Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα OVERCLOCK STA 1200 ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΟΛΑ!

ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ?

 

ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΑΝΙΜΑTION ΤΗΣ CYANOGEN 9.

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα OVERCLOCK STA 1200 ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΟΛΑ!

ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ?

 

ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΑΝΙΜΑTION ΤΗΣ CYANOGEN 9.

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ?

 

Αν έχεις kernel semaphore μπαίνεις recovery, advanced και επιλέγεις wipe init.d

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Μιχάλη! Για να το κάνω όμως δεν θα πρέπει να το δεί το pc. Η δεν χρειάζετε αυτό το odin?

 

δοκίμασε :lol::lol::lol:

Στις ρυθμίσεις του usb, αν θυμάμαι καλά, υπάρχουν τρεις επιλογες για το τι θα κάνει η συσκευή μόλις αναγνωρίσει συνδεση usb. Η default νομίζω είναι connect to Kies. Πρέπει να το αλλάξεις.

Το kies το βάζουμε για τους drivers μόνο! κατα τα άλλα είναι άθλιο

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπεις σε download mode για να φλασαρεις με odin δε σε αφορα ουτε το kies ουτε η ρυθμιση που λεει ο Μιχαλης :) απλα το kies οντως το βαζουμε μονο για drivers γιατι για ολες τις λειτουργιες του ειναι αθλιο.
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε :lol::lol::lol:

Στις ρυθμίσεις του usb, αν θυμάμαι καλά, υπάρχουν τρεις επιλογες για το τι θα κάνει η συσκευή μόλις αναγνωρίσει συνδεση usb. Η default νομίζω είναι connect to Kies. Πρέπει να το αλλάξεις.

Το kies το βάζουμε για τους drivers μόνο! κατα τα άλλα είναι άθλιο

 

η αναφορά μου στα USB settings αφορούσε τη σύνδεση με PC όχι το odin:D

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Νίκο θα έλεγα να περάσεις την JW5 και με semaphore 2.7.4. Την έχω αρκετό καιρό και είναι πολύ καλή. Βέβαια έχω ξηλώσει και μερικές εργοστασιακές εφαρμογές. Μία παλαιότερη πολύ σταθερή και καλή σε θέμα μπαταρίας είναι η JW1 η οποία συνδυάζεται με semaphore 2.5.0.

 

 

Παιδιά μιας και το αναφέραμε θυμάται κανείς να μας δώσει ένα link για να μπορέσουμε να κατεβάσουμε το mod που εξαλείφει το increasing tone στον ήχο κλήσης για την JW5?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον και εγώ με JB και είδα το φως μου!!!! Άλλα κόλπα!!

 

Υπάρχει η δυνατότητα ναα προσθέσουμε επιπλέον επιλογές όταν πατάμε παρατεταμένα το Power button??

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον και εγώ με JB και είδα το φως μου!!!! Άλλα κόλπα!!

 

Υπάρχει η δυνατότητα ναα προσθέσουμε επιπλέον επιλογές όταν πατάμε παρατεταμένα το Power button??

 

Υπάρχει η δυνατότητα να προσθεσεις την επιλογή να κάνεις screenshot άλλα αυτό είναι λίγο περιττό αφού μπορείς να εκτελέσεις την λειτουργιά αυτή πατωντας ταυτόχρονα και παρατεταμένα τον συνδυασμό κουμπιων volume down + power button.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ηρακλή λέω να φύγω από την jw8 και να βάλω την CyanogenMod 9.1.0 :D αξίζει?

 

Καλημερα φιλε :)

Ναι αξιζει τελικα,η 9.1 διορθωνει καποιες μικρες ατελειες της 9.0 και πλεον εγινε σταθεροτατη !!!

Καλο φλασαρισμα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο κολπο (κατι εχω διαβασει σε καποια κινεζικα σαιτ για dual sim gost που κοβεις τις καρτες καπως κ χορανε κ οι 2) να εχουμε 2 καρτες sim στον γαλαξια μας ταυτοχρονα sandby απο διαφορετικες εταιρειες (wind vodaphone) κ εννοητε να λειτουργουν ολα τελεια?Αν γνωριζει καποιος κατι????

