον stericson. Κάντο install στο xbin καλύτερα, αν ρωτήσει.

 

Sent from my Galaxy Tab 10.1

Φίλε Άλεξ το προσπάθησα αυτό και μάλιστα με πολλές εκδόσεις busybox ακόμα και παλαιότερων εκδόσεων αλλά δεν έγινε κάτι.

Φλάσαρα ξανά σε JVQ και πάλι με speedmod έκανα install su και busybox και επιτέλους όλα ok. Το πρόβλημα δυστυχώς παραμένει με το adfree γιατί σε όλες τις εφαρμογές έχω διαφημίσεις και μου 'ρχεται να το σπάσω!! Υπάρχει κάποια ιδέα;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Άλεξ το προσπάθησα αυτό και μάλιστα με πολλές εκδόσεις busybox ακόμα και παλαιότερων εκδόσεων αλλά δεν έγινε κάτι.

Φλάσαρα ξανά σε JVQ και πάλι με speedmod έκανα install su και busybox και επιτέλους όλα ok. Το πρόβλημα δυστυχώς παραμένει με το adfree γιατί σε όλες τις εφαρμογές έχω διαφημίσεις και μου 'ρχεται να το σπάσω!! Υπάρχει κάποια ιδέα;

 

Δεν τα κόβει όλα το adfree, πρέπει να το ανανεώσουν για τις πιο καινούριες διαφημίσεις...κόβει πολλά όμως. Τό'χεις τρέξει και ανανεώσει; Λέει ότι το έκανε και ότι your device should now be ad-free? Αν ναι... υπομονή :) (ή αγόρασε το app:P)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κόβει όλα το adfree, πρέπει να το ανανεώσουν για τις πιο καινούριες διαφημίσεις...κόβει πολλά όμως. Τό'χεις τρέξει και ανανεώσει; Λέει ότι το έκανε και ότι your device should now be ad-free? Αν ναι... υπομονή :) (ή αγόρασε το app:P)

Ναι λέει ότι το έκανε! Και δυστυχώς καμία εφαρμογή δεν είναι adfree! Μου κάνει εντύπωση γιατί δούλευε πολύ καλά μέχρι χθές με froyo και τώρα τπτ... :(

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Ναι λέει ότι το έκανε! Και δυστυχώς καμία εφαρμογή δεν είναι adfree! Μου κάνει εντύπωση γιατί δούλευε πολύ καλά μέχρι χθές με froyo και τώρα τπτ... :(

 

Χμμ αν σου δούλευε με το Froyo πρέπει να δουλεύει στις ίδιες εφαρμογές και στο gingerbread. Το hosts file στο /etc, είναι γεμάτο;

Δοκίμασε να του κάνεις ένα uninstall/reinstall...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χμμ αν σου δούλευε με το Froyo πρέπει να δουλεύει στις ίδιες εφαρμογές και στο gingerbread. Το hosts file στο /etc, είναι γεμάτο;

Δοκίμασε να του κάνεις ένα uninstall/reinstall...

 

Τι εννοεις αν ειναι γεματο; Βρηκα το αρχειο "hosts" κ βλεπω οτι ειναι 4Kb.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αν ειναι γεματο; Βρηκα το αρχειο "hosts" κ βλεπω οτι ειναι 4Kb.

 

Κανε unistall και install ειχα το ιδιο προβλημα και λυθηκε...Τα Hosts συνεχεια θα μεγαλωνουν δεν παιζουν ρολο.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αν ειναι γεματο; Βρηκα το αρχειο "hosts" κ βλεπω οτι ειναι 4Kb.

 

Άρα δεν έχει τίποτα μέσα... γι'αυτό δε σου δουλεύει... το δικό μου είναι περίπου 700kb.. κάνε επανεγκατάσταση από το market

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε κάνει το κινητό σας ext4 και θέλετε να το συνδέσετε με windows χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα για να το "δει" ο υπολογιστής?
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε κάνει το κινητό σας ext4 και θέλετε να το συνδέσετε με windows χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα για να το "δει" ο υπολογιστής?

 

δεν χρειαζεται!Το /mnt/sdcard ετσι και αλλιως δεν γινεται ext4

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα απο τη στιγμή που το έκανα ext4 ο υπολογιστής δεν το βλέπει. Οταν το συνδέω ακούω έναν ήχο και απο το κινητό και απο τη συσκευή και τελικά δεν γίνεται τίποτα.

 

EDIT: Τελικά έχω πρόβλημα μόνο όταν έχω τον "εντοπισμό σφαλμάτων" ενεργοποιημένο.

Σε αντίθετη περίπτωση οι συσκευές επικοινωνούν κανονικά

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα απο τη στιγμή που το έκανα ext4 ο υπολογιστής δεν το βλέπει. Οταν το συνδέω ακούω έναν ήχο και απο το κινητό και απο τη συσκευή και τελικά δεν γίνεται τίποτα.

 

EDIT: Τελικά έχω πρόβλημα μόνο όταν έχω τον "εντοπισμό σφαλμάτων" ενεργοποιημένο.

Σε αντίθετη περίπτωση οι συσκευές επικοινωνούν κανονικά

 

Νομιζω ειναι φυσιολογικο και οχι προβλημα :)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Μια βοηθεια παρακαλώ. Εκανα αναβαθμιση με το odin σε επισημη 2.2.1 js8 απο xxjp2 ανεπισημη. Εκανα repartition ok, μετα αναβαθμιση και εκει ολα οκ.