Ευχαριστω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο κολπο (κατι εχω διαβασει σε καποια κινεζικα σαιτ για dual sim gost που κοβεις τις καρτες καπως κ χορανε κ οι 2) να εχουμε 2 καρτες sim στον γαλαξια μας ταυτοχρονα sandby απο διαφορετικες εταιρειες (wind vodaphone) κ εννοητε να λειτουργουν ολα τελεια?Αν γνωριζει καποιος κατι????

Ευχαριστω....

 

Γινεται κι αυτο..;πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να κόψεις τις SIM δε το έχω ακούσει. Αυτό που έχω ακούσει είναι ότι υπάρχουν κάποια ανταπτοράκια που βάζεις την μία SIM και κρέμεται και η άλλη SIM και την σφηνώνεις όπου χωράει αλλά δεν λειτουργούν Dual Standby. Κάνεις εναλλαγή μέσω του SIM Toolkit.

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Μήπως μπορεί κάποιο καλό παιδάκι να μου δώσει το λινκ με τα deodex stock firmwares από το xda γιατί δεν το βρίσκω? :D Επίσης ελπίζω να έχει και παλαιότερες εκδόσεις όπως JVZ και JW1.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να κόψεις τις SIM δε το έχω ακούσει. Αυτό που έχω ακούσει είναι ότι υπάρχουν κάποια ανταπτοράκια που βάζεις την μία SIM και κρέμεται και η άλλη SIM και την σφηνώνεις όπου χωράει αλλά δεν λειτουργούν Dual Standby. Κάνεις εναλλαγή μέσω του SIM Toolkit.

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Μήπως μπορεί κάποιο καλό παιδάκι να μου δώσει το λινκ με τα deodex stock firmwares από το xda γιατί δεν το βρίσκω? :D Επίσης ελπίζω να έχει και παλαιότερες εκδόσεις όπως JVZ και JW1.

Ευχαριστώ.

 

Ελα Νικολα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=948790 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά :) Θέλω να γυρίσω λίγο στα παλιά (JWZ) με κάνα ωραίο θεματάκι γιατί η JW5 κάνει νερά. :p Και κάποια στιγμή θα πάω σε καμιά Jelly bean όταν φτάσουν στο τελικό τους στάδιο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω τα apk για να κλείνει η οθόνη όπως παλιά τηλεόραση και για όταν έρχεται μήνυμα η κλήση να ανάβουν τα κουμπάκια?γιατί με το bln control δεν μου γίνετε τίποτα :S

εχω την jw7

Edited by laloss
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω τα apk για να κλείνει η οθόνη όπως παλιά τηλεόραση και για όταν έρχεται μήνυμα η κλήση να ανάβουν τα κουμπάκια?γιατί με το bln control δεν μου γίνετε τίποτα :S

εχω την jw7

 

Το πρώτο που λες είναι το CRT off αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει για την JW7. Ίσως με λίγο ψάξιμο στο xda να το βρεις, ή αν το δει ο Άλεξ ότι το ψάχνεις και δεν υπάρχει ίσως σου το φτιάξει εκείνος :p

 

Για τα φωτάκια πρέπει να έχεις κέρνελ που να έχει bln control. Έχεις semaphore? Αν ναι τότε το bln control λειτουργεί, αλλά όχι με την stock εφαρμογή των SMS από ότι θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που λες είναι το CRT off αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει για την JW7. Ίσως με λίγο ψάξιμο στο xda να το βρεις, ή αν το δει ο Άλεξ ότι το ψάχνεις και δεν υπάρχει ίσως σου το φτιάξει εκείνος :p

 

Για τα φωτάκια πρέπει να έχεις κέρνελ που να έχει bln control. Έχεις semaphore? Αν ναι τότε το bln control λειτουργεί, αλλά όχι με την stock εφαρμογή των SMS από ότι θυμάμαι.

 

έχω semaphore αλλα βάζω την εφαρμογή την ρυθμίζω και όταν έρχεται μήνυμα η κλήση δεν "αναβει" τίποτα :/

έχω ψάξει στο xda και τίποτα :S μακάρι να βγάλει ο Αλεξ :P

Link to comment
Share on other sites

έχω semaphore αλλα βάζω την εφαρμογή την ρυθμίζω και όταν έρχεται μήνυμα η κλήση δεν "αναβει" τίποτα :/

έχω ψάξει στο xda και τίποτα :S μακάρι να βγάλει ο Αλεξ :P

 

Πρεπει να εχεις το go sms για να αναβουν τα ledακια στα μηνυματα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Eίχα την JW8 με semaphore 2.7.4 και γύρισα σε στοκ JW8 μιας και πολλοί λέτε οτι ο semaphore δεν είναι και τόσο γρήγορος.

Πήγα όμως να βάλω το voodoo sound και απότι κατάλαβα δεν δουλεύει με τη στοκ.Τι να κάνω; Να του ξαναπεράσω semaphore; Βγάλανε καμιά έκδοση αντίστοιχα γρήγορη με την στοκ;

Επίσης , όσον αφορά το voodoo sound θα δω διαφορά στην ποιότητα;

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν στην συγκεκριμένη έκδοση ο Semaphore είναι γρήγορος γιατί δεν την έχω δοκιμάσει αλλά ο Στράτος δεν με απογοήτευσε ποτέ.

Θα δεις τεράστια διαφορά όταν θα φοράς το ακουστικά με το Voodoo Sound (ειδικά αν ενεργοποιήσεις το Bass Boost).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όλο λέω ότι θα κάνω αναβάθμιση στον γαλαξία και όλο το αφήνω διότι τρέχουν κι άλλες δουλειές παράλληλα. Όμως, παρακάτω θα ποστάρω ένα screenshot της αρχικής οθόνης να μου πείτε αν μπορεί να διορθωθεί. Το πρόβλημα είναι το εξής:

ξαφνικά χάθηκαν από την αρχική οθόνη τα αρχικά κουμπιά των επαφών, της λίστας κλήσεων και του ιστορικού μηνυμάτων.

 

Και ιδού:

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όλο λέω ότι θα κάνω αναβάθμιση στον γαλαξία και όλο το αφήνω διότι τρέχουν κι άλλες δουλειές παράλληλα. Όμως, παρακάτω θα ποστάρω ένα screenshot της αρχικής οθόνης να μου πείτε αν μπορεί να διορθωθεί. Το πρόβλημα είναι το εξής:

ξαφνικά χάθηκαν από την αρχική οθόνη τα αρχικά κουμπιά των επαφών, της λίστας κλήσεων και του ιστορικού μηνυμάτων.

 

Και ιδού:

 

Πιαστα και σύρε τα εκεί από τη λίστα των εφαρμογών ;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο μενού με τις εφαρμογές και θα πατήσεις το αριστερό πλήκτρο αφής. Μετά έχει μία επιλογή Επεξεργασία αν θυμάμαι καλά και τότε τα σέρνεις από το μενού εκεί κάτω.

Ή μπαίνεις στις ρυθμίσεις> εφαρμογές> διαχείριση εφαρμογών> Όλα και βρίσκεις την Αρχική Οθόνη και κάνεις καθαρισμό δεδομένων. Τότε πρέπει να επαναφερθεί ο touchwiz launcher στην αρχική του κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο μενού με τις εφαρμογές και θα πατήσεις το αριστερό πλήκτρο αφής. Μετά έχει μία επιλογή Επεξεργασία αν θυμάμαι καλά και τότε τα σέρνεις από το μενού εκεί κάτω.

Ή μπαίνεις στις ρυθμίσεις> εφαρμογές> διαχείριση εφαρμογών> Όλα και βρίσκεις την Αρχική Οθόνη και κάνεις καθαρισμό δεδομένων. Τότε πρέπει να επαναφερθεί ο touchwiz launcher στην αρχική του κατάσταση.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Δούλεψε!!

 

Πιαστα και σύρε τα εκεί από τη λίστα των εφαρμογών ;)

 

Οκ, τα κατάφερα. Ευχαριστώ!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...