Το τηλ εκανε ρεμπουτ πηγε στο ς και μετα εσβησε. Εχει τωρα 10 λεπτα που παίζει η δόνηση και δεν ανοίγει. Ξέρει κανείς τι κάνω?

Το odin το έχω αφήσει όπως είναι στο πας.Να βγάλω το καλώδιο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια εκανα repartition και το κινητο εκλεισε! εβγαλα την μπαταρια οπως λεει ο οδηγος αλλα δεν ξαναανοιγει!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια εκανα repartition και το κινητο εκλεισε! εβγαλα την μπαταρια οπως λεει ο οδηγος αλλα δεν ξαναανοιγει!!!

 

Τι εννοείς, δεν μπαίνει σε download mode με τον συνδυασμό των τριών πλήκτρων;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μπηκε και τελικα!!!:) Απλα ηθελε να κρατησω αρκετη ωρα τα κουμπια!!! Πλεον ειμαι σε jvs! Θα σας πω εντυπωσεις τις επομενες μερες!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι παίζει με την 2.3.4 να την περάσουμε ή να μείνω με την jvr?

 

Η jvr είναι η τελευταία 2.3.4...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι φυσιολογικο και οχι προβλημα :)

 

Πρεπει να ειναι προβλημα του semaphore,το ειχα δει κι εγω οταν ειχα αυτον τον κερνελ,με αλλους δεν εχω τετοιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Δυο ερωτησεις?

1.Φλασαρα την jvr 2.3.4 απο χθες.

Καλη σε πρωτη αναγνωση αλλα τελειωνει γρηγορα η μπαταρια.

Εχει και αυτη η εκδοση baterry draining? αντιμετωπιζεται?

2. οταν εχω κλειστο το τηλεφωνο και λαμβανω καποιο μηνυμα οταν ανοιχτει,

φαινεται οτι εχει σταλει την ωρα ενεργοποιησης τηλεφωνου.

Διορθωνεται αυτο?

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Δυο ερωτησεις?

1.Φλασαρα την jvr 2.3.4 απο χθες.

Καλη σε πρωτη αναγνωση αλλα τελειωνει γρηγορα η μπαταρια.

Εχει και αυτη η εκδοση baterry draining? αντιμετωπιζεται?

2. οταν εχω κλειστο το τηλεφωνο και λαμβανω καποιο μηνυμα οταν ανοιχτει,

φαινεται οτι εχει σταλει την ωρα ενεργοποιησης τηλεφωνου.

Διορθωνεται αυτο?

 

Δύο ερωτήσεις; Δύο απαντήσεις! :lol:

 

1) Δεν έχει αλλά μετά απο φλασάρισμα τρώει σχετικά αρκετή μπαταρία μέχρι να στρώσει (δεν θα αργήσει). Εναλλακτικά μπορεί να βοηθήσει αν σβήσεις τα battery stats!

Battery drain των 2.3.3 ΔΕΝ ΕΧΕΙ! Και γενικώς είναι πολύ καλύτερη των 2.3.3 σε κάθε περίπτωση!

 

2) διορθώνεται αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει fix μόνο γιαυτό... Πολλές custom roms το έχουν διορθώσει πάντως. Αν βρω σχέτικο fix στο xda θα το βάλω εδώ...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις; Δύο απαντήσεις! :lol:

 

1) Δεν έχει αλλά μετά απο φλασάρισμα τρώει σχετικά αρκετή μπαταρία μέχρι να στρώσει (δεν θα αργήσει). Εναλλακτικά μπορεί να βοηθήσει αν σβήσεις τα battery stats!

Battery drain των 2.3.3 ΔΕΝ ΕΧΕΙ! Και γενικώς είναι πολύ καλύτερη των 2.3.3 σε κάθε περίπτωση!

 

2) διορθώνεται αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει fix μόνο γιαυτό... Πολλές custom roms το έχουν διορθώσει πάντως. Αν βρω σχέτικο fix στο xda θα το βάλω εδώ...

 

Ευχαριστω πολυ!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Η jvr είναι η τελευταία 2.3.4...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ooops εννοούσα αν αξίζει να φλασάρω τη νέα jvs. Αν είναι καλύτερη απο την jvr?

Link to comment
Share on other sites

Ooops εννοούσα αν αξίζει να φλασάρω τη νέα jvs. Αν είναι καλύτερη απο την jvr?

 

 

από ότι έχω διαβάσει από παιδιά που την δοκίμασαν έχει και αυτή τα θεματάκια της.

 

Δεν χάνεις τίποτα όμως να δοκιμάσεις (ίσως κάποιες ωρίτσες :p) και να μας πεις κι εσυ την γνώμη σου

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.πριν απο καιρο ειχα περασει την εκδοση froyo 2.2.1(PDA:I900XWJS5 PHONE:I900XXJPY CSC:I9000XXJP9) μεσω odin μιας και δεν υπηρχε επισημη διαθεσιμη μεσω kies.Μαλιστα ειχα περασει και την DARKY'S 9.3.η ερωτηση μου ειναι η εξης.ποια απο τις Gingerbread μπορω να περασω αυτη τη στιγμη στο κινητο μου και αν η Darky's rom επηρεάζει κατι και αν θα πρεπει πρωτα να την βγαλω η οχι.Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

μια μικρη βοηθεια ρε παιδια????

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια ρε παιδια????

 

 

Βάλε την JVR σε συνδυασμό με το μόντεμ της JVQ από εδώκαι semaphore kernel 1.6.0 από εδώ(για να το κάνεις root) απαραιτήτως με repartition

 

και θα είσαι κομπλέ :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